Skocz do zawartości
maly86

Co Mam Wymienic?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer nie jest super powiem wiecej jest BEZNADZIEJNY!! ehhh moze pomożecie mi jego troszeczkę zmodyfikować, coś wymienić, podpowiedzieć, POmoCY...

 

a oto i on....:

- Intel Celeron CPU 1200 MHz

- GeForce 4 MX 440 64 MB

- VIA technologies VT82C694X

- 256 MB RAM (DDR)

 

i teraz pomocy co mam wymienic na co, za ile i wogole... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... "mój budżet jest bardzo, ale to bardzo skromny..., szkoda :mur: "ale cuż nie przekroczy 1 000 zl...

1241345[/snapback]

 

Jak masz 1000 zł i dołożysz z 150 (sprzedasz stare graty) to na lightcie kupisz

Abita NF7-S, Semprona 2200, 512 ramu i Radeona 9550. Semprona podkręcisz na jakieś 2 GHz i będzie całkiem spoko maszyna. Napewno dużo lepsza niż ta co teraz masz.

 

Jeżeli wolisz coś przyszłościowego to kup AMD 64 s754 i jakąś płytę narazie, a nową grafe i ramy jak Ci kasa jakaś wpadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie jeszcze, a jezeli bym buzdzet zmienjszyl do 500 zl, co bym mogl kupic... :? :cry:  :blink: bo tak nie zabardzo chce mi sie wydawac moje oszcczednosci wszystkie...  :unsure:  B)

1241513[/snapback]

 

płytę Abita i Semprona 2200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co ty chcesz robic na tym kompie,

grasz?

w co?

w co chcialbys grac

nie grasz?

dlaczego ;) ?

bedziesz grać?

 

jezeli nie grasz to taka maszyna Ci wystarczy jeszcze na 2 lata ;)

no moze ram wypadaloby dolozyc do 512 (jak masz XP, jezeli 98 to wystarczy Ci i 256)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh trafiliscie ten komputer ma sluzyc glownie do grania w "Call of Duty" i nie moge grac na medium, poniewaz kiedy "spotkam" kolesia to mi przycna i padam jak placek... i dlatego tez musze grac na low...;/ ehhhh

1241640[/snapback]

Cod zajefajna gierka

 

ja bym kupił grafe, ale to jest mocno subiektywne zdanie,

moj kumpel ma radeona 9100 + celeron 1.0 + 256 pamiec i chodzi na medium w miare ok.

Mowisz budzet 500 zl wiec moja propozycja brzmi:

1) Gigabyte radeon 9550 - tania karta a podobnio super sie kreci masz np tu:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12467.html - ale raczej w wiekszości sklepów można dostać

2) kostka pamieci: 256

minimalnie przekroczysz budzet ale mysle ze warto

potem jak berdziesz sie przesiadal na cos mocnieszego to masz juz grafe B)

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta moja GeForce 4 MX 440 64 MB nie wystarczy ?? :blink: ale co do RAM'u to planowalem jego wymiane, ale nie wiedzialem jaka jest "profesionalana" diagnoza :lol: ale jedenk widze ze ta Radeon'a to ma 128 MB to chyba takze wymienie... THANKS FOR ALL... :lol: B) :rolleyes:

 

 

ale jeszcze pytanie czy moja plyta glowna, procesor wytrzyma dodtakowe nowe sprzety ?? :blink: :mellow:

Edytowane przez .maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta moja GeForce 4 MX 440 64 MB nie wystarczy ?? (...)

ale jeszcze pytanie czy moja plyta glowna, procesor wytrzyma dodtakowe nowe sprzety ??

1242925[/snapback]

Geforce sucks ;) wiem bo mialem, z fx 5200 przesiadlem sie na radka Gecube 9550 XT i wydajnośc wg 3dmark 03 wzrosła z około 1000 do 3400 na standardowych ustawieniach, U ciebie bedzie gorzej ale jak go podkrecisz powinno być si ;) :lol:

poza tym w radku 9550 masz pełna sprzetowa obsluge dx 9 - ważne przy CoD

przyponialem sobie ze w tej cenie jest jeszcze abit R9550 - który kreci sie podobnie jak Gigabyte.

poza tym mozesz sprobowac oddac swojego GF w rozliczeniu - zobaczysz ile jest wart ;)

nie wierz 3dmark01 bo:

1) opiera sie na dx 8

2) dużo zależy od wydajności całego kompa

 

a z tym dokładaniem to de facto dokładassz tylko ram :D

a kart dwoch nie bedziesz używać,

Twoja płyta obsługuje agp x4 wiec moze radek nie bedzie chodzil z pelna wydajnoscia, chociaz ludzie tweirdza ze jak przestawiaja z 8x na 4x to nie ma spadku wydajnosci

 

qpuj i graj

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mowicie, ze mam wziac tego radka, ale czy zasilacz wytrzyma?? :blink: a moze i tez plyte, bo mowicie, ze wtedy nie bede w pelni wykorzystywal karty graf. ale pewnie wtedy w 500 zl sie nie zmieszcze, nie <_<

 

aha jeszcze cus, mowicie, ze podkrecic, ale co?? :blink: procka :? a jak :lol: :lol: ??

Edytowane przez .maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki to zasilacz...

Ja zaproponuję:

 

Abit NF7 - 240zł

Sempron 2200 box - 205zł

Abit 9550 Guru - 325zł

512mb hynix d43 - 250zł

 

Będzie Cię to kosztować jakieś 1020zł. Za 400 zł sprzedasz stare graty, więc dokładasz ~620 zł + ewentualnie zasilacz. Po podkręceniu bez problemów pograsz w większość tytułów na medium-high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale moim zdaniem opłaca sie dołożyć do Abita. Ma pamięci 3,6ns, bez problemu chodzi na 450/550 (najwiecej widziałem 530/670), ma fajowe chłodzonko i podbijanie napięcia z poziomu windy. Czego chcieć więcej? Trzeba opchnąć mojego Gainwarda :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta moja GeForce 4 MX 440 64 MB nie wystarczy ?? :blink: ale co do RAM'u to planowalem jego wymiane, ale nie wiedzialem jaka jest "profesionalana" diagnoza  :lol: ale jedenk widze ze ta Radeon'a to ma 128 MB to chyba takze wymienie... THANKS FOR ALL...  :lol:  B)  :rolleyes:

ale jeszcze pytanie czy moja plyta glowna, procesor wytrzyma dodtakowe nowe sprzety ?? :blink:  :mellow:

1242925[/snapback]

 

GeForce 4 MX 440 64 MB nie wystarczy bo to zlom ;] na poczatek to ja ci radze zakupic nowa plyte i procka tak jak koledzy pisali abit +sempron na medium wtedy na mxie pograsz ;] a za jakis czas kupisz cos lepszego ;] ewentualnie z allegro mozesz kupic GeForce 3 za 150zł wtedy pograsz ze wszystkim na maxa ;] (zakladajac ze kupisz sempronika)

 

:blink: niezła mordka :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 4 MX 440 64 MB  nie wystarczy bo to zlom ;] na poczatek to ja ci radze zakupic nowa plyte i procka tak jak koledzy pisali abit +sempron na medium wtedy na mxie pograsz ;] a za jakis czas kupisz cos lepszego ;] ewentualnie z allegro mozesz kupic GeForce 3 za 150zł wtedy pograsz ze wszystkim na maxa ;] (zakladajac ze kupisz sempronika)

 

:blink:  niezła mordka :D

1243372[/snapback]

Jassssne na GeForce 3 pogra ze wszystkim na maxa...zwłaszcza w Doom'a 3 i Half Life 2 to już wogóle bedzie wymiatał :lol:

I nie ma co człowiekowi zaprzątać głowy wymianą płyty, proca itp bo w sumie wychodzi na to ze misi wymienić wszystko (nawet zasilacz).

Ja proponuję kupić grafę GeCube 9550 Extreme (ok 400 zł) + DDR 256 MB PC 3200 za 130 i bedzie duuuuzo lepiej (napewno w grach różnica bedzie spooora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh teraz to ja juz sam nie wiem co ja mam kupic, kazdy gda zupelnie co innego... :| to co mam kupic? RAM I GRAFE?? moim zdaniem kupie radka 128 mb i 256 MB ram'u jeszcze, ok??

1243672[/snapback]

znowu ja ;)

walne Ci podsumowanko:

zeby grac w CoD nie wystarczy Ci GF wiec grafe musisz wiemienic na pewno, mozesz kupic taka za okolo 400 zl (jak moja lub wyzej pokazany Abicik (podobno wymiata)) lub tansza jak Ci proponowalem.

jezeli Cie stac to sempron + płyta główna też super

w tej chwili 512 ram to norma

i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...