Skocz do zawartości
Goofi

Cichy Zasilacz Do Cichego Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazlem takiego tematu, wiec pozwolilem sobie zalozyc.

Wiekszosc w forumowiczow tu albo juz ma albo zamierza montowac WC w swoim plaszaku glownie chyba po to by miec cisze :D no i by moc wycisnac wiecej z tej elektroniki, ktora wymaga coraz skuteczniejszego chlodzenia, ale z tego co zauwazylem, to przede wszystkich chlodzi sie w ten sposob CPU, GPU i Chipset a zasilacz... no chyba zadziej, pewnie albo zostal zmodyfikowany by nie chalasowal albo jest fabrycznie supercichy :-P

 

Moze pochwalicie sie tym czym zasilasie swoje sprzety i czy jestescie z tego zadowoleni :rolleyes:

 

Wiec... ja od jakiegos miesiaca mam Chiefteca GPS-350BB-101L z jednym duzym 120mm wiatraczkiem od spodu i jestem z niego bardzo zadowlony, wreszcie nie slysza zasilacza, tylko niestety zaczalem slyszac wiatrak na CPU, ale niedlugo zamierzam, gdyz jestem w trakcie kompletowani swojego pierwszego WC :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie powinno trafic raczej tu ale jak juz pytasz.. ja mam chiefa 420W dual fan i jak dla mnie to tych wiatrakow nie slychac i nie czuc... mozna powiedziec ze ich nie ma... moze i dlatego ze narazie zasilacz nie jest jakos super obciazony (thorton 2000+@9,5X210, radek 9550 full modded @ 490/490 , 1 dysk WD 80 GB...) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam szefa 420W dual fan, ale nie moge o nim powiedziec ze jest cichy :(. Póki jeszcze mialem AC to raczej gubil sie w tym calym halasie, ale teraz gdy zalozylem WC, jest to zdecydowanie najglosniejsza czesc kompa.

Zeby nie bylo, ze to normalka (bo przeciez sam uklad chlodzenia woda jest niemal bezglosny), zaznaczam ze mam kilka tych wiatrakow w budzie: jeden crystal dmuchajacy na dyski, jeden z tylu budy wyciagajacy cieple powietrze, jeden na radku 9800 pro no i dosc huczący shroud (to juz poza budą), z Qoltec'iem 120 w roli głównej. Na tle tego wszystkiego moze zasilacz nie jest jakis super-glosny, ale ciszą także nie powala :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, teraz mam codegena 300w :oops: ze zmienionym wiatrakiem i jest niesłyszalny, ale jeszcze nie mam wc, pewna osoba (pozdro dla przemka2f ;) ) poleciła mi fortrony, dobre parametry i cicha praca...

...zobaczymy :P

niedłógo bede zminiał zasiłke, a te "enermaxy" to ceną nie zachecają <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 420 dual fan ze zmienionymi smiglami (arctic fan pro tc z wylutowana czujka i podpiety pod zewnetrzny regulator obrotow), slychac tylko nieszczesna baracude ale i to sie juz wkrotce zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wypowiedzi Nazir123 dodam: TAGAN Power of Silence :D ponieważ Topower to ta sama konstrukcja i technologia więc mogę i te polecić. TAGAN jest niesłyszalny nawet wtedy, gdy odłączyłem dysk i wszystkie wentylatory w budzie (to był test bo sam nie mogłem w to uwierzyć.. test, który TAGAN zdał na 5+).

aha, mam jedną drobną uwagę: Goofi prosił o wypowiedzi ludzi mających WC.. więc niech takowe sie wypowiadają. z doświadczenia wiem, że np. "szef420W dual fan" był cichy tylko przy AC. dopiero "woda" zweryfikowała to zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam przy wc i ac szef sie kreci na tyle samo obrotow wiec glosniejszy byc nie moze.

 

DRC a na ile V chodza arctici? i czy nie jest to zabojcze dla zasilki, ile jzu dziala? ja sie przymierzalem do 2 papstow ale 100zl i znajac moje szczescie dostane wegierskie terkoczace gowno wiec moze jednak jakies arctici:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5V-podpiete pod zewnetrzny fan mate, zasilacz od 2 miesiecy tak pracuje, nic nie wybuchlo...i juz raczej nie wybuchnie. Ktos wczesniej napisal, ze 420 jest slyszalny gdy sie ma wc...i jest to prawda-osobiscie przetestowalem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - TAGAN Power of Silence :)

1247138[/snapback]

Dokładnie :) Jak chyba wielu użytkowników tego zasilacza przy pierwszym uruchomieniu z niedowierzaniem podstawiałem rękę i patrzyłem na wentylatory czy się na pewno kręcą!!!!

 

Minus tego zasilacza to oczywiście to, że chłodzi siebie ale już o skutecznym wyciąganiu ciepłego powietrza z obudowy można zapomnieć. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 4SL 400P

 

Dołączona grafika

 

Może nie wygląda porywająco, ale marka mówi sama za siebie B)

Jak pierwszy raz na nim maszynę zapuściłem, myślałem że się wentylki popsuły :D

Podłączony do płyty pokazuje 800-1000 obr/min (ciekawe na którym wiatraku ... ?), cisza absolutna, w tej chwili najwięcej hałasu generuje jeden z hdd ... szczególnie jak 'czyta' .... :blink:

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza absolutna, w tej chwili najwięcej hałasu generuje jeden z hdd ... szczególnie jak 'czyta' ....

Zapuść program serwisowy producenta i włącz coś co się nazywa Silent Control czy jakoś tak (w tym momencie nazwa wypadła mi z głowy). Parametr ten ustawia się od 0-255 z tym, że niektóre twardziele już przy 254 są ciche a niektóre dopiero poniżej 128. Jest też jedna wada tego rozwiązania - prędkość transferu nieco spada - ale myślę, że w tym przypadku nie będzie to aż tak widoczne a za to parametry odsłuchowe są nie do porównania. Pozostaje tylko pisk obracających się talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem Chiefteca 360W 2fan to wydawal mi sie bezglosny - bylem bardzo zadowolony... mialem jednak troszke czasu, zeby dopracowac sowje WC do rev 5 i wtedy najglosniejszym elementem byl wlasnie "cichy" zasilacz... Wymienilem oba wiatraki na Noiseblockery S2 z reczna regulacja obrotow i teraz w koncu mam bezglosnego kompa B)

Konfig jak w podpisie ciagnie bez problemu

 

EDIT:

jesli kogos to interesuje, to moge wrzucic zdjecia tego jak teraz wyglada zasilka w budzie

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Jan 31 2005, 01:36]to na 5V az fanmate potrzebny? masz w tej chwili wc? jakie vcore? i czy powietrze jest gorace z zasilki? sora za molestowanie:]

1247209[/snapback]

Fan mate zastosowałem po to, żeby mieć możliwość regulacji obrotów w dowolny momencie... Tak, mam wc, vcore do przeczytania w moim podpisie. Co do gorącego napięcia-nawet na standardowych śmigłach było gorące. Teraz jest takie letnie ale zimnym bym tego nie nazwał. Możesz molestować, mi nie przeszkadza :)

 

pardon nie ma w podpisie :) 2.0V :)

Edytowane przez DRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpis.

1247764[/snapback]

Mam właśnie taki sam problem z głośnością hdd (dokładnie seagate barrackuda 4 80Gb) wiem, że jest program seatool, czy o takim czymś mówiłeś w poście?

 

Wracając do tematu jestem zaskoczony tym co piszecie o chieftecu 420W, wydaje mi się, że wszystko zależy od obciążenia zasiłki, bo jak go podłączałem poza kompem(przez zwarcie włącznika atx) do testów oświetlenia w obudowie, było tak cicho, że musiałem sprawdzać czy na bank już chodzi :) generalnie pomimo 2 wentyli kilkukrotnie cichszy od codeshitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sorki coś mi przed chwilą nie wyszło z cytatem, chodziło oczywiście o ten:

Mam właśnie taki sam problem z głośnością hdd (dokładnie seagate barrackuda 4 80Gb) wiem, że jest program seatool, czy o takim czymś mówiłeś w poście?

 

Wracając do tematu jestem zaskoczony tym co piszecie o chieftecu 420W, wydaje mi się, że wszystko zależy od obciążenia zasiłki, bo jak go podłączałem poza kompem(przez zwarcie włącznika atx) do testów oświetlenia w obudowie, było tak cicho, że musiałem sprawdzać czy na bank już chodzi :)  generalnie pomimo 2 wentyli kilkukrotnie cichszy od codeshitów

1248233[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tagan mam tego co w podpisie, jak kupiłem nowego i podłączyłem na krótko to musiałem się przyglądać czy wentylatory się kręcą taki był cichutki no i w sumie nadal jest bo nigdy jeszcze nie słuszałem żeby wentylatory przyspieszyły a pó roku pracy ich kultura pracy nic sie nie zmieniła, jedyna jego wada to że temperatura w budzie podniosła się o 2-3C, ale jak ktoś ma wode na wszystkim co się grzeje w kompie to chyba tego nie traktuję jako wade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to poważna sprawa

w moim podstawowym kompie mam zasilacz serwerowy HP2-6460 w trybie nocnym pracujacym bez wiatraka (w dziennym silentblade @600RPM)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

na rezerwie enermax EG465AX-VE(G) - ale bez WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...