Skocz do zawartości
Fazior

Jaki Sprzęt Pod 3dmax ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam taki problem niewiem jaki dobrać sprzęt pod 3dmax tak aby komp był w maxymalny sposob wykorzystaywany i aby w maxymalny sposób skrócić czas renderingów

Edytowane przez Fazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od groma RAM - im wiecej i im szybszy tym lepiej - 1GB to dobre minimum przy skomplikowanych projektach, im wiecej procesorów tym lepiej. Bezpieczniej posadzić intela niż szukać bibliotek zoptymalizowanych pod konkretne rodzinki AMD ale przy 2 Opteronach też bedzie dawał rade - tylko to nie bedzie max tego co za tą kaske wyciśniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam taki problem niewiem jaki dobrać sprzęt pod 3dmax tak aby komp był w maxymalny sposob wykorzystaywany i aby w maxymalny sposób skrócić czas renderingów

1225857[/snapback]

właśnie kupiłem sobie Della Dual Precision Workstation 530 2x2Ghz XEON, RIMM PC800 2GB, 2XSCSI 36GB

Grafika Quadro 900XGL poprostu sprzęcik wymiata

TAKI WŁASNIE SPRZET firmy DELL sprowadzam na zamówienie - dostępne rózne konfiguracje

znaczna róznica w prędkości we wszystkich programach 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania tylko 6 tys i niewiem jak to wszystko ze soba zgrac, z tego co wiem karta graficzna nie wpływa na szybkosc renderu ,ale mam pytanie jak to do siebie wszystko dobrać

Edytowane przez Fazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac jakies namiary itd , koszt  itd, mozliwsc rozbudowy ,porównanie ze zwykłym pc czy cos takiego

1225881[/snapback]

tel.606-998-096 Mariusz

Taki jak mój to koszt ok 4400zł

Natomiast najwazniejsze możliwości rozbudowy są następujace

Procesor max 2xXeon 2.8GHZ

Pamięć max 4GB RIMM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś jeszcze prównania z innymi sprzetami?????Cenna brutto czy netto ??? Jakaś gwarancja??Faktura ??

1225943[/snapback]

Tutaj znalazłem takie prównanie lecz nie jest idealne gdyż uruchamiane są rózne wersje Mayi a czym nowasza wersja tym szybsza ale co nieco widac może coś jeszcze wyszperam

http://www.highend3d.com/tests/maya/testce...?page=1&sortby=

Cena jest brutto po kursie euro 4.07

Faktura - tak

Gwarancja - tak rozruchowa 7dni od daty zakupu

post-10381-1106226330_thumb.jpg

post-10381-1106226986_thumb.jpg

Edytowane przez Maniek MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porównywac Dell Precision z nawet zwykłym Dellem GX bo to inna liga zastosowań i całkiem inaczej zaprojektowane kompy. To jak porównanie autobusu miejskiego i autokaru na dalekie trasy. Są rzeczy które sprawnie zrobisz w jednym a totalną pomyłka bedzie ich robienie w drugiem. Jak zaczniesz porównywac klocek po locku to ci wyjdzie że w zasadzie to takie samo PC tylko ma SCSI i 2 Xeony zamiast jednego pentaka "niby dwoma" jednostakami HT. Tylko że to sie patrzy na całosc a o wydajnoci i stabilności można pogadać np w 150-200 godzinie renderingu... przy dużym stopni defragmentacji dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie drogi, skoncz juz pan z tymi swoim "klockami" i jak juz sie udzielasz- to pisz do rzeczy.

 

Dokladnie, z odpowiednimi linkami, ktory Dell jest szybszy, w czym i o ile.

 

Z pewnoscia to trudniejsze nic pisanie o niczym, przy okazji zgrywajac znawce, ale chyba dasz rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc do ciebie :) poniewaz nie orientuje sie w tym aż  tak dobrze i można powiedzieć że poza standartowymi częściami dostepnymi na rynku o niczym innym nie czytałem

1227449[/snapback]

więc odpowiadam źe to jest w większości zupełnie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile płyta ASUS NCCH-DL kosztuje,ale pewnie nie więcej niż 2 kzł.W mojej ocenie będzie szybsza niż na serwerowych chipach intela,xeony z fsb 800 kosztują po 1.2 kzł,płyta obsługuje pamięć non-ECC więc to jej plus.Co do grafiki-niestety przyzwoita quadro fx-700 kosztuje 3.5 kzł,fx 500 1.2 kzł.warto na stronie nvidii zobaczyć ich porównanie i dostosować kartę do potrzeb ,no chyba że przerabianie fx-na quadro(był taki wątek)Płyta nie ma scsi,konieczny kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czeego to ma sluzyc: do zabawy ? wtedy starczy to co napisales. Jesli do profesionalnego zastosowania - wtedy to co przestawil Maniek - bedzie sensownym minimum :-)

 

btw. stacje robocze siemensa sa bardzo w porzadku. Za jakies 15 tys zl sprowadzisz z usa calkiem przystepna!!

Edytowane przez colin_hendry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek za jaka cene zaoferujesz  ws370    3.60GHz 2MB L3 Cache

Intel Pentium 4 nVidia Quadro FX 3400  2-4GB DDR2 SDRAM Memory 74GB 10K SATA

1228172[/snapback]

Witam niemam tej konfiguracji używanej tylko nowa i według mnie jest nieopłacalna koszt to ok 16. tyś zł

Podobną mam taką do zaoferowania też nowa gwarancja 3.lata + serwis

P4 3.4 HT 1.MB L2 800fsb

FX3400

2gb ram ddr2 400

2x74gb sata 10tyś obr

Audigy 2

dvd-rom ,cdrw, itd itp jak to w modelu 370

cena 13.tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...