Skocz do zawartości
Goofi

Bloczek Na Gpu Bez Otworow Na Radiator?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kompletuje elementy do mojego pierwszego WC i chcialem zmierzyc roztaw otworow na mocowanie ploczka na GPU, ale ich nie ma... :mur: moja graficzka to Radeon 8500 LE. Jak jo kupilem to byl na nim warczacy wiatraczek, ktory wymienilem na CoolerMasterka z wlasnym radiatorkiem i jest on przyklejony tasma, ktora byla w komplecie tak, jak ten oryginalny wczesniej tylko on byl przyklejony jakims klejem. Tylko bloczka to chyba nie ma sensu przyklejac bo jego waga jest zapewne wieksza a chcialbym to jakos porzadnie miec zrobione <_<

Planowalem zamocowac proxime z bloki.pl B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytul smiesznie brzmi

w sumie dobrze ze w bloku nie ma otworow :lol:

 

nie masz zbytniego wyboru - musisz przykleic ,najlepiej na termopox 85C ,tylko tak z wyczuciem

mozesz jeszcze stosowac jakies fikusne zapinki ,ale generalnie przeszkadzaja one zalozyc radiatorki na pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytul smiesznie brzmi

w sumie dobrze ze w bloku nie ma otworow :lol:

Teraz zauwazylem, ze troche niefortunnie i dwuznacznie zatytuowalem :lol:

 

nie masz zbytniego wyboru - musisz przykleic, najlepiej na termopox 85C ,tylko tak z wyczuciem

mozesz jeszcze stosowac jakies fikusne zapinki ,ale generalnie przeszkadzaja one zalozyc radiatorki na pamieci

Kombinacji z fikusnymi spinkami raczej nie chce stosowac. Po sklejeniem da sie to potem jakos odkleic bez nazawania grafiki na uszkodzenie jakbym postanowil zminic graficzke?, ten klej z oryginalnego radiatorka puscil bo nieduzym podwazeniem srubokretem, az sie zdziwilem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dac mala ilosc termopoksu na srodek a do okola paste termo

wtedy zawsze mozna ukrecic ladnie blok

latwiejszy wariant to male krople kleju na rogach i pasta w srodku

jak juz pisalem najwazniejsze skleic z wyczuciem ,bo jak nawali sie kleju bez umiaru to blok zejdzie razem z GPU

a tak troche finezji i mozna uzyskac zamierzony efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował rytytytkami, czyli plastikowymi opaskami zaciskowymi.

 

Widziałem kiedyś za pomocą takich zamocowanego Silencera na Radka 9100 herculesa, bez otworów karta.

 

Zawsze można by zrobić coś takiego jakimś drutem. Owinąć karte tak, żeby dociskało blok do GPU.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rytytytkami

no wiesz, może nie jestem wtajemnieczony... co to jest ta "rytycośtam" ;)

tak jak KBG, klej (termopox), klej na rogach i pasta (kropelka luc superglue :D ), wymyślna zapinka (homemade) lub "gumki recepturki, jak zaleca mocować swoje bloki CPC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, może nie jestem wtajemnieczony... co to jest ta "rytycośtam" ;)

rytytytkami, czyli plastikowymi opaskami zaciskowymi

 

ZDJĘCIE rytytytek, czyli plastikowych opasek zaciskowych. Wyraźne i duże.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze o takiej nazwie jak "rytytytki", moze to lokalna gwara ;)

1241808[/snapback]

A o plastikowych opaskach zaciskowych słyszałeś? Czy po prostu czepiasz się bo nie masz co robić?

Może się to wzięło z tego, że jak ją zaciskasz to robi takie "rytytytytytyty"? Nie wiem? Może poszukaj jakiegoś forum o gwarze lokalnej i popytaj? Specjalnie dla takich jak Ty napisałem:

Ja bym spróbował rytytytkami, czyli plastikowymi opaskami zaciskowymi

Do tematu, to TAK to wyglądało z tym Silencrem na 9100.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze lepiej byloby zostawic coolerek...

Albo uzbierac na R9550 z dziurkami...

1241769[/snapback]

Narazie zbieram na nowa bude, potem plyte glowna i do niej pamiec bo ze starej nie przeloze (SDRAM), na szczescie CPU pozostanie a jeszcze przed tym musze kupic nagrywarke DVD i w miedzyczasie elementy do WC B) Z mojej graficzki narazie jestem zadowolony, gram sporadycznie i tak mysle, ze ten coolerek narazie zostanie, potem jak juz WC bedzie dzialalo na CPU, to pomysle o GPU i przy nowej MBO o czyms na chipset :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samgo radeona z takim samym blokiem :D .

Udało mi sie przymocowac blok po małych manewrach i kupie nerwów.

A wiec odkleiłem radiator ,wyczyściłem aż prawie cały rdzen miał miedziane zabarwinie.

Nie szorowałem dalej bo bałem sie ze przeszlifuje go za duzo i nie bedze działał.

Jak juz był równy nakleiłem kawałki tasmy przezroczystej na rogi rdzenia (tak zeby po odklejeniu pozostło miejsce suche na klej) a to czego nie przykryła tasma zaszpachlowałem cienką wastwą pasty.

Odkleiłem tasiemki i zostały mi wolne punciki do naniesienia kleju> :rolleyes:

Najpierw naniosłem tylko 2 punkty po przekatnej ,ale to nie zdało egzaminu (za duże naprezenia węzy na blok).

Nałozyłem 4 docisnolem na minutke i trzyma sie juz prawaie rok. :wink:

Tylko musisz dobrze przygotowac podstawę bloku i rdzen rówiutko wyszlifowac jakimś papierkiem wodnym.

Do montarzu użyłem kleju kropelki i pasty arctick silver5 oraz pomocnej taśmy bezbarwanej :D .

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem kiedys radeona 8500 i rowniez kleilem blok na gpu.

Nalozylem na niego cienka warstwe termopoxu [nie pamietam 'modelu' bynajmniej klej termalny] i pryzkleilem blok. Po poltora roku dzialania odkleil sie bez zajakniecia standardowo czyli minuta suszenia mocna suszarka do wlosow, az sie ladnie zeslizgnal.

Karta dziala do dzis u kolegi na standardowym juz chlodzeniu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem kiedys radeona 8500 i rowniez kleilem blok na gpu.

Nalozylem na niego cienka warstwe termopoxu [nie pamietam 'modelu' bynajmniej klej termalny] i pryzkleilem blok. Po poltora roku dzialania odkleil sie bez zajakniecia standardowo czyli minuta suszenia mocna suszarka do wlosow, az sie ladnie zeslizgnal.

Karta dziala do dzis u kolegi na standardowym juz chlodzeniu ;]

1244417[/snapback]

Suszenie karty by zdjac bloczek ma na celu zdaje sie jej nagrzanie by klej puscil... to ciekawi mnie czemu klej nie puszcza podczas pracy gdy chip GPU sie nagrzewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...