Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam ten wątek od dłuższego czasu gdyż zastanawiam się nad wyborem głośników 5.1. Zestaw chcę używać wraz z laptopem (mam zamiar kupić kartę dzwiękową na USB - myślę o SB1090 X-FI 5.1 Surround) głównie do oglądania filmów i słuchania muzyki. Z tego co widzę mocno polecacie głośniki Genius SW-HF 5005 oraz Z-5500. Różnica w cenie tych dwóch zestawach jest dość duża. Czy warto zwrócić uwagę na jeszcze inne głośniki w cenie pomiędzy przytoczonymi dwoma zestawami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam dobrych głośników 5.0 ewentualnie 5.1- i tu pytanie 1. Czy mając zbedny subwoofer aktywny yamahy 100W lepiej będzie go sprzedać i zastapić zestawem 5.1 czy może kupic 5 glośników i dolączyć do niego dany wooferek?

W komputerze karta dzwiekowa Audigy 2ZS, zależy mi głownie na dźwięku w grach oraz czasem tuner tv, komputer mam zamiar podłączyć cyfrowo do kina domowego znajdujacego się w innym pokoju więc filmy i muzyka z komputera będzie obsługiwał tamtejszy DENON . Natomiast grając chciałbym mieć czyściutki dźwięk z odpowiednia mocą (wiadomo że nie bede chciał tym zestawem wk... sąsiadów ale ładne wybuchy mile widziane)

Pokój o wym 3x3 m. Co do wyglądu nie szukam nic kosmicznego.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się Was poradzić co do takiego zestawu. Niestety głośniki Geniusa HF 5005 mi się popsuły, a jako że nie ma w hurtowni, dostałem pieniądze z powrotem. Kwota jaką planuję przeznaczyć to 300 zł. Chciałbym aby jakościowo odpowiadały tamtym Geniusom (tzn. np. były zamknięte w drewnianych obudowach). Z góry dziękuję za pomoc. Waham się pomiędzy byłymi Geniusami, a Logitechami G51. Jeszcze jedno pytanie, jak jest z tym pasmem przenoszenia? Które z owych zestawów ma lepsze? (Genius 40-20kHz, a Logitech 36-20kHz) To samo tyczy się odstępu sygnału od szumu (Genius 85dB, a Logitech >94dB). Jeszcze raz dziękuję oraz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się Was poradzić co do takiego zestawu. Niestety głośniki Geniusa HF 5005 mi się popsuły, a jako że nie ma w hurtowni, dostałem pieniądze z powrotem. Kwota jaką planuję przeznaczyć to 300 zł. Chciałbym aby jakościowo odpowiadały tamtym Geniusom (tzn. np. były zamknięte w drewnianych obudowach). Z góry dziękuję za pomoc. Waham się pomiędzy byłymi Geniusami, a Logitechami G51. Jeszcze jedno pytanie, jak jest z tym pasmem przenoszenia? Które z owych zestawów ma lepsze? (Genius 40-20kHz, a Logitech 36-20kHz) To samo tyczy się odstępu sygnału od szumu (Genius 85dB, a Logitech >94dB). Jeszcze raz dziękuję oraz pozdrawiam.

Obawiam się, że przejście z 5005 na G51 może być krokiem wstecz, no chyba, że tylko giercujesz. Na te parametry nie patrz bo to pic na wodę.

----

 

btw. W Czechach już sprzedają Genius Sp-Hf 5100, więc należy się spodziewać, że niedługo trafią i do nas:

http://www.eo.cz/reproduktory/RGPG2067-gen...-sw-hf-5.1.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mysle nad zakupem głosników 5+1, wmiare orjetacji w "swiecie głośników" zdecydowalem sie na logitech'y X-540 lub Creative T6100, chcialbym poznac wasze opinie na temat ktore z tych głosnikow sa lepsze, moze polecicie jeszcze inne glosniki w tej cenie (do 230zł). Monitor mam lcd wiec sklaniam sie ku logitechom bo wyczytalem ze glosnik centralny ma mocowanie na LCD tongue.gif, na reszta parametrow wydaje sie podobna dlatego prosze Was o porade smile.gif. Jesli chodzi o karte dzwiekowa to posiadam poprostu zintegrowana wiec tutaj kolejne pytanie czy kupno jakies karty dzwiekowej DUZO bardzej poprawi jakos dzwieku?i czy zintegrowana karta normalnie obsluguje 5+1? Kolejna sprawa to czy nie bedzie problemow z podłączeniem tych głosnikow do TV ( zrobic mini kino domowe z tych glosniczkow tongue.gif zeby je maxymalnie wykozystac smile.gif)Mam tez pytanie jaka jest roznica dzwieku w glosnikach 2.1 i 5.1 jesli film ma dzwiek 2.1 (zakladamy ze to zwyly DVDrip Xvid skompresowany do 700mb [zakladamy ze dobry rip] to dobrze mysle ze nie ma dzwieku 5.1?) to jak glosniki beda reagowac tzn beda dzialac jak 2.1 z tym ze bedzie glosniej?

 

Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi rozwiewajace moje watpliwosci i zawierajace porady smile.gif

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wymagasz zbyt wiele to bierz X-540 ale szczerze to dozbierałbym 70zł do genius HF 5000/5005, lepsze jakościowo będą napewno tylko wtedy musiałbyś kupić karte pokroju Audigy 1 chociaż, ale różnica byłaby znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej niz 230 nie chce wydawac na glosniki, to moja gorna granica ;P, a narazie o kracie nie mysle, ewentualnie jak bede wymienial kompa (po nowym roku) rowniez rozgladne sie za karta dzwiekowa :) dalej czekam na opinie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem X-530 i do filmów były OK, jak na twoje potrzeby to nieco lepsze X-540 powinny wystarczyć skoro górna granica to 230zł. Ewentualnie szukaj dobrego 2.0. Do tej kwoty znajdziesz Geniusy HF 2000X albo 3000A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być koniecznie 5.1 do 230zł to trochę dołóż do http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=232

Tylko nie wiadomo, czy jeszcze sprzedają w tej cenie:)

-----------

Rosyjska strona

http://audiotest.ru

Mnóstwo głośnikowych testów, w tym również aktywnych.

Np. Microlab Pro2:

http://audiotest.ru/index.php?go=Pages&in=view&id=24

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o doradzenie mi jakichś głośników do 400zł, głównie do muzyki i filmów, bo w gry gram na słuchawkach żeby nie przeszkadzać domownikom ;) Raczej 2.1, mam mały pokój i myśle że 5.1 nie dałoby efektu.

 

Dotąd najbardziej mi sie spodobał ten model: Creative I-Trigue L3800, równiez wizualnie. Co o nim myślicie?

 

Karte dźwiękowa mam zintegrowanej na płycie foxconn p35a, ponoć nie jest najgorsza, ale w razie czego moge jakas dokupić (wciąż do 400zł razem).. aha i mam karte Sound Blaster Audigy którą używa teraz mój brat ale jeśli jest lepsza od tej integry to moge ją zamontować.

 

Prosze o pomoc w wyborze.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upierasz się przy 2.1 to proponuję Logi z-3e. Jeśli nie, to Solo6c (2.0) zagra o niebo lepiej od wszystkich innych zestawów 2.1 w tej kwocie. Nie wiem co masz na myśli pisząc o małym pokoju, ale jeśli 6c będą za duże to 5c/4c powinny być już w sam raz. Rozejrzyj się ewentualnie za Vigoolami C2048 lub C2138.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh przeciez mowiac o wielkosci pokoju nie mialem na mysli wielkosci głośnikow ;p tylko tego że rozstawienie głośników 5.1 nie da praktycznie takiego efektu (którym ma być surround), wiec myśle że lepiej wyjdzie kupienie lepszych 2.1 po prostu.

 

Ok analiza:

Logitech Z-3 - ponad 2x tańsze, napisałem że chce do 400zł, nie mów że nic lepszego do tej kwoty nie znajde.. w sklepie widziałem dziś Z-4, co o nich powiesz?

 

Solo6c - troche duże i niezbyt ładne, poza tym mieszkam we Włoszech i tutaj niestety tych głośnikow nie moge znaleźć ani na ebayu ani internetowych sklepach.. no i 2.0, wole 2.1

 

Vigoole - tak samo nie ma ich, w ogóle co to za marka x)

 

Dzięki za odp.

 

EDIT

a jakbym dołożył do LOGITECH Z-2300?

 

E D I T

 

Kupiłem te które napisałem w 1szym poście (I-Trigue L3800) bo na ebayu trafiła sie fajna oferta (80euro, 300zł - a w PL kosztują 370), recki czytałem i ogólnie ponoć sa niezłe. Choć wiem że dla Was audiofilów zestaw <1000zł to shit ;)

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi ktorzy mieli okazje porownac glosniki Genius 2000x i logitech z4. Czy geniusy potrafia tworzyc tyle basu co wczesniej wymienione logitechy? Mialem okazje sluchac tych drugich i jezeli geniusy potrafia zagrac porownywalnie i do tego czysciej to chetnie bym je wzial... Mogl by ktos wyrazic swoja opinie na ten temat? Zastanawiam sie jeszcze jak te glosniczki: modecom MC-2110

Wypadaja w stosunku do logitechow. Zastosowanie tylko i wylacznie muzyka i to dosc glosna ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Z-4 wytworzą więcej basu ale zapewne będzie on gorszej jakości i nieco zaleje pasmo...tak jak większość zestawów 2.1. Sam sie przekonałem że to właśnie zestawy 2.0 reprodukują lepszy bass, może i w mniejszej ilości ale dzięki temu jest on bardziej sprężysty i dynamiczny ale nie zalewa pasma przez co nie słyszysz dudnienia i ciągłego łubudubu. Subwoofer w zestawie 2.1/5.1 musi być naprawdę dobrze zestrojony żeby grać równomiernie z resztą. Sam kiedyś mając Z-2300 myślałem że tam sub fajnie gra i nie zagłusza nic ale myliłem się i to bardzo po tym jak usłyszałem bass w Solo 7c.

 

Kupiłem te które napisałem w 1szym poście (I-Trigue L3800) bo na ebayu trafiła sie fajna oferta (80euro, 300zł - a w PL kosztują 370), recki czytałem i ogólnie ponoć sa niezłe. Choć wiem że dla Was audiofilów zestaw <1000zł to shit icon_wink2.gif

No to chyba masz kiepskie mniemanie na ten temat ;) Bo Geniusy 2000X za 170zł zagrałyby o niebo lepiej niz te Creativy. Zresztą gdybyś poczytał co nieco o zestawieniu sprzętu grającego na forum to byś w coś innego zainwestował ;] Miłego odsłuchu.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba masz kiepskie mniemanie na ten temat ;) Bo Geniusy 2000X za 170zł zagrałyby o niebo lepiej niz te Creativy. Zresztą gdybyś poczytał co nieco o zestawieniu sprzętu grającego na forum to byś w coś innego zainwestował ;] Miłego odsłuchu.

tia, każdy chwali to co kupił ;p po 1) nie ma ich we włoszech, a stad je kupuje, bo tu mieszkam 2) maja w czesci drewniana obudowe, koloru który kompletnie mi nie pasuje do wnetrza pokoju :P 3) są 2.0, takie miałem przez ostatnie ~10lat, czas na zmiane 4) poszukaj tych geniusow na zagranicznych stronach, jak znajdziesz strone o nich nie po polsku to trzeba ci bedzie wreczyc jakas nagrode ;) 5) nie mają pilocika xD

 

edit:

a ja napisze jak grają te moje, dzis wyslalem kolesiowi z ebaya potwierdzenie zapłaty mailem, może jutro wyśle xD

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są 2.0, takie miałem przez ostatnie ~10lat, czas na zmiane

No jeśli miałeś coś w stylu tych to się nie dziwię że tęsknisz za subwooferem. Ale obecnie era dobrych drewnianych 2.0 jest naprawdę rozwinięta i zagra to lepiej niż typowe 2.1. Ale o wadach i zaletach 2.0 niema się co rozpisywać, ważne jest to że 2.0 góruje nad 2.1. Usprawiedliwia cię fakt że mieszkasz we Włoszech i ciężej coś dostać, myślę jednak że jakbyś się postarał to dostałbyś fajne 2.0 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, że niby subwoofer jest wadą a nie zaletą.. no ale o gustach sie nie rozmawia nie. Do tej pory miałem glosniki za 200zł, grały ładnie dopoki nie rozbroiła ich moja siostrzyczka ;) Jak dojdą do mnie te głośniki to napisze pare słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, że niby subwoofer jest wadą a nie zaletą.. no ale o gustach sie nie rozmawia nie. Do tej pory miałem glosniki za 200zł, grały ładnie dopoki nie rozbroiła ich moja siostrzyczka icon_wink2.gif Jak dojdą do mnie te głośniki to napisze pare słów.

Subwoofer to nie wada :wink: Jest dobry kiedy:

- jego zestrojenie jest odpowiednie

- nie zagłusza pasma

- kiedy producent lub my sami dobierzemy go sobie odpowiednio do mocy satelitek, mam tu na myśli że jak damy subwoofer 120W do satelitek mających 30W no to mamy kiepski efekt murowany.

- zaletą dobrego subwoofer jest to że w systemach 5.1 fajniej słychać efekty wybuchów itd. ale cały czas podkreślam że dobry sub powinien grac miękko i z wykopem kiedy trzeba a nie jednostajnie dudnić i umc umc umc.

 

A niestety w typowych zestawach 2.1 typu Creative czy Logitech ciężko znaleźć dobrego suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to właśnie jest dobry. nie chce mi sie szukać teraz konkretnie żeby cytowac. no nie ma co spekulowac, zamowilem, nie jestem audiofilem, mysle ze bede zadowolony. a jak nie, to napisze o tym. skonczmy narazie o tym gadke.

 

EDIT

wreszcie przyszly, testuje od 15 min :) Brzmią bardzo ładnie, bass jest mocny i czysty. Jak juz mowiłem nie jestem specjalista, ale brzmi to NAPRAWDE dobrze. Swoją drogą mam starego Sound Blastera Audigy, może lepsza karta by zagrała jeszcze ładniej. Troche nieswojo sie czuje bo nie moge zlokalizować źródła dźwięku :P Gdy miałem stare głośniki 2.0 dźwięk wydobywal sie jakby tylko z przodu - tu te wrazenie zniknelo, czuje ten sorround. Jestem naprawde zadowolony. Do tego wyglad, srebrne glosniki odbijaja sie w blacie mojego biurka (szklanego), wyglada to świetnie. No i są małe, pasuja idealnie.

 

Jakby ktoś szukał zestawu 2.1 w tej cenie to bym szczerze polecił ;) Traktuje sie oczywiscie o Creative I-TRIGUE L3800.

 

ps

na maxach pękają okna, jakby ktos mial watpliwosci ;)

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie jtem rozczarowany subami w zestawikach 2.1/5.1. Przerabiałem kilka kompletów Creative, każdy miałem spięty z SB Live! 5.1 i tak:

 

- 2.1 (modelu niestety nie pamiętam) przesiadka z jakichś pierdziawek - to było wielkie łał, euforia wprost na początku, bo w ogóle był "normalny" bas :)

- potem padło na P580 - bas mocniejszy, ale wiadomo - mocniejszy głośnik, większa skrzynka, nieco lepiej niż w poprzednikach

- T6060 - bas znów nieco mocniejszy z w/w powodów, ale jakiś taki twardy, mniej przyjemny dla ucha niż w P580

- obecnie Cambridge Soundworks DTT2500 - może staroć - ale wg mnie jednak prezentuje sporo wyższą klasę niż wszystkie poprzednie zestawy. Ot taki drobny detal - wystarczy rzucić okiem na kable w DTT2500 w porównaniu do kabli z powyższych zestawów. Bas jest bardziej miękki, aczkolwiek momentami zbyt huczący, ale dramatu nie było. Spięte z kartą przez SPDIF. Tyle że w tym zestawie niewątpliwie plusem jest odrębne wyjście na sub aktywny, więc coś można by było we własnym zakresie dobrać.

 

A - w P580 i T6060 zaczęły się dziać cuda z włącznikiem/potencjometrem głośności na pilocie.

 

Na tę chwilę nieco zmądrzałem :) i nie szukam już zestawu z subem, tylko jakiegoś stereo (najpewniej zachwalany przez sporo osób Microlab Solo 6c, ale najpierw odsłucham sobie), nie potrzebuję zabijać sąsiadów dudniącym basem.

 

Niestety nowych zestawów Creativa, podobnie zresztą jak i Logitecha - nie miałem okazji słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. W Czechach już sprzedają Genius Sp-Hf 5100, więc należy się spodziewać, że niedługo trafią i do nas:

http://www.eo.cz/reproduktory/RGPG2067-gen...-sw-hf-5.1.html

No i już się powoli wynurzają te świeże Gienki:

http://bino.com.pl/go/_info/?user_id=78983

http://www.frikomp.pl/produkt-3477.html

http://tery.pl/drukuj.php?products_id=88775

http://www.ps.com.pl/module/sklep/ga/571/gb/59/ix/175465

 

allegro:

http://www.allegro.pl/item510354557_glosni...w_promocja.html

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem wymagający w miarę szybkiej odpowiedzi.

 

Zastanawiam się nad modelami microlabów

Solo 7c

Solo 6c

H-300 (szczególnie na ich temat NIC nie mogę znaleźć)

 

pokój z 17m^2

problem rozmieszczenie - mam biurko 140x70cm przy którym siedzę 6c/7c pewnie musiałyby na tym biurku stać (ewentualnie coś bym innego kombinował, ale nie będzie łatwo), H-300 bym sobie rozstawił jakoś sensowniej po podłodze (większe pole manewru)

 

Zależy mi jednak głównie na jakości dźwięku przy muzyce (rock, metal)

 

I teraz pytanie co tu brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...