Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś byłem zakochany w Nv potem mi przeszło najbardziej jak wydali gf4mx i miał dx 7 - wiele osób sie dało nabrać potem niby fx 5600 miał mieć 8 potoków - znowu kłamstwo, poza tym agresywny marketing połączony z optymalizacjia sterów pod marki i sponsorowanie producentów gier czego nie cierpie bo to mi śmierdziało monopolem a tego nie lubie jako ekonomista więc powiedziałem koniec po 2 kartach NV i 2 prockach Intela zmiana na innych producentów i przyszła kolej na AMD i ATI miałem obawy bo czytałem i ludzie mówili AMD mniej stabilny i ATI też problemy ze sterami i grami- na szczęście AMD okazał się świetny fajnie sie kręci był tani stabilny to oczywiście musi być :D , z ATI nie miałem problemu ze sterami nawet lepiej niż z NV poprostu wgrywać należy najnowsze i tyle i teraz jak sobie pomyśle że Intel i NV zmonopolizowali by rynek jak Microsoft to za proce byśmy teraz płacili pewnie za najtańsz z 1000zł i za grafe pewnie też to samo tyczy sie też płyt głównych gdyby nie wysmiewany przez wielu ECS to płyty pewnie też by za bardzo z ceny nie poleciały ale jak każdy wolał kupić o 50% tańszą płytę ECS niż drogego np. Asusa to dzięki temu producenci znacząco obniżyli ceny aby nie stracic rynku.

Morał z tego taki jeżeli coś jest ciutke mniej wydajniejsze a na rynku ma mniejszy udział to warto to kupić by wspierać konkuręcię i dzieki czemu ceny spadają. Co do ATI i NV to wydawało mi się że ATI prowadzi w sprzedaży jeszcze do niedawna więc chciałem kupić NV ale teraz to nie wiem jak jest właściwie i chyba zobacze jak sie sytacjia rozwinie jednak wolę chyba Kanadyjczyków niz Amerykanów bo ci sie zabardzo rzucają :D no i chcieli by przejąć kontrole nad całym światem :? :wink: chyba nara jest remis :D więc liczą się sympatie raczej :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakimś super znawcą dlatego pisze czasem na tym forum z pytaniami gdybym był najlepszy to bym nie pisał a jeśli chodzi o uzytkownika Lancer-a to chodzi Ci o grafe czy o procek ?? bo jeśli chodzi o procek to pewnie że są lepsze Pentiumy jak i Athlony od mojego proca ale raczej nie chce mi się wierzyc żeby jakiś athlon 2800+ był lepszy od mojego pentiumka bo po 1 cena mówi sama za siebie a po 2 praca na pentiumie jest o wiele przyjemniejsza a wiem to z doświadczenia tym bardziej że teraz na stanie mam athlona i pentiuma ale szanse są nie równe bo mam athlona 1700+ i pentiuma 2,66ghz a pozatym przy długiej pracy na athlonach jest nie miłe uczucie zwalniania kompa :/ chociaz raz miałem możliwość pracowac na pentiumie 3,2ghz prescott i również było to uczucie :/

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pentium 4 2,66@3,2ghz northwood 20x160 MSI NEO2-S 512DDr 400mhz radeon 9800se 256mb 128bit 250/500

zasilacz 420W HDD cawiar 80GB 7200obr 8mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majdan

1240005[/snapback]

To jest demo z całej walki a nie z samych bomb, na samych bombach ja mam średnio 56FPS, a tutaj karta taka jak moja ma 87FPS. Swoją drogą zastanawia mnie niski wynik SLI... Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejo myslalem ze mocniejsze sa karty klasy 6600 ja na podkreconym asusie 9550 przy 375/550 mam 3200 punktow w marku 2003 a jednak roznica nie jest wielka, tzn spora ale myslalem ze 6600 to karta z zupelnie innej ligi, jesli chodzi o hl2 to 800x600 aa x6 anizo x16 i full detale, czasem przytnie i poszukuje czegos na mojej przepastnej 60-siatce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest demo z całej walki a nie z samych bomb, na samych bombach ja mam średnio 56FPS, a tutaj karta taka jak moja ma 87FPS. Swoją drogą zastanawia mnie niski wynik SLI...

1240026[/snapback]

wiesz mi ze mi nie spada poniżej 30 klatek. miedzy 30 a 45 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejo myslalem ze mocniejsze sa karty klasy 6600  ja na podkreconym asusie 9550 przy 375/550 mam 3200 punktow w marku 2003 a jednak roznica nie jest wielka, tzn spora ale myslalem ze 6600 to karta z zupelnie innej ligi, jesli chodzi o hl2 to 800x600 aa x6 anizo x16 i full detale, czasem przytnie i poszukuje czegos na mojej przepastnej 60-siatce  :wink:

1240032[/snapback]

hehe lol widziłem ta gre na 9600pro i ciała na medium bez aa i 800/600 chyba ze dlaciebie plynnie to 15 klatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe lol widziłem ta gre na 9600pro i ciała na medium bez aa i 800/600 chyba ze dlaciebie plynnie to 15 klatek...

1240062[/snapback]

co ty mówisz na mojej karcie 1024x768 wsio na maxa oraz AAx2 i AF 8 i śmigało aż miło jedyne co przycinało to brak pamięci ale dołożyłem jeszcze 256 do 512 i było ok. plus patche i nowe stery do hl2 :) :wink: w riddika tez grałem w takiej rozdziałce tylko bez AA i AF i tylko czasmi mi spadało poniżej 25 a mam zaledwie 4200 w smarku 2003 :D :wink: Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba widziales ta gre na 9600 se :lol: cos nie moge trafic na zadne testy hl2 na 9550, jakbym mial gre, a zdazylem jzu ja 2x przejsc i skasowac, to bym zrobil pomiar frapsem i wrzucil wyniki, choc naturalnei zaraz by je ktos zakwestionowal,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle na athlonie 1800Q2600, 512ddr, 9600pro@ 540/740 gra mi chodziła płynnie na 1024/768, wszytsko na maks, woda cienie itp, na nati niesprawdzałem ale pewnie tez dobrze by choziło, a chodziło mi, sprawdzałem frapsem srednio 50-70fps-ów, lecz przy duzej ilsoci przeciwników i przy duzej ilosci wody :D spadąło ponizej 40, wiec chyba cąłkiem [plynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe lol widziłem ta gre na 9600pro i ciała na medium bez aa i 800/600 chyba ze dlaciebie plynnie to 15 klatek...

1240062[/snapback]

ty a ja przeszdłem te gre w 1024 full aax2 afx8 jak mialem jesio 9600pro

i niegdy nie przycielo ...

nie ma jak obiektywne wypowiedzi ..

 

ludzie wypowiadajacy sie "bo u kolegi na takiej karcie to sie tnie" mnie zawsze rozbawiaja ..

albo jak komus sie "muli" 3.2 p4 po dłuzszej pracy to smiech bierze ..

ja mialem durona 850 i chodził po tydzien bez wyłaczania

a szly na nim all rzeczy od gier przez seti wordy i inne duperele ..

 

bez obrazy .. ale niektrzy co sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o czym mowią

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty a ja przeszdłem te gre w 1024 full aax2 afx8 jak mialem jesio 9600pro

i niegdy nie przycielo ...

nie ma jak obiektywne wypowiedzi ..

 

ludzie wypowiadajacy sie "bo u kolegi na takiej karcie to sie tnie" mnie zawsze rozbawiaja ..

albo jak komus sie "muli" 3.2 p4 po dłuzszej pracy to smiech bierze ..

ja mialem durona 850 i chodził po tydzien bez wyłaczania

a szly na nim all rzeczy od gier przez seti wordy i inne duperele ..

 

bez obrazy .. ale niektrzy co sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o czym mowią

1240146[/snapback]

nigdy nie przycieło.. chmm widze ze przycinanie to bardzo subiektywne odczucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakimś super znawcą dlatego pisze czasem na tym forum z pytaniami gdybym był najlepszy to bym nie pisał  a jeśli chodzi o uzytkownika Lancer-a to chodzi Ci o grafe czy o procek ?? bo jeśli chodzi o procek to pewnie że są lepsze Pentiumy jak i Athlony od mojego proca  ale raczej nie chce mi się wierzyc żeby jakiś athlon 2800+ był lepszy od mojego pentiumka  bo po 1 cena mówi sama za siebie a po 2 praca na pentiumie jest o wiele przyjemniejsza a wiem to z doświadczenia tym bardziej że teraz na stanie mam athlona i pentiuma  ale szanse są nie równe bo mam athlona 1700+ i pentiuma 2,66ghz a pozatym przy długiej pracy na athlonach jest nie miłe uczucie zwalniania kompa :/ chociaz raz miałem możliwość pracowac na pentiumie 3,2ghz prescott i również było to uczucie :/

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pentium 4 2,66@3,2ghz northwood 20x160 MSI NEO2-S 512DDr 400mhz radeon 9800se 256mb 128bit 250/500

zasilacz 420W HDD cawiar 80GB 7200obr 8mb

1240004[/snapback]

eeee twoim zdaniem p4 na fsb 133 to dobry proc? lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coooo na x800xt spada ponizej 25 klatek  :blink:  co łon jakis przepalony ? czyzby 1600  i wsio powlaczane?  no niewime chyba tylko rozdzialka moze go tak zabic

1240156[/snapback]

Wszystko z nim w porządku. Wyniki w normie.

~13k 3Dm03

~6.2k w 3Dm05

Niestety tak to już jest, niby szybkie te dzisiejsze kary ale nie do końca :( Mogliby sie nie cackać i dać 32potoki zamiast 16

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty a ja przeszdłem te gre w 1024 full aax2 afx8 jak mialem jesio 9600pro

i niegdy nie przycielo ...

nie ma jak obiektywne wypowiedzi ..

 

ludzie wypowiadajacy sie "bo u kolegi na takiej karcie to sie tnie" mnie zawsze rozbawiaja ..

albo jak komus sie "muli" 3.2 p4 po dłuzszej pracy to smiech bierze ..

ja mialem durona 850 i chodził po tydzien bez wyłaczania

a szly na nim all rzeczy od gier przez seti wordy i inne duperele ..

 

bez obrazy .. ale niektrzy co sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o czym mowią

1240146[/snapback]

dokładnie w 100% się zgadzam z tobą :D :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest taki mocny  :wink: ma tyle samo wynikow w 3d marku co moj 9550, tylko numerki benchmarka roznia sie 2, tzn moj w 2001 a Twoj w 2003, niby mala roznica a jednak taka wielka  :lol:

 

ale co jest z hl2 jakie ustawienia?

1240217[/snapback]

1248x1024 FSAA4x/AF8x wszystko na max (reflect all).

Ale to normalka, zobacz sobie ten wykres.

Dołączona grafika

Niby na X800XT PE wszystko w porządku, ale 6800U ostro przymula. Raczej grać sie nie da, prawie cały czas w okolicach 20FPS, a niektórzy twierdzą że 6600GT wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest taki mocny  :wink: ma tyle samo wynikow w 3d marku co moj 9550, tylko numerki benchmarka roznia sie 2, tzn moj w 2001 a Twoj w 2003, niby mala roznica a jednak taka wielka  :lol:

 

ale co jest z hl2 jakie ustawienia?

1240217[/snapback]

ee no nie mów ze masz w 03 ponad 6k:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie no co Ty zle mnie zorzumiales, naturalnie chcialbym, chodzilo mi oto ze umnie na 2001 se jest cos kolo 13 k a u kolegi 13 k w 2003 B)

 

zaskakuja mnie te wyniki, czemu tak jest rozdzielczosc tak zabija te karty? czyzby malo ramu?

 

u mnie w 1024 juz sie robi dosc nieciekawie , koniec z plynnoscia , tzn przy aa czy anizo , to samo w nfs:u2

 

u mnie hl2 potrafi skoczyc do 60, np jak sie schowam za murkiem i patrze na tenze murek :lol:

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie przycieło.. chmm widze ze przycinanie to bardzo subiektywne odczucie...

1240192[/snapback]

poza oczywistem bugiem jaki ma Source w swoim enginie nie bylo spadkow klatek ponizej 45-50 .. a w kazdym razie odczuwalnych

 

nie jestem na tym forum od wczoraj i wiem co mowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee twoim zdaniem p4 na fsb 133 to dobry proc? lol.

1240199[/snapback]

Amras - P4 Northwood na FSB 133MHz czyli 533MHz QPB nie jest wcale taki słaby... nie dajmy się zwariować ;)

 

A odnośnie tamatu: GF 6600GT to naprawdę dobra karta biorąc pod uwagę stosunek cena/wydajność, co prawda mogłaby być ze 100-150zł tańsza i wtedy to byłby hit :) ale jak już ktoś napisał w tym wątku - większość spodziewała się "Radeon 9800pro killera" a tymczasem ta karta jest na jego poziomie... no jest troszeczkę od niego szybsza ale ta różnica nie jest jakaś kolosalna...

 

Panowie - naprawdę nie liczy się przywiązanie do firmy... bo wtedy tylko marketingowcy danej firmy się cieszą i zacierają rączki... :? Liczy się to co jest w danym momencie najbardziej opłacalne na rynku... chyba, że kogoś stać na to by zmieniać kartę co pół roku i za każdym razem wydawać na nową 2-3 tyś zł. - mnie na to niestety nie stać...

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac, ze mówi wielbiciel  nv... karty ati sa dobre, ale co z tego ze nv ma ps3, jak w ps2+ sie dławi? swiadczy to o nei dopracowaniu, ale które bedzie wyeliminowane w nv48.... poczekamy na x800xl itp i zobaczymy kto bedzie zadzic,

p.s

mam jakby co ma gf

1238981[/snapback]

boshhh..co za ludzie..NIE MYLCIE PS2.0++ Z PS3.0!!!!!!!!!!!!!! PS2.0++ ma jakies specjalne"przekombinowane" cienie (sa bardzo "miekkie" i z tego powodu sa skoki...PS3.0 jest niby juz w FarCry...i co gra zwalnia??????? NIE! (nie przyspiesza specjelnie tez, ale poczekajmy na "prawdziwe" gry pod PS3.0 - np. AoE3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś byłem zakochany w Nv potem mi przeszło najbardziej jak wydali gf4mx i miał dx 7 - wiele osób sie dało nabrać potem niby fx 5600 miał mieć 8 potoków - znowu kłamstwo, poza tym agresywny marketing połączony z optymalizacjia sterów pod marki i sponsorowanie producentów gier czego nie cierpie bo to mi śmierdziało monopolem a tego nie lubie jako ekonomista więc powiedziałem koniec po 2 kartach NV i 2 prockach Intela zmiana na innych producentów i przyszła kolej na AMD i ATI miałem obawy bo czytałem i ludzie mówili AMD mniej stabilny i ATI też problemy ze sterami i grami- na szczęście AMD okazał się świetny fajnie sie kręci był tani stabilny to oczywiście musi być  :D , z ATI nie miałem problemu ze sterami nawet lepiej niż z NV poprostu wgrywać należy najnowsze i tyle i teraz jak sobie pomyśle że Intel i NV zmonopolizowali by rynek jak Microsoft to za proce byśmy teraz płacili pewnie za najtańsz z 1000zł i za grafe pewnie też to samo tyczy sie też płyt głównych gdyby nie wysmiewany przez wielu ECS to płyty pewnie też by za bardzo z ceny nie poleciały ale jak każdy wolał kupić o 50% tańszą płytę ECS niż drogego np. Asusa to dzięki temu producenci znacząco obniżyli ceny aby nie stracic rynku.

nVidia nigdy nie mowila ze FX5600 ma osiem potokow(penwie chodzi ci o FX59x0). Co do optymalizacji sterow to Ati tez nie jest swiete. Sponsorowanie gier to tez nie tylko demena nVidi(HL2).

Mialem Plyte ECS'a i po przejsci na nForce2 wrost wydajnosci byl zauwazalny. Do tego ECS zjaral mi sie. Niektorzy mowia tanio kupujesz dwa razy kupujesz. Taki Asusik potrafi pozyc owiele duzej od ECS'a. Roznica miedzy takim ECS'em a Ausuem jest w zastosowanych elementach wykorzystwanych przy produkcji MOBO przez co zwieksza sie zywotnosc plyt i stabilnosc nie wspominajac o wydajnosci. ECS musi oszczedzac na komponentach wiec jego plyty maja slabsze parametry. O podkrecaniu nawet nie wspomne. U mnie w ECS'ie byla mozliwosc krecenia. szkoda ze taka uboga. Zmina FSB o 1MHz niedostepna, podnoszenie napiecia niedostepne, zmiana timingow bardzo ograniczona itd. Teraz jakbym mial wybor nie kupilbym ECS'a. Do kompa w fiormia why not ale nie do domu, gdzie uzywam kompa do grania, serfowania, sluchania muzyki itd.

Co do GF4MX to nazwa byla mylaca ale stosunek wydajnosc-cena bardzo korzystny. Do tego nVidia nie robi juz takich przekretow z nazwami(przynajmniej narazie) za to Ati pokazalo jak powinno sie to robic.

Radeon 9000,9200,9250,9100,9600 itd. do tego wszystkie dostepne z 64bit'owa szyna lub z zanizonym taktowaniami z 256MB pamieci.

Co do Intela. Ma drogie procki ale za to do notebook'ow tylko Intel. AMD jest owiele gorsze. HT to spox rzecz a 64bit'y mimo ze super sprawa te 64bit'y to narazie i tak pozytku z tego zadnych. Co wcale nie oznacza ze procesor AMD sa do bani bo nie sa i jakbym mial kase na wymniane procka to zdecydowalbym sie na AMD ale Intel ma rownie dobre procki tylko ze do innego zastosowania.

Sam posiadam karte Ati i jestem zadowolony ale cztajac podobne wypowiedzi coraz bardziej widze ze udzie nie patrza na pewne sprawy z dystansu. Dzisiaj wszsc puja na nVidie wiec i ja musze. Jutro beda pluc na Ati wiec tez bede. Troche dystansu przydaloby sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że SLI to qpa ? Twoja argumentacja jest krótko mówiąc żałosna... co mnie obchodzi karta która wyjdzie za pół roku/rok o której nic nie wiadomo :P dla mnie liczy się to co do tej pory wyszło. A czy będzie pogromcą gf 6800u w SLI to się przekonamy.

koffam ati boyów  :lol:

1229718[/snapback]

tak sli to kupa.... ceny kart nie powalają tego zastosowac a i gry niemją wsparcia dla tego, jest kilka tytułów które moża policzyć na palcach jednej ręki, a reszta ?

 

sli nie ma żadnego praktycznego zastosowania, i mieć nie będzie, ceny kart na to niepozwolą, więc już daj spokuj z tymi sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nVidia nie robi juz takich przekretow z nazwami(przynajmniej narazie) za to Ati pokazalo jak powinno sie to robic.

Radeon 9000,9200,9250,9100,9600 itd. do tego wszystkie dostepne z 64bit'owa szyna lub z zanizonym taktowaniami z 256MB pamieci.

[..]

Sam posiadam karte Ati i jestem zadowolony ale cztajac podobne wypowiedzi coraz bardziej widze ze udzie nie patrza na pewne sprawy z dystansu. Dzisiaj wszsc puja na nVidie wiec i ja musze. Jutro beda pluc na Ati wiec tez bede. Troche dystansu przydaloby sie.

1240408[/snapback]

wydaje mi się że twoja wypowiedz również nie jest z dystansu, jestem szczęsliwym posiadaczem karty FX5700LE 256MB TSTOP 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że twoja wypowiedz również nie jest z dystansu, jestem szczęsliwym posiadaczem karty FX5700LE 256MB TSTOP 5ns

1241207[/snapback]

A co jest nie tak z ta nazwa? LE przy kartach nVidi oznacza ze karta ma zanizone taktowanie lub mniejsza szyne danych do pamieci itp. Ati uzywa do tego SE. Do tego kupujac karte patrzac tylko na oznaczenia mozna dojsc do wniosku ze 9250 jest wydajniejsze od 8500 co jest bzdura.

A glownie to chodzilo mi o to ze nie ma idealnej firmy. Kazda ma swoje wady i zalety i obrzucanie jednej firmy ze cos robi nie widzac ze druga firma robi identycznie jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...