Jump to content

Zeniu

Stały użytkownik
 • Posts

  552
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Zeniu

 1. to jeżeli już widzisz pakiety SSDP w Wiresharku to przecież widzisz też ich źródło, jeżeli to jedno urządzenie spamuje nadmiarem pakietów to sprawdź jego konfigurację, natomiast taka ramka SSDP to waży po kilkaset bajów, naprawdę by tego musiało latać mnóstwo, żeby to spowolniało znacząco pracę sieci, może jakiegoś QOSa gdzieś masz włączonego i ruch czeka w kolejkach?
 2. mam do sprzedania Fujitsu Celsius W410, i5-2400, 8GB RAM, 60GB SSD, 250GB HDD Dzieciaki używały z GTX 1050Ti (komputer ma 300 albo 350W zasilacz i brak wyjść na zasilanie PCI-E) ten zestaw spoko się sprawdzał w Fortnite, CS GO, różne MOBA etc, jeżeli jesteś zainteresowany to wieczorem mogę podesłać pełną specyfikację
 3. płyta i ram od @rychu wymiata u mnie jako NAS/HomeLab od dłuższego czasu
 4. gdybyś chciał sprzedać aktualny zestaw to możemy się dogadać (nawet na samą MOBO), akurat szukam czegoś pokroju 4125,5005,5040 z 4xSATA
 5. śmieszną oszczędnością jest dzielenie skrętek na pary lub czwórki tylko dlatego, że urządzenie końcowe typu kamera czy czujka tyle wymaga, za 5-10 lat będzie potrzeba lub chęć wymiany na coś innego, okaże się ,że wymaga 8 żył i będzie kombinatoryka... serio, lepiej zrobić pełną sieć 8 żyłową do każdego potrzebnego gniazdka i zakończyć ją patchpanelem RACK,... koszt 300 metrów kabla FTP Cat6, przy kosztach budowy domu to jest jak "pierdnąć w mąkę"
 6. możliwość jest, tylko sens tego jest dyskusyjny, można to równie dobrze wyizolować osobnym kontem użytkownika
 7. speedtest.net ping z linii poleceń: ping adres.ip lub ping domena (np ping 8.8.8.8 czy ping purepc.pl), możesz też zrobić tracera, czyli tracert 8.8.8.8 czy tracert purepc.pl, możesz też użyć aplikacji WinMTR
 8. szukasz 14" Thinkpada, sobie wybierz na który starczy Ci budżetu
 9. takie karty rozszerzeń stosowano w stacjach roboczych Fujitsu(może i u innych producentów też ale akurat z tymi miałem styczność), nawet jak znajdziesz używkę to wątpię, że uruchomisz to na cywilnej MOBO
 10. i tak skończy się NASem, pytanie po co to przedłużać bez żadnego zabezpieczenia jeżeli już przekraczasz te kilka TB?
 11. RDP w domyślnej konfiguracji działa na porcie 3389, przez "otworzyłem" port na routerze masz na myśli przekierowanie portu na lokalny adres serwera?
 12. Asrock J5040-ITX + 16GB RAM/o ile potrzebujesz tyle/(google it, producent oficjalnie nie deklaruje wsparcia ale wybrane kości 2x8GB działają), Obudowa np Fractal Design Node 304 (6 dysków 3,5" mieści), do tego jakiś Pico PSU i kontroler SATA 2 lub 4 portowy na PCI-e x1 (uwaga, mobo ma port PCI-E x1 w wersji 2.0, czyli przepustowość do 500MB/s, czyli bym tam podłączał raczej HDD), do tego albo jakiś SSD na system i cache drive albo system na perdrive USB 3.0. Ta płyta kuleje na 1 port 1Gbit ale można próbować podpinać kartę USB 3.0 i robić agregację coby się nie dławił jeżeli będzie duży ruch sieciowy, do tego jakieś distro linuxa, docker i można się bawić (lub Openmediavault czy TrueNAS Core jeżeli GUI nie potrzebne, ale ja np taki serwerek bym stawiał przy TV i używał jako HTPC/NAS) EDIT: widzę, że kogoś zczyściło z cenami tej MOBO, jak coś to tutaj były poniżej 600, może jeszcze wrócą https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-j5040-itx-7348381/
 13. być może odświeżanie monitora masz ustawione na 54Hz i włączony VSYNC(synchronizacja pionowa) w grach w których masz w/w problem?
 14. spróbuj facebook.com/BramAs-ogrodzenia-345522482711435/ (nie jestem botem, trollem, naganiaczem - Szwagier korzystał kilka miechów temu i jest zadowolony)
 15. to się nazywa podświetlenie krawędziowe, ta technologia tak działa, możesz poszukać opcji wyłączenia "Local dimming" (co ma niby poprawiać "efekt HDR" z napisu na kartonie) ale wtedy czerń będzie jaka będzie... posiłkowałbym się internetem i szukaniem jakichś sprawdzonych ustawień dla tego TV i ewentualne dopieszczenie pod swoje oko. Zapewne zjechanie z jasnością, korekta gammy. Mądrzejsze głowy coś tam pewnie podpowiedzą.
 16. może XTU? https://downloadcenter.intel.com/pl/download/29183/Intel-Extreme-Tuning-Utility-Intel-XTU-
 17. w teście POST pierwszy leci procesor, jeżeli go nie ma to płyta nie ruszy
 18. sesje terminalowe aktualnie to chyba tylko windows server, ewentualnie można zwirtualizować maszynę Virtualboxem, jeżeli masz publiczne IP i VPN Server to RDP do tej maszyny zwirtualizowanej(windows w wersji PRO np) ewentualnie windows w wersji HOME i teamviewer lub coś podobnego do zdalnego wsparcia?
×
×
 • Create New...