Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

DonCorleone91 nie wiem czy już kupiłeś tę płytę ,ale jeśli jeszcze nie to odradzam jej zakup,polecam przeczytanie wcześniejszych postów wiele wyjaśnią.

 

Kobrowisko czy ja wiem f11 najstabilniejszy.Powiem inaczej ,jednym z biosów pozwalających na botowanie płyty przy największym taktowaniu htt w wiekszości przypadków(w moim 245MHz) jest bios f1 (bez porannych restartów), w pozostałych przypadkach f2-f11 najczęściej nie można przekroczyć htt 212-220 ,zwłaszcza w nowszych rewizjach płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) w pozostałych przypadkach f2-f11 najczęściej nie można przekroczyć htt 212-220 ,zwłaszcza w nowszych rewizjach płyty.

A nie jest to może związane z tym że ustawiłem (jak radził mach82) w Adv.Chips. Dram Conf. 1T/2T na 1T ?

Nie wiem czy dobrze kojarze ale może tu chodzi o rodzj pamięci: jedno, dustronne.

Ja mam 2x 1024 (Twinmos) i obie są dwustronne...

 

P.S. Płyte kupiłem pare dni temu, w planach miałem DFI. Niestety funduszy zabrakło i byłem pod nożem dlatego kupiłem najtańszą z "markowych".No i troche sie z nia będe musiał pomęczyć zanim zmienie na DFI (i nowy zasilacz).

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem tą mobo + boxowy 3000+

 

Ustawiłem na dzieńdobry:

 

Bios na F11

FSB 268x9 = 2400 Mhz

(cpu:mem 2:1,5 - mem=200Mhz)

Htt na x1,5 = 800Mhz

Vcore = default

 

w Idle mam 25 st. :) i wszystko śmiga jak trzeba. Nie chce na boxowym coolerku dawać więcej, ale widze jeszcze duży zapas mocy :)

Fajna płyta, a jak czytałem pierwsze posty to średnią miałem opinię, ale ostatnie biosy widać są dopracowane. Zakup wart polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jol

mam takie pytanie :P

bo na chipsecie zapodalem sobie wiatraka za rada w postach co bym sobie mogl podkrecac no ale on strasznie glosno chodzi i czy da sie ograniczyc jego obroty jakims programem tj np obroty wiatraka na procku czy trzeba kupywac regulator obrotow :>

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiego zamontowałeś i jak go podpiołęś do prądu. ale jeśli jest na 12V to podłącz go na 5V będzie wolniej się kręcił i będzie cisza. A jeśli masz 5V to daj w szereg zwykły potencjometr kupiony w sklepie elektronicznym, np o wartości 10kOhm i już masz regulację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chodzi na 5000 obrotach prawdpopodobnie 12V (na stronce pisze napiecie roocze 7V - 12V)

hmm no a co rozumiesz przez podlacz go pod 5V :>?

no przymontowalem go u gory chipsetu na 2 srobkach i poniewaz bylo gniazdko na 3 pin to podlaczylem go do gniazdka 3 pin w prawym dolnym rogu

a jak mam zmienic na to 5V :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamto wyzej jush nie wazne :P teraz mam inny problem :/

ostatnio cos mi nie dziala C n Q :/

bo daje sobie minimalne zarzadzanie energia tj to wczesniej robilem i mi mhz spadaly a teraz jakos mi nie spadaja :/

do tego trzeba cos w biosie wlaczyc albo cos :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C'n'Q powinno działać jeśli :

1.)W biosie nie masz ustawionego na sztywno mnożnika cpu (powinno być auto)

2.)W windzie masz włączone minimalne zarządzanie energią w opcjach zasilania.

3.)Jeśli zainstalowałeś EasyTune 5 , i np. przy ładowaniu windy przez chwilkę mignie ci dosowe okno ,a potem wiatrak zaczyna ci zapierdzielać na full obrotach to odinstaluj to EasyTune 5 bo to jeden wielki badziew.

4.)W nowszych wersjach biosów masz ustawienia prędkości wiatraka w zalerzności od temperatury(ja mam ustawione 1 dla 20stopni,2 dla 35,regulacja na boksowym wiatraku zazwyczaj jest widoczna w zakresie około 1-10 najbardziej 1-5 ,podobnie w speedfanie)

5.) Dobrym rozwiązaniem jest też programik RMClock ,oferuje dużo więcej poziomów ustawień mnożnika i vcore ,a nie tylko dwa jak w standardowym C'n'Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh dzieki pomoglo chodzilo o sztywnie ustawiony mnoznik CPU :D

a jeszcze mam takie pytanie w biosie tam gdzie mozna zmienic ustawienia prekosci wiatraka to tam jest jeszcze takie cos cpu fan: low speed, mednium speed, high speed i tam sa jakies liczby 8, 20 bodajze i jeszcze jakas i do czego to wogole jest bo podtym jest temp limit of low speed i tam sie ustawia temperatury a to wyzej :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh dzieki pomoglo chodzilo o sztywnie ustawiony mnoznik CPU :D

a jeszcze mam takie pytanie w biosie tam gdzie mozna zmienic ustawienia prekosci wiatraka to tam jest jeszcze takie cos cpu fan: low speed, mednium speed, high speed i tam sa jakies liczby 8, 20 bodajze i jeszcze jakas i do czego to wogole jest bo podtym jest temp limit of low speed i tam sie ustawia temperatury a to wyzej :>?

Na początek zanim napiszesz posta ,proponuje słownik angielsko - polski,który napewno rozwiąrze wiele problemów zwiazanych z biosem ,w większości przypadków odpowiedż na pytanie można uzyskać kożystając z google.Dobrym zestawem w twoim przypadku będzie instrukcja obsługi mobo i google.

A jeśli chodzi o ustawienia prędkości wiatraczka i odpowiadających im temperatur to ja mam ustawione tak:

low 1

medium 2

high 80

a temperatury cpu odpowiadające podanym wyżej ustawieniom (temp cpu jak do tej pory nie przekroczyła w moim rzypadku 35 stopni w stresie )

low 20

medium 35

high 45

max 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taka plyte tylko w wersji ULTRA 9. I tu pierwsze pytanie:

czym rozni sie ta wersja plyty od tej bez ultra..?

 

Mam proca A64 3000+ (winchester), dajac w biosie magistrale powyzej 200, napiecie skacze do ponad 1.6V (dane z CPU-Z oraz Sandry, Everest zawiesza mi kompa o_0) a temp dochodzi do 45st. idle..

Mam program RightMark CPU Clock Utility, ale chyba nic nie pomaga bo napiecie i tak w CPU-Z pokazuje ponad 1.6V.

Da sie cos z tym zrobic??

 

I ile nie ryzykujac mozna podrecic ten proc na BOX'owym coolerze..?

Mam tez stary BIOS F2, jak go zmienic?

I jeszcze jedno: jak zmienic HT..?

Tylko sie nie smiejcie bo jestem noobem.

Edytowane przez J_A_N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co daje to low: 1 i low 2 bo tlumaczac ta nazwe i podpowiedz to mi duzo nie mowi :P

a jeszcze mam takie pytanie bo dokupilem sobie regulator obrotow do wiatraka noi skrecilem go na minimum noi czasami wiatraczek sie wogole nie wlancza :/ czemu tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie pomoze mi ktos..? :(

Trzeba się było cofnąć o kilka stron i byś sam znalazł odpowiedź. :mur: Ustaw na sztywno napięcie w biosie na 1.4V a nie jako default i będzie OK.

 

Co do OC, to nic nie ryzykując nie podkręcisz procesora nawet o 1 MHz. Minimalne ryzyko jest do czasu nie przekraczania napięcia 1.55V. Na box coolerze raczej 2.5 GHz nie przekraczaj. Bios F2 jest bardzo kiepski do podkręcania. Zapodaj najnowszy ze strony producenta. Jak jesteś noobem no najpierw się doszkol a dopiero później zabieraj się za OC, bo jeszcze coś zepsujesz. Poczytaj poradnik z tego działu a dowiesz się jak podkrecać.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jol mam pytanie bo od czasu do czasu pojawiaja mi sie problemy takiego rodzaju:

system wstaje mi raz na 10, w sensie wlancza sie staje na biosie i sie restartuje i idzie dalej,

a dzis zauwazylem ze cos mi sie dzieje z karta dzwiekowa takie zrywy sa czasem co moze byc powodem?

i co mam zrobic aby temu zaradzic :>

 

co do dziwieku to zauwazylem ze tak mi sie robi jak mam wlaczonego Everesta (UE 2006) w tle i wogole jak mam np odpalonego q3 wlacze everesta to zwis :/ a jak wczesniej jest odpalony everest i wlacze q3 to nic :P

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,jestem nowy:).Takze mam tą płyte.Nie moglem wyjsc powyzej HTT 210,bo zwiechy przy poście.Dopiero bios F1 zadzialał i moge kręcić dalej.A wczesniej krecilem Easytunem i doszedlem do 2600mhz ,ale napiecie 1.75v. A na 2550mhz wystarczyło 1.65v.Teraz zobaczymy jak bedzie przez bios,skoro ten F1 pomógł.Bo od F2-F11 zaden nie pomagał w przekroczeniu bariery HTT 210.

A jak narazie dochodze spokojnie na HTT 245 przy F1(oczywiscie z poziomu biosa) .Dalej jeszcze nie probowalem.Pozniej pokombinuje i napisze,ile max na tym biosie. Ramy to Kingmax 2x512 dual. Proc 3000+venice.

 

jol mam pytanie bo od czasu do czasu pojawiaja mi sie problemy takiego rodzaju:

system wstaje mi raz na 10, w sensie wlancza sie staje na biosie i sie restartuje i idzie dalej,

a dzis zauwazylem ze cos mi sie dzieje z karta dzwiekowa takie zrywy sa czasem co moze byc powodem?

i co mam zrobic aby temu zaradzic :>

 

co do dziwieku to zauwazylem ze tak mi sie robi jak mam wlaczonego Everesta (UE 2006) w tle i wogole jak mam np odpalonego q3 wlacze everesta to zwis :/ a jak wczesniej jest odpalony everest i wlacze q3 to nic :P

Włacz blokade PCI,zeby nie wzrastała mhz.

Edytowane przez SewJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,jestem nowy:).Takze mam tą płyte.Nie moglem wyjsc powyzej HTT 210,bo zwiechy przy poście.Dopiero bios F1 zadzialał i moge kręcić dalej.A wczesniej krecilem Easytunem i doszedlem do 2600mhz ,ale napiecie 1.75v. A na 2550mhz wystarczyło 1.65v.Teraz zobaczymy jak bedzie przez bios,skoro ten F1 pomógł.Bo od F2-F11 zaden nie pomagał w przekroczeniu bariery HTT 210.

A jak narazie dochodze spokojnie na HTT 245 przy F1(oczywiscie z poziomu biosa) .Dalej jeszcze nie probowalem.Pozniej pokombinuje i napisze,ile max na tym biosie. Ramy to Kingmax 2x512 dual. Proc 3000+venice.

Włacz blokade PCI,zeby nie wzrastała mhz.

sproboj z wiatrakiem na chipsecie ja tesh mialem takie problemy i dopiero on mi pomogl bios F11 rox :)

 

a co do twojej odpowiedzi na mojego to mam zmienic Auto detect PCI Clk na disabled tak? bo teraz mam enabled?

jeszcze nie probowalem a w czym to ma pomoc zebym wiedzial pozniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:> jest tu ktos ??

 

cos z moim kompem jest nie tak :/ w grach mi sie wiesza :| i nie wiem czego to wina :/ czy za male mam napiecie na procku czy za duza teperatura bo mam AC Freezera 64 a temperatura w stresie i tak mi dochodzi do 48 stopni czy sie czipset za bardzo grzeje ? kto mi odpowie na to pytanie :>

 

i czy da sie jakos radiator od czipsetu odpiac :> bo niechcialbym niczego popsuc a chce go pasta lepsza posmarowac:P

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam od niedawna tą płytke i nadal nie wiem czy obsługuje ona standard SLI?? Mam jeszcze jedno pytanko...czy nie ma żadnych problemów z zamontowaniem innego niż BOX`owe chłodzenie do procka(konkretnie AC Freezer64 PRO). Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam od niedawna tą płytke i nadal nie wiem czy obsługuje ona standard SLI??

bez modów nie. Kiedyś widziałem jakiegoś moda do tej płytki odblokowującego SLI, lecz prędkość PCI-E x1 jest tragicznie mała i nie ma sensu sie w to bawić, nawet gdyby mod zakończył się sukcesem

Mam jeszcze jedno pytanko...czy nie ma żadnych problemów z zamontowaniem innego niż BOX`owe chłodzenie do procka(konkretnie AC Freezer64 PRO). Dzięki za odpowiedzi!

nie ma problemów zarówno z freezerem jak i pentagramami, radiatorami od scythe (ninja), i z innymi też nie. Mogłeś przeczytać posta wcześniej i bys wiedział że bufu ma na tej płytce freezera. Lenistwo jak chol***

 

:> jest tu ktos ??

oj dawno tu nie zagladałem - to był błąd

cos z moim kompem jest nie tak :/ w grach mi sie wiesza :| i nie wiem czego to wina :/ czy za male mam napiecie na procku czy za duza teperatura bo mam AC Freezera 64 a temperatura w stresie i tak mi dochodzi do 48 stopni czy sie czipset za bardzo grzeje ? kto mi odpowie na to pytanie :>

Odkręc procka i jeżeli sie będzie wieszał, to bedzie wina czegoś innego. Sprawdź pamięci goldmemory. Jak nie będzie błędów, to daj jakis nawiew na radiator mostka. U mnie parzy, ale nie ma żadnych problemów ze stabilnościa. Problemy się pojawiają, jak zbyt mocno podkręcę procesor i dam za małe napiecie - wtedy są zwiechy.

i czy da sie jakos radiator od czipsetu odpiac :> bo niechcialbym niczego popsuc a chce go pasta lepsza posmarowac:P

glut pod radiatorem niestety strasznie mocno trzyma. Za zadne skarby nie chciał puścić, a wyrwać chipu nie chciałem. Wyjąłem wiec płytę, odwróciłem do góry nogami i wlałem kilka kropel rozpuszczalnika pod radiator (tak żeby na laminat nie poleciało). Radiator za chwilkępuścił i można było przsmarować porządną pastą. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręc procka i jeżeli sie będzie wieszał, to bedzie wina czegoś innego. Sprawdź pamięci goldmemory. Jak nie będzie błędów, to daj jakis nawiew na radiator mostka. U mnie parzy, ale nie ma żadnych problemów ze stabilnościa. Problemy się pojawiają, jak zbyt mocno podkręcę procesor i dam za małe napiecie - wtedy są zwiechy.

odkrecilem procka noi sie nic nie dzieje wiec chodzi chyba o procka moze za male napiecie mam :/

a o co chodzi z tym goldmemory?

i czy moze byc to spowodowane zbyt malym nawiewem na chipset bo skrecilem obroty wiatraka na nim do minimum

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem procka noi sie nic nie dzieje wiec chodzi chyba o procka moze za male napiecie mam :/

a o co chodzi z tym goldmemory?

i czy moze byc to spowodowane zbyt malym nawiewem na chipset bo skrecilem obroty wiatraka na nim do minimum

Goldmemory pomoże ci wykluczyć pamieć, później możesz powalczyć z Prime.

Obydwie obce ci nazwy to programy jakie powinieneś ściągnąć, zainstalować i uruchomic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że jest OK.Prime dobrze jest zastawić na conajmniej 16-20 h.

goldmemory nie pokazywalo zadnych bledow :>

stres prime po 18 h tez :>

wiec co moze byc nie tak?

zawysoka temperatura na karcie graficznej (sam radiator) albo na plycie (radiator + wentylator oborty: ok. 3000)?

czy moze clocki na plycie sie przestawiaja co powduje zwisy?

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...