Skocz do zawartości
_-Design-_

PC EXPRESS CZY AGP ???

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO ladowanie sie w PCI-E jest w tej chwili bez sensu - drozsza plyta glowna, drozszy procek, a 64-bit sa zupelnie nieprzydatne

 

deko sie rozpędziłeś ;) procek akurat nie ma tutaj nic do rzeczy :)

a 64bit jest przydatne tylko musi zostac wykorzystane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ladowanie sie w PCI-E jest w tej chwili bez sensu - drozsza plyta glowna, drozszy procek, a 64-bit sa zupelnie nieprzydatne

 

deko sie rozpędziłeś ;) procek akurat nie ma tutaj nic do rzeczy :)

a 64bit jest przydatne tylko musi zostac wykorzystane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupilem nowa płytke i tez z wyjsciem AGP ! chociaz mialem możliwosci wyboru innej ! nie wiem czy PCI-E utrzyma sie jako standard ;/ ja jestem zwolennikiem starego AGP pozatym masz więkrzy wybór kart graf. ostatnio gdzies czytałem ze nVidia bedzie dalej robila karty na AGP i to całkiem fajne ! (6800 jakos tak) przemyśl sprawe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deko sie rozpędziłeś ;) procek akurat nie ma tutaj nic do rzeczy :)

a 64bit jest przydatne tylko musi zostac wykorzystane

1202599[/snapback]

Procek ma wszystko do rzeczy, bo plyty z PCI-E sa tylko pod procesory 64-bitowe.

 

A zanim te 64 bity zaczna byc wykorzystywane, to sporo wody w Wisle uplynie...

Stawiam na rok-dwa lata (do oficjalnej premiery WinXP 64bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zapytam bo w podstawowych zagadnieniach jakos nikt mi nie pomogl...

 

Z przyczyn ode mnie niezaleznych musze zmodernizowac kompa. Wybor miedzy dwiema rozwazanymi opcjami sprowadza sie do wyboru miedzy AGP a PCI-E.

 

Opcja nr 1

Athlon 64 3200+, MSI K8N Neo2 Platinum, karta WiFi 802.11g + ze starego kompa z podpisu ram i grafika

 

Opcja nr 2

Athlon 64 3000+, ASUS A8N-SLI Deluxe, karta WiFi 802.11g, karta grafiki pod PCI-E (pewnie GF 6600 GT) + ze starego kompa ram

 

Jak widac, opcja dwa ma slabszy procek, ale i tak jest o dobre pare stowek drozsza od opcji pierwszej... Wolalbym wiec wybrac pierwsza opcje, ale nie znajac sie za bardzo na przyszylosci AGP/PCI-E nie umiem jednak dokonac ostatecznego wyboru. Da sie za kilka miesiecy kupic jeszcze jakas przyzwoita karte na AGP? Jakiegos X800XL czy cos na ksztalt?

 

Naprawde bardzo prosze o pomoc, glupio by bylo tyle pieniedzy wydac a potem sie smucic...

 

Aha, i jeszcze jedno pytanie tak przy okazji - czy przy opcji pierwszej jest jakas szansa, zeby nie musiec reinstalowac systemu? Bo nie za bardzo moge sobie na to pozwolic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma wszystko do rzeczy, bo plyty z PCI-E sa tylko pod procesory 64-bitowe.

w przypadku amd dodajmy :P

 

A zanim te 64 bity zaczna byc wykorzystywane, to sporo wody w Wisle uplynie...

Stawiam na rok-dwa lata (do oficjalnej premiery WinXP 64bit).

eee tam...6-9 mies i bedzie oficjalny win xp64bit, teraz juz mozna sciagnac bete, do tego stery i wszystko ladnie dziala, spadek wydajnosci do 32bit jest coraz mniejszy, a taki np. riddick czuje sie zdecydowanie lepiej w systemie 64bit...zreszta system oparty na a64 jest na dzien dzisiejszy najszybsza platforma jesli chodzi o gry i ogolnie zdecydowaie szybsza jesli chodzi o porownanie do "starszych" athlonow...

 

 

Opcja 2 najbardziej "przyszlosciowa" szczegolnie z 6800gt...za rok poltora dolozysz nastepnego za polowe jego obecnej ceny i nadal bedziesz na "topie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 najbardziej "przyszlosciowa" szczegolnie z 6800gt...za rok poltora dolozysz nastepnego za polowe jego obecnej ceny i nadal bedziesz na "topie"...

1204037[/snapback]

Tyle to ja wiem tak generalnie, tyle ze nie kupowalbym teraz 6800GT lecz 6600GT, bo roznica w cenie to prawie 1000 zl. Myslalem raczej o dolozeniu w przyszlosci drugiej karty w postaci kolejnego 6600 GT.

 

A moze ktos zdobedzie sie na jakies cieple slowa pod adresem opcji nr 1 z mojego poprzedniego posta? :) Moze nie jest ona az tak bardzo nieprzyszlosciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że nie tylko ja sie zastanawiam czy brać PCI-E czy AGP, ale chyba ja wybiore to pierwsze, przesiadka na PCI-E to chyba nie uniknione, poczekam tylko sobie na DFI NF4 do tego X700pro lub 6600GT (albo jak bedzie mozliwosc mod 6200@6600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...