Skocz do zawartości
Freddie Chopin

BIOS problems on R9550

Rekomendowane odpowiedzi

kumplowi z mieszkania posypal sie radeon 9550 jak mu wgral jakis czadowy modyfikowany bios ktory wzial nie wiem skad... kumpel sie kazal spytac czy ma sobie sam probowac ozywic ta karte (druga n PCI i flash jeszcze raz) czy juz zbierac na nowa karte?

 

(chyba jakas plaga w mieszkaniu u nas, bo na mojej karcie tez zrobilo sie to samo [kumpel mnie namowil, bo byl tez jakis biosik do 9700 i robilismy to razem obydwoje ;-/ madry polak po szkodzie], tyle ze ja wole juz nie kombinowac i swoja sprzedam jako uszkodzona i kupie sobie cos... nie mam teraz czasu i nerwow na kombinacje)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi dla kumpla.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. istnieje bardzo mala szansa, ze zepsuta karta nie pozwoli CI zainicjowac karty PCI (mialem takie przypadki), ale generalnie - wkladasz karte PCI, flasciach!esz karte AGP (po to wlasnie podaje sie numer urzadzenia, ktore chcemy flaszowac) i wsio. reeboot i spx.

 

sa oczywiscie wyjatki - raz zdazylo misie, ze karta zle sie sflaszowala bo miala cos nie halo z napieciem 12v (potrzebne do flaszowania) i do tej pory jej nie poistawilem - ciagle jakies bledy przy flaszowaniu : )

 

kilka sztuk nie bootuje sie z karta PCI , komp sie nie odpala i tyle.

 

ale zdecydowana wiekszosc da sie naprawic bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no - ja swoja sprzedaje, bo bardzo pilnie potrzebny mi komp z karta graficzna lepsza niz jakies shit 1Mega na PCI taki jak ten na ktorym teraz musze dzialac, wiec swoja sprzedaje... pytalem dla kumpla, bo on ma zylke experymentatora ;-p (zreszta jak juz spsul to co ma do stracenia)...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy na razie twierdza, ze bez problemu pojdzie... to dobrze... gadalem jeszcze z kilkoma osobami na gg (nie ta go jak gg w 16tu kolorach na s3Virge) i one twierdza to samo... taki z tego wniosek, ze chyba nie moze nie wyjsc... kumpel dziekuje wszystkim za dobre slowa i zabiera sie do roboty... zdam relacje pozniej jak mu poszlo...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relacja po dwudniowych bojach kumpla z ta jego grafa (9550 jakies tam)

 

mowi ze juz probowal wszystkiego co znalazl w necie, na 3 roznych kompach i wciaz nic: Atiflash mowi mu: Adapter x not found - probowal cyferek roznych... mowi, ze grafa sie grzeje tam gdzie grzac sie powinna (rdzen, chipy od zasilania i pamieci troszeczke) ale proby flashowania wciaz nic nie daja

 

probowal tez na slepo flshowac (bez karty na PCI) - to samo...

 

Ma ktos jeszcze jakies porady, gdyz wlasnie siedzi tu zdesperowany conieco ;-/

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio toczyłem boje z moim radkiem, który nie chciał powstać po zmianie biosu i moja rada jest taka: popróbuj jeszcze innych flasherów (nie wiem jakiego używałeś), bo u mnie zadziałał dopiero jakiś flashrom gigabyte'a (ściągnięty ze strony omegadrivers)... Tylko, że u mnie występował inny komunikat błędu po nieudanym flashu ("error: timeout...").

W sumie jeśli jesteś powien, że ta karta nie działa z powodu nieudanego flashu biosu, to istnieje duża szansa aby ją przywrócić z powrotem do życia. Powodzenia zatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja zaciapałem gf2mx400 srebrną pastą to przy włożeniu karty pci kom i tak się nie chciał włączyć. czarny ekran i tyle. biosek był odpowiednio ustawiony, a karta pci na 99% sprawna. ale ja mam jedną zasadę: nie bój się ,że się zepsuje, bo się zepsuje. jak robię coś pewny że się uda to nawet jak się coś skopie to i tak to naprawię. tym sposobem mimo że nie traktuje sprzętu po przyjacielsku nigdy niczego sobie nie zepsułem. gf2mx wstał po potężnej dawce spirytoosu, a za niedługo gf2ti będzie miał hardquadromoda od gf2 gts i podkręcony bios od quadro. na pewno się uda :wink: pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec experymentow - kumpel mowi, ze robi to co ja czyli wystawia karte na allegro... i tak jest w lepszej sytuacji bo 9550 jest o wiele tansze niz taki r9700 ktorego udalo sie zabic mnie... ;-/ jak wieczorkiem znajde chwilke czasu to wrzuce aukcje i niech sie dzieje co chce... jak po swietach nie bede mial kompa to bedzie przerabane...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ten sam problem "Adapter not found" kiedy próbowałem ratować kartę po wgraniu biosu innego producenta. Włożyłem kartę PCI, odpaliłem kompa z dyskietki i usiłowałem wgrać oryginalny bios, ale z bez powodzenia - Adapter not found. Trochę się zagotowałem :D ale wyłączyłem komputer spokojnie. Wyjąłem grafikę na AGP, wsadziłem ją ponownie w złącze, docisnąłem dokładnie. Znowu dyskietka, flashrom i poszło bez problemu tym razem. Flashowałem oczywiście poleceniem flashrom -f -p 0 bios.bin.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko u ciebie kolego było Adapter not found ponieważ karta była źle podłaczona, a u Freddie Chopin najprawdopodobniej karta jest spie.... i już. Dobrym pomysłem było by jej przeprogramowanie programatorem do biosów, ale też niewiem gdzie to zrobić :(. idź do pierwszego leprzego servisu i się popytaj, pewnie bedzie to kosztowało z 5 dychaczy, ale takie życie. Jak się uda to bedziesz do przodu a jak nie to następna kasa pujdzie do lamusa.

 

Ryzyko to ryzyko :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mogła być źle podłączona skoro nie dotykałem jej wcześniej i działała mi normalnie. Potem wgrałem bios który chciałem sprawdzić. Wysypała się karta, więc podpiąłem grafę na PCI i próbowałem flashować oryginalnym. Reszta w poprzednim poście. Nie wiem jakie miało znaczenie ponowne włożenie karty w slot AGP,ponieważ nie ruszałem jej wcześniej zanim zacząłem kombinować z biosami i działała bezproblemowo. W każdym razie w moim przypadku to pomogło. Może i koledze też się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta karta jest dobrze wsadzona?

czasami karta od lewej strony nie wchodzi do konca, wtedy jak mocno docisniesz to wskoczy

a nagrzewac i tak sie moze ;) bo zasilanie jest zdaje sie na koncu portu AGP(po prawej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...