Skocz do zawartości
Imperator

Co jest...? :( - Tulipan 1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego celka 1.2 T i narazie go wykrecam na... uwaga 1488MHz,

wiecej nie moge bo juz ma temperature 50-53 C (full load - ud).

Napiecie 1.55... Coolerek Titan TTC D5TB

 

nie mam zabardzo pomyslu co jest nie tak... moze to przez ta pogode (goraco jest wiec i w domku mi nie za chlodno...)

 

Jak to wogole u was wyglada z tym celkiem?

 

Juz kase licze na wodne bo widze ze tu nie ma co sie bawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Celka u znajomego wykrecilem na cos ponad 1500Mhz i smigal super tyle ze dzwiek z plyty MSI jakiejs tam trzeszczal juz od 1350Mhz. Za to Durona 1200 na WC ledwo do 1500Mhz doprowadzilem i to bardzo niestabilnie. Mysle ze taki Celeron ma dosc duzy potencjal OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój celek idzie na 1500MHz bez problemu (max 48 C) na standardowym coolerku i na 1,7V (chodził na 1,55, ale jak się zrobiło cieplej to zaczął gorzej chodzić)

Ale po maturce zakładam WC :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym samym coolerzei u=1.7 idzie u mnie na 1.55, ostatnio zamontowałem dodatkowy wentyl w obudowie z tyłu i mimo upałów jest stabilnie, sprawdź czy dobrze przylega radiator i czy jest pasta bo w sklepach czasem partaczą takie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he, no sprawdze, ale jaki sklep :) moj pcet jest od podstaw moja konstrukcja :), hmmm

 

ok a jaki macie pomysl aby cooler lepiej byl docisniety do procka???

Bo teraz to tak srednio mi to wyglada, moge nim poruszyc (L<>P),

ale nie mam zabardzo pomyslu jak to docisnac mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nyny, juz lece z pomoca :)

Zle chlodzenie. Widocznie ten titan tak zachwalany ma slabe zaczepy i nie pasuje za bardzo do zajebistej plyty ST6. Nawet na boxowym coolerze powinienes miec mniejsza temp.

Ja mam przy podkreceniu do 1.5Ghz temp. 42st C przy full load.

No i oczywiscie ta paste co jest dolaczona do tego titana to zdrap i kup byle jaka chociaz za 10 pln ale ze srebrem.

Ten procek wstaje nawet na 1.6 ale mam za slabe chlodzenie. Raz probowalem w zimie. Nie wlaczylem ogrzewania w pokoju i przyjechalem z uczelni, pizdzi jak cholera (10st C w pokoju :) ) i podniosl sie na 1.6 ale zwisl w windowsie. Tak wiec wystarczy porzadne WC i wstaje na 1.6 albo i wiecej. Powodzenia przy zmianie chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij wentylka. Zdejmij ten metalowy zaczep od socketa. Wygnij go tak aby lepiej dociskaj wentylka do procka . Załuż wszystko i sprawdź czy pomogło !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nyny, juz lece z pomoca :)

Zle chlodzenie. Widocznie ten titan tak zachwalany ma slabe zaczepy i nie pasuje za bardzo do zajebistej plyty ST6. Nawet na boxowym coolerze powinienes miec mniejsza temp.

Ja mam przy podkreceniu do 1.5Ghz temp. 42st C przy full load.

No i oczywiscie ta paste co jest dolaczona do tego titana to zdrap i kup byle jaka chociaz za 10 pln ale ze srebrem. 

Ten procek wstaje nawet na 1.6 ale mam za slabe chlodzenie. Raz probowalem w zimie. Nie wlaczylem ogrzewania w pokoju i przyjechalem z uczelni, pizdzi jak cholera (10st C w pokoju :) ) i podniosl sie na 1.6 ale zwisl w windowsie. Tak wiec wystarczy porzadne WC i wstaje na 1.6 albo i wiecej. Powodzenia przy zmianie chlodzenia.

Co to pasty to IMHO biała bez srebra : "Pasta silikonowa H o podwyższonej przewodności cieplnej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego celka 1.2 T i narazie go wykrecam na... uwaga 1488MHz, 

wiecej nie moge bo juz ma temperature 50-53 C (full load - ud). 

Napiecie 1.55... Coolerek Titan TTC D5TB

Sprawdź czy kuler dobrze dociska do proca, jak nie zrób podkładkę pod zacisk (2-3 mm), uzyj srebrnej pasty, wyszlifuj radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załużmy że to jest radiator

 

..-------------------------- zaczep pod niego coś włóż wtedy odejdzie

..IuuuuuuuuuuuuuuuuuI i będzie większy docisk

..I............oooo...........I rdzeń

=I=oooooooooooooooo= procek

..I..............................I

mmmmmmmmmmmmmm płyta główna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy spokojnym użytkowaniu kompa 43-45C przy kompresji filmu z dvd na divx procek po 7h meczarni mial wczoraj wieczorem ( przypominam iz było ciepło przez kilka dni) 50C pierwszy raz bez kąbinowania wentylami osiągnol taką temperature mój kompik.

Kiedys sie bawilem i tak przy 1,2@1,34 po 5 min bez wentyla 53C

1.2@1,44 10 min bez wentyla 58 :)

bez krecenia na 1,2 mam po nocnym odpoczynku, kiedy sciaga sie tylko jakis film 33C jak zmniejszam speedfanem obroty do 10% 35 - a ile ciszej :)

a kiedy inny test robiłem :)

napiecie 1.3V procek na 812Mhz i po nocy mialem 27C :)

kiedys sie pobawie jeszcze z mniejszym napieciem i moze 600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie będę się rozpisywał :)

Powiem tylko, że mam Tulipanka (Celka oczwyiwście) 1,0 GHz, który chodzi mi bez problemu na 1,5 GHz. Oto sposób:

1) otwarta obudowa

2) napięcie 1,7 v

3) FOP-38 (47 dB... jeszcze jakoś wytrzymuje...)

A temp. na procu nie przekracza 41 st.

Hehe... mam farta... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na 1200 jest 41 st bez pobijania napiecia i fsb na "wolnych obrotach". Chyba cos jest nie tak. Zwazywszy, ze kupilem Volcano7. Jak daje 1500 to mam temperature 46st (oczywiscie do windy wchodzi i sam sie resetuje). Czy to moze byc wina pasty (mam jakas zwykłą)?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem ze nie potrzebnie kombinowac,BOX cooler idealnie przylega i daje okolo 40st,cisze i niezawodnosc.Coolery sa robione jednak z mysla o

SocketA.TO moje zdanie bo kupilem SAKa i temp sie wyraznie nie poprawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji znajomy kupuje Taulatina,nie wiem czy kupic 1000 czy 1200(60zl roznica)ale jesli 1000 idzie niemal jak 1200(na wyzszym fsb)to chyba warto,cooler BOX pewnei te jest ten sam

No narazie kazdemu ten C1.0 idzie na 1.5. Jezeli tak jest na 100% to nie ma sie co zastanawiac. Chyba, ze wsadzasz WC to C1.2 pojdzie na 1.7 jak sie ma szczescie a C1.0 nigdy raczej tyle nie pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...