Skocz do zawartości
Kepons

Blok Z Radiatora

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę Wam zaprezentować mój pierwszy blok, wykonany z radiatorka alu :) Celem nie było osiągniecie super wydajności czy wygladu, a wykonanie bloczku jak najmniejszym(zerowym) kosztem :) Jedyne narzędzia to piła, wiertarka, pilnik/papier ścierny/poxipol.

Dołączona grafika

Podstawa: 5 kanalików o średnicy 2,5mm

Dołączona grafika

Cały blok. krócce: kitek 12/14mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl ale uwazaj aby nie bylo wycieku:) sam wlasnie niedlugo zabieralem sie do wykonania bloczku z radiatora ale mysle nad polaczeniem al i cu oraz aby w srodku bylo pelno pinow jak zrobie to sie pochwale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl ale uwazaj aby nie bylo wycieku:) sam wlasnie niedlugo zabieralem sie do wykonania bloczku z radiatora ale mysle nad polaczeniem al i cu oraz aby w srodku bylo pelno pinow jak zrobie to sie pochwale:)

1220728[/snapback]

No właśnie nie chcę Cie straszyć Kepons ale mi się bardzo, bardzo podobny rozpadł... dobrze że nie na grafice :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcę Cie straszyć Kepons ale mi się bardzo, bardzo podobny rozpadł... dobrze że nie na grafice  :wink:

1220748[/snapback]

ojoj :? cały sie rozpadł? Mój na początku nie był szczelny ale teraz po uszczelnieniu wydaje sie git :) i to pod ciśnieniem

 

dobry pomysl ale uwazaj aby nie bylo wycieku:) sam wlasnie niedlugo zabieralem sie do wykonania bloczku z radiatora ale mysle nad polaczeniem al i cu oraz aby w srodku bylo pelno pinow jak zrobie to sie pochwale:)

1220728[/snapback]

Lepiej nie łączyć cu i alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojoj :? cały sie rozpadł? Mój na początku nie był szczelny ale teraz po uszczelnieniu wydaje sie git :) i to pod ciśnieniem

1220812[/snapback]

Przy zakręcaniu cybantów na złączki (rurki) w bloku. Gdy zakręcałem, wyrwały się te rurki i rozkleił się cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie zrobie nigdy bloku klejonego - ostatni sie rozkleil po 2 latach a nie jest powiedziane ze nie mogl wczesniej

teraz tylko skrecane

moje najnowsze dzielo z radiatora od Cyrixa 486DX

1221191[/snapback]

A czym kleiłeś?

Fajny ten bloczek twój;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisal bartool blok jest skrecany

4 srubami M3

miedzy plakse i spod dalem silikon przezroczysty

pomysl byl fajny ,ale wykonanie mi nie wyszlo bo mam tylko wiertarke na stojaku i dremel ,a pleksi dobrze jest obrabiac na niskich obrotach bo inaczej sie topi a nie skrawa

no ale najwazniejsze ze dziala i osiagi ma bardzo dobr jak na aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepons heh KGB napisal ze teraz tylko skrecane... i tan bloczek ja na sruby skrecony ;]

1221280[/snapback]

sry :) to miało być do liquidboy :)

liquidboy->więc czym kleiłes/

ja mam teraz problem z króćcami. Króćce na klej to nie jest dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja powiem ze mialem ten radiator z artykulu (ten z ktorego zrobili blok)

przecialem go na pol i mam idealne radiatory na pamieci ram

trudniej znalezc dobry radiator na ram niz dobry radiator na blok wodny (wykonany tym sposobem) :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...