Skocz do zawartości
Kwiecień

Jak Przewiercić Proca ?

Rekomendowane odpowiedzi

taaaa andrew. Upalisz albo stepisz (jak ci sie uda to zlamiesz :lol:) ze trzy wiertla przy jednym procku to sie nauczysz, ze do ceramiki trzeba cos "nieco" twardszego niz wiertlo do metalu.

 

Kwiecien: Albo wiertlo diamentowe, albo (wystarczajace) widiowe- węglik spiekany.

Obroty to juz wlasciwie twoja sprawa. Niedawno wiercilem, to tylko na poczatku wolne obroty- az sie wiertlo zlapalo, potem szybciej (oczywiscie bez przesady ;) ), tylko ostroznie z naciskiem, bo jak przesadzisz to mozesz pokruszyc CPU.

Pzdr.

(\|/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przewiercilem Intel 486 SX jakims wiertlem (bylo krotkie i milao mosiadzowana koncowke) w palcach ogladajac Blair witch project, troche mnie potem palce bolaly ale spox

jak bedziesz wiercil wiertarka to baaardzo maly nacisk i jakies chlodziwo abys wirtla nie spalil

sa wiertla do betonu bezudarowe wiec moze takim sprobujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG co wy gadacie :lol:

Ja nosze przy kluczach breloczek z Celerona 300;] Przewierciłem go ręką w godzine :lol: Po prostu wziąłem w reke wiertlo i jazda - wyszło bardzo ładnie. Żeby sie nie nudzić odpaliłem sobie "Gdzie jest Nemo" w DivX;];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG co wy gadacie :lol:

Ja nosze przy kluczach breloczek z Celerona 300;] Przewierciłem go ręką w godzine :lol: Po prostu wziąłem w reke wiertlo i jazda - wyszło bardzo ładnie. Żeby sie nie nudzić odpaliłem sobie "Gdzie jest Nemo" w DivX;];]

1248933[/snapback]

jak wszyscy wiedzą (no prawie wszyscy) są 2 rodzaje obudów CPU: ceramiczna(ciężka, jak ktoś próbował wiercić płytki to wie co i jak) i organiczna (bardzo leciutka, łatwo przewiercić)

dziś przważnie jest stosowana obudowa organiczna

BTW ciekawe z czego może być zrobiona obudowa organiczna (tylko nie mówcie z materii organicznej)

 

update:

jest jeszcze obudowa plastikowa (chipsety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizys.. taż to zwykła płytka drukowana.. właczasz pan wiertałke i wiercisz... procek niech leży wygodnie na desce.. (nie w powietrzu) i wuala :)

 

moją wiertarką zbudowaną z jajka niespodzianki, silniczka od magentofonu, kabla od telefonu, kostki elektrycznej i wiertła.. (ze sklepu fi 1mm) przewiercenie trwa ok 2..4 sekund... więc nei wiem w czym wy macie problem? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na moją www... z tym makgajverem chyba duzo sie nie pomyliłes :lol: .. co do obrotów.. to zalezy jakie podam napiecie z zailatora... ale myśle ze 8k nie przekracza... nawet nie ma po co... wystarczy tylko zeby wiertło kręciło się w dobrą strone i idzie jak w masło... :D (bo są kelnerzy którzy potrafią wiercić otwory na lewych obrotach :twisted: :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...