Skocz do zawartości
-Hacker+

Artefakty w nowej karcie

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sobie grafike na aukcji allegro (nową) link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37272387 i mam na niej artefakty a tam gdzie można pisac to zamiast kursora jest kwadracik w paski.

wcześniej miałem nvidia gf4ti4200. usunąłem stare sterowniki.

obecnie mam ati catalysty 4.12.

czezgo to może by wina i jak to naprawic?

może dlatego że mam płyte na VIA KT333, który obsługuje jedynie AGP4x

pozdro

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dałeś sie zrobic w balon bo to podkręcony 9550 którego mozna kupić za 279zł :lol: :lol: :lol:

zeby koleś go jeszcze jakos ładnie pokręcił , a ten dał bios od xt i 400mhz na rdzeniu

2. moze to przez to ze jest przekręcona

3.ja bym oddał tą karte a na przyszłość nauczył sie czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Karta do wymiany

2. POdkrecony 9550

3. Pamieci 400 MHz bo na 600 MHz nie byly wstanie pracowac

4. Oddaj ja bo masz prawo zwrotu towaru

5. NIe rob z siebie lolka i czytaj cio pisze koles o karcie

6. Trzeba bylo brac 9550 xt bo za ta cene mozna go spokojnie kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kazdy kto widzi taka podpuche na allegro powinien do nich napisac o tym. Nie dajmy zarobic im pieniedzy na cfaniakowaniu.

 

Akurat temat jest niezgodny z prawda. tak samo taktowania wiec to nie jest 9600xt. Koles napisal jedynie w tabelce ze jest to 9550@9600xt ale i to nie jest prawda.

 

Jak znajde czas to napisze do allegro a takzde wyszukam inne podobne przypadki. Ciekawe jestem reakcji allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wkrecili cię :( niestety na Allegro czycha wiele pułapek.

3Dmark 2001 9634 pkt - 9600XT ma conajmniej 12000

Taktowanie pamięci 400 MHz - strasznie mało

95xx@9600XT - no tutaj mamy odpowiedź

Typ pamięci 128 MB 128 bit (samsung, hynix)- gościu robi tak z różnymi kartami bo inaczej wiedziałby czy to hynix czy samsung

Najlepsze radiatory firmy CoolerMaster wykonane z najczystszego aluminium,

zapewniające bardzo dobry overlocking - gratis!

Najleprze radiatory tej firmy są miedziane :P chyba że chodzi mu o to ze najleprze spośród aluminiowych, czyli wcale nienajleprze :)

Ta karta musi być mocno przekręcona skoro juz w windowsie masz efekty specjalne :)

Na moim starym fx 5600XT którego przetatkowywałem tego typu bajery pokazywały sie dobpiero gdy z zegara 239 zrobiłem 440 :/. Sądze że ta karta niezadługo ci posłurzy, lepiej ją oddaj dla własnego dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kicha :evil:, stary oddawaj karte gościowi jak tylko mozesz, te wyniki w tych 3d markach żadna rewelacja, ja np. mam GeCube szybszego trochę od tego twojego niby 9600 i punktów mam więcej, a cena prawie ta sama + - 5-10 zł no i 3 lata gwarancji, i co najważniejsze chodzi sprawnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Pisze tam ju zna poczatku aukcji:

 

" Wyselekcjonowane karty serii 95xx, działające na 9600XT! Gwarancja i pewność!"

 

skoro daja gwarancje na moda, to chyba dobrze nawet swiadczy. 400/400 zaloze sie stad, zeby pozostawic sporo miejsca na krecenie ((kazdy wie ile mozna). Sa tam i aukcje z 400/500 co przy 5ns jest juz powoli niebezpecznie. Sa tez z 9550@9600Pro i inne takie.

 

Ktos umie - flaszuje sam. ktos nie - kupuje drozej (notabene tam pisze ze wysylka jest gratis , jakies dvd, radiatory, wiec nie az tak drozej, majac gwarancje na moda).

 

Kolega sprzedaje akurat 9550@9600/Pro (tak pisze) i mowil, ze kilka razy jakas karta po fslaszowaniu mi nie wstawala nawet uzywajac PCI Card. Jedna po flaszowaniu wstaje na PCI Card ale przy probie naprawy pisze "bios reg error" [ktos wie co to oznacza wo gole?"]. A w ogole moze to wina timingow pamieci np ? czy poprostu nie wiem sam w sumie :)

 

wiec wystarczy zalozyc zepadnie nam 1 karta na 10 i juz jest sporo w tyl.

 

tak samo przeciez jest 9800SE@Pro - przeciez to jest ch. a nie pro tylko zwykly 9800 (taktowania!) a nikt jakos nie buczy.

 

A co do artefaktow - to raczej nie sa artefakty, chyba autor posta wyraznie pisze, ze ma smieci na KURSORZE, a nie na ekranie, prawdopodobnie masz wlaczone fast writes, ktore na Twojej plycie nie zadobrze wychodzi i stad sprzetowy blit na kursorze smieci. Wylacz ta opcje i powinno byc ok.

 

imho tutaj za wysokie czestotliwosci, z tego co wiem teraz 9550 maja 5ns:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37334157

 

i nie widac aby bylo to cos powaznego, wiec 400/500mhz od amatora - to moze byc kiszka z gwarancja.

Rozne sklepy - np. sirius - daja rownie zgwarancje na mody i wymieniaja bez problemu, gdy to oni zmoduja.

 

ps. ktos wie kiedy beda karty 6200 AGP ? bo ciekawe sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Pisze tam ju zna poczatku aukcji:

 

" Wyselekcjonowane karty serii 95xx, działające na 9600XT! Gwarancja i pewność!"

 

skoro daja gwarancje na moda, to chyba dobrze nawet swiadczy. 400/400 zaloze sie stad, zeby pozostawic sporo miejsca na krecenie ((kazdy wie ile mozna). Sa tam i aukcje z 400/500 co przy 5ns jest juz powoli niebezpecznie. Sa tez z 9550@9600Pro i inne takie.

 

Ktos umie - flaszuje sam. ktos nie - kupuje drozej (notabene tam pisze ze wysylka jest gratis , jakies dvd, radiatory, wiec nie az tak drozej, majac gwarancje na moda).

 

Kolega sprzedaje akurat 9550@9600/Pro (tak pisze) i mowil, ze kilka razy jakas karta po fslaszowaniu mi nie wstawala nawet uzywajac PCI Card. Jedna po flaszowaniu wstaje na PCI Card ale przy probie naprawy pisze "bios reg error" [ktos wie co to oznacza wo gole?"]. A w ogole moze to wina timingow pamieci np ? czy poprostu nie wiem sam w sumie :)

 

wiec wystarczy zalozyc zepadnie nam 1 karta na 10 i juz jest sporo w tyl.

 

tak samo przeciez jest 9800SE@Pro - przeciez to jest ch. a nie pro tylko zwykly 9800 (taktowania!) a nikt jakos nie buczy.

 

A co do artefaktow - to raczej nie sa artefakty, chyba autor posta wyraznie pisze, ze ma smieci na KURSORZE, a nie na ekranie, prawdopodobnie masz wlaczone fast writes, ktore na Twojej plycie nie zadobrze wychodzi i stad sprzetowy blit na kursorze smieci. Wylacz ta opcje i powinno byc ok.

 

imho tutaj za wysokie czestotliwosci, z tego co wiem teraz 9550 maja 5ns:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37334157

 

i nie widac aby bylo to cos powaznego, wiec 400/500mhz od amatora - to moze byc kiszka z gwarancja.

Rozne sklepy - np. sirius - daja rownie zgwarancje na mody i wymieniaja bez problemu, gdy to oni zmoduja.

 

ps. ktos wie kiedy beda karty 6200 AGP ? bo ciekawe sa.

ta

wszystko fajnie tylko 9600xt ma zegary 500/600, czyli towar nie jest zgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zonepc ale ty jestes lolek to nie sa karty 9600 xt bo maja za niskie taktowania a to juz nie jest zgodne z opisem na allegro i takich powinni lapac :/ zreszta 9550 ma troche ubozsza elektronike. Predzej zamiast 9600 xt dalbym wersje 9600 pro ktora tylko nazywa sie "pro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestes lolek-_-. moze najpierw poczytaj co to jest "procesor" 9600, 9550 i cokolwiek z tej serii a potem pisz. 9550 ============= 9600 calkowicie to samo, w ogole radeony 9550 maja tylko przebite numery , 100% ten sam procesor co 9600,m a jak ty zyjesz w marketignowym ati (wutever nviudia robi to samo z gf5000fx) niemysleniu to twoja sprawa. poczytaj, zajrzyj w infoi o architektorzue, dowiedz sie czegos madrego i pisz. patrzysz jak wlasnie "lolek" w oznaczenia kodowe, a nie w realna moc proscesora. zalosne stary.

 

ps. oj jaki pech 9600Pro ma TEN SAM procesor co 9550 - nie wierzysz (lub dalej jestes niekumaty wutever) - przejrzyj (oh yea dostepna online) architekture prockow, 100% to samo, 9600Pro te pelne maja jedynie pamieci 3.3 ns i tyle.

 

ale mnie denerwuja texty "pseddo" znawcow, dla ktorych licza sie mhz czy nazwa, a nie to co w rzeczywistosci sie kupuje : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak dla mnie swiadome oszustwo i tyle. Oddawaj karte, bierz kase i kupuj gdzie indziej. XT to bedzie jak sobie namaluje a nie z tej karty  :P

ah az napisze. tak kup 9600XT jedynie ~620zl . pryszcz. kpu oficjalnego 9600xt jak masz lekko 600zl i tyle. omg sami znawcy, ktos w ogole zerkanl na cene ? flszaowal karte i padla ? nie ? ale produkuja sie znawcy; zaufaj flaszujesz 10 kart, jedna czy dwie ci padna. powodzenia na reklamacji tylko debilny serwis to przyjmnie, bo kazdy lepszy w 5 minut sprawdzi co siedziw karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zonepc majaczysz z tymi swoimi przemyśleniami. Nieważne jaki procesor graficzny itd. Ważne, że aukcje tego typu to zwykłe nabijanie w butelkę i gra słów. A co do tych 600 zł za 9600 xt to są tez karty 9550 xt które bez podkręcania znajdują się pomiędzy 9600pro/xt i kosztują niewiele więcej niż 379 zł za tego szafira (ja za mojego rev. 2.1 taktowanego 445/580 zapłaciłem tylko 6 zł więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...