Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowalem sie napisac nowy temat w ktorym chcialbym zebysmy sie zastanowili nad realna wydajnoscia 6600GT (pci-e oraz agp) i komfortem w gierkach bo ja osobiscie sie zawiodlem.

Cyferki i marki swoja droga ale podczas gier fpsy spadaja niemilosiernie w dol sprawiajac ze gra staje sie nieprzyjemna.

Sytuacja ma miejsce zarowno na platformie Intela jak i AMD

Duzo ludzi twierdzi ze to przez szyne 128bit

W sumie wydaje mi sie ze wysokie zegary to tylko zabieg nvidi aby teoretycznie

pokazac ze ta karta ma moc bo fakt faktem ze maxymalne fpsy sa wysokie jak rowniez magiczne punkty w 3dmark03 robia swoje odnosnie marketingu.

Mialem r9800se@pro i gralo sie przyjemniej :(

Aktualnie jade na Winfascie 6600gt na pci-e Celek-d@3.70mhz 1gb ram

Jakie sa wasze wrazenia ?

Edytowane przez lead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie napisac nowy temat w ktorym chcialbym zebysmy sie zastanowili nad realna wydajnoscia 6600GT (pci-e oraz agp) i komfortem w gierkach bo ja osobiscie sie zawiodlem.

Cyferki i marki swoja droga ale podczas gier fpsy spadaja niemilosiernie w dol sprawiajac ze gra staje sie nieprzyjemna.

Sytuacja ma miejsce zarowno na platformie Intela jak i AMD

Duzo ludzi twierdzi ze to przez szyne 128bit

W sumie wydaje mi sie ze wysokie zegary to tylko zabieg nvidi aby teoretycznie

pokazac ze ta karta ma moc bo fakt faktem ze maxymalne fpsy sa wysokie jak rowniez magiczne punkty w 3dmark03 robia swoje odnosnie marketingu.

Mialem r9800se@pro i gralo sie przyjemniej :(

Aktualnie jade na Winfascie 6600gt na pci-e Celek-d@3.70mhz 1gb ram

Jakie sa wasze wrazenia ?

1221440[/snapback]

Nvidia znana jest z takich kombinacji że w marka wyniki są super optymalizacjie kosztem jakosci obrazu itd. dlatego odeszłem od jej produktów ale myslałem że 6600GT to juz co innego choć czytałem juz na tym forum że ktoś pisał że poprawili shadery a zwalili zupełnie obsługe oświetlenia tz. jak jest z kilku punktów to se karta nie radzi- test Smark 2001 karuzela, rzeczywiście może kupować lepiej jest 9800Se 256 bit za ok. 600zł np. expertvison i próbowac odblokować potoki niz pchać sie w 6600GT ale na to pytanie musza odpowiedziec wszyscy ci którzy mieli doczynienia z obydwoma kartami :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 6600Gt to jeszcze jej nie widziałem w akcji, ale kumpel kupił sobie 6800LE i odblokował tylko 12 potoków i co ciekawe oraz co zauważyłem są straszne skoki FPSów w różnych grach raz jest ponad 100 a później np. 20 ( nie zależnie od synchronizacji ). I gra wydaje się przerywać. U mnie na tych samych lokacjach i tych samych ustawieniach ciągnie 40-60FPS. To chyba nie jest wina pamięci ponieważ 6800LE mają 256bit pamięci.

Tak samo kumpel zawiódł się na AA wcześniej miał 9600PRO i obraz był bardziej ostry i czysty niż na tym samym AA na 6800LE ( ja szczerze mówiąc tego nie dojrzałem ale powołuję się na jego opinię ).

 

A jeśli chodzi o 6600Gt ludzie kupują ją głównie dlatego, że ma Pixelshader 3 ale z mojego doświadczenia do niczego się to nie przyda ponieważ 6600Gt sama w sobie będzie za słaba żeby uciągnąć gierkę napisaną pod PS 3. Tak samo było z pierwszymi kartami na DX9 i PS2. Widać to np. W Far CRY kiedy włączy się PS3 liczba klatek spada 4 krotnie.

 

Narazie moim zdaniem opłaca się kupić R9800SE modowlanego za 620zł podkręcić go do wartości XT ( nawet na standardowym chłodzeniu [u mnie chodzi już od 4miesięcy oby jak najdłużej ] ).

A 6600GT moża kupić kiedy ich cena spadnie do granicy 600-700zł dla AGP.

 

 

jestem ciekaw opini posiadaczy ( 6600gt ) ponieważ sam chciałem kupić 6600GT.

A najlepiej osoby, które przesły z 9800 PRO/XT na 6600GT.

 

PS. a jesli chodzi o Marki to już od wersji 2003 się nimi nie wzoruję ponieważ to jest pic na wodę.

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Lead@ wymiana 9800 Pro na 6600 Gt to bzdura,

 

9800 to świetny sprzęt o podobnych osiagach

 

jeśli ktoś pisze,zę modowany XT 6800 LE@6800 jest gorszy od 98xx czy 96xx to znaczy ze coś mu sie w główce pomieszalo lub w tej główce nic nie ma i nie będzie miał

 

dla mnie maniacy ATI to największe LOLE świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lead@ wymiana 9800 Pro na 6600 Gt to bzdura,

 

9800 to świetny sprzęt o podobnych osiagach

 

jeśli ktoś pisze,zę modowany XT 6800 LE@6800 jest gorszy od 98xx czy 96xx to znaczy ze coś mu sie w główce pomieszalo lub w tej główce nic nie ma i nie będzie miał

 

dla mnie maniacy ATI to największe LOLE świata

1221592[/snapback]

 

czy ja napisałem, że 9800 jest lepszy od 6800 :mur: napisałem, że ma dziwne skoki w FPSach. W np. grze Riddick przy mierzeniu klatek FRAPSem w tym samym miejscu jest np. u mnie 40 Fps a u kolegi z 6800LE@6800 55Fps ale np. w czasie gry są straszne skoki tych klatek np. raz ma 120 a później 30 albo nawet 10 ( u mnie nie schodzi poniżej 35 ). Może być to spowodowane np. nie dopracowanym enginem gry albo czymś innym.

A jeśli chodzi o AA to jak już napisałem on twierdzi, że jest gorsze niż na ATI i bóg wie czym się kieruje dzisiaj się go zapytam.

 

 

Ale w tym temacie nie rozprawiamy czy 9800 jest lepszy od 6800 bo to bzdura tylko czy opłaca się kupować 6600Gt czy może przy mniejszym nakładzie finansowym starą i wysłużoną 9800

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja mam 6600GT i jeszcze nie znalazlem gry ktora by mi zwalniala przy maksymalnych ustawieniach w 1280x1024.

Owszem zdarzaja sie miejsca, gdzie FPS potrafia "jezdzic", ale:

1) gdybym nie mial frapsa wlaczonego, to bym wogole nie zauwazyl

2) nie wiadomo, czy nie jest to spowodowane czyms innym (np. doczytami z dysku) - u mnie przy spadkach FPS z reguly dysk mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR-daj linka gdzie włączenie SM3.0 spowalnia grę 4-krotnie...

Z tego co czytałem to aktywacja SM3.0 daje kilku-kilkunastu procentowy przyrost klatek na GF6xxx....

 

Co do GF6600GT to jest to karta porównywalna z Radkiem 9800pro...

 

lead-piszesz że Tobie na R9800pro grało się przyjemniej ale wiele jest też osób które mają GF6600GT i są bardzo zadowoleni...

Sa też osoby które narzekają na swoje Radki 9800pro choć z pewnością jest to bardzo dobra karta...

 

PS.mój qmpel przed świętami przesiadł się z Radka 9800pro własnie na GF6800 z Leadteka i jest z niego bardzo zadowolony a wzrost(wg Fraps`a)klatek w każdej niemal gierze jest dośc wyraznie widoczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze wielu oczekiwalo po 6600GT ze bedzie miazdzyl 9800PRO i wogole bedzie o niebo lepszy za te sama cene.

A jak sie okazalo ze sa to karty na tym samym poziomie (w jednych grach przewaga 9800PRO, w innych 6600GT) to sie zaczely jeki i rozczarowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez przyliczam skoki wydajnosciowe w COD....

 

Przy AA i Anizo tak ze 160fps spada przy sieczce na 150 fps...

 

Nigdy w zyciu nie przydazylo mi sie cos takiego jak piszecie, i wydaje mi sie ze 6600GT jest extra karta. Ale jej cena jest ok. 200zl za wysoka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwalismy na podstawie testow ktore jak kazdy widzial wskazywaly ze 6600gt bedzie troche lepsza karta niz 9800

Dolowanie fps niezaleznie od rozdzielczosci jest dla mnie zaskakujace i nieprzyjemne

Chcialbym pograc na x700pro z ciekawosci :)

Nie watpie ze na 6800le@gt chodzi miodzio :)

Edytowane przez lead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że slinik 6600GT jest pisany pod konkretny rodzaj gier - FPP. Tutaj praktycznie nigdy nie jest gorsza a w wielu przypadkach dużo lepsza niż 9800pro.

ALE .... no właśnie, nie tylko fpp człowiek żyje. Każda ścigałka płynniej dziala na 9800pro. Pisze płynniej, bo wcale nie oznacza to większej liczby fpsów, tylko mniejsze spadki. Na 9600xt płynnie grałem w nfsu2 w 800x600 i wszystko na max. Na 6600GT niezależnie od sterów gra na tych samych ustawieniach mnie wqrwia. Gorszy AA oraz przycięcia. Co z tego, że w teście wychodzi o jakieś 10 fpsów średnio więcej, jak brak komfortu grania ????

 

A to, że szyna 128 bitów ogranicza i dlatego spada to jedna wielka qpa. Proste: gdyby pamięć się nie wyrabiała to zmniejszcie rozdzielczość, zmniejszczie ilość szczegółów a powinno dostać kopa. Poza tym w doomie3 szyna nie przeszkadza, w farcry, riddick, hl2 też szyna nie przeszkadza. A w nfsu4, tlor Bitwa o Śródziemie, (i paru innych) przeszkadza nawet w 800x600???

 

O obrazie w filmach wspominać nie będe, bo to po prostu żałosne.

Kiedyś zarzucano Ati kiepskie stery.... śmiechu warte, przez pięć dni (oczywiście po reinstalce windy) stery zmieniam średnio co 2 godziny. Żółta woda, niebieska plama zamiast wody, asfalt w szare kwadraty, brak obrazu w filmach itp. Jestem zawiedziony. Karta od paru miesięcy na rynku a stery są tylko dla 3Dmarków. Po prostu kpina.

 

I powiem wam tak - po przeczytaniu testów, wypowiedzi itp. zamiast 9800pro kupiłem 6600GT. Na dzień dzisiejszy jest to kiepski interes. Może i 6600GT ma potencjał, może i inżynierowie zrobili dobrą robotę, ale informatycy odpowiedzialni za stery po prostu spie.... sprawę.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez przyliczam skoki wydajnosciowe w COD....

 

Przy AA i Anizo tak ze 160fps spada przy sieczce na 150 fps...

 

Nigdy w zyciu nie przydazylo mi sie cos takiego jak piszecie, i wydaje mi sie ze 6600GT jest extra karta. Ale jej cena jest ok. 200zl za wysoka...

1221696[/snapback]

te skokim to są raczej w grach bardziej wymagajacych tam gdzie jest wiele świateł np. nfsu 2 o czym pisał Konti :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR-daj linka gdzie włączenie SM3.0 spowalnia grę 4-krotnie...

Z tego co czytałem to aktywacja SM3.0 daje kilku-kilkunastu procentowy przyrost klatek na GF6xxx....

 

Co do GF6600GT to jest to karta porównywalna z Radkiem 9800pro...

 

lead-piszesz że Tobie na R9800pro grało się przyjemniej ale wiele jest też osób które mają GF6600GT i są bardzo zadowoleni...

Sa też osoby które narzekają na swoje Radki 9800pro choć z pewnością jest to bardzo dobra karta...

 

PS.mój qmpel przed świętami przesiadł się z Radka 9800pro własnie na GF6800 z Leadteka i jest z niego bardzo zadowolony a wzrost(wg Fraps`a)klatek w każdej niemal gierze jest dośc wyraznie widoczny....

1221671[/snapback]

 

4-krotnie to przesadziłem ale spadek jest znaczny:

Dołączona grafika

 

Sam gralem u kumpla na 6800 i u niego przymulało a co dopiero na 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti-GF6600GT jest szybszy nie tylko w FPP...

 

Co do sterów to kto Ci każe instalować każde BETY które wyciekną do sieci???????!!!!!To tak jakbyś wymagał od gry która jest w fazie produkcji bezproblemowego działania....Przecież to nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w kańcu rzeczowe odpowiedzi i widać że coś tu nie gra Conti miał słabszego 9600Xt i ma znacznie lepszą (z testów) 6600GT wiec może bardziej obiektywnie spojrzeć na sprawę a pozatym znam go dobrze z tematu o naszej płycie na forum i jestem pewien że wie co pisze i coś w tym musi być i teraz nalezało by dociec czy to winna tylko sterów czy może żeczywiście z tymi oswietleniami sobie 6600GT nie razdzi zupełnie??? :-| :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR-to jest HDR a nie SM3.0!!!!!!

1221762[/snapback]

 

Ups :oops: myślałem, że PS3 bo gierka naprawdę sympatycznie wyglądała po właczeniu tego. Ale tak twierdzę, że PS 3 bedzie kulą u nogi NV 6600.

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!!

Aha-czyli jednej osobie przycina na GF6600GT NFSU2 i dlatego GF6600GT jest do piachu???????

Poczytajcie sobie wątek o GF6600GT na AGP.Jest tam osoba która narzeka na to że własnie na Radku9800pro ma ``skoki``...I co?????Radek 9800pro też do kitu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDRI jest czymś zópełnie innym od SM3.0 - HDRI to tylko tekstury z informacją o natężeniu światła.

 

---> _RAZOR_ - mógłbyś sobie zmienić nicka na troche bardziej różniącego się od mojego? Bo i tak wszystkie ksywy są podkreślone, więc kresek pod twoim _RAZOR_ nie widać i nikt nie zwraca uwagi na to, że podkreślenie jest ciut szersze, i pisząc do Ciebie nie odróżniają Cię odemnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!!

Aha-czyli jednej osobie przycina na GF6600GT NFSU2 i dlatego GF6600GT jest do piachu???????

Poczytajcie sobie wątek o GF6600GT na AGP.Jest tam osoba która narzeka na to że własnie na Radku9800pro ma ``skoki``...I co?????Radek 9800pro też do kitu?????

1221778[/snapback]

 

Nikt nie mówi, że NV 6600GT jest do kitu tak samo nikt nie mówi, że 9800 jest najlepsze tylko moim zdaniem i pewnie innych jest, że cena NV6600GT jest narazie stanowczo za duża.

 

Jakbym miał do wyboru 9800Se modowalne za 600zł i NV 6600GT AGP za 700zł no to wybrałbym bez zastanowienia NV.

 

PS "RAZOR". A jeśli chodzi o nick to mam już go od dawna choć widzę, że ty też od dzisiaj go nie masz. Strasznie się do niego przywiązałem :rolleyes: . Pewnie na tym forum znajądą się jesczze z 4 osoby o podobnym nicku :razz: .

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!!

Aha-czyli jednej osobie przycina na GF6600GT NFSU2 i dlatego GF6600GT jest do piachu???????

Poczytajcie sobie wątek o GF6600GT na AGP.Jest tam osoba która narzeka na to że własnie na Radku9800pro ma ``skoki``...I co?????Radek 9800pro też do kitu?????

1221778[/snapback]

Domel, ja cieszę się, że ktoś patrzy Nvidii na ręce, pamiętam pierwsze testy FX'ów i też były same echy i achy, a potem co - skopane PS 2. 0, architektura 4/2 a nie 8/1. Ja wywaliłem na kartę 1000 zł. to były dla mnie ciężkie pieniądze i zostałem niestety z ręką w nocniku. TAKŻE DO BOJU, a raczej do testów!! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti-GF6600GT jest szybszy nie tylko w FPP...

 

Co do sterów to kto Ci każe instalować każde BETY które wyciekną do sieci???????!!!!!To tak jakbyś wymagał od gry która jest w fazie produkcji bezproblemowego działania....Przecież to nie o to chodzi...

1221759[/snapback]

Nikt mi nie każe. Fakt.

Jakby któreś dobrze we wszystkim działały to bym nie zmieniał ;) .

Catalisty zmieniałem razem ze zmianą systemu, a na pewno nie częściej niż raz na 2 m-ce. Bo wszystko bez błędów chodziło. A jak nie poszło w 1024x768 to poszło w 800x600 bez zająknięcia.

 

Przy 6600GT, teoretycznie szybszej mam już co najmniej 2 gry w odstawce, bo się tnął. Więc szukałem poprawionych sterów. No i qpa. Przez parę dni nic negatywnego nie mówiłem, spędziłem cały weekend przed kompem żeby jakoś to działało.

I odpowiem - działa, pod warunkiem, że nie ogląda się filmów z kompa i gra się w fpp. Tyle.

Jak nie zależy komuś na wyniku w markach, lubi pograć w inne gry niż fpp i pooglądać filmy z kompa to wybór w tej cenie na agp jast na razie praktycznie jeden. 9800pro.

Jak jest się maniakiem fpp, lubi ładne cyferki w markach i nie ogląda filmów to 6600GT.

Taka jest moja opinia. I jeśli nowe stery tego nie zmienią to będe baaardzo wqrwiony, bo oznaczać to będze, że wywaliłem ciężko odkładaną kasę w błoto.

 

Domell

Sprawdź dokładnie - większość osób, która zapuściła test i podała wyniki tak ma. 14-20 fpsów to nie jest płynność. A że jedna gra - po prostu w nią dużo grałem, teraz aż boję się instalować każdą następną grę. A nie mam ich za dużo. Zobaczymy....

 

Architektura 6600Gt to żadne 8x1. Jest to 4x2, testy fiilrate nie kłamią. Zachowuje się prawie identycznie jak 5900xt, a inaczej niż 6800 czy 9800.

Nawet powiem, że zachowuje się tak jakby w 5900xt poprawili tylko i wyłącznie pixelshader i podnieśli zegary, bo vertexshader zachowuje się identycznie jak w 5900xt a znacznie gorzej niż w 9800pro.

 

I mamy kartę z rewelacyjnym texturowaniem, rewelacyjnym pixelshaderem, kulejącym silnikiem oświetleń i kulejącym vertex shaderem. Zresztą jak się patrzy na jej zachowanie w grach widać to doskonale.

9800pro jest kartą bardziej zrównoważoną. Podkreślę - nie szybszą ale zrównoważoną.

P.S.

Poprawili także algorytm AA, ale nadal jest gorszy niż w radeonach.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że NV 6600GT jest do kitu tak samo nikt nie mówi, że 9800 jest najlepsze tylko moim zdaniem i pewnie innych jest, że cena NV6600GT jest narazie stanowczo za duża.

 

Jakbym miał do wyboru 9800Se modowalne za 600zł i NV 6600GT AGP za 700zł no to wybrałbym bez zastanowienia NV.

 

PS "RAZOR". A jeśli chodzi o nick to mam już go od dawna choć widzę, że ty też od dzisiaj go nie masz. Strasznie się do niego przywiązałem  :rolleyes: . Pewnie na tym forum znajądą się jesczze z 4 osoby o podobnym nicku  :razz: .

1221789[/snapback]

Co do tematu: Zamiast rozwijać kolejną dyskusję, poczytajcie sobie temat o Gf6600GT. Jak dla mnie to karty prezentują wyrównany poziom.

 

 

Co do ksywy: _RAZOR_ --> No ksywkę swoją to mam od baaardzo dawna, jest to także moje pseudo artystyczne w grafice komputerowej. Takwięc także jestem do niej bardzo przywiązany, ale RAZOR'ów jest zapewne całe mnóstwo, ale na tym forum tylko Ty i ja. Chodzi mi tylko o to aby ludzi nas odróżniali, dlatego proszę Cię o jakieś wyróżnienie swojej ksywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@conti to że tobie jakaś gra, twoim zdaniem słabo dziala to nie znaczy że 6600 GT jest złą kartą

 

to dobry sprzęt Radek 9800Se się chowa bo GT też mozesz podkręcić i dobić do wyników GF 6800 !!!!

 

a żaden Radzio 98xx nie wiem jak kręcony tego nie zrobi

 

Ps. jak twoja stara karta była taka świetna, cudowna itp, to po jakiego grzyba ją zmieniłeś???????????????????

 

trzebabyło kupić 800Pro i byś był zadowolony B)

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus81

Ja nie mówię, że jest to zła karta, tyle, że nie jest wcale taka rewelacyjna i po doświadczeniach z nią stwierdzenie, "że teraz to tylko 6600GT an agp można brać bo jest najlepsza w cenie do 1000zł" wydaje mi się ostro przesadzone.

Moim zdaniem jest konkurentem dla 9800pro, ale nic ponad to. Konkurentem, ale nie pogromcą, zwycięzcą itp..... .

Przewagą 9800pro jest zrównoważenie, przewagą 6600GT są gry fpp.

 

Ciekawy komentarz z innego forum:

 

"I think that the problem can be connected to some kind of optimisations Nv made on their drivers. In fact, their drivers give more fps but suddenly the fps drop dramatically: the result is that the fps average is still the same but the visual effect proves to be fluider."

 

I to właśnie jest też mój zarzut. A że w ścigałkach, szczególnie na zakrętach takie przycięcie jest b. denerwujące to musisz się zgodzić. Niech napiszą stery, które dadzą mniej 3Dmarków, mniej średnich fpsów w grze, ale niech się gry nie tnął. Po co mi 80-90fps w nfsu2 na górskiej drodze (gdzie radek miał 40fps) jeśli w centrum spada do 20-22fps (gdzie radek 9600xt miał 32 fps) I kiedy jest ten większy komfort gry ???

 

bachus81 - co do zmiany karty - miałem możliwość odsprzedaży 9600xt a i miałem trochęodłożonej kasy. Wybrałem kartę która była baaardzo chwalona. Praktycznie nigdzie nie znalazłem złego słowa o niej. A jednak nie jest ona taka różowa.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus81- e co ty z 6600Gt chcesz zrobić 6800 chętnie się od ciebie dowię ja odblokować te dodatkowe potoki ??? :rolleyes:

 

 

na benchmark.p w Zestaw dla Gracza 2005 jest akurat test 6600GT razem z min i max ale ta na grze Doom 3 więc nie zbyt obrazujący bo tam to jest dużo cienia a mało oświetlenia ale i tak rozrzut niezły np. 26 - 131 :) srednio oczywiście 50 :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the-bachusowi nie chodził o to że zrobi z GF6600GT fizycznego GF6800(to chyba logiczne) ale o to że po podkręceniu karta jest niemal tak wydajna jak GF6800 ...

 

 

lead-ciężko jest znalezc taką osobe po mało kto te karty kupuje.

Poprostu taka wydajnosć jaką oferują za taką cenę jaką aktualnie kosztują to jest nieporozumienie.....Aha-i nie ma wersji AGP...

 

Looknijcie na to....

http://www.techreport.com/reviews/2004q4/g...p/index.x?pg=12

http://www.techreport.com/reviews/2004q4/g...p/index.x?pg=14

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDQ=

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDU=

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDY=

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDc=

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDg=

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg5LDk=

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=92&type=expert&pid=2

 

DOOM3 juz pomijam bo tutaj sprawa jest oczywista....

 

W wielu testach to własnie R9800pro generuje mniejszą ilość minimalnych FPS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...