Skocz do zawartości
Kaeres

Fifa 2005

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem wczoraj z kumplem w Fife i musze powiedzieć, że gra się dosyć przyjemnie, lecz mam pare zastrzeżeń. Z początku, gdy graliśmy to bardzo skakało - lagi, on grał na min rozdziałce i delatalach (sprzęt ma Celek 433, 192SDRAM i GF 2MX 400 i chodzi mu płynnie podczas normalnej gry, ma LANa 2Mbit na 10 osóB), a ja grałem na 1024*768 max detale. przed następnym meczem postanowiłem zmniejszyć grafike do takiej jak on ma i o dziwo 8O gra mniej skakała. Powiedzcie mi jakim cudem fps ma się do pingu :?: Druga sprawa jak on był gospodarzem to nie szło się połączyć, chyba nie ma zewnętrznego IP (czy jak to sie nazywa), bo ma LANa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowanie off ball drugim zawodnikiem bez drugiego analoga jest technicznie niemozliwe.

to jest mozliwe, ja mam Microsoft Sidewinder Gamepad z 10 przyciskami, zeby sterowac zawodnikiem bez pilki (tak jak na twoim analogu) wystarczy trzymac button 10 (taki na samym srodku tego pada) i wtedy poruszac strzalkami, a bedzie mozna poruszac dowolnie wybranym wczesniej zawodnikiem

 

niestety nie znalazlem w grze menu do przemapowania przyciskow, a chcialem zmienic, bo jestem przyzwyczajony do sprintu na srodkowym przycisku w gornym rzedzie (odpowiednik W) z czasow FIFY 99 jeszcze, gdzie ma byc to menu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY WIE KTOS MOZE JAK MOZNA STRZELIC PO ZIEMI??I JAK STREZLIC MOZNO Z GLOWKI I ZEBY PILKA POLECIALA NA DOL??BO ZA KAZDYM RAZEM JAK STRZELE MOCNO TO LECI NAD POPRZECZKA!!PROSZE O ODPISANIE

Po co krzyczysz? Wciskasz D, i gdy puszczasz to strzalka w dol - logiczne przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrałem, i musze powiedziec ze sama gra się poprawiła ale

1)grafika (beznadziejnie wygląda boisko, piłkarze z daleka, z bliska tez duzo gorsi niz w pesie!!

2)bramki- nie ma takiego czegos jak w pesie ze bramki są przeróżnego rodzaju, akcje szybkie ,tutaj tego brakuje

3)bramkarze

4)strzały piłka leci jak szalona!!

 

Pozatym bardzo ciekawy tryb kariery!! Podoba mi się!! Reszta mniej.Gdyby fifa nie miała licencji to ..... :wink:

 

 

Ogólnie troszkę panowie poprawili jednak jeszcze bardzo daleko do pesa. Wystawiam 7 na 10 troszkę naciągnięte ale jest.....panom z ea najlepiej wychodzą world cupy!!:) :lol:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No głowki w tej fifie sa do bani, ciezko je opanowac :(

Tez jeszcze do tego nie doszlem :(

 

Pozdrawiam

Ludziska - wy sie chyba napalacie cala para na strzaly/glowki. Podstawa to dobre ustawienie zawodnika (grac tylko z radarem wlaczonym) i lekkie - powtatrzam lekkie nacisniecie D oraz wybor kierunkow po puszczeniu D - a nie trzymanie ich przed wykonaniem strzalu/glowki - tak to pilka leci w komos.

 

Ja polecam granie od poczatki na poziomie Zawodowiec - IMHO szybciej mozna opanowac gre, gra bardziej przypomina pilke nozna.

 

Ja opanowalem ta gre w 1 dzien - gram 7 sezon ManUtd i idzie mi dobrze - 2 miejsce w Premiership.

 

Mimo wszystko czekam na danie glowne - czyli PES4 :twisted: Sie bedzie dzialo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem watek, a sie raczej nie udzielalem :P

Niestety dopiero teraz mam ta gre.

Moja relacja jest narazie po odpaleniu gry i zagraniu 1 (jednego) meczu towarzyskiego.

 

Juz przy instalce mile zaskoczenie. Polska wersja jezykowa.

Dalej w menu juz niby to samo co w 2004 ale mniej wygodnie.

Kazde menu i podmenu jakos kiepsko zorganizowane.

Jest menu gdzie mozna definiowac klawisze (ktos mial problem ze znalezieniem tego lub tylko pytal).

Przechodzac do samego meczu to:

1. Grafika stadionow ulegla poprawie. Wszyscy kibole 3d.

Z ocena grafiki boiska mam rozne odczucia. Zawodnicy dziwnie wymodelowani. Niby pelno polygonow ale tekstury jakies kiepskie (chocby napisy na koszulkach). Reklamy jakby w rozdz. 256x256 (Za czasow Unreal 1). Natomiast np. taka trawa lub bramki sa genialnie wymodelowane i w sumie zawiesilem na nich oko czego wczesniej nie uswiadczyly poprzednie FIFY.

2. Komentarz jest jak zwykle genialny do wyrzygania. Jak slysze juz tego Motsona to mnie drgawki biora (to jakis wlasciciel EA czy co ? Niech go wreszcie wypier**** ! )

3. Muzyka to juz nie moja brocha zeby oceniac. Dla mnie gorsza od 2004.

4. Gameplay dla mnie genialny jak zwykle. Jeszcze sie musze przyzwyczaic i nauczyc bo albo nie ma zwodow albo sie je inaczej wykonuje (nawet w kontrolsach nie ma :/ ). Jakos ladniej sie zawodnicy poruszaja. Nie ma takiego chaosu jak w pozostalych Fifkach. Brak nerwowych ruchow pilkarzy (cos takiego wystepuje w wielu produkcjach sportowych. Dla wytlumaczenia o co mi chodzi posluze sie przykladem serii NHL. Kolesiem jedziesz do przodu nagle zwrot w lewo pozniej w tyl i na koniec w prawo, a animacja zawodnika nie nadaza i wyglada to komicznie bo koles zasuwa lyzwami w jedna strone, a jedzie w inna). W FIFA 2005 w jakis swietny sposob zostalo to wyeliminowane, a gra nie traci na dynamizmie - BRAWO.

Teraz jakos fajniej mozna prowadzic pilke. Nie wiem czy latwiej czy realistyczniej. W F2004 mialem takie poczucie, ze gdy potrzymam pilke dluzej niz 3 sekundy to ja strace. Caly czas podania i to w przesadnej wydaje sie ilosci.

Latwo oddac strzal z wiekszej odleglosci ale za to nieskutecznie w 99%. Natomiast wejsc juz w pole karne jest o wiele trudniej.

Narazie jednak o gameplayu pisze po pierwszym kontakcie i opisze go dokladniej po kilkunastu meczach w lidze.

Nie rozgryzlem jeszcze wszystkich trybow rozgrywki (nawet nie sprawdzilem dokladnie w co mozna grac). Wydaje mi sie, ze od F2004 sie nic nie zmienilo w tym wzgledzie.

Ilosc lig mnie najmniej interesowalo w serii fifa. Zawsze i tak gram albo wloska albo angielska. Jezeli mialaby byc polska to moze i bym pogral ale to dla mnie nie jest wyznacznik oceny gry w pilke.

Zasluguje oczywiscie na poklask mnogosc tych lig i zespolow co daje poczucie realizmu.

Nie bede porownywal gry do PES bo dla mnie ta druga narazie nie istnieje (moze PES4 mnie przekona) i nie chce sobie wrogow robic bo dostaloby sie PES3 ode mnie w porownaniu do tej FIFY.

 

To narazie tyle. Przejde CoD:UO to pogram wiecej w fifke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede porownywal gry do PES bo dla mnie ta druga narazie nie istnieje (moze PES4 mnie przekona) i nie chce sobie wrogow robic bo dostaloby sie PES3 ode mnie w porownaniu do tej FIFY.

 

To narazie tyle. Przejde CoD:UO to pogram wiecej w fifke.

no daFaj daFaj, z chęcią wysłuchamy KONSTRUKTYWNYCH argumentów przemawiających za FIFA... brak licencji? LOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bede porownywal gry do PES bo dla mnie ta druga narazie nie istnieje (moze PES4 mnie przekona) i nie chce sobie wrogow robic bo dostaloby sie PES3 ode mnie w porownaniu do tej FIFY.

 

To narazie tyle. Przejde CoD:UO to pogram wiecej w fifke.

no daFaj daFaj, z chęcią wysłuchamy KONSTRUKTYWNYCH argumentów przemawiających za FIFA... brak licencji? LOL :lol:

Patrz watek FIFA 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przeczytałem i to bardzo dokładnie :?

No to widzisz, ze juz wytykam grze wady, a dopiero co zagralem meczyk.

Do gameplay nigdy jakos obiekcji nie mialem ale do reszty mozna sie przyczepic. Co wlasnie uczynilem w moim pierwszym preview.

Peace.

 

 

Update.

 

Troszke pogralem i musze powiedziec, ze mam narazie mieszane uczucia.

Moze dlatego, ze znow cholera ucze sie grac. Albo ja jestem jakis antytalent albo juz sie starzeje.

W F2004 praktycznie wszystko od poczatku, tutaj juz moze podobnie ale rozgrywka calkiem inna.

Widze, ze gra wraca do stylu bardziej zrecznosciowego. Moze nie tak jak w F2000 bo tam mozna przejsc wszystkich jednym zwodem ale tutaj juz zawodnicy przeciwnej druzyny latwo daja sie wymanewrowac.

PODKRESLAM JEDNAK, ZE GRAM NA NAJNIZSZYM POZIOMIE TRUDNOSCI. Moze stad ta lekkosc w prowadzeniu pilki.

Pomimo to nie wygrywam kazdego meczu.

Spodobalo mi sie to, ze niejako gra w kariere wymusza zaczecie od najnizszego ligowego poziomu.

Nie jest tak jak w poprzedniczkach, ze odrazu jest sie najlepszym trenerem i dostajemy druzyne jaka sie chce.

Tutaj sa dywizje i w niej druzyny jakie mozemy miec po zakonczeniu udanego sezonu.

Tutaj mam pytanie. Wybierajac ktoras ta z dywizji byly w niej 4 czy 5 lig awansu.

Pierwsza to jakas secundo portugalia i pozniej wyzsze, konczas na pierwszej lidze wloskiej.

Czy bede mial tylko te ligi do wyboru w pozniejszych rozgrywkach ?

Chodzi o to czy juz na poczatku musimy sie zdeklarowac jakimi do konca druzynami przyjdzie nam grac przez te 15 sezonow ?

Mam nadzieje, ze to co wybieramy na poczatku to tylko chcec wyboru mniej wiecej a pozniej beda jakies oferty z innych lig swiatowych.

 

Wracajac do menu. Zarzucilem mu chaotycznosc. Zmieniam zdanie. Jest swietnie, wszystko na talezu. Mamy jakby tylko swoja tablice/menu, po ktorym sie poruszamy. Po jednym kliknieciu zagladamy w tabele lub jak chcemy to kalendarz. W poprzedniczkach trzebabylo przemierzyc kilka podmenu aby to osiagnac.

Muzyczka nadal wydaje mi sie gorsza od F2004 ale zaczynam sie wczuwac w te brazylijskie rytmy.

Narazie stawiam F2005 na rowno z F2004.

Ale poprzedniczke stawialem na rowno z F2003 dopuki sie nauczylem grac bo pozniej sie okazalo, ze jest o wiele lepsza.

Szkoda, ze tak malo czasu na komputer mam. Tyle gier do grania, a ja tylko odpalam sobie je po troszku i nie moge zasmakowac zadnej do konca :/

 

Jeszcze maly updajcik.

 

Dwie sprawy jakie zauwazylem i jedna z nich jest wg. mnie krokiem naprzod w kierunku realizmu.

Pierwsza to tylko efekt graficzny. Jest nim brud na ciuchach.

Fajnie sie prezentuje rowniez murawa podczas deszczu. Pilka oraz pilkarze powoduja, ze woda chlupocze i fajnie sie mozna wczuc w klimat padajacego deszczu.

 

Druga sprawa zauwazalna przy rozgrywce to nowa zdolnosc pilkarzy. Jest to wslizg po pilke. Ale nie pilkarzowi w nogi tylko np. po wychodzaca na aut lub aby zdazyc przed zawodnikiem przeciwnej druzyny.

Swietnie to wplywa na szybkosc rozgrywki i nieraz sie zdziwilem przyzwyczajony do poprzednich czesci gdy nie bylo szans na wychwycenie pilki zmierzajacej na aut, ze jeszcze potrafilem fajna akcje z beznadziejnej pilki zrobic.

 

Wracajac jeszcze do mojego menu/tablicy.

Teraz mozna sie bardziej utozsamiac z zawodnikami. Wiadomo w jakiej sa formie, kondycji, itp. Wystarczy najechac na numerek zawodnika i u dolu pojawia sie zdjecie z tymi wlasnie wiadomosciami. W poprzedniczkach mozna bylo to robic ale niedosc, ze bylo to mniej czytelne (trzebabylo suwakiem jechac) to jeszcze wchodzic w specjalne podmenu - nie zawsze mi sie chcialo, a teraz to robie z przyjemnoscia.

 

Jak widac, ja jak zwykle sie podniecam nowa FIFA. Widocznie ta gra daje mi to czego oczekuje od symulacji pilki noznej.

Wiecej updatow nie bedzie. Bedzie juz nowy post :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna w grze ustawic jeszcze jakies opcje graficzne czy tylko rozdzielczość i detale(niskie,wysokie)

u mnie na koszulkach znaczki nie są bardzo wyraźne ,litery na reklamach tak,mam radka 9550 wiec powinno byc super,moze ktos wkleic screena z jakiejś powtórki ,aby było widac pierś z reklamą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest grafika w tej grze.

Pewnie jakies latki powychodza.

Wystarczy sledzic stronke www.fifapolonia.pl

 

UPDATE !

 

Nie trzeba zadbych latek.

Wystarczy wlaczyc AF

Ja ze wzgledu na sprzet nie moge wiecej niz x8 ale nawet przy x4 mam efekt natychmiastowy.

Po prostu te tekstury sa pod jakims katem i juz sie rozmazuja napisy na teksturach (zreszta cale tekstury).

Najlepiej to widac przy zawodnikach gdy rozpoczynaja gre od srodka lub na reklamach wokol boiska.

Teraz na AFx4 mam piekna grafike, ostra z wyraznymi teksturami.

Wiadomo, jak kamera najedzie na obiekt z odleglosci 1 metra to niestety te teksturki (pewnie max to 256x256) juz nie sa takie ostre.

Ale tym sie moga zajac jedynie kitmakerzy.

Juz jest pelno packow z reklamami, ciuchami, pilkami, itp.

 

 

Wracajac do gry to po prostu niesamowicie miodna sprawa.

Ta gra to cos niesamowitego. Jestem fanem Fify ale nigdy nie zdazylo mi sie grac w ta gre bez wytchnienia caly sezon. Nawet mecze po 2x4 minuty powoduja przejscie sezonu w bite 8 godzin (34 spotkania grupowe x 8 minut na mecz to jest 4,5godz) Do tego dochodza mecze pucharowe (chyba z 10) i jeszcze grzebanie w opcjach, zabawa w ustawienia druzyny(IMO genialnie rozwiazana), transfery, itp.

Zostal mi jeden mecz z sezonu oraz final pucharu portugalii (a gralem od 16-tej do 1:00 = 9 godz).

W zadna FIFE nie przeszedlem calego sezonu za jednym zamachem. To bylo niemozliwe, poniewaz "mecze czesto sie powtarzaly". Nie chce przez to powiedziec, ze poprzednie FIFY to gnioty. Chce jedynie zaznaczyc jakim hitem jest ta czesc gry.

Za kazdym razem cos nowego, jakies nowe zachowania pilkarzy.

Po calym sezonie jeszcze nie opanowalem sterowania (te wszystkie D+C, D+Z, D+Q, shift+Q+S zaraz po off the ball "Z", do tego zwody shift+kierunki, first touch na shift, itd, itd.)

Moze jednak jakiegos porzadnego pada sobie skombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem sprawdzic ilośc fps? :lol: wiem...pytanie niezłe

Frapsem.

To taki programik dzieki ktoremu w kazdej grze sobie posprawdzasz FPS.

 

Gram drugi sezon.

Cos pieknego. Odrazu po sezonie pierwszym zakonczonym na trzecim miejscu pokazala sie Liga Mistrzow (wygralem puchar Portugalii).

To swietny krok naprzod w porownaniu do F2k4, gdzie bodajrze dopiero po 2 czy 3 sezonie byla.

Niesamowicie mozna sie wczuc w klimat tej gry. Legia walczy z Feyenordem o wyjscie z grupy, ja leje Inter, Juve zapewnilo sobie awans z kompletem pkt. (moja ulubiona druzyna, ktora mam zamiar grac jak juz bede mogl), Mistrz z 2004 roku FC Porto na ostatnim miejscu w swojej grupie.

Dawno tak mnie nie wciagnela FIFA. Mozna sie utozsamiac z druzyna, z zawodnikami. Pielegnuje sobie nieznanego nikomu drugoligowego zawodnika, ktory juz w tej chwili jest wart wiecej niz niejeden napastnik z pierwszoligowych wloskich druzyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale FIFIE zostało jeszcze tylko kilka dni życia :-)

 

Ja sobie grałem najpierw Dundee United. 2 sezony spędziłem w Dundee. Pierwszy - mistrzostwo ligi. Drugi - mistrzostwo ligi, puchar ligi, puchar Ligi Mistrzów. Wcale nie przejęły się mną takie zespoły jak ManUtd, Barca, Chelsea itp... Dlatego zmieniłem na Glasgow Celtic i teraz mam nadzieję, że uzyskam więcej gwiazdek przy swoim nazwisku.

Wtedy może osiągne cel - FC Barcelona :-)

 

I to wszystko fajne jest, ładna grafa, bla bla, gdyby nie te znane wszystkim niedoróbki EAS. Zero przejrzystości menu, zero fajnych statsów w tabelach itp. Wszystko na odwal się. Otoczka meczu zerowa (może oprócz początku). Gdzie sygnalizacja zmian itp.

Jak wygrałem LM to sobie chłopaki pobiegali, ustawili się do fotki i wsio.

 

Także jest to gra dobra, ale...

 

___

aha, jeszcze te rzuty rożne. Same schematy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wstawkami wygranych mistrzostw to masz racje. Tez poczulem niedosyt gdy sie kolesie tylko do zdjecia ustawili.

Kurcze Puchar Portugalii a tu echo.

Ale za to te niby prasowe wycinki z gazet. To mnie bardzo wkrecilo w klimacik. Takze taka namiastka menedzera jest co buduje ta otoczke.

Nie rozumiem co masz do statystyk.

Jest to najbardziej rozwinieta pod tym wzgledem FIFA.

Moze nie zajrzales do menu statystyki. Tam masz calutka sytuacje czarno na bialym ligii, ligii mistrzow, pucharu kraju i danych zawodnika. Oprocz oczywistych rzeczy (gole, kartki) jes tam wszystko: morale, predkosc, celnosc, itd, itd. Po prostu zatrzesienie informacjami o pilkarzu. Wlasnie dzieki tym danym ustawilem druzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a ja mam taki problem: wlaczam tryb kariery zaczynam grac mecz i gdy ktorykolwiek z moich pilkarzy przyjmuje pilke to od razu SAM wypuszcza ja sobie z 10 metrow przed siebie!nie byloby to w sumie nic zlego gdyby nie to ze wypuszcza ja zawsze w strone swojej bramki, a co za tym idzie od razu mi pilke bierze przeciwnik :/ gram napadzie Saitek P880, pozmienialem klawisze na takie ktore mi odpowiadaja, nie wiem czemu tak jest :/ strasznie to denerwujace bo w ogole strzelic gola nie moge :/ i co to jest ten system off ball czy jakos tak, moze to tego wina??? prosze o odpowiedz bo nie moge w ta fifke wogole sobie pograc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a ja mam taki problem: wlaczam tryb kariery zaczynam grac mecz i gdy ktorykolwiek z moich pilkarzy przyjmuje pilke to od razu SAM wypuszcza ja sobie z 10 metrow przed siebie!nie byloby to w sumie nic zlego gdyby nie to ze wypuszcza ja zawsze w strone swojej bramki, a co za tym idzie od razu mi pilke bierze przeciwnik :/ gram napadzie Saitek P880, pozmienialem klawisze na takie ktore mi odpowiadaja, nie wiem czemu tak jest :/ strasznie to denerwujace bo w ogole strzelic gola nie moge :/ i co to jest ten system off ball czy jakos tak, moze to tego wina??? prosze o odpowiedz bo nie moge w ta fifke wogole sobie pograc!!!

Sprobuj odlaczyc pada i zagrac na klawie (chodzi tylko o to czy problem lezy w padzie).

To wypuszczanie pilki przed siebie to w tej grze sie nazywa "first touch" (pierwszy kontakt). Na klawie jest to standardowo shift. Gdy przed przyjeciem jescze pilki klepniesz shift to pilkarz sobie pilke wypuszcza lub robi inny trick (w zaleznosci od pilkarza).

System "off the ball" EA wymyslilo juz w F2k4 i ma on w zamierzeniu robienie fajnych akcji.

Na klawie klepiesz "Z" i wyswietla Ci sie 3 mozliwych do wybrania pilkarzy grajacych na przedpolu bramkowym przciwnika (czyt. napastnicy, ew. pomocnicy skrzydlowi). Rowniez tym "Z" wybierasz do ktoreg pilka ma leciec po czym klepiesz zwykle podanie (albo gora albo dolem, jak chcesz). A sama nazwa "off the ball" ma sie do tego tak, ze gdy juz klepniesz "Z" to pozniej mozesz sterowac wlasnie jednym z tych 3 graczy gdy wcisniesz shift.

Na padzie jest to o wiele latwiejsze (gdy pad posiada 2x analogowe dzoje tak jak ten od PSX czy PS2).

W praktyce jest to wyjebista rzecz. Uwielbiam "off the ball" bo mozna cuda robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...