Skocz do zawartości
Gość wortigern

Age Of Empires 3

Rekomendowane odpowiedzi

LOL. Chyba mi nie powiesz, że animacja nie spowalnia Ci w 2 misji!!, jak to wsparcie przyjeżdża i nim niszczysz bazy. Nie wiem ile tam jest jednostek ale na pewno kilkadziesiąt. :o

kcji z otoczeniem :/

1639490[/snapback]

Akurat do tej nawalnicy nie dotarlem. Zostalem zmuszony do wczesniejszego odejscia od komputera. Zdarzylem przejsc tylko piersza dostepna misje w kampanii i godzinnego skirmisha. Co ciekawe wczesniej odpalilem AOE3 w pracy, czyli na Celeronie D 2.26 GHz, 512M pamieci i zintegrowanej karcie graficznej Intela (nie pamietam modelu) z przydzielonym 8MB pamieci (!). Gra sama wlaczyla wiekszosc efektow (praktycznie tylko cienie ustawione byly na low) i rozdzielczosc 1024x768x32bpp. Pogralem chwile (widzialem moze ze 20 jednostek na mapie i pare budynkow), dzialala w miare dobrze jak na taki sprzet co pozwala jednak stwiedzic, ze engine jest juz dosc dopracowany. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma radka i gral z aniso?? Bo ja wymusze Aniso w zakladkach i odpale gre to mam za kazdym razem blueeee screen taki dziwny i musze kompa resecik z przycisku. Dziwna sprawa jak wylacze wszystko hula...

1639553[/snapback]

U mnie wszystko na max. i działa..Catalysty 5.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko....

 

I grafika jest ładna ale absolutnie nie powala...

 

Włączyłem wszystkie opcje na maksa, ANIZO8x AAx2 i na moim sprzęcie nie działa to zbyt płynnie.....

 

Aż tak ładna grafika to to z pewnością nie jest żeby mieć takie wymagania...

 

Łezka się w oku kręci jak na 16 M voodoo3 grało się płynnie w Unreala w 1600x1200 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pierwsze zaskoczenie jakie wywolalo demko to to, ze gra instaluje sie tylko na wersjach systemu z rodziny XP i nowszych (95/98/Me, 2000, NT 4 - nie mozna zainstalowac).

 

Na moim konfigu: Barton 2500@3200, 512 RAM 400MHz DDR, 5200 Pixelview Ultimate 250@300/250@300 i ustawieniach domyslnych (wszystko na high) i rozdzielczosci 1280x1024 (LCD 19'' Sony HS94B) ilosc klatek w pierwszym skirmishu oscyluje w okolicy 10, co przyznam, jest raczej dla mnie milym zaskoczeniem. Wprawdzie nie widze mozliwosci gry w takich ustawieniach dla wiekszej ilosci jednostek na ekranie, ale spodziewalem sie (patrzac na screeny, ktore byly przedstawiane do tej pory), ze takich ustawien moj komp nie pociagnie

(grafika).

Generalnie niedorobek jest dosc sporo, ale demo gry i tak wyglada bardzo efektownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po maxie dziwną akcję :/

Mianowicie zassałem demo i aktualnie mam "lekki" syfik na HDD, a raczej na dysku C. Mam troszke za mało miejsca bo źle wyliczyłem partycje i pozostało mi jedynie 600 MB wolnego miejsca i o dziwo DEMO nie chce się instalnąć bo mimo iż pierw się rozpakowywuje do TEMP`a to podczas wyboru instalacji gdy podaje inny dysk oraz ścieżkę to mimo to wywala się błąd iż jest za mało miejsca, mimo iż na owym dysku jest przeszło ponad 4 GB FREE, także zastanawia mnie co jest nie tak.

 

To troszke OT nie związany z samą grą, SORRY :]

 

 

PS. Ma ktoś jakiś pomysł o co biega, bo niezbyt moge PM przsesunąć partycję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po maxie dziwną akcję :/

Mianowicie zassałem demo i aktualnie mam "lekki" syfik na HDD, a raczej na dysku C. Mam troszke za mało miejsca bo źle wyliczyłem partycje i pozostało mi jedynie 600 MB wolnego miejsca i o dziwo DEMO nie chce się instalnąć bo mimo iż pierw się rozpakowywuje do TEMP`a to podczas wyboru instalacji gdy podaje inny dysk oraz ścieżkę to mimo to wywala się błąd iż jest za mało miejsca, mimo iż na owym dysku jest przeszło ponad 4 GB FREE, także zastanawia mnie co jest nie tak.

 

To troszke OT nie związany z samą grą, SORRY :]

PS. Ma ktoś jakiś pomysł o co biega, bo niezbyt moge PM przsesunąć partycję :/

1639935[/snapback]

Potrzebujesz okolo 800MB wolnego miejsca na C + 400 na rozpakowanie plikow z instalki (chyba, ze TEMPa masz na innej partycji). U mnie doszlo do tego, ze chwilowo przerzucilem mniej potrzebne katalogi z Windowsa na inna partycje bo marudzilo o wolne miejsce. Pod tym katem instaler jest skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo musiałem mieć z 1GB wolny na systemowej... Prawdopodobnie rozpakowywuje tam gdzieś, może do tempa, całe demo a później kopiuje je na tą partycję co wskazałeś...

 

A plik stronicowania gdzei masz ? na systemowej ? to zmień na tą gdzie masz 4gb to Ci się zwolni miejsce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troszke i pierwsze wrazenia:

-grafika - nie jest to takie cudo jak na screnach. Jest OK ale przełomu nie ma. Podobaja mi sie za to smaczki jak np. niedzwiedz próbujący powalic drzewo, na ktorym siedzi wiesniak :lol: lub stado kaczek pływajacych po jeziorku :D

-wymagania - w max detalach to raczej nie pogram, ale juz w srednich jest OK, czyli nie ma takiego dramatu jaki niektórzy przewidywali

-grywalnosc - za wczesnie by sie wypowiadac, wydaje mi sie ze jest ok. Jednostek jest srednio duzo, budynkow tez. Pod tym wzgledem EE jest lepsze.

-interfejs - macie racje za duzy. A mimo jego rozmiarow nie zmiescili najwazniejszych informacji. Np. parametry jedostki dostepne są dopiero po kliknieciu w zakladke. Mogli to lepiej rozwiazac.

Podoba mi sie za to muzyczka :P

Edytowane przez mic_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma radka i gral z aniso?? Bo ja wymusze Aniso w zakladkach i odpale gre to mam za kazdym razem blueeee screen taki dziwny i musze kompa resecik z przycisku. Dziwna sprawa jak wylacze wszystko hula...

Na 9800 Pro i Anizo x8 wszystko w porządku, ostatnie Catalysty.

 

XP 2200+, 1GB, 9800 Pro + Anizo x8 i animacja nie spada poniżej 35 klatek. Demko zassałem w nocy i zdążyłem tylko odpalić na chwilę przed wyjściem do pracy (i tak się spóźniłem...). Klimacik poprzednich części jest, do tego przyjemna muzyczka i odgłosy. Wrócę do domu to powalczę dłużej. Jak dla mnie warto zbierać kasę na fulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo musiałem mieć z 1GB wolny na systemowej... Prawdopodobnie rozpakowywuje tam gdzieś, może do tempa, całe demo a później kopiuje je na tą partycję co wskazałeś...

 

A plik stronicowania gdzei masz ? na systemowej ? to zmień na tą gdzie masz 4gb to Ci się zwolni miejsce..

1639945[/snapback]

SWAPa mam gdzie indziej :/ No ale cóż widocznie PM musi być śmignięty :E

W sumie mógłbym się pobawić w przerzucanie tych rzeczy z WIN ale już może poświęce miejsce na innym dysku :D

ja stestuje wieczorkiem, ale juz teraz zacieram rece... ;]

1640020[/snapback]

A więc witaj w clubie :) Pokładam wielkie nadzieję w tej produkcji, bo pamiętam swego czasu jak bardzo się zagrywałem w poprzednie części AOE :D

 

 

PS. Ciekaw jestem czy ta produkcja będzie mi dobrze chodzić, bo jak niektórzy widzieli miałem BIG problemy z DS II podczas kożystania z teleportu i mam nadzieję iż tutaj podobnych rzeczy nie będzie (teleportu napewno ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1280x1024 ze wszystkim na max ~30fps, ale przesuwanie wzdluz mapy jest malo plynne. I porownujac to co widze na monitorze z tymi super screenami az nie chce mi sie wierzyc, ze to ta sama gra.

A co do rozgrywki-sztampowy rts. Mnie najbardziej irytowalo, ze piesi strzelcy komputera potrafili wybic moja kawalerie. Gdyby siedzieli na jakichs wzniesieniach, pochowani za drzewami, to ok, ale na golej pustyni powinna z nich zostac miazga. Klaniaja sie absurdy z Cywilizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim sprzęcie 1280x1024 anizox8 wszystko na maxa i ani razu nie przycięło sięnawet jak jest około 100 jednostek. nie próbowałem jeszcze z aa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na drugim kompie (Athlon 1200mhz) gra sie nie chce zainstalowac - mowi ze do uruchomienia gry potrzebny jest SSE. To starsze Athlony nie maja SSE?

1640472[/snapback]

nie maja niestety, z tego co pamietam to maja 3dnow!, mmx i chyba to co powiedzialem jeszcze w wersji +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim sprzęcie 1280x1024 anizox8 wszystko na maxa i ani razu nie przycięło sięnawet jak jest około 100 jednostek. nie próbowałem jeszcze z aa :)

1640368[/snapback]

to nie chodzi o przycinanie, tylko o "slow motion" pojawiający się w animacj przy dużej ilości jednostek! Tak jak to było w Bitwie o Śródziemie. Podobnie było na słabszy kompach jak sie emulowało gry z PSX, nie wiem inaczej tego nie wytłumacze. Ale mnie to denerwuje... jednostki się tak wleką wtedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś juz porównywał grafike w tej grze na GF z seri 6xxx i radkami ????

Twórcy gry mowia iz x800 nie zapewni gry z najlepsza grafą bo nie obsluguje ps 3.0. A mnie ineteresuje czy rzeczywiscie tak jest i czy te shadery naprawe cos poprawiaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem ilość klatek frapsem i średnio mam 31. a co do grywalności to jest jedna z lepszych jaka wyszła. grywalność+dobra grafika czynią z tej gry miodzik :) czekam na pełną wersję :) (woda robi niesamowite wrażenie, jak i pozostałe detale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdążyłes na chwilę ;p to sobie pograj 2 misje i zmierz fps jak to Wojo przybywa... Poruszaj sie nimi wszystkimi i zmierz...

Najmniej miałem 23 FPS, ale do tej gry nie potrzeba dużej ilości klatek, to nie FPP. 1024x768x32, wszystkie detale na High.

 

Co mnie bardziej zastanawia to fakt, że przy obracaniu widoku (CTRL + prawo / lewo) ruch czasami się rwie, widać to nawet w okolicach stałych 45 FPS.

 

Poza tym grafika jest w porządku i ma sporo detali (łabędzie w stawie, pluskające ryby, popatrzcie też na indiańskie dzieci huśtające się na płocie), choć rzeczywiście u mnie też nie wygląda tak genialnie jak na screenach z zapowiedzi. Havoc też jakoś mniej widoczny niż w trailerze. Ale oprawa oprawą, ale najważniejsze, że gra się całkiem przyjemnie i jak wyjdzie full znowu będzie parę wieczorów z głowy.

 

Kilka bugów:

- czasami nie da się zabić strażników skarbów / suną jak duchy w powietrzu,

- pociąg przesuwa się płynnie do momentu dojechania do końca torów,

- ktoś pisał o tym wyżej - kiszka z siłą oddziałów, czasami np. łucznik potrafi załatwić jednostkę sporo silniejszą od siebie,

- czasami po zburzeniu budynku w powietrzu pozostaje flaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to niedopracowanie czy co ale u mnie jak statek płynie po wodzie to tak jak by po lodzie, żadnej "rozbijającej" wody nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to niedopracowanie czy co ale u mnie jak statek płynie po wodzie to tak jak by po lodzie, żadnej "rozbijającej" wody nie ma

1640806[/snapback]

a co pisałem wcześniej ? :razz:

 

BTW. woda ładna, ale nie widać żadnej jej reakcji z otoczeniem :/

1639490[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...