Skocz do zawartości
2pac

Pcm2702 Karta Muzyczna Usb

Rekomendowane odpowiedzi

1220641[/snapback]

 

Coz. Z gwarancja nie wiem jak jest, natomiast z pewnością to jest tak ze albomusisz uwierzyc tym co juz to mają i mowia ze gra swietnie i to na pewno to. Albo rozkręcic. Nie wiem czy jest inna mozliwosc. Bo nie wiem jak system wykrywa kartę.

Update"

Dowiedziałem się ze gwarancja jest na rok.

1220683[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila gadalem z gosciem na gg i dowiedzialem sie nastepne beda dopiero kolo polowy lutego, teraz musi jeszcze zrealizowac poprzednie zamowenia. Moze 2pac sie nie zalapales i przyjdzie Ci czekac do polowy lutego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzezenia dla ludzi ktorzy chcą kupic PCMke od Montera czy jak mu tam

...

Dzisiaj do mnie przyszla. Coz. Po jakims dosc dlugim czasie oczekiwania przyjechala. Podłączam all do kompa, odplaam foobara jeszcze na direct'ie i troche sie zdziwilem. Slysze pierdzenie, szumy, brak basow, i praktycznie to nic nei slyszalem bo glosno syczały i zero glosnosci.

Odrobine sie zalamalem bo AC97 lepiej gra. Pisze do Kamienia, ze jest kaszanka. Powiedzial mi zebym sprawdzil miernikiem  czy na 8 nozce od  OPA jest przynajmniej 9v. Jak sie okazalo bylo tam 5v! Jak sie nie trudno domyslic koles ktory to zbudowal totalnie spartaczył robote, bo powinno tam byc od 12 do 15v :] Kamien jednak powiedzial zebym zrobil moda i odlutowal nozke nr.8 i podlaczyl do niej stabilizowany zasilacz 12v. Co sie okazalo? Odpalam i nagle, jest glosno, basy są, przestrzen jest, zero syczenia. Potem jeszcze pomogl mi z ASIO w foobarze i PCMką i juz all mi chodzi. Basy są zdyscyplinowane, mocne, przestrzen dobra, wysokie tez dobre. Moje odczucie jest takie. To zupelnie innaczej gra niz cd czy dvd. Bardzo ladnie. Szczegolnie basy i przestrzen. basy nie sa takie rozlazle, są zwarte, zkoncentrowanejesli tak mozna powiedziec. No jestem ogolnei bardzo zadowlony

 

Ps. A tego koleszke od PCMki to mocno "zkrzycze" ;] Bo odwala robote i jest happy. Tępić takich ludzi.

1240187[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - coś czuje, że poczekam na jakieś alternatywy - bo znając moje szzczęście, to trafię na schrzanioną kartę - i jeszcze ten mod na symetryczne napięcie by się przydał... lutownicy mi się nie bardzo opłaca kupować, bo dobre są dość drogie... Może by się ktoś z Tweaka zabrał za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie na symetryczne, wystarczy pojedyncze, aby wiecej jak 9V bylo na opampie, za moja pomocą check-it wykonal moda w ciagu 5 minut zbytnio sie nie spieszac to i ty pewnie zrobisz w razie czego... a co do lutownic to "palcowka" za 10-15zl spokojnie do wykonania vmoda karty wytarczy i stabilizowany zasilacz 12V... odlutowuje sie od plytki jedna noge opampa, nastepnie podlacza sie do niej + 12V a - laczy sie ze wspolna masa na plytce... ot i cala zawilosc ;) proste jak 1,5m sznurka w kieszeni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. nei bylo trudno, ale trzeba to robic wolno i uwazac jak to z elektorniką. I upewnic sie czy zasilacz jest stabilizowany i nei pomyslic plusa i minusa ;]

 

 

Update. Wlasnie odkrylem ze jeden kanal jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y ;/

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiekowka wszedzie ustawiona na maxa gra dobrze i nie ma prawa harczec - rozwiazaniem twego problemu jest zrobienie moda zasilania wzmacniacza operacyjnego w filtrze, poniewaz scalak zasilany jest napieciem 5V a minimum na ktorym zaczyna dzialac to 9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte zmontowalem sam

 

robilem zasilanie na opampie przecinajac sciezki przed i za 8 nozka no i zle sie przecielo, tylko obserwowalem jak smarzy sie pcm2702 :mur: , wzialem moja transformatorowke, ostry noz i wylutowalem go, wyszlo mi to calkiem dobrze, gorzej bylo z wlutowaniem drugiego ukladu, troche go zmasakrowalem, najpierw wykrylo jako nieznane urzadzenie usb, przypieklem go jeszcze troche i wykrylo poprawnie, nawet dziala, dioda (wzkaznik podłączenia do magistrali USB) jest zapalona tylko do wykrycia usb - zupelnie na odwrot :blink: , albo tak powinno byc

 

napiecie dalem 12v z kompa,

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte zmontowalem sam

 

robilem zasilanie na opampie przecinajac sciezki przed i za 8 nozka no i zle sie przecielo, tylko obserwowalem jak smarzy sie pcm2702 :mur: , wzialem moja transformatorowke, ostry noz i wylutowalem go, wyszlo mi to calkiem dobrze, gorzej bylo z wlutowaniem drugiego ukladu, troche go zmasakrowalem, najpierw wykrylo jako nieznane urzadzenie usb, przypieklem go jeszcze troche i wykrylo poprawnie, nawet dziala, dioda (wzkaznik podłączenia do magistrali USB) jest zapalona tylko do wykrycia usb - zupelnie na odwrot :blink: , albo tak powinno byc

 

napiecie dalem 12v z kompa,

1259643[/snapback]

nigdy nie zasilaj karty napieciem z kompa, gdyz jest tragiczne bez zadnej stabilizacji i uklad na 100% sie wzbudza, jak sciezki do 8 nogi przecinales to pozniej zrobiles ich zwore z pominieciem wlasnie 8 nogi ??

 

Dołączona grafika

 

tak wyglada moja oddzielne zasilania dla pcmki i filtra, filtr tez oddzielny... wszystko gra super poprawnie

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zasilaj karty napieciem z kompa, gdyz jest tragiczne bez zadnej stabilizacji i uklad na 100% sie wzbudza, jak sciezki do 8 nogi przecinales to pozniej zrobiles ich zwore z pominieciem wlasnie 8 nogi ??

1260904[/snapback]

wlasciwie to nie zrobilem zworki :oops:

 

zmienilem zasilanie i troche pomoglo

 

karte moge ustawic na max w windowsie nawe nie harczy ale cos ten dzwiek nie taki - nie potrafie tego opisac

 

dioda dalej szaleje

 

kamien - pewnie gra swietnie bo wyglad ma ponad przecietny

 

moja wyglada strasznie

 

Dołączona grafika

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada dobrze - tak jak powinno, zworka mam rozumiec zrobiona omijajaca noge 8 i laczaca obie przeciete sciezki, dioda sie nie przejmuj, moze ktorys z tranzystorow sterujacych zwariowal ;) a i napisz co to znaczy dzwiek nie taki.. moze cos poradzimy ;) napisz czym zasilasz jeszcze ta karte (jakim napieciem i na ile ten dodatkowy stabilizator jest V ?? )

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworka jest

 

dzwiek taki suchy, szorstki

 

stabilizator na 12v

 

cos czuje ze to dalej moze byc problem z zasilaniem bo troche buczy mi w glosnikach

 

gdzie mozna znalezc jakis dobry schemacik zasilacza do tej karty

 

mam stary transformator od unitry 2x20v czy da sie to jakos wykorzystac bo nie chce mi sie do sklepu biegac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...