Skocz do zawartości
Zeniu

Problem z Monitorem (?)

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam problem z Monitorem i sprawa wyglada tak ze po ustawieniu geometrii na wszystkich rozdzielczosciech i odswierzaniach po wylaczeniu komputera i wlaczeniu go monitor wraca do ustawien fabrycznych ale nie dzieje sie tak za kazdym razem, problem zaczal sie po zmianie grafy na RADEONa 9550 Gigabyte 128/128 i dysku na WD200 20GB, nie jestem pewien czy to wina monitora czy grafy dlatego tutaj ten temat, monitor jaki posiadam jest jakis dziwny :wink: zwie sie KFC i nie ma zadnych oznaczen na obudowie :wink: a te na tabliczce z tylu obudowy wygladaja tak: KFC CB6536SL, i jezeli to monitor to czy to juz jego koniec ? czy to moze wina grafy ?

 

 

calosc sprzetu:

AMD Duron 750(933) 133x7

WD200 20GB

Fortron FSP300-60BT

Epox 8K9A7I

DDR Kingston 400 (266)

Radeon 9550 128/128 Gigabyte

 

pomocy bo nie wiem czy oddac grafe na gware czy starac sie o nowy monitor :(

 

EDIT: jezeli po ustawieniu geometrii gdy mam ciemny obraz to wystapuja odkrztałcenia jezeli mam jasny obraz, im jasniejszy tym wieksze odsztalcenie, i czy moze to byc wina nie dokladnie usunietych sterow do grafy ? mam Wina XP bez zadnych SP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego problemu to na 90% wina monita - może EEPROM padł albo coś. A co do drugiego, to starsze monitory mają tzw efekt "pompowania" obrazu.. tzn masz ciemny obraz powiedzmy 1mm od brzegu ramki obrazu, przy zmianie na jasny obraz wchodzi pod ramke na przykład.. i z tym już nic nie poradzisz... tylko możesz zmniejszyc jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie padlo nic bo u kumpla chodzi dobrze :( zobacze po formacie moze jakies stery uwalone mam i sie cosik potentegowalo :wink:

 

update:

a jednak monitor padl :( ale dzisiaj albo jutro przyjdzie Belinea 103050 :)

miales chyba racje z tym ze cos padlo :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...