Skocz do zawartości
Gość eXeXe

Exexetremalno Podkręcanie Grafiki :d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podkręcić nieco moją kartę jest ona spod skrzydła Palita (Daytony) i dlatego to 64bitowiec na SDRach :mad: . Na pamieciach zaistalowalem 4 aluminiowe radiatorki o wymiarach: SZEROKOŚĆ 10mm, DŁUGOŚĆ 21 mm, WYSOKOŚĆ 9 mm, posiadaja po 8 zeberek, zdjecie powinno byc gdzies na dole. Na GPU jest radiator o wymiarach: SZEROKOŚĆ 45 mm, DŁUGOŚĆ 45 mm, WYSOKOŚĆ 10 mm (wymiary na oko, bo nie chcialo mi sie mierzyc :-P ). Na nim wiatrak z 486, nie wiem jaka predkosc obrotow. Martwi mnie natomiast tył karty, szczegolnie z tylu rdzenia i nie wiem jak sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za jego schlodzenie. Zaczepy roznego rodzaju raczej odpadaja, wiec pozostaje lekki radiator z 486. Chce go przyczepic tasma termoprzewodzaca, tylko nie wiem czy nie bedzie jakiegos zwarcia od tego radiatora? Co jeszcze mozna schlodzic? Jezeli macie jeszcze jakies szczogolne porady, propozycje, to piszcie. Napiszcie rowniez swoj rezyultat w o/c na podobnej karcie.

 

pozdrawiam

post-104270-1107202171_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kladzenia radiatora na tyl karty to sa rozne metody, mozesz kupic taka podkladke zelowa, albo nakleic na cala powierzchnie radiatora tasme na karte tasme i przez taka podwojna wartwe nie powinno byc zadnych spiec. U mnie na r9500 taki patent dziala jak trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz konkurenta (czytaj mnie ;) )

Mam identyczną karte - róznica to firma - InoTec i taktowania 200/166

Jeszcze nie kręcona - czeka na reszte chłodzenia (wentylator). Narazie siedzi na niej bydlaty radiator z P3/P4. Zakrywa on również jedną stronę pamięci. No i tył...

Tam zamontuje pocięty radiator. Na tył rdzenia prawdopodobnie wyląduje jakiś radiatorek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekajcie na mnie, za pare dni powinienem miec swojego GF2MX :gitarzysta2: (gwoli wyjasnienia - sprzedaje moja z podpisu, a ten mx to tak na 1-2ms w oczekiwaniu na GF6600;] )

Nawet nie wiem jakiego producenta kupilem (36zl), ani jakie takty;] Tylko fotka, karta wyglada jakby byla pomalowana zlota farba z brokatem :blurp: Kosmicznie to wyglada, juz gdzies cos takiego widzialem, ale nie pamietam producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekajcie na mnie, za pare dni powinienem miec swojego GF2MX  :gitarzysta2:  (gwoli wyjasnienia - sprzedaje moja z podpisu, a ten mx to tak na 1-2ms w oczekiwaniu na GF6600;] )

Nawet nie wiem jakiego producenta kupilem (36zl), ani jakie takty;] Tylko fotka, karta wyglada jakby byla pomalowana zlota farba z brokatem  :blurp: Kosmicznie to wyglada, juz gdzies cos takiego widzialem, ale nie pamietam producenta.

1249099[/snapback]

Rozumiem że Allegro...

To zapodaj linka - się dowiemu cuż to....

 

Heheh.... ja tego (a dokładniej to dwie) GF2 kupiłem na okres 2-3mies...

Czekam aż stanieją inne karty...

 

Link do TOPIQU - z wynikami OC innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, allegro. I tez w takim samym celu;] Szukalem najtanszej z tv-out - moge nie grac przez 2ms w nowosci, ale nie zasne jak sobie czegos nie obejrze :lol: W domu mam jeszcze rage'a 4mb z tv-out, ale niestety tylko agpx2 i nie pasuje mi juz w plyte :mur:

Tutaj FOTKA tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwsteczniamy sie :mrgreen:

Co do tej mojej to przypomnialo mi sie ze Soltek na plytach robil chyba podobne laminaty, ale nie doszukalem sie takiej karty. No nic, z 2-3 dni i sprawdze organoleptycznie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zapodam fotki jak karta będzie gotowa...

Panowie może ktoś podać linka do vmoda mojej karte - nie mogę nic znależc...

 

1250208[/snapback]

Znalazłem na google ciekawy vmod do wszystkich Gf 2 mx400,

 

http://www.madshrimps.be/gotofaqlink.php?linkid=2073

 

gościu na tej stronie po vmodzie miał 20.3 FPS'u wiecej.

Jak na gf2 to chyba nieżle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia mojego GF 2 MX Leadtek po "lekkim tuningu.

Z góry Wntylotorek na rdzeń z tyłu i radiatory Tt na ramach

(ta na serio sa tlko z przodu ale tam też bylo ciepło). Z przodu

radiator od pentium 4 opowiewany z boku przez wentylator o

podwójnych łopatkach 5500RPM (no name). :rolleyes:

 

post-17082-1107353463_thumb.jpg

 

post-17082-1107353365_thumb.jpg

 

post-17082-1107353500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te mx'y i tez zapragnalem posiadac cos takiego :)

Chce odczekac nieco na lepsza grafe i musze miec cos na przeczekanie. Ostatnio nabylem radka 9550 ale i tak jest to za cienkie do nowszych gier typu hl2, wiec szkoda anwet tych 200zl :) Zalezy mi tylko na steamie a dokladniej steamie z enginem HL1. Pamietam ze na moim dawnym gf2mx400 bylo spokojnie 100fps na silniku hl1, (dokladniej tfc) po pojawieniu sie steama wzrosly wymagania odnosnie proca i (p3@800 wtedy byl za slaby). Ale pamietam ze karta starczala. A jak sprawa sie ma gf2mx 200? bo chcialbym takie cos za te 30zl max kupic i zeby mi to starczalo do engine hl1. Mx400 sa wyraznie drozsze. Moze ktos gra tutaj w cs'a na mx200 i moze cos powiedziec jak to chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2MX to przepiekny kawal historii.

Potezny jak na tamte czasy akcelerator. Do dzisiaj w grach dx7 niezajechany. Kazda gra ze wsparciem dx7 chodzi na tym przepieknie.

Warunkiem jest posiadanie 128bitowych pamieci.

Moja swego czasu krecila sie 200/200 na sdrach

Dolozylem tylko wentylaror z 486DX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie karta?  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Czy te molexy to zasilanie wentylatorka, czy dorobiles dodatkowe karcie ?  :lol:

1253965[/snapback]

Molexy zrobione pod:

-duży wentylator i może v-m(i)oda w przyszłości

Mały wentylator przylutowany do płyki drukowej na stałe.

 

Całość chodzi coś koło 240/220.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie dać więcej... :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna modyfiakcja...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dwa wentylatory CoolerMaster (na radiatorze zostanie wymieniony na orygniał intela).

Radiator od P4 + jakieś pocięte radiatorki.

Elementy które przeszkadzały zostąły przelutowane na drugą strone. (thx mechl!n)

Zostaje tylko vmod.

 

Chociaż nie wróźe tej karcie sukcesów...

To jest 64bit - róznica miedzy 128bit (mam obydwie) jest kolosalna.

Na jakichś badziewncyh sterownikach (66.99) wyniki są następujące.

 

128bit 32mb - 2360

64bit 64mb - 1580 (ta na zdjęciach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...