Skocz do zawartości
luks__pl

Małe pytanie, którą z nagrzewnic wybrać :?:

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zejde troche z tematu [bardzo przepraszam :-)]..., chcialem zapytac, ktora nagrzewnica jest NAJWYDAJNIESZA/NAJLEPSZA? Nie mowie tu o chlodnicach specjalnie pod WC [black ice itp.] tylko 'samochodowe' ;-) - mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi :lol: .

Z tego co czytalem to chyba KADET i LADA sa czolowka? Ktora z nich lepsza? :)

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista wydajności he he to tak może dodac nagrzewnice od ciągnika jutro zapodam foty i rozmiary :D albo od terenówki np. Nissan Terrano II ale taką ciężko dostać ale niestety średnica w rurkach jest mala coś koło 9mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zrobimy "liste" wydajnosci? :lol:

 

1. lada

2. kadet (?)

3. polonez (?)

4. fiat

 

itd...

 

pozdro ;)

 

ps - nie zostaniemy ukarani za OT? :o

Jak już to:

1. lada

2. record

3. kadet, polonez , fiat - między tymi są chyba znikome różnice ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8O czego to jest :?:

To właśnie łada "przysposobiona" (dodany shroud) przez morphlinga.

 

yoshi_tom -> kupiłeś fiata/poloneza... no proszę- jak dobry opis i full zdjęć wpływa na cenę - wyczyszczone i szczelne fiaty/poldki "latają" po 25-30zł.

 

Miałem fiata, mam ładę- i ją polecam. Kadeta nie miałem dlatego nie mogę wypowiedzieć się o jego wydajności- mogę się jej jedynie domyślać (na podstawie porównania gabarytów np z ładą).

 

Swego czasu na forum overclockers.pl Kyniek obiecywał zrobić test prof nagrzewnic i przy okazja samochodówek... co z tego wyjdzie- obaczym. Swoją drogą ktoś na tweaku też przymierzał się do tego- pamiętam preview kartonowego shrouda na kadeta... nie pamiętam kto to był... może znajdę - zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary mają te nagrzewnice z tej listy top 4 ? ;-) Konkretnie interesuje mnie Lada i Kadet

 

edit:

Może przykleić topic? Już sa przyklejone węże i pompki to i nagrzewnice przykleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wejść na Allegro.... :P

 

Łada :arrow: grubość - 6cm , szerokość - 18,5cm, długość - 25cm

Kadet :arrow: szerokosc - 19cm grubość - 5 cm długość - 22 cm (+ 7cm rurki) waga - 1.33kg kg

Rekord :arrow: Wymiary: 28 cm. długości, 16cm. szerokości i 5cm. grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przyklejeniem dobry pomysl :). Ja w swoim zestawiku bede mial kadeta, ciekawe jestem jak bedzie sie sprawowal - dam znac...

i taka prosba OT'owa ;-) - moglby ktos podac jak najlepiej zrobic shrouda z kartonu? chodzi o ksztal chyba przede wszystkim ;)

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No shroud ma być tak zrobiony, żeby wentylator(y) zasysały powietrze tylko przez chłodnice. Obojętne czy bedzie miał przekrój trapezowy, prostokątny czy półokrągły.

 

Najprościej to chyba tak zrobić:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...