Skocz do zawartości
mongothealien

Jaki linux dla pentium 200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

JWT,

Wyrzuciłem w calej firmie M$ ( między innymi dzięki zapowiedzianej kontroli z BSA ) i postawiłem Mandrake 8.2 + Star Office 5.2.

Zabawy mialem co niemiara - po raz pierwszy stawialem linuxa :oops:

wszystko szło płynnie do czasu gdy na mojej dorodze pojawił sie antyk Compaq'a - Deskpro 2000 z pentium 200 i 32 Mb RAM (to dziadostwo nie posiada nawet normalnego biosu 8O - cza zrobić na dysku specjalną partycję w której instaluje się progsy diagnostyczne ) :evil:

Po długich godzinach walki instalka zakończona... ale komp chodzi wolniej od ślimaka !

jakiego mam linuxa postawić, żeby komp działał z przyzwoitą prędkością?

jest jeden warunek: musi mieć jakieś GUI, bo inaczej panienka która na nim pracuje ocipieje z radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JWT,

Wyrzuciłem w calej firmie M$ ( między innymi dzięki zapowiedzianej kontroli z BSA ) i postawiłem Mandrake 8.2 + Star Office 5.2.

Zabawy mialem co niemiara - po raz pierwszy stawialem linuxa  :oops:  

wszystko szło płynnie do czasu gdy na mojej dorodze pojawił sie antyk Compaq'a - Deskpro 2000 z pentium 200 i 32 Mb RAM  (to dziadostwo nie posiada nawet normalnego biosu  8O - cza zrobić na dysku specjalną partycję w której instaluje się progsy diagnostyczne )   :evil:  

Po długich godzinach walki instalka zakończona... ale komp chodzi wolniej od ślimaka !

jakiego mam linuxa postawić, żeby komp działał z przyzwoitą prędkością?

jest jeden warunek: musi mieć jakieś GUI, bo inaczej panienka która na nim pracuje ocipieje z radości.

To raczej nie kwestia dystrybucji, ale menadzera okien. Pewnie dales jakies kde/gnome, a to raczej nie na taki antyk. Sprobuj icewm - lekki i wygladem windowsowaty. Martwi mnie natomiast staroffice... To chyba zezre duuuzo ramu. Moze warto rozwazyc uzywanie tego p200 jako terminala i odpalanie programow zdalnie na szybszej maszynie. Moze troche siec dociazy, ale od czego sa sieciowki 10/100 za 40 PLN :)

Poza tym wejdz w /etc/rc.d/init.d (nie jestem pewnie - nie uzywam mandraka) i zobacz czy to nie uruchamia ilustam serwerow httpd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie rację - bez GUI śmiga elegancko, ale tak jak pisałem wcześniej jest mi ono potrzebne :(

tera czas na icewm 8)

BTW tak wszyscy (łącznie ze mną) narzekają na M$, ale po parunastu latach urzytkowania windy człowiek nabiera złych przyzwyczajeń i inny system np: linux, stanowi nielada zagatkę/wyzwanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na desktop najlepszy jest Mandrake ew. SuSE, jednak patrząc na sprzet bazowy wcale sie nie dziwie ze chodzi to jak slimak, jest rozwiazanie (nie do końca dobre) - zainstaluj Corel Linux (nie śmiać sie), wiem ze ten system uważany jest za lamerskiego linuxa, ale z moich obserwacji moge stwierdzic ze w trybie desktop (KDE) działa on o wiele szybciej niz Mandrake BTW i tak przeciez ma na tym systemie pracowac niezbyt zaawansowany uzytkownik - czyli z tym ze to jest corel nie powinno byc problemów. Aha na serwer najlepszy jest Debian ew. FreeBSD a na słabsze maszynki FreeSCO

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...