Skocz do zawartości
PiEtiAWWA

Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie mi cos wytlumaczyc slyszalem ze karty korzystajace z agpx8 wchodza do wszystkich plyt glownych oprocz PCIx16 czyli agp x1 x2 x4 x8.

Spojrzcie na wejscie tej karty graficznej

http://allegro.pl/show_item.php?item=39692421

Ma tam jakas przerwe a teraz spojrzcie na te dwie plyty glowne.

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Produc...s_GA-686BX.htm#

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Produc...ts_GA-7ZMMH.htm

Maja inne wejscia mimo ze pierwsza obsluguje agpx2 a druga agpx4 czy ta karta wejdzie na te dwie plyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< wow

 

Karty AGP 8x wchodzą w każde AGP, bo każde AGP wygląda i jest ustawione tak samo .... tylko że nie zawsze działają. Na PCIx16 też wejdzie ale tylko przy użyciu młotka.

 

No cóż na pierwszy rzut oka GA-7ZMMH wydaje się trochę niedorozwinięta bo nie ma przerwy w porcie ale to co. Karty AGP 4x i wszystkie niższe obsługuje.

 

Tylko nie mów mi że chcesz kupić taką kartę ASUSa, która sama w sobie jest 64 bitowym bublem za takie pieniądze i wsadzić ją na dodatek do którejś z tych płyt.

 

To nie ma żadnego sensu.

 

No może AGP 4x przy lepszym procesorze zrozumiem ale na AGP 2x ???

 

Napisz co w czym chcesz dokładnie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce jej kupowac. Napewno nie 64 bitowej. Ale mysle nad ta karta. Nie wiem dlaczego powiedziales ze nie oplaca sie na x2. Ja mam x4 z tego co tam widze.

Wlasnie chodzi mi o ta przerwe moj kumpel ma jeszcze inna plyte glowna ma rive chodzi mu pod x2 i nie ma bata nie wejdzie tam ta karta (ta karta to tylko przyklad).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty AGP 8x  wchodzą w każde AGP, bo każde AGP wygląda i jest ustawione tak samo

1222047[/snapback]

I tu Cię zaskoczę :wink: Próbowałem włożyć Sapphire 9550 (AGP x4 i x8) do AGP płyty głównej ECS P6BAT-A+ (AGP x1 i x2). Nie weszła za Chiny Ludowe :)

Powód? Nieco inne złącze AGP - płyta miała przegródki w innym miejscu, niż karta wycięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty AGPx8 zadzialaja na plytach agpx4 i agpx8.

 

nie radz eprobowac wkladac kart agpx8 do plyt agpx2 max - roznica napiec moze spalic karte.

 

generalnie: plyta z agpx2 max - karta z agpx4 max (gdyz ma tez agpx2)

plyta z agpx4 max - karta z agpx8 max ( ; o ).

 

co do tej karty to poprostu lul - wersja 64 bit ,za 229zl ma sie xpower 9550 128 mb / 128 bit:

 

troch enie halo sprzedawac taka karte,ktos kupi byc moze nie wiedzac ze w/w asus jest 40% wolniejszy niz (tanszy, heh) inn y9550 ale z szyna 128 bit.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40420908

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy karta na AGP x2 pójdzie na płycie z AGP x8?? (używam jej jako środka zastępczego w oczekiwaniu na coś porządniejszego) Jeśli to potrzebne to karta to S3 Savage4 Pro (typu nie znam) a płyta główna to GIGABYTE K7 Triton400 (na chipsecie KT 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy karta na AGP x2 pójdzie na płycie z AGP x8?? (używam jej jako środka zastępczego w oczekiwaniu na coś porządniejszego) Jeśli to potrzebne to karta to S3 Savage4 Pro (typu nie znam) a płyta główna to GIGABYTE K7 Triton400 (na chipsecie KT 400)

1386958[/snapback]

 

Wydaje mi się że nie skoro ktos tu mówił że karty z AGP 8 nie wchodza do 1 lub 2 .

 

A tak w ogóle to spróbuj co ci szkodzi. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem czy to mi przypadkiem nie zaszkodzi

1387770[/snapback]

Tobie nie zaszkodzi... ale mobo lub karta mogą się wysypać :) Jeśli karta obsługuje AGPx2 a nie obsługuje AGPx4 - nie ryzykowałbym. Kiedyś przymusowo siedziałem na TNT2 zamontowanej w AGPx8 - ale tamta Riva obsługiwała AGPx2 i AGPx4. Jeśli Twoja karta obsługuje AGPx1 i AGPx2 to lepiej nie pakuj jej do AGPx8 - nie wiem, czy w ogóle dopasujesz, poza tym za duże ryzyko. Jeśli się mylę, prosze o korektę - moje doświadczenie w tej kwestii jest znikome - ale jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...