Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez procek nie wstawal na 2700 ale czulem, ze to wina czego innego.

I dobrze czulem bo procek nawet na 1,4 v wstaje poprostu wywalaly sie moje hynixy

dopiero na dzielnikuu 100 z T2 3 4 4 8 bylo okej i nawet procek 2800 poszedl.

Edytowane przez siwmad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak ze jak sie bawisz w dzielniki, niewazne na jakiej plycie nf3 ja mam akurat neo2 to procek ci mniej sie podkreci na dzielniku niz jak bys go puscil 1:1 .... jakos te dzielniki nie dzialaja poprawnie.

Edytowane przez ezrael80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze tu sie dowiem takiej rzeczy ,a mianowicie mam zamiar kupic sobie EP 9nda ale wczesniej udalo m isie wylicytowac w swietnej cenie ( dlatego go kupilem) cooler pentagram 120+ no i dopiero jak juz go kupilem przeszla mi przez glowe mysl ze to gigant :) i zaczilem sie martwic o to czy wejdzie on na ta plyte o kondensatory czy radiatory umieszczone na plycie raczej nie bedzie zawadza martwi mnie tylko pamiec, czy nnie bedzie zachodzil na sloty pamieci blokujac tym samym dostep do niej albo zupelnie elminujacl ostatni slot z uzytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tez doswiadczylem dziwnej sprawy, obecnie mam 2 kosci twinmosow 256MB jako ze czekam az dotra do mnie 2 512MB TCCD pozyczylem od kumpla jeszcze 2 sztuki twinmosow i wsadzilem do plyty, bo ma 4 banki. I niestety winda nie wstaje

na ustawieniu 8x325MHz na 2 kosciach biega wysmienicie a juz na 4 tych samych kosciach komp wstaje ale winda sie nie bootuje, generalnie nie poleam 1GB ramu w 4 kosciach po 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego akurat 3&4 sorka ale jeszcze nie bardzo sie orientuje w tym calym gaszczu zwiazanym z a64 wogole tam jest cos takiego jak dual DDR ? bo jesli tak to w ktorych gniazdach dziala bo chcial bym uzywac tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

i kupilem :)

do tych co maja zasilacze na 24pin czy udalo wam sie wcisnac do tej plyty wtyczke czy trzeba dokupic przejsciowke ?

1295697[/snapback]

Hym a co kupiles za plytke bo pod nf3 przeciez masz zasilke na 20 pin wtyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a co kupiles za plytke bo pod nf3 przeciez masz zasilke na 20 pin wtyk ?

1295780[/snapback]

Jak w temacie

 

Płyta Epox 9NDA3+ - ma 20 pin

Chieftec 420W 302DF - ma 24 pin

 

czy tylko mi pozostało kupno przejsciowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie

 

Płyta Epox 9NDA3+ - ma 20 pin

Chieftec 420W 302DF - ma 24 pin

 

czy tylko mi pozostało kupno przejsciowka?

1295883[/snapback]

Przejsciowka to koszt 10zl, wiec majatku nie stracisz. Wiem ze 20 w 24 wepchnac sie da, nie wiem jak to jest na odwrot :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowka to koszt 10zl, wiec majatku nie stracisz. Wiem ze 20 w 24 wepchnac sie da, nie wiem jak to jest na odwrot :].

1295897[/snapback]

24pin tez sie da wepchnac :) ale akurat nie do 9nda3+ bo sa blisko kondensatory i stad moje pytanie do ludzi co maja 9nda3+ i zasilacze z 24pin jak sobie z tym radza i czy jedyna rada na to, to przejsciowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24pin tez sie da wepchnac :) ale akurat nie do 9nda3+ bo sa blisko kondensatory i stad moje pytanie do ludzi co maja 9nda3+ i zasilacze z 24pin jak sobie z tym radza i czy jedyna rada na to, to przejsciowka.

1295964[/snapback]

Ja mam ciekawy pomysl, jak Ci zal 10zl na przejsciowke to wez kable i polacz pojedynczymi kablami po kolei kazyd pin :D. Pewnie zajebiscie to bedzie wygladacm, ale przynajmniej tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciekawy pomysl, jak Ci zal 10zl na przejsciowke to wez kable i polacz pojedynczymi kablami po kolei kazyd pin :D. Pewnie zajebiscie to bedzie wygladacm, ale przynajmniej tanio.

1295994[/snapback]

hhehehe

nie o to chodzi czy mi zal "10zl" tylko po co mi jakies badziewiarskie kable jeszcze w obudowie ale chyba nie ma innej rady bo chyba ktos tu by cos madrego napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fllanker-wejść wejdzie tylko będzie blokować chyba 1 slot ramu, tak gdzieś czytałem. Mi by to nie przeszkadzało bo i tak jest lepiej używać 3&4.

1293338[/snapback]

 

a dlaczego akurat 3&4 sorka ale jeszcze nie bardzo sie orientuje w tym calym gaszczu zwiazanym z a64 wogole tam jest cos takiego jak dual DDR ? bo jesli tak to w ktorych gniazdach dziala bo chcial bym uzywac tego

1293411[/snapback]

spoko, miałem qvc-120 i wchodzi, tylko po prostu jak włożysz ramki do banku #1 to nie wyjmiesz ich bez zdejmowania wentyla, z bankami #2 #3 #4 nie ma takich problemów...

mogę wiedzieć za ile łyknąłeś tego qvc, bo chętnie bym sprzedał swojego, leży w szafie, używałem go z dwa tygodnie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mam niestety problemy z pamieciami zakupilem hyperX na TCCD 2x512 i ida max na 245MHz 2 cl.2.5 3/3/10 1T nap 2.7 jak ustawie proca na 325x8 co daje 2600MHz i dzielnik 166MHz to dla pamieci wychodzi 260MHz to wogole nie chce sie komp uruchomic. Generalnie na tych pamieciach nie chce sie uruchamiac komp gdy ma fsb powyzej 300MHz i dzielnik powyzej 133 ;(. Chcialem uruchomic kompa w 1:1 proc pamieci na 9x295MHz i komp sie uruchamia ale winda nie wstaje.

Na plycie MSI te pamieci smigaja na 278MHz z cl2.5 3/3/8/1T bez problemu a na tym epoxie [gluteus maximus], chyba wina biosu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mam niestety problemy z pamieciami zakupilem hyperX na TCCD 2x512 i ida max na 245MHz 2 cl.2.5 3/3/10 1T nap 2.7 jak ustawie proca na 325x8 co daje 2600MHz i dzielnik 166MHz to dla pamieci wychodzi 260MHz to wogole nie chce sie komp uruchomic. Generalnie na tych pamieciach nie chce sie uruchamiac komp gdy ma fsb powyzej 300MHz i dzielnik powyzej 133 ;(. Chcialem uruchomic kompa w 1:1 proc pamieci na 9x295MHz i komp sie uruchamia ale winda nie wstaje.

Na plycie MSI te pamieci smigaja na 278MHz z cl2.5 3/3/8/1T bez problemu a na tym epoxie [gluteus maximus], chyba wina biosu :?

1301226[/snapback]

 

Szczerze to te pamiatki jakies gornolotne nie sa patrzac na Gskille albo Adaty - a cena ta sama... ( wnioskuje patrzac na to co ludzie pisza )

Fakt epox z biosem jakies problemy poki co ma - dlatego do mnie jutro przyjezdza Lanparty Nf4 Ultra-D a kolo srody procus od raprosa :].

Tylko nad karta mam wachanie - albo za 499zl 6600 asusa albo za 700zl 6600 Diamond MSI na ddr3 oparta i krecaca sie jak 6600GT.

Edytowane przez De_Xter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, miałem qvc-120 i wchodzi, tylko po prostu jak włożysz ramki do banku #1 to nie wyjmiesz ich bez zdejmowania wentyla, z bankami #2 #3 #4 nie ma takich problemów...

mogę wiedzieć za ile łyknąłeś tego qvc, bo chętnie bym sprzedał swojego, leży w szafie, używałem go z dwa tygodnie :-/

1296703[/snapback]

hm a przy dwoch kosciach uzywa sie 1 banku na epoxach ? bo nie wiem jak to tam jest , udalo mi sie go wylicytowac za 100 zl wiec cena niezla zastanawiam sie czy go nie sprzedac i nie kupic sobie QV100 tylko szkoda ze nie ma wersji +

a ty dlaczego go nie urzywasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 120+ czy 120 ? nie wiem bede go chcial chyba sprzedac bo wolal bym miec swopbodny dostep do slotow pamieci

chociarz w sumie jesli miales 120 to nie wiem jak to bedzie ze 120 + bo on jest wyraznie mniejszy wiec moze 120+ nie bedzie blokowac slotow

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit dlaczego nie uzywasz softu dodanego do plytki ?? USDM pokazuje i napicia i temp i obroty wentyli , a jak go zainstalujesz to temp pokazuje na wyswietlaczu p80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USDM jest ok, ale poza vcore, vdimm, itp. pokazuje tylko +5V, przynajmniej u mnie...

A i przy okazji czy ktos z was spotkal sie z czyms takim, ze 3000+ ma 1.35V (w biosie, jak wejde do windy to USDM pokazuje nieco ponad 1.3V) przy ustawieniu vcore na auto ? :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USDM jest ok, ale poza vcore, vdimm, itp. pokazuje tylko +5V, przynajmniej u mnie...

A i przy okazji czy ktos z was spotkal sie z czyms takim, ze 3000+ ma 1.35V (w biosie, jak wejde do windy to USDM pokazuje nieco ponad 1.3V) przy ustawieniu vcore na auto ? :)

1304888[/snapback]

Moje mobo pokazuje tak samo zaniżone wartości, ale najlepsza jest linia 12V bo wskazuje 10V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U siebie zauwazylem ta sama rzecz, na 12V wskazuje mi tylko 10.80 ciesze sie trosze,ze u Bogdana jest tak samo :],

myslalem juz ,ze to moje specyficzne szczescie i znowu cos z plyta jest nie tak.

 

PS. mysle ,ze moze sie przydac link do poprawionego SuperPi http://www.radeonx.com/super_pi_mod.zip

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk - Ty mnie znowu obrażasz !!!!!!  :blink:  :lol:

 

Gizmo -

1) To nie moja dziewczyna.

2) Moja dziewczyna jest znacznie ładniejsza.

3) Za takie pytanie możesz co najwyżej dostać od niej w ryj (ode mnie też...)

4) Jak chcesz szybko zadbać o potomstwo (bardzo) to idź na ulice (sporo sie tego szwęda) albo przygarnij kropka jak masz takie problemy.

5) To nie było smieszne tylko imho hamskie i do tego nie na temat.

1272151[/snapback]

loooossss nerwusie :) nikogo nie miałem zamiaru obrazić tylko podeszłem do sprawy z czysto biologicznego punktu widzenia :) po prostu tak sobie t owykalkulowałem, ze jeżeli i ja też jestem ładny - to oboje mielibyśmy ładne dzieci :)

 

a poza tym jeśli w avatarze to nie twoja dziewczyna to:

 

a) nie masz się co obrażać ... obrazić powinna się włascicielka zdjęcia albo jej chłopak :) - ale ja nie rozumiem za co :)

B) jak ktoś zna Jego dziewczynę to niech Jej doniesie że sobie fotki jakichś pudernic umieszcza w avatarku zamiast Jej zdjęcia :)

 

 

Czy żart czy nie, nie był smaczny ani miły, co nawyżej działający na nerwy (mi).

 

Wróćmy jednak do tematu. W ogole to asynchro będzie naprawione? Bo ja nie wiem czy moje hyny sprzedawać i brać 2x256 vitest czy nie :|

 

Może powinniśmy maila do epoxa napisać ?

1272210[/snapback]

 

mnie też by działało na nerwy jekby ktoś chciał miec dzieci z moją dziewczyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem mojego procka A64 3000+ na 9NDA3J ale wskazania napięć i temperatur na tej płycie to istna loteria, procek podkręcony o 400Mhz v core podniesione o .05V a temperatura raptem 33stC w stresie :wink: , cooler mam g*****y bo penta 92alcu napięcie wskazuje na procku 1.41V, czy te krzaki można czmś zmienić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ostatnio doszedłem do wniosku, że max 2.8V dla RAMu to troche malo, stąd mój post ;]

Czy robił ktoś lub posiada jakieś dobre faq na temat vdimm moda na tej płycie ? :]

Myślę, że to by ciekawiło sporo osób, którym nie wystarcza 2.8V na tej płycie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...