Jump to content

Zeniu

Stały użytkownik
 • Posts

  540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Zeniu last won the day on September 11 2020

Zeniu had the most liked content!

About Zeniu

 • Birthday 08/23/1988

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2996634

Profile Information

 • Skąd
  Sosnowiec

Recent Profile Visitors

3795 profile views

Zeniu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

27

Reputation

 1. i tak skończy się NASem, pytanie po co to przedłużać bez żadnego zabezpieczenia jeżeli już przekraczasz te kilka TB?
 2. RDP w domyślnej konfiguracji działa na porcie 3389, przez "otworzyłem" port na routerze masz na myśli przekierowanie portu na lokalny adres serwera?
 3. Asrock J5040-ITX + 16GB RAM/o ile potrzebujesz tyle/(google it, producent oficjalnie nie deklaruje wsparcia ale wybrane kości 2x8GB działają), Obudowa np Fractal Design Node 304 (6 dysków 3,5" mieści), do tego jakiś Pico PSU i kontroler SATA 2 lub 4 portowy na PCI-e x1 (uwaga, mobo ma port PCI-E x1 w wersji 2.0, czyli przepustowość do 500MB/s, czyli bym tam podłączał raczej HDD), do tego albo jakiś SSD na system i cache drive albo system na perdrive USB 3.0. Ta płyta kuleje na 1 port 1Gbit ale można próbować podpinać kartę USB 3.0 i robić agregację coby się nie dławił jeżeli będzie duży ruch sieciowy, do tego jakieś distro linuxa, docker i można się bawić (lub Openmediavault czy TrueNAS Core jeżeli GUI nie potrzebne, ale ja np taki serwerek bym stawiał przy TV i używał jako HTPC/NAS) EDIT: widzę, że kogoś zczyściło z cenami tej MOBO, jak coś to tutaj były poniżej 600, może jeszcze wrócą https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-j5040-itx-7348381/
 4. być może odświeżanie monitora masz ustawione na 54Hz i włączony VSYNC(synchronizacja pionowa) w grach w których masz w/w problem?
 5. spróbuj facebook.com/BramAs-ogrodzenia-345522482711435/ (nie jestem botem, trollem, naganiaczem - Szwagier korzystał kilka miechów temu i jest zadowolony)
 6. to się nazywa podświetlenie krawędziowe, ta technologia tak działa, możesz poszukać opcji wyłączenia "Local dimming" (co ma niby poprawiać "efekt HDR" z napisu na kartonie) ale wtedy czerń będzie jaka będzie... posiłkowałbym się internetem i szukaniem jakichś sprawdzonych ustawień dla tego TV i ewentualne dopieszczenie pod swoje oko. Zapewne zjechanie z jasnością, korekta gammy. Mądrzejsze głowy coś tam pewnie podpowiedzą.
 7. może XTU? https://downloadcenter.intel.com/pl/download/29183/Intel-Extreme-Tuning-Utility-Intel-XTU-
 8. w teście POST pierwszy leci procesor, jeżeli go nie ma to płyta nie ruszy
 9. sesje terminalowe aktualnie to chyba tylko windows server, ewentualnie można zwirtualizować maszynę Virtualboxem, jeżeli masz publiczne IP i VPN Server to RDP do tej maszyny zwirtualizowanej(windows w wersji PRO np) ewentualnie windows w wersji HOME i teamviewer lub coś podobnego do zdalnego wsparcia?
 10. https://www.cpu-upgrade.com tutaj sobie sprawdź czy Twoja płyta odpali takiego Xeona. Bliźniakiem i7 4790 jest Xeon E3 1280 V3. Tylko nie zapomnij najpierw sprawdzić w testach czy taka zmiana ma sens, czy masz chłodzenie odpowiednie, czy czeka Cię inwestycja też i tutaj. To nadal są tylko 4 rdzenie, tyle, że masz dodatkowo HT i wyższe taktowanie niż i5 4590. EDIT: widzę, że pojawiły się na popularnym portalu aukcyjnym i7 4790 po 499zł, Xeony są niewiele tańsze, (jak szukałem to była kwestia 750zł za i7 i 360-400 za Xeona, teraz różnica to 50zł to może warto dołożyć i mieć ewentualnie igpu pod multimonitor jeżeli brakuje portów na GPU)
 11. https://www.youtube.com/watch?v=nK0WrjD0tws a zamiast 4790 sobie kup xeona na tą podstawkę (50% ceny i7, brak igpu), a czy ma sens to sobie porównaj swój fps z tym z filmiku tego lub setki innych? ja z takiej zmiany zrezygnowałem a też kilka miechów się zbierałem za taki pomysł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.