Skocz do zawartości
Kaeres

Cos w cenie ECS ???

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kumplowi wybic z glowy firme ECS. Jednak jak mnie spytal o alternatywa dla niej to w tej cenie nie wiedzialem co mu polecic lepszego :roll:

Jaka mozna kupic plyte glowna do celerona 1,7 oprocz ECS P4S5A ???

Cena nie moze przekroczyc ani o 1 pln ceny tego ECS. Cena tego ECS to 300 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ECS-a pod Durona jakis prosty model.I codzienne restarty z powodu zwisow to u niego normalka na XP.U mnie na Epoxie niemialem jeszcze takich problemow.Dlatego warto kupic cos innego niz shitECS :0

HAHAHHAHAHA ROTFL STARY!! A moze znajomy jest mądry inaczej?? Ja NIE MAM ZWISÓW NA ECS'IE W WIN 98SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ON NA XP MA? TO CHYBA JAKIS STARY GOWNIANY MODEL ECS'A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ECS na KT133, ale nie oszukujmy się, wiadomym jest, że ECS, bywają... hmm... wadliwe... 

Nie wszystkie, ale pewien odczuwalny odsetek, jest bardziej problematyczny niż na to zasługuje klient...

No ale to moje to jest oki... choć O/C friendly to ona nie jest... ale jestem zadowolony... a i tak ją w lutym zmienie na coś z agp x8 itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi używaną z Allegro :))) 

 

Ej, jak sie uparł, to niech kupuje! Będziesz mógł mu powiedzieć: "A nie mówiłem?!" to świetna frajda...

Ha albo ten kumpel bedzie mógł powiedzieć "A nie mówiłem" i wtedy bedzie dopiero frajda :D

 

A tak z innej beczki (choć pewnie zaraz się narażę) to ja bym mu wybił z głowy tego Celerona bo w tej samej cenie można Antka XP 1700+ nabyć, no ale niektórzy są niereformowalni i lubią tracić (pewnie) ciężko zarobioą mamonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest calkiem inna sytuacja niz by sie wydawalo. Poprostu koles mu zalatwia po bardzo niskich cenach celerona 1,7 i gf4mx440 za jego kompa D650 + DFI (133) + 128 ramu + riva vanta. Za ten komp + 200 pln ma tego celka 1,7 + plyta (wlasnie z nia problem i moze sobie wybrac jaka chce) + gf4mx440. Celka i gf4mx440 nie moze zmienic i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego sorry, jeśli tak to niech nie boi się tego ECS powinno być wszystko ok wbrew pozorom to nie są złe płyty.

Jak te plyty sa w porzadku, to nie wiem czy ich kiedykolwiek uzywales. To jest najwiekszy &*(%^( jaki istnieje. Lepiej dolooz pare zeta i nie qpuj, a podzieqjesz:)). Uwierz mi, czasami warto wydac pare zlotych wiecej na porzadny towar...

Albo poszukaj jakis produktoow firmy LiteON, cos w cenie ECSa, ale nie az tak &(%... Chociaz jest niewiele lepszy. Jaka cena taki towar:)).

A poza tym: polecam MSI i Gigabyte'a...

POwodzenia przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena taki towar:)).

NIe zgadzam się z tym stwierdzeniem za AT7 dałem 750zł i co? gorsza jest od każdego ECSA! Miałem juz 3 płyty wszystkie do kitu teraz czekam aż w sklepie pokaże się jakaś płyta na którą warto mi będzie to AT7 wymienić bo już mi się nie chce kasować kolejnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie po to zalozylem topic aby sie dowiedziec, ze ECS to syf. Ja sie pytam jaka inna plyta mozna go zastapic za ta sama kase i dlaczego ?

Jak widze nie ma takich plyt wiec nie jest taki zly chyba.

ECS jest najtańszy i basta! W podobnej cenie będzie tylko Shuttle, ale czy lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie po to zalozylem topic aby sie dowiedziec, ze ECS to syf. Ja sie pytam jaka inna plyta mozna go zastapic za ta sama kase i dlaczego ?

Jak widze nie ma takich plyt wiec nie jest taki zly chyba.

ECS jest najtańszy i basta! W podobnej cenie będzie tylko Shuttle, ale czy lepsze?

Czyli w swojej klasie cenowej jest najlepsza firma. To tak jak z athlonami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego sorry, jeśli tak to niech nie boi się tego ECS powinno być wszystko ok wbrew pozorom to nie są złe płyty.

Jak te plyty sa w porzadku, to nie wiem czy ich kiedykolwiek uzywales. To jest najwiekszy &*(%^( jaki istnieje. Lepiej dolooz pare zeta i nie qpuj, a podzieqjesz:)). Uwierz mi, czasami warto wydac pare zlotych wiecej na porzadny towar...

Albo poszukaj jakis produktoow firmy LiteON, cos w cenie ECSa, ale nie az tak &(%... Chociaz jest niewiele lepszy. Jaka cena taki towar:)).

A poza tym: polecam MSI i Gigabyte'a...

POwodzenia przy zakupie.

Powiem krótko: Jesteś Głupi... a poza tym to na ilu płytach ECS'a pracowałeś? ile testowałeś? wielki specjalista sie znalazł... ROTFL!! idz lepiej na forum komputer świat!!!!! :evil: bo mi humor psujesz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie po to zalozylem topic aby sie dowiedziec, ze ECS to syf. Ja sie pytam jaka inna plyta mozna go zastapic za ta sama kase i dlaczego ?

Jak widze nie ma takich plyt wiec nie jest taki zly chyba.

ECS jest najtańszy i basta! W podobnej cenie będzie tylko Shuttle, ale czy lepsze?

Czyli w swojej klasie cenowej jest najlepsza firma. To tak jak z athlonami :)

No z Athlonami to już nie tak do końca :) ale... dam spokój :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego sorry, jeśli tak to niech nie boi się tego ECS powinno być wszystko ok wbrew pozorom to nie są złe płyty.

Jak te plyty sa w porzadku, to nie wiem czy ich kiedykolwiek uzywales. To jest najwiekszy &*(%^( jaki istnieje. Lepiej dolooz pare zeta i nie qpuj, a podzieqjesz:)). Uwierz mi, czasami warto wydac pare zlotych wiecej na porzadny towar...

Albo poszukaj jakis produktoow firmy LiteON, cos w cenie ECSa, ale nie az tak &(%... Chociaz jest niewiele lepszy. Jaka cena taki towar:)).

A poza tym: polecam MSI i Gigabyte'a...

POwodzenia przy zakupie.

Powiem krótko: Jesteś Głupi... a poza tym to na ilu płytach ECS'a pracowałeś? ile testowałeś? wielki specjalista sie znalazł... ROTFL!! idz lepiej na forum komputer świat!!!!! :evil: bo mi humor psujesz :evil:

Ej stary wyluzuj !!! ECS'y sa wadliwe i basta.Jesli tobie sie trafil sprawny egzemplaz to sie ciesz,ale nie licz na to ze wszystkie sa takie.Poprostu czasem trafia sie shit,a u ECS'a jes to dosc nagminne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego sorry, jeśli tak to niech nie boi się tego ECS powinno być wszystko ok wbrew pozorom to nie są złe płyty.

Jak te plyty sa w porzadku, to nie wiem czy ich kiedykolwiek uzywales. To jest najwiekszy &*(%^( jaki istnieje. Lepiej dolooz pare zeta i nie qpuj, a podzieqjesz:)). Uwierz mi, czasami warto wydac pare zlotych wiecej na porzadny towar...

Albo poszukaj jakis produktoow firmy LiteON, cos w cenie ECSa, ale nie az tak &(%... Chociaz jest niewiele lepszy. Jaka cena taki towar:)).

A poza tym: polecam MSI i Gigabyte'a...

POwodzenia przy zakupie.

Powiem krótko: Jesteś Głupi... a poza tym to na ilu płytach ECS'a pracowałeś? ile testowałeś? wielki specjalista sie znalazł... ROTFL!! idz lepiej na forum komputer świat!!!!! :evil: bo mi humor psujesz :evil:

Ej stary wyluzuj !!! ECS'y sa wadliwe i basta.Jesli tobie sie trafil sprawny egzemplaz to sie ciesz,ale nie licz na to ze wszystkie sa takie.Poprostu czasem trafia sie shit,a u ECS'a jes to dosc nagminne.

Ale ten koleś przesadził tak najeżdzając na ECS'a!! i mi humor zepsół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ECS-a pod Durona jakis prosty model.I codzienne restarty z powodu zwisow to u niego normalka na XP.U mnie na Epoxie niemialem jeszcze takich problemow.Dlatego warto kupic cos innego niz shitECS :0

niech se flesznie biosa i po sprawie (chyba ze ma do bani zasilke) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość... większość forumowiczów (o ile nie wszyscy) posiadających mobo od ECS'a (te nowsze) jest z nich zadowolona... a niezadowoleni są zawsze znajomi forumowiczów... Hmmm baaaardzo ciekawe... prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość... większość forumowiczów (o ile nie wszyscy) posiadających mobo od ECS'a (te nowsze) jest z nich zadowolona... a niezadowoleni są zawsze znajomi forumowiczów... Hmmm baaaardzo ciekawe... prawda?

Sprawa wyglada tak : plyta dla mnie i wiekszosci ludzi na tym forum jest najwazniejsza w calym kompie,bo to od niej w duzym stopniu zalezna jest stabilnosc calego systemu.dlatego to wole kupic cos drozszego i miec spokuj.Nie mowie ze ECS'y to goowno ,ale sa lepsze firmy ktore nie maja takich wpadek jak ECS (no moze prucz Abita :) ).Przecierz jak ktos chce smigac na fsb200 nie kupi sobie ECS'a !!! Dla takich ludzi jest EPoX lub nowe Abity.Szybkosc i stabilnosc to Soltek i Gigabyte itd..ECS to dolna pulka i raczej w najblizszym czasie nie zanosi sie na zmiane tej sytuacji.Takie jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość... większość forumowiczów (o ile nie wszyscy) posiadających mobo od ECS'a (te nowsze) jest z nich zadowolona... a niezadowoleni są zawsze znajomi forumowiczów... Hmmm baaaardzo ciekawe... prawda?

Sprawa wyglada tak : plyta dla mnie i wiekszosci ludzi na tym forum jest najwazniejsza w calym kompie,bo to od niej w duzym stopniu zalezna jest stabilnosc calego systemu.dlatego to wole kupic cos drozszego i miec spokuj.Nie mowie ze ECS'y to goowno ,ale sa lepsze firmy ktore nie maja takich wpadek jak ECS (no moze prucz Abita :) ).Przecierz jak ktos chce smigac na fsb200 nie kupi sobie ECS'a !!! Dla takich ludzi jest EPoX lub nowe Abity.Szybkosc i stabilnosc to Soltek i Gigabyte itd..ECS to dolna pulka i raczej w najblizszym czasie nie zanosi sie na zmiane tej sytuacji.Takie jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzac.

No jasne... nie ma to jak FSB200... ;) ale jest baaaaaardzo niewielu userów którzy nawet na najlepszych płytach mają takie wyniki... a są tacy co na MSI mają problemy ze 150mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesoo ,ale zescie rozpetali pieklo ;] ,co do ECSow to tak ogolnie sa ok ,ale tylko te nowshe i na via i intelu ,na SISie produkuja w wiekshosci plyty :

awaryjne ,niestabilne, slabe wydajnosciowo itp itd.Oczywiscie moshe sie zdarzyc ze plyta w okreslonej konfiguracji bedzie pracowac dobrze, ALE warto podejmowac ryzyko ?

Osobiscie mialem stycznosc z 3-ema ecsami ,jeden na KT133A ,drugi na SIS 735 i trzeci wlasnie ECS P4S5A ,obydwa na SISie sprawiaja mnostwo klopotow (tak bios najnowszy i inne duperele), na obydwu wszelkie mocniejsze timingi pamieci sa praktycznie niemozliwe do uzyskania (ciagle zwisy i dziwne zachowanie kompa).A przy P4S5A dochodzila jeshcze zenujaca wydajnosc ,ale moshe to wina celka 1.7 (w sumie raczej jego wina) ,ogolnie odradzam tego ECSa w pelnym wymiarze, a shuttle jest naprawde lepshy i da sie na nim cos pokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te plyty sa w porzadku, to nie wiem czy ich kiedykolwiek uzywales.

Ha ha ha :lol: tym mnie rozbawieś JA nie miałem ECSa to zobacz do siga LOL (a ten którego mam teraz nie jest jedynym i wszystkie były ok)

 

Kaeres jak chcesz coś w tej samej klasie cenowej to może VIA (płyty made by VIA) ale są trudno dostępne lub Shutle lub LiteOn (tyle że te płyty są toczka w toczkę jak ECS więc penie są produkowane przez niego dal LiteOna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość... większość forumowiczów (o ile nie wszyscy) posiadających mobo od ECS'a (te nowsze) jest z nich zadowolona... a niezadowoleni są zawsze znajomi forumowiczów... Hmmm baaaardzo ciekawe... prawda?

Nie zawsze tak jest. Ja osobiście "obsługiwałem" trzy komputery na ECSach i z K7S5A były problemy od samego początku, K7VZA (moja) problemy po 5 miesiącach ciagle walczę z serwisem w jej sprawie, jedynie P6IPAT zawsze chodził idealnie, choć strasznie mułowato. O nowszych modelach się nie wypowiem bo dałem sobie z ECSem spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...