Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

tam ktos wspomnial o finalnej wersji F5 no wiec nie da sie tam nic zrobic z pamieciami nawet Ctrl+F1 nic nie daje!! to jakies chore! czy ktos tez mial nalogowo blue screene na tej plytce??? bo ja chyba kazdy bios probowalem to samo! zeminilem pamieci to samo!!!<sic>!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam ktos wspomnial o finalnej wersji F5 no wiec nie da sie tam nic zrobic z pamieciami nawet Ctrl+F1 nic nie daje!! to jakies chore! czy ktos tez mial nalogowo blue screene na tej plytce??? bo ja chyba kazdy bios probowalem to samo! zeminilem pamieci to samo!!!<sic>!!

1535047[/snapback]

Mam ta plyte i jak narazie jest super stabila. Ani razu komp sie nie zawiesil ale tez go nie podkrecalem jeszcze poza 9x200@9x222 z poziomu windows.

Bios F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro sprobuje bo dzis Winfasta krece :D ciekawe czy cos porawili/dodali?? Czy ktos próbował montowac jaki kolwiek wiatraczek na chipsecie??? daje to cos bo sie zastanawiam czy nie załorzyc tam czegos (temp mi dochodzi do 75stopni!!!) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

f6 niestety nie przynosi nic nowego:( myslałem że chociaż będzie ten czeroki zakres taktowania pamieci ale nadal lipa:(

jeżeli chodzi o wentylator to mam zamontowany jakis stary 40x40 zdaje sie od pII; u mnie daje rade w/g czujnika chipset ma jakies 35-40 stopni. przy taktowaniu szyny 245mhz.

jeszcze jedno jakis czas temu zmieniłem paste pod radiatorem na jakąs z dodatkiem srebra (dokładnie nie pamietam) to też pomogło był spadek temperatury o jakies 5-10 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam ktos wspomnial o finalnej wersji F5 no wiec nie da sie tam nic zrobic z pamieciami nawet Ctrl+F1 nic nie daje!!

Naciskasz w biosie Ctrl+F1, wchodzisz w zakładkę advanced chipset setup, a następnie na opcji dram configuration naciskasz enter (przynajmniej w F5c tak jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam kolejny problem z naszym mobo:(

może mi ktos wytłumaczyc dlaczego nie moge podniesc szyny powyżej 290mhz?

tz. moge ale nie ma żadnego rezultatu (cpu-z pokazuje madal 290 nawet jek podniose w biosie do 320) bios F6

przy powrocie na niższe taktowanie (takie jak w podpisie) tez nic sie nie zmienia nadal jest 290.

miał może ktoś podobne problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam kolejny problem z naszym mobo:(

może mi ktos wytłumaczyc dlaczego nie moge podniesc szyny powyżej 290mhz?

tz. moge ale nie ma żadnego rezultatu (cpu-z pokazuje madal 290 nawet jek podniose w biosie do 320) bios F6

przy powrocie na niższe taktowanie (takie jak w podpisie) tez nic sie nie zmienia nadal jest 290.

miał może ktoś podobne problemy??

1537945[/snapback]

Potwierdzam - bios F5C i takie samo zachowanie. Wreszcie udało mi się odpalić płytkę z FSB >280 MHz i niestety po przekroczeniu 290 MHz (z biosu) płytka przestała reagować na zmianę częstotliwpści FSB. Trzeba było robić clear cmosa :mur:

Odkryłem za to, że moja płytka nie przejdzie posta z FSB 241-253, za to wyżej działa bez zarzutu. Cuda niewidy normalnie :? :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie go rozwiazac :) Gdy dawalem np 300 MHz FSB wowczas w CPU-z za kazdym razem widzalem 290. W tym momencie, wylaczam kompa, wyciagam wtyczke od zasilacza, po czym wkladam ja spowrotem i wlaczam. Komp startuje juz z nowymi ustawieniami (czyli FSB 300 MHz). Wiem ze to troche karkolomna metoda, ale u mnie dziala.

 

P.S.

Ktory wg. Was bios jest najstabilniejszy jesli chodzi o podkrecanie pamieci RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie go rozwiazac :) Gdy dawalem np 300 MHz FSB wowczas w CPU-z za kazdym razem widzalem 290. W tym momencie, wylaczam kompa, wyciagam wtyczke od zasilacza, po czym wkladam ja spowrotem i wlaczam. Komp startuje juz z nowymi ustawieniami (czyli FSB 300 MHz). Wiem ze to troche karkolomna metoda, ale u mnie dziala.

To zdecydowanie nie jest rozwiązanie problemu. To jakoś hardcore. Napisałem do gigabyte, zobaczymy co odpowiedzą.

 

P.S.

Ktory wg. Was bios jest najstabilniejszy jesli chodzi  o podkrecanie pamieci RAM?

1538897[/snapback]

Nie zauważyłem żadnych różnic między biosami jeżeli chodzi o maksymalne taktowania pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mach82, ale pozniej juz normalnie wlaczajac kompa jest caly czas te 300 FSb... nie trzeba takiego patentu za kazdym razem stosowac, tylko raz...

Ale to i tak o jeden raz za dużo. Powinno to być jakoś po ludzku rozwiązane. To jest jakiś bug w biosie i muszą nad tym popracować - od tego przecież są. Poza tym jak ustawię np FSB 267 MHz, to zaraz po ekranie post jak mi się pokazuje tabelka z urządziami PCI, jest również info że procesor chodzi na ... 99 MHz :mur: W windows jest 2.4 GHz (267x9)

 

W chwili obecnej mam 9x305 i nie narzekam

No cóż, mój winchester przy w miarę normalnym napięciu osiąga 2.5 GHz i tyle. Wczorajsza niekontrolowana próba uruchomienia go na 290x9@1.4V skończyła się niepowodzeniem (dałem default values w biosie i zapisałem dane, a FSB się nie zmieniło) :D

 

Juz niedługo postaram się kupić selekta Venice 9x300 1.4V i zobaczymy jak będzie na naszej ukochanej pytce (chyba na 1.5V ruszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki ale dotyczace tez tej plyty... bo w jakims opisie tej plyty wyczytalem ze na niej nie ma dodatkowych gniazd na wentylator na obudowe czy to prawda?? czy moze cos w opisie namieszali(z tego co pamietam opis na benchmark.pl) z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki ale dotyczace tez tej plyty... bo w jakims opisie tej plyty wyczytalem ze na niej nie ma dodatkowych gniazd na wentylator na obudowe czy to prawda?? czy moze cos w opisie namieszali(z tego co pamietam opis na benchmark.pl) z gory dzieki za odpowiedz

1542606[/snapback]

Są dwa gniazda 3-pinowe (w tym jedno na wentyl CPU), więc de facto pozostaje jedno wolne gniazdo 3-pinowe. Jest jeszcze jedno gniazdo 2-pinowe. Malutko. Ja na allegro kupiłem adapter molex-4x3pin, czyli zwykły molex, z którego wychodzą 4 wtyki do których można podłączyć wentylatory z gniazdami 3-pinowymi (za kilka złociszy). Dwa gniazda 3-pinowe dawały zasilanie 5V a kolejne 2 gniazda 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.Pisałem juz o tym w innym topicu ale mam nadzieje,że ten bedzie bardziej odpowiedni,mianowicie żadnym programem nie moge na tej płycie odczytać informacji SMART kompletnie nic zero.Program speedfan czy Everest nic nie widzi a w biosie SMART jest włączony prosze o pomoc :cry:

Mam jeszcze jedno pytanko czy ta płyta posiada DUAL BIOS? :?

Edytowane przez artiwie15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie nowy bios f7 ale nie zauwarzyłem jakis zmian :(

1562299[/snapback]

Ustaw HTT 295 MHz (oczywiście jak płyta się wyrobi) i zapisz ustawienia a następnie ustaw HTT na 280 MHz i zobacz czy zmiany doszły do skutku. Biosy F5 i F6 miały z tym problemy i ciekawy jestem czy to poprawiono.

 

Czy opcje służące do podkręcania uległy zmianie np. napięcia podawane na pamięci, procesor ...

 

Czy doszły nowe dzielniki na pamięci (150, 183 MHz)?

 

Jak nic się nie zmieniło, to chyba nie ma sensu wgrywanie nowego biosa (obecnie mam F5c).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje wlasnie te plyte i musze powiedziec, ze sie milo zdziwilem. FSb ( czy HTT jak zwal tak zwal ;) ) 280? nic trudnego , 300 prosze bardzo 320 z wielka checia, dopiero na 330 sie wiesza.

 

Pierwsze testy nadwyraz pozytywnie przechodzi :) tylko ten radiatoren na chipsecie, odrazu zalozylem niebieskiego zalmana :]

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmana mówisz? To jak ty wsadziłeś kartę PCI-E?

1568621[/snapback]

normalnie, miedzy zeberka zalmana wchodzi plytka pcb od karty graficznej :D

 

po prostu trzeba ustawic zalmana w taki sposob aby zeberka byly wzdluz slotu pci-e, cala tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie, miedzy zeberka zalmana wchodzi plytka pcb od karty graficznej  :D

 

po prostu trzeba ustawic zalmana w taki sposob aby zeberka byly wzdluz slotu pci-e, cala tajemnica.

1569147[/snapback]

Ja mam kondensatory na karcie graficznej na wysokości mostka, więc z zalmana nici.

 

Tak przy okazji - jaki masz bios (wersja) w swojej płytce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F7.

 

Co do karty graficznej , nie mam w tym kompie potwora ;) raptem FX5300 :) do pracy biurowej starcza, wiec jedyne co jest obok zalmana to radiator od HIssa ( no od mostka zmieniajacego sygnal z AGP na PCI-e )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem biosik z F5c na F7 i z tego co zauważyłem to doszło sporo opcji związanych z ustawianiem pamięci (m.in. mozliwość ustawienia CL 1.5 jak w DFI :D ). Kurcze tyle teraz tych opcji że się troszkę pogubić można. Wcześniej można było ustawić tylko 4 podstawowe timingi i 1T/2T, a teraz znowu będzie trzeba wszystko rozgryzać. Szkoda tylko, że nadal można zwiększyć napięcie pamięci tylko o +0.2V. Szkoda. Jutro pobawię się troszkę z OC i zobaczę co się zmieniło w tym kierunku. Na razie (odpukać) wszystko jest OK.

 

Dzisiaj dalszy ciąg testów i na pewno jedna opcja została poprawiona - wcześniej w żaden normalny sposób nie można było przejść np. z taktowania htt 290 (i wyższych) na taką poniżej 290 MHz. Teraz już jest OK. Natomiast dalej w tabelce po ekranie POST wyświetlane są dziwne częstotliwości procesora po przekroczeniu htt 255 mhz - wyświetla mi wtedy po ekranie POST zę mam procesor np. 36 MHz :)

 

Teraz jeszcze trzeba będzie rozgryźć te wszystkie opcje związane z ustawieniem pamięci. Chyba polecę do tematu o DFI, bo tam bios jest jeszcze bardziej zagmatwany i są takie same opcje jak w gigabyte - tam z pewnością coś znajdę. Wcześniej jak chciałem ustawić pamięci jako DDR540 to ustawiałem 3-4-4-7-1T, a teraz trzeba się będzie zająć pozostałymi opcjami. Brrr.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widział ktoś może biosik do naszej płyty w którym wszystko by chodziło i do tego był ten wiekszy zaktes taktowania pamieci tzn, 200-180-166-150-itd?

chce jeszcze bardziej podkręcic mojego procka i potrzebyje koniecznie tego dzielnika 150 :)

jeżeli ktoś testował taki biosik i wszystki było ok to prosił bym o link

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widział ktoś może biosik do naszej płyty w którym wszystko by chodziło i do tego był ten wiekszy zaktes taktowania pamieci tzn, 200-180-166-150-itd?

chce jeszcze bardziej podkręcic mojego procka i potrzebyje koniecznie tego dzielnika 150 :)

jeżeli ktoś testował taki biosik i wszystki było ok to prosił bym o link

z góry dzięki

1574396[/snapback]

ofizjalny F3 miał tę możliwość, tzn 150, 183, ale na nim nie działał mnożnik szyny HT, więc można sobie odpuścić, bo się na nim nie podkręci za wiele.

 

Ciekawe czemu w obecnych biosach nie ma mozliwości wybrania pamięci jako 150 - bardzo by mi się to przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...