Skocz do zawartości
crazy_martin

1 Łącze + 2 Kompy = Wiekszy Speed ? Wtf?!

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem. posiadam kompa z radiówką 1MBit/s czyli 125 kb/s, przez D-Link AirPlus DWL-520+ Wireless PCI Adapter. Chiałbym podpiąć 2 kompy pod tą sieć ale w taki sposób aby download sie zwiększył. Sam nie wiem jak ale słysze o ludzikach którzy na zwykłym łaczu przykłądowo SDi podpinają jakoś w petle czy bóg wie co tam 2 piecykic zy nawet wiecej i wartość downloadu masakrycznie wzrasta. Np. sam byłem świadkiem zassania 2,5 MB pliku który u kumpla zassało około 200 kb/s a u mnie ledwie 20 :? Było to w tym samym czasie.

 

pyt: Jak to zrobić???

 

 

Z góry thx za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. posiadam kompa z radiówką 1MBit/s czyli 125 kb/s, przez D-Link AirPlus DWL-520+ Wireless PCI Adapter. Chiałbym podpiąć 2 kompy pod tą sieć ale w taki sposób aby download sie zwiększył. Sam nie wiem jak ale słysze o ludzikach którzy na zwykłym łaczu przykłądowo SDi podpinają jakoś w petle czy bóg wie co tam 2 piecykic zy nawet wiecej i wartość downloadu masakrycznie wzrasta. Np. sam byłem świadkiem zassania 2,5 MB pliku który u kumpla zassało około 200 kb/s a u mnie ledwie 20 :? Było to w tym samym czasie.

 

pyt: Jak to zrobić???

Z góry thx za wszystkie odpowiedzi

1222026[/snapback]

korzystaj z cache (np w przeglądarce).

 

Jak masz łącze 125 KB/sek to takie miał będziesz .... jak podepniesz 2 kompy, to ewentualnie download może ci spaść ;) a nie podskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam byłem świadkiem zassania 2,5 MB pliku który u kumpla zassało około 200 kb/s a u mnie ledwie 20

taaa ja bylem swiadkiem gdy na moim laczy (neo 640 ) sciagalem z predkoscia 1megabajta na s..tylko ze to byly puste bajty ..a w takim przypadku kompresja dziala cuda..

a co do twojego pytanka to mi sie wydaje ze cos takiego nie jest mozliwa. Jezeli lacze ma predkosc przykladowo 115kb/s to nieda sie przekroczyc w taki magiczny sposob tej wartosci. oczywiscie podczas rozpoczynania sciagania predkosc jest srednio kilka razy wieksza niz sugerowana przez prowidera jednak po chwili zaczynaja dzialac ograniczenia w downloadzie i predkosc spada do tej wymienionej w umowie <_< swoja droga fajna sprawa ze tepsa sprzedaje neo o predkosci 1mb ... gdy na kablu tel. mozna osiagnac 2mb/s...a wszystkie modemy to obsluguja... gdyby nie te ograniczenia :angry: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie podczas rozpoczynania sciagania predkosc jest srednio kilka razy wieksza niz sugerowana przez prowidera jednak po chwili zaczynaja dzialac ograniczenia w downloadzie i predkosc spada do tej wymienionej w umowie

Tu nie chodzi o to ze provider na prozpoczęcie sciągania daja więcej KB/s, poprostu jest to złudzenie. Np. klikasz na plik który ma 20MB, przeglądarka zaczyna ściągać zanim podasz gdzie go chcesz go zapisać i pozniej widzisz przez chwile śmieszną wartość np. 20x większą niz przepustowość łącza ( wynik zalezy od tego jak długo się zastanawiasz gdzie chcesz zapisać plik ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie nie zrozumieliśmy. Podałem tylko typ łacza ale transfer realny moge wyciagnąc nawe 1950 kb/s 1,95 MB/s słownie megabajta bo przy sciaganiu np. Lime wire - ok. 20 Mb dawało transf od 1950 do 500 z hakiem i sie sciagało 20 s wiec prędkość nie jest tu za bardzo ograniczniem bo łacze przyjmie każdą ilość danych do 2 Megabajtów bo z takiego łacża rozdziela admin. fakt czasem sa złudzenia ale wtedy to widać po ilości odebranych kb. np przybywa 50kb na sa pokazuje joke 500 czy wiecej..Chodzi mi o to ze juz kolejny ludzik ma jakąs petle i ssanie idzie jak z kompa w lanie... :mur:

 

 

thx i pozdro

 

btw łacze jest naprawde dobre bo ssam przykładowo 5 plików z speedem 60-80kb/s, chodzi e-muł a stronki mykają bez problemów :blink:

 

jeszce jedno czy da sie połączyć 2 kompy aby przy ssaniu z e-muła czy innego p2p zachowywały sie jak dwa oddzielne klienty ale sciagał różne częsci plików (nie powtarzające sei) lecz zapisujac je do jednej lokalizacji tworząc w ten sposób jeden spójny plik, z tym że by sie ściągał teoretycznie 2x szybciej

 

kurde już 3 edit w ciagu 12 miut :-P

 

jeszcze raz co do pustych bajtów. wiem ze takie sei zdażąja ale

 

buu QUOTE

sam byłem świadkiem zassania 2,5 MB pliku który u kumpla zassało około 200 kb/s a u mnie ledwie 20

 

ale to było mierzone i te bajty u nikogo puste nie byly bo u niego zajęło to 8s a u mnie in same time and world było to cholerne 2 minuty

 

j

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo 640 i podpięte dwa kompy. Przykładowo ssałem patch PL chyba do hl2(~50MB) i jakieś sdk microsoftu (280MB).

 

Patch ssany był z prędkościąg koło 38KB/s, natomiast sdk 54KB/s=92KB/s, natomiast max transfer na łączu jaki widziałem to koło 78,8KB/s (cały czas mówie o stałych wartościach trzymających się koło ~10minut).

 

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch ssany był z prędkościąg koło 38KB/s, natomiast sdk 54KB/s=92KB/s, natomiast max transfer na łączu jaki widziałem to koło 78,8KB/s (cały czas mówie o stałych wartościach trzymających się koło ~10minut).

Maxymalny transfer na neo 640 to 80KB/s, wszystkie większe wartości raczej są błędem pomiarowym, ewentualnie tpsa coś namieszała.

U siebie mam DSL 2Mbit i max co wyciągam to 256KB/s i ani kilobajta więcej, niekiedy programy pokazują śmieszne wartości, ale wystarczy włączyc program net limiter i on dokładnie pokazuje ile tak naprawde jest KB/s w danej chwili.

 

@ crazy_martin

Jeśli admin rozdziela z łącza 1.95MB/s i jeśli nie ma weryfikacji numeru MAC karty sieciowej to podpięcie drugiego kompa nie wpłynie drastycznie na prędkość pierwszego. Jednak jeśli jest weryfikacja numeru IP i MAC i na tej zasadzie przydzielany jest transfer to raczej nic nie zrobisz, mozesz rozdzielić jakoś łącze ale prędkość bęzie się dzieliła na dwa kompy.

Druga sprawa czy to jest legalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legal, nielegal ale speed sie liczy ;B z moim adminem idzie jeszcze pogadać ;]

 

@ jg5

"Jeśli admin rozdziela z łącza 1.95MB/s i jeśli nie ma weryfikacji numeru MAC karty sieciowej to podpięcie drugiego kompa nie wpłynie drastycznie na prędkość pierwszego. Jednak jeśli jest weryfikacja numeru IP i MAC i na tej zasadzie przydzielany jest transfer to raczej nic nie zrobisz, mozesz rozdzielić jakoś łącze ale prędkość bęzie się dzieliła na dwa kompy."

 

nie wiem na jakiej podstawie jest to rozdzielane ale jest jeszce inna ciekawa sprawa.

mam do wyboru 2(czasem wiecej ale te są stałe, takz e moge zmienić kiedy chce) sieci bezprzewodowe np.: inter-lan ; inter-lan-radio chcoiaż wątpie iż jakby podpiąc 2 PC to i tak by musiały by z tej samej sieci walić, no chyba że nieznam możliwości swojej anteny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to ze provider na prozpoczęcie sciągania daja więcej KB/s, poprostu jest to złudzenie

Z tym sie zgodze w 100% ..ale ja czaami mialem takieloty z neo ( mi naprawde sciagalo kiedys -teraz juz poprawili - z predkoscia kilka razy wieksza niz powninno az do momentu gdy ograniczenia sie pojawiły) wogole to mialem takie akcje z neo np: router laczym mi sie z serwerem neo ..a serwer myslal ze jestem :blink: adminem :blink: i przydzielal mi IP zaczynajacy sie na 82...... niezle jazdy wtedy byly powiadam wam B) Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wojwar

QUOTE(crazy_martin @ Jan 18 2005, 07:45)

legal, nielegal ale speed sie liczy

To zdecyduj się jakie masz to łącze

2 Mb, czy 2 MB

no i skąd to łącze jest dzierżawione ?"

 

łącze jest 2MB/s (mega bajty) tyle że jest rozdzielane przeez serv admina na podajze 20-30 osób po 1Mbit czyli 125kb/s, ale ma ono nieraz wyższe loty np. wiele realnych transferów w granicy 200kb/s a nawet 500kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wojwar

QUOTE(crazy_martin @ Jan 18 2005, 07:45)

legal, nielegal ale speed sie liczy

To zdecyduj się jakie masz to łącze

2 Mb, czy 2 MB

no i skąd to łącze jest dzierżawione ?"

 

łącze jest 2MB/s (mega bajty) tyle że jest rozdzielane przeez serv admina na podajze 20-30 osób po 1Mbit czyli 125kb/s, ale ma ono nieraz wyższe loty np. wiele realnych transferów w granicy 200kb/s  a nawet 500kb/s

1223199[/snapback]

 

Jeśli łacze jest 2 Mbit, to transfer powyżej 240 KB należy traktować jako science fiction ;)

 

a tak poza tym to korzystając z www-cache można uzyskać większe transfery (nawet z 10 MB) - pod warunkiem że zciągasz z serwera to co kolega wcześniej pobrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crazy_martin

nie wiem na jakiej podstawie jest to rozdzielane

Jak Ty nie wiesz to jak my mamy wiedzieć, wróżek juz na forum niema, podobno były na starym...

Druga sprawa jak nie masz zadnego pojęcia o sieciach to daj sobie spokuj, prędzej zostaniesz odcięty od sieci przez admina niz uda ci się nielegalnie podpiąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łącze jest 2MB/s (mega bajty) tyle że jest rozdzielane przeez serv admina na podajze 20-30 osób po 1Mbit czyli 125kb/s, ale ma ono nieraz wyższe loty np. wiele realnych transferów w granicy 200kb/s a nawet 500kb/s

 

sorki za odkopanie ale chlopie zdecyduj sie w jakich jednostkach podajesz te transfery. i jesli jest tak jak piszesz, ze na laczu 2MB masz transfery "nawet" 500kb to raczej nie ma sie czym cieszyc dodajac fakt, ze macie dzielone po 1Mbit ;) Ale jak pisalem : zdecyduj sie co do tych jednostek. a te co do tych petli to ... aj nie bede komentowal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...