Skocz do zawartości
xero

Msi K7n2 Delta2-fsr - Problem Oc...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Próbuje własnie od kilku godzin podkręcic Semprona 2200+

Niestety po zmianie FSB na 200Mhz komputer nie wstaje.

Po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu - wstaje, lecz w biosie widnieje 900Mhz.

Płyta nie rozpoznaje procesora ustawionego na 200Mhz? :) Próbowałem podwyższac napięcie. Nic.

Oczywiście na nominalnych ustawieniach - procesor śmiga bezbłędnie. Pamięci - te z podpisu.

 

Jesli ktoś ma jakies sugestie... :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze płytę i zasilacz to można będzie coś więcej mówić. Pamieci dziąłają synchro czy asynchro (ustaw syncho)? Narazie tyle i prosimy o więcej info. Aha, żeby nie było, w FAQ jest temat jak kręcić, radzę zajrzeć.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wczoraj wieczorem padła płyta główna (MSI K7N2 Delta2-FSR). Chciałem dzisiaj wymienić ją na nową i przy okazji "przetestowałem" sobie na szybko kilka płyt w sklepie. Między innymi Dwa takie same modele - MSI K7N2 Delta2-LSR - Spróbowałem sobie tego Semprona co był wcześniej oraz 2200+ OEM; 2400+ i 2800+. Tylko 2800+ "wstał" na 200Mhz, każdy inny Sempron bez względu na użyty zasilacz oraz napięcie vcore - odmawiał współpracy. To samo na Asus Deluxe oraz Abit NF7. Czyżby jakieś dziwnie poblokowane? Czy jak? Ostatecznie zamiast Semprona -pojawił się Celeron D 2.4Ghz wraz z płytą MSI 856PE Neo2-P. Ten zestaw kręci się bosko, no i ta przepustowość pamięci w dualu.... Fakt faktem Semprona nie ma, ale pozostaje pytanie. Co się mogło dziać? Mój kolega ma taki sam problem. Ja już nie...

 

Pozdrawiam, Xero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A7N8X ma tak, że nie wstanie przy FSB jesli mnoznik jest <11. Pewnie MSI też tak mają (co potwierdza przypadek Semprona 2800). Zrobić L12 moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...