Skocz do zawartości
xeo

Wifi I Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem faq na temat WiFi, ale nie zabardzo jestem w temacie dlatego chce się upwenić.

 

Obecna sytuacja:

 

Mam internet - siec osiedlowa (dynamiczne IP, brak filtrowania MAC).

Kabel z LANu podłączony do swicha i wypuszczony na 3 komputery.

 

Chciałbym osiągnąć:

 

Istniejący swich zamienić na swich bezprzewodowy - z ktorego podłączyc 2 komputery kablem i laptopa przez WiFi.

Dobrze by "swich" był zarazem modemem ADSL - chce w przyszłości przejść na Neostrade.

 

Poleccie mi jakieś urządzenie i napiszcie czy takie połączenie jest wogole mozliwe.

 

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję router JAHT ADSL INTERNET ROUTER AR41/ 2A WIRELESS

http://www.action.pl/products/product.php?prid=31312

 

Kolega z niego korzysta na neo i jest bardzo zadowolony (w prawdzie ma wersję bez wlana ale myślę że też nie będzie z nim problemów). Konfiguracja jest bardzo prosta wystarczy wgrać firmware dla neo i poświęcić chwilę na konfigurację (nazwa użytkownika i hasło), a wszystko to za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjny sprzęt, nie ma sobie równych, atrakcyjna cena.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10761

 

Rozdzielam tym Neostradę. Mam podłaczone trzy komputery (switch cztero portowy) i IBM T42 z Wi-Fi.

Max prędkość WiFi to 54 Mbit/s. - w mieszkaniu nie mam żadnych problemów z zasięgiem.

Oprócz modemu ADSL, jest oczywiście router z firewall'em. Wysoki poziom bezpieczeństwa WiFi - filtrowanie IP, MAC, szyfrowanie

3DES, TKIE, Radius itp.

USR9106 mam prawie dwa miesiące - nigdy mi się nie zawiesił, przy zerwaniu połączenie automatycznie łączy się z Neo, tak samo przy braku prądu. Zero ingerencji użytkownika. Router mało się nagrzewa.

 

Nie ma też problemu P2P - wystarczy skonfigurować QoS. Opcji routingu jest pełno od Virtual Servers po QoS.

 

 

Jedyną konkurencja dla USR9106 może być LinkSys (obecnie przejęty przez Cisco).

 

Miałem kiedyś DLinka z WiFi, switchem, routerem i w porównaniu z USR to padaka. Nie pakuj się ani DLinka, Planeta, Asmaxa.

 

Oszczędny płaci dwa razy :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...