Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnio doszedłem do wniosku, że max 2.8V dla RAMu to troche malo, stąd mój post ;]

Czy robił ktoś lub posiada jakieś dobre faq na temat vdimm moda na tej płycie ? :]

Myślę, że to by ciekawiło sporo osób, którym nie wystarcza 2.8V na tej płycie :D

Pozdrawiam

1313031[/snapback]

Na www.xtremesystems.org napewno juz to zrobili zanim o tym pomyslales :P

W sumie tutaj nawet z forum chyba jedna osoba miala vmoda, bo faktycznie bez niego to dramat ( tylko TCCD ble ).

Tylko dlatego wzialem DFI :P no i te ulomnosci biosu do atutow tez nie naleza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.xtremesystems.org napewno juz to zrobili zanim o tym pomyslales

Faktycznie juz tam jest :) Ale znalazlem jeszcze jakies faq gdzie gosc lal klejem na goraco po plycie :D:D wiec chcialem zdobyc cos lepszego :)

Na szczescie dostalem link na podstawie ktorego robiono juz vdimm moda na tej plycie: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=43284 :)

W sumie tak tez mysle ze moze wyjdzie jakis updejt biosu, ktory pozwoli na ustawienie wiecej V :) taaaka mala nadzieja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie juz tam jest :) Ale znalazlem jeszcze jakies faq gdzie gosc lal klejem na goraco po plycie :D:D wiec chcialem zdobyc cos lepszego :)

Na szczescie dostalem link na podstawie ktorego robiono juz vdimm moda na tej plycie: 1313071[/snapback]

Maxymalnie bedzie mozna i tak ustawic kolo 3,1V, bo epox tak jak DFI na nf3 zasila pamiec z linii 3,3V, a na plytach gdzies jest opcja do 4,0V zasilanie idzie z 5V. Mozesz ewentualnie zrobic moda w ktorym napiecie bedziesz bral z molexa 5V.

Z biosem to mi chodzilo generalnie o to, ze nie pozwala ustawiac dzielnikow pamieci duzych przy fsb porzadnym. No i ma jedno mniej zdaje sie ustawienie niz DFI ( nie ma 180 dzielnika pamieci ).

Ogolnie to jakby nie te dwie rzeczy sam bym ja bral.

 

Aaaaa koles robiac moda napewno lal klejem tylko po to, zeby przykleic do niej potencjometry i zeby w razie czego mozna je bylo latwo oderwac. Wiec to wcale nie jest glupi pomysl. ( Zreszta szeroko stosowany )

Edytowane przez Active

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalnie bedzie mozna i tak ustawic kolo 3,1V, bo epox tak jak DFI na nf3 zasila pamiec z linii 3,3V

No to juz i tak by mnie w sumie zbawilo, bo poki co moj ram na 2.8V max leci na 226mhz :( Wczesniej mialem Epoxa 8rda3+ i tam na max napieciu ram mi smigal na 231mhz.

Eh i jesli jakos w najblizszym czasie nie wyjdzie bios, w ktorym bedzie mozna ustawic wiecej V to chyba zabiore sie za moda.

 

Hm BTW. Tez wzialbym DFI ale nie stac mnie na grafe na PCI-E, a uwazam ze 9NDA3+ jest chyba najlepszym wyjsciem pod s939 na NF3

Edytowane przez Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Active a skad ty wzioles to info ze Vdim na epoxie i DFI leci z 3.3V ?? wszyscy wiedza ze to jest robione z lini 5V wiec twoje info sa nie swieze badz wyssane z paluszka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Active a skad ty wzioles to info ze Vdim na epoxie i DFI leci z 3.3V ?? wszyscy wiedza ze to jest robione z lini 5V wiec twoje info sa nie swieze badz wyssane z paluszka :]

1313245[/snapback]

Hmmm, to jest opinia ludzi z targow modingu, ktore byly we Wrocku. W sumie sam nie sprawdzalem bo ja mam z 5V na Lanparty 4 Ultra, i dlatego moge 4V dac bez modow. Dosc oczywiste mi sie wydaje, ze gdyby nf3 754 DFI miala z 5V to tez by dali mozliwosc do 4V po przelaczeniu zworek, a tak 3,1 czy tam 3,2V jest.

Zreszta nie wiem, niech bedzie, ze wyssane ;P. PS post powyzej jest moj, bo kumpel byl u mnie i zapomnial wylogowac :P.

Edytowane przez De_Xter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI NF4 bierze napięcie z 2 lini w zasadzie to ma moda fabrycznego za pomocą zworki zmienia się linie z 3,3v na 5,0v heh wyręczyli nas ;) Co do DFI NF3 pod s745 to wszyscy mówią że ona ma ram zasilany z 3,3v to by tłumaczyło czemu 3,1v to max.

 

Co do Epoxa to szczerze wątpię aby bios pozwolił na większe V dal ramu, nie raz userzy tak sobie obiecywali i nigdy nic z tego nie wyszło…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze przydalo by sie podniesc to napiecie dla pamieci z moich max 260 wyciskam a wiem ze biegaja na 300 z napieciem ponad 3v i czekam na ten cholerny bios ktory da mi taka mozliwosc

1320084[/snapback]

Gdzie ty widziales ULK na ponad 300mhz ? Ja widzialem Gskille, Vdaty, ale nie ULK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem pamiątki i teraz płyta kręci tak jak powinna, cofam wszystko złe co powiedziałem o niej :-P

prime 16M przechodzi bez problemu na tym co w podpisie, 12:42 B)

aha - wierzyć mam wskazaniom biosa jeśli chodzi o ustawienie pamięci - 250 czy cpuz-z - 245?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 13 2005, 02:13-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 13 2005, 02:13)
@kucyk:

 

CPU-Z bo on ci „realne” MHz podaje bez żadnych „zaokrągleń”…

1325001[/snapback]

teraz już wiem, zrzuciłem sobie A64MemFreq i powiedział mi prawdę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem vdimm moda na moim epoxie , banal mod , zaopatrzylem sie w KHX3200A na CH-5 no i mowie wam nie kupujcie tych pamietak z 2005 roku , moje nie ida stabilnie 220htt 2-3-2-6-1t na 3.1V ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem vdimm moda na moim epoxie , banal mod , zaopatrzylem sie w KHX3200A na CH-5 no i mowie wam nie kupujcie tych pamietak z 2005 roku , moje nie ida stabilnie 220htt 2-3-2-6-1t na 3.1V ...

1325428[/snapback]

A kto Ci powiedzial ze KHX3200A sa na CH-5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@De_Xter

Nie dam grzywki ale wydaje mi sie ze akurat niektore serie KHX3200A sa na CH-5

1325660[/snapback]

Dobrze powiedziales - niektore. Oprocz tego mozesz tam znalezc Hynixy, Mosele, Microny, Samsungi -do wyboru do koloru. Chyba, ze sciagales radiator i masz pewnosc. Z tego co widze to to nie sa CH-5 bo nawet Ch lepiej chodza niz ten pan opisal, chyba, ze wyjatkowo ciach!owe trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z rapra i mowil ze to ch-5 no ale kazdy sie moze pomylic i moze faktycznie w tych pamieciach nie ma ch-5 tylko jakies pascie , moze uda mi sie wymienic na cois innego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jesli ktos chcialby zrobic vdimm moda to mam dwie fotki, ktore przedstawiaja rozwiazanie w bardziej niz lopatologiczny sposob :D Oto i one :

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/CIMG0426.JPG

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/CIMG0427.JPG

Dodam ze potencjometr jaki tam jest zastosowany to 50 kilo ohmow

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem co do wysokości napięcia na procesorze, w biosie i na usdm jest ono zaniżone o około 0.07v czy można jakoś zmierzyć napięcie rzeczywiste na procku, no chyba że naprawdę wynosi ono standardowo 1.33V :wink: :mur:

Edytowane przez Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym mi w biosie pokazuje normalne napiecie, tzn nominalnie 1.4V i jak tam podniose o 0.1V to pokazuje 1.5V ale w USDM, jak i CPU-Z pokazuje, wydaje mi sie, realne napiecie jakie jest aktualnie, mi po ustawieniu w biosie na 1.5V usdm pokazuje 1.47~1.49V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję wyżej podnosić napięcia bo terz podniosłem napięcie o 0.05V i pokazuje mi 1.370, a jeżeli jest więcej?

jeśli podnosi się napięcie wzrasta temperatura, a u mnie przy prime95 na moim kiepskim wentylu PenALCU 92przy otwartej obudowie przy nominalnym napięciu wynosi 35 stopni, czyli może rzeczywiście jest tak niskie

Edytowane przez Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na boxowym coolerze przy 3200+@2500MHz na 1.5V i na pascie AS5 mam 32stC w idle, wiec bez obaw napiecie mozesz podniesc CALKOWICIE bezpiecznie nawet i o 0.15V lub 0.175 V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziales - niektore. Oprocz tego mozesz tam znalezc Hynixy, Mosele, Microny, Samsungi  -do wyboru do koloru. Chyba, ze sciagales radiator i masz pewnosc. Z tego co widze to to nie sa CH-5 bo nawet Ch lepiej chodza niz ten pan opisal, chyba, ze wyjatkowo ciach!owe trafil.

1325743[/snapback]

A gdzie Ty widziales 3200A na czyms innym niz CH-5? Mozesz zlinkowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał jakieś problemy z portami usb na 9nda3+ ? Zastanawiam się nad nabyciem tej płyty, ale czytałem o kłopotach z usb na niej

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?t=29271

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=53493

 

 

jakieś doświadczenia w tym temacie ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zero problemow z usb , uzywalem kabla do koma , klawiatury i czasem cyfrak no i mp3 player i wszystko hulalo az milo , ale zamienilem wpoxa na dfi max dla pamieci przy timingach 2-2-2 mam 220MHz na 3.1V i ani MHz wiecej , testowane na dwoch kompletach 2x256 na winbondach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał jakieś problemy z portami usb na 9nda3+ ? Zastanawiam się nad nabyciem tej płyty, ale czytałem o kłopotach z usb na niej

1348616[/snapback]

Nowy bios i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z tą płyta a raczej z dyskami na SATA.

 

Bardzo często się zdarza, że po wydaniu komendy spod XPeka do restartu systemu, po jego zamknięciu i ponownym wystartowaniu płyty, komputer szuka napedów. Wszystko jest OK aż do momentu wykrycia HDD na SATa. Wisi, wisi i wisi :/ Nie pomaga nawet zimny restart. Sytuacja się powtarza czasem i kilka razy (kilka zimnych restartów). Dopiero wyłączenia kompa i załączenia na nowo skutkuje. Mieliście coś podobnego ? Jakieś lekarstwo ?

Obecnie używam Samsunga 160GB, ale wcześniej był SEAGATE 200GB i było to samo.

Dysk SATA podpięty jest pod gniazdo SATA nr 3 lub 4. W złącza przy porcie AGP niestety nie mogę go wpiąć gdyż przeszkadza grafika.

Dysk chodzi w kieszeni, ale problem istniał również gdy był zamontowany w obudowie komputera.

 

Procesor 3200@4000

RAM 2 x 256MB Kingston HX, 2 x 2560 TWISTER

VGA X800XT PE

HDD WDC 80GB SE

Tuner Satelitarny SS2 rev. C

Zasilacz NeoTec 420W

 

Procek chodzi stabilnie bez podnoszenia napiecia, chłodzenie jest dobre (nigdy w stresie nie przekracza 43 stopni).

 

Sytuacja się powtarza nawet z domyślnym (zgodnymi ze specyfikacją) ustawieniami dla wszytkich komponentów.

 

Poza tym w kompie wszystko chodzi OK. Zero zwisów, błędów i innych problemów. Aż do momentu restartu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...