Skocz do zawartości
Wojtek P

Liteon 52x32x52 Źle Wypala Płyty Cd-rw. Nero 6.3

Rekomendowane odpowiedzi

Program: Nero 6.3, Windows XP Professional z SP2, Nagrywarka LiteON 52x32x32

 

Próbowałem na 2 komputerach z taką samą nagrywarką i tym samym oprogramowaniem i problem występuje na obydwóch. Próbowałem też na Nero 5.5, oraz na Nero 6.6 - z takim samym skutkiem.

 

Kiedy nagrywam płytę CD-RW (Dysan 700MB Ultra Speed), wszystko nagrywa się normalnie a wypalanie kończy się komunikatem, że wszystko skończone pomyślnie. Kiedy chcę odczytać tą CD-RW to są problemy. Odczyt jest albo całkowicie niemożliwy, albo z trudem można odczytać 1 czy 2 pliki (z 60 nagranych). Próbowałem odczytu na 2 różnych napędach i jest tak samo.

 

Kiedy na tej nagrywarce w ten sam sposób wypalam zwykłą płytę CD-R, to nie ma żadnych problemów z odczytem. Problem dotyczy tylko płyt CD-RW.

 

Problem ten mam od kilku tygodni - wcześniej nagrywałem na CD-RW i wszystko było ok. W komputerze nic nie było zmieniane - a problem ten występuje na 2 komputerach.

 

Dziś zabrałem jedną z tych płyt CD-RW do pracy i nagrałem na niej nowe dane na nagrywarce DVD Toshiba. Płyta się nagrała, ale nie dało już się jej odczytać. Czy żywot tej, jak i pozostałych 3 płyt Dysan CD-RW Ultra Speed się skończył? Czy to może nagrywarka je uszkodziła?

 

Wie ktoś, co może być powodem?

Edytowane przez Wojtek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W firmie mamy taką nagrywarkę. I mam z nią dokładnie ten sam problem. W ten sam sposób "zabiłem" 10 płyt dysana (16x-24x) Nagrać nagrała na tych płytach - ale nie można tego odtworzyć - na żadnym napędzie. Większym problemem jest fakt, że tych "nagranych" płyt nie mogę skasować - próbowałem w swoim NEC'u 3500A. Dostaję błedy kalibracji albo błędy przy odczycie po niby udanej operacji nagrania.

 

BIOS/firmware do LiteON'a najnowszy ściągnięty ze strony producenta

 

A na moim NEC'u te dysany działają normalnie - oczywiście sztuki nie potraktowane wcześniej tym cholernym LiteON'em :angry: :mur:

 

 

Próbowałem na tym LiteON'ie nagrywać cdrw - ale te wolniejsze (10x-12x) - i niektóre egzemplarze wypala a niektóre nie (tej samej firmy - TDK). Ma też problemy z formatowaniem niektórych z nich. A mój NEC nagrywa i formatuje każdą z tych płyt :mur:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem z Lite-on 48246S (48*24*48) plyty CD-R nagrywa bez problemu, natomiast CD-RW niewazne jakiej firmy kopie i sama ich nie czyta, nie wspominajac juz o innych napedach u znajomych.

Dodam tylko ze problem nie wystepowal na samym poczatku, dopiero po ok 6miesiacach uzytkowania zaczela robic takie babole.

Firmware oczywiscie najnowszy ze strony producenta :(

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej sprawie napisałem e-mail do producenta. W odpowiedzi polecili mi zaktualizować firmware z ich strony. Przysłali mi także programik, którym będę miał (po wgraniu nowego firmware) przetestować napęd z płytą CD-RW i wysłać im raport.

 

Czy aktualizując firmware w nagrywarce CD-RW jest możliwość niepowodzenia - tzn. napęd przestanie działać?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...