Skocz do zawartości
ptaku666

BIOS do MS-6712 Ver: 2.0 ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam płyte z serii integratorów msi z fujitsu-siemens, kupiłem ja na allegro (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36994262) i zaraz oczywiscie zaktualizowałem bios który jest podany na stronie tej aukcji (http://www3.fujitsu-siemens.com/services/homepc/board/index2.php), jest to bios z 7/2003. Sęk w tym ze sciągnąłem sobie ze strony MSi LiveUpdate i nim wyszukałem jeszcze nowszy Bios z roku 2004 w wersji 1.C0. I chodzi mi teraz o to ze mam pewne OBAWY czy pakować ten BIOS czy go nie pakowac na płyte? W sumie płyta ta sama ale kto wie co tam fujitsu - siemens z nia zrobił????? Moze cos tam pozmieniali i jesli załaduje bios od msi to płyta nie bedzie wstawać. Tak wiec prosze Was o jakies rady, moze znajdą sie osoby które tez maja ta płyte i juz robili taki zabieg ?? z góry dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam plyte z allegro (cedek :D ) MSI MS-6567v2 i po update biosu (niby do tej płyty) płyta przestała odpowiadac i lezy teraz na półce i sie kurzy!!

W razie czego zrob kopie aktualnego biosu i upewnij sie czy nie masz biosu wmontowanego na stałe, bo ja mam i zeby teraz naprawic musze odlutowac. Wiecej problemu niz to wszystko warte...

Zycze powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam plyte z allegro (cedek :D ) MSI MS-6567v2 i po update biosu (niby do tej płyty) płyta przestała odpowiadac i lezy teraz na półce i sie kurzy!!  

W razie czego zrob kopie aktualnego biosu i upewnij sie czy nie masz biosu wmontowanego na stałe, bo ja mam i zeby teraz naprawic musze odlutowac. Wiecej problemu niz to wszystko warte...

Zycze powodzenia :D

rozumiem ze tez masz od siemensa ?? Ja sie zastanawiam czy ryzykowac, ale np wczesniej miałem własnie od cedeka2000 ms-6330 ver5 i wrzuciłem na na najnowszy bios z msi i działała, a tez była od fujitsu siemens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaczynac nowego tematu :

 

Problem jest taki, ze plytka po upgradzie biosu wstaje, wszystko niby ladnie, ale wyrzuca CMOS checksum wrong - to wchodze do biosu, ustawiam wszystko jak trzeba i Save cmos settings. I tutaj zonk. Plytka juz nie wstaje. Trzeba ja zresetowac ze zworki. Czy ktos mial taki przypadek ??

Jak robilem ? Live Update ze strony MSI, sworzyl mi dyskietke z biosem, po restarcie zbootowalo z dyskietki i wgrywal, wszystko bez zadnych problemow (nie bylo zadnych errorow). I teraz jest tak jak opisalem powyzej.

Musialem zupgradeowac bios, bo nie rozpoznawala dobrze semprona.

Jeszcze dla informacji podam, ze jest to MS-6712 v 2.0 (kolor zielony, nie czerwony), na poczatku pojawia sie logo Fujitsu-Siemens, ale cały windows i inne programy wykrywaja ja jako MSI KT4V (MS-6712). Moze cos doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaczynac nowego tematu :

 

Problem jest taki, ze plytka po upgradzie biosu wstaje, wszystko niby ladnie, ale wyrzuca CMOS checksum wrong - to wchodze do biosu, ustawiam wszystko jak trzeba i Save cmos settings. I tutaj zonk. Plytka juz nie wstaje. Trzeba ja zresetowac ze zworki. Czy ktos mial taki przypadek ?? 

Jak robilem ? Live Update ze strony MSI, sworzyl mi dyskietke z biosem, po restarcie zbootowalo z dyskietki i wgrywal, wszystko bez zadnych problemow (nie bylo zadnych errorow). I teraz jest tak jak opisalem powyzej. 

Musialem zupgradeowac bios, bo nie rozpoznawala dobrze semprona. 

Jeszcze dla informacji podam, ze jest to MS-6712 v 2.0 (kolor zielony, nie czerwony), na poczatku pojawia sie logo Fujitsu-Siemens, ale cały windows i inne programy wykrywaja ja jako MSI KT4V (MS-6712). Moze cos doradzicie.

1294294[/snapback]

Walczyłem z tym samym problemem i tą samą płytą przez dwa miesiące.Live update (msi) dla tej płyty jest zgubne. Ani jeden bios msi nie działał poprawnie.Przeważnie nie można było zmienia ustawień,czasem tylko datę i godzinę.Włąściwy jest tylko bios od fujitsu-siemens-wierz mi. Jeśli temat jest jeszcze aktualny :odnajdę go i ci przyślę.Nie zmieniajcie biosu na tej płycie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...