Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Prośba o poradę :?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy zwykły no-name DDR256MB 333MHz jest w stanie STABILNIE pracować w warunkach podanych w podpisie? Czy lepiej dołożyć parę złotych i kupić kingstone'a lub no-name 400MHz?

 

Jak myślicie (tak wiem wróżek tu nie ma ale gdybać każdy może :D, czy pamięci w końcu stanieją bo prawdę mówiąc wolał bym 512MB(mój ECSik ma tylko dwa sloty DDR :( tyle że ponad trzy stówy to jak dla mnie cena zaporowa, tyle płaciłem trzy lata temu i nie ma siły która przekonała by mnie do zapłacenia takiej kupy kasy dzisiaj.

 

I na koniec gnębi mnie jeszcze pytanie, czy ten GB ramu na cokolwiek się przyda w końcu mój komp już jest nieco leciwy, co prawda HL2 idzie prawie doskonale (mało RAMu :) w full detalach; aa x4; 1024x768 ale w końcu będę zmuszony do ostrego cięcia detali, a wtedy nawet 768MB będzie niewykożystane :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o no-name to 512 można już za 220 - 230 zł dostać (allegro). Jeżeli nie zależy ci w najbliższym czasie na zmianie mobo to radziłbym zainwestować w PC2700 lub markowe PC2100 (tak żeby poszły na fsb 150 mhz - max na cheepobiosie) wyjdzie znacznie taniej a i tak wykorzystasz je maksymalnie.

Myśle za 1 GB przyda się napewno :) jeżeli chodzi o ten element dzisiejszych komputerów to rządzi tu zasada "im więcej tym lepiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam poważny problem. Moja 512 Gryzie się chyba z wszystkimi 256. próbowałem kingstonea-komp nie chce ruszyć a bios pipczy, goodram - komp wykrywa losowo bądź 512 bądź 256. Kiedyś chodziły u mnie jednocześnie dwie 128 czyżby płyta działała jak niedorobiony dual channel :D i musi mieć dwie jednakowe kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem 256MB na 266MHz niestety no name i jak na razie starczy (za jakiś rok-półtora będę musiał sobie i tak kupić nowego kompa), niestety timingi a dokładnie precharge time musiałem nieco zluzować by zapuścić FSB147 ale zbytnio na wydajności się to nie odbiło (kilkadziesiąt pkt w 3dmarku2k1se) ważne że komp jest stabilny jak skała i całonocny prime95 przeszedł, a gra w nowsze tytuły jak np. HL2 w najwyższych detalach jest już niezwykle komfortowa. Poziomy zamiast tygodnia ładują się w 30-60s. a G-Man w intrze zamiast się jąkać i powtarzać, leciutko chrząknoł tylko parę razy przy zmianie scenerii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...