Skocz do zawartości
TIGERX

Instalator Aurox 10 A Partycje Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam jak do tej pory WinXP i bardzo tego żałuję. Mam juz dosyć tej komercji i ciągłych ataków wirusów, dlatego postanowiłem się przesiąść na inny system. Przyznam że idea wolnego oprogramowania bardzo mi się podoba Ale do rzeczy.

 

HISTORIA PROBLEMU:

Mam w komputerze 2 dyski twarde. Na pierwszym były na samym początku 3 partycje. Na pierwszej ("C") jest Windows XP. Przy pomocy Magic Partition 8 (MP8 będę pisał dla skrótu) zmniejszyłem tą partycję o 10 GB, a powstałe miejsce przeznaczyłem na nową partycję w systemie plików Ext3 (chyba) czyli system plików zalecany dla Linuxa. Czyli miałem od tej pory 4 partycje.

 

Na tak przygotowanej partycji zainstalowałem Mandrake 10.1. Wszystko poszło bez najmniejszych problemów, jednak okazało się że system nie bardzo przypadł mi do gustu. Postanowiłem go usunąć (poprzez format partycji w MP8) i zainstalować Aurox 10. Nagrałem sobie 4 CD i przystąpiłem do instalacji. Uruchomiłem ponownie komputer, instalacja wystartowała. Doszłem do okienka z partycjonowaniem dysku. Zaznaczyłem by ustawił sobie automatycznie partycje i pokazał mi gdzie one są tworzone.

Na następnym oknie zobaczyłem że te nowe partycje są stworzone właśnie na tej którą stworzyłem wcześniej pod WinXP w MP8. Po skopiowaniu kilku plików z CD wyskoczył komunikat że brak jest pakietu: "GAL-0.24-9.3.AUR.2i386". Musiałem restartować komputer bo nie dawało się nic zrobić. Skorzystałem potem z opcji weryfikacji CD dostępnej na samym początku instalacji. O dziwo okazało się że CD jest dobre i można z niego instalować. Więc co jest grane? Spróbowałem jeszcze ze 2 razy i dalej był ten sam problem.

 

OPIS PROBLEMU:

Gdy uruchomiłem WinXP i uruchomiłem MP8 dostałem jakiś komunikat (nie pamiętam niestety) kliknąłem OK. I od tej pory cały 1 dysk twardy jest oznaczony jako BAD. Nie widać jest na nim żadnej partycji. Ani Windowsowych, ani Linuxowej. Windows jakoś startuje i widzi swoje partycje (pliki na nich istniejące się odczytują), instalator Linuxa też widzi partycje, ale na starcie instalatora (przy wyborze myszki) pojawia się komunikat z błędem:

 

Unable to aligin partition property. This property means that another (nie wiem, czy nie ominołem "program" w tym miejscu) partition generated an incorect partition table, because it didn't have corect BIOS geometry. It is safe to IGNORE , but ignoring may cause (fixable) problems with some BOOT LOADERS. Były przyciski IGNORUJ i ANULUJ.

 

Podejrzewam że dałem d... gdzieś przy partycjonowaniu podczas instalacji. Robiłem to niewiele myśląc bo wydawało mi się że jak coś pójdzie nie tak to się sformatuje partycję w MP8 i zacznie od nowa, jednak stało się inaczej.

Napiszcie mi proszę:

1 - da się to jakoś naprawić (tak by MP8 widział te wszystkie partycje)?

2 - czy jest to poważny problem zagrażający danym na dysku?

3 - dlaczego instalator twierdzi że CD z Auroxem 10 jest OK a potem wypisuje że brak jest plików i prawdopodobnie CD jest uszkodzone?

 

Nie wiem czy to istotne dla tego problemu, ale DC++ źle działa bo server odrzuca połączenie. Może nie widzi udostępnionych plików?

 

Przepraszam że tyle miejsca zająłem opisem problemu, ale ciężko było by mi to skrócić. Bardzo proszę o pomoc. Szukałem rozwiązania, ale nie udało mi się nic na ten temat znaleźć :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie uzywac PM8. Uzywac programu do partycjonowania, ktory posiada kazdy instalator dystrybucji linuksowej. Ewentualnie uzywac menedzera dyskow, ktory posiada Windows XP.

2. Raczej nie, cos sie instalatorowi nie spodobalo w tablicy partycji. Z komunikatu podanego przez Ciebie mozna wywnioskowac, ze przyczyna tego byl nieszczesny PM8, ktory chcial cos zrobic lepiej niz nalezalo :-) Ogolnie dzialania na partycjach moga bywac ryzykowne dla danych, o czym w wiekszosci przypadkow wiekszosc narzedzi ostrzega. Kopie zapasowe tak czy siak warto robic :-) Byc moze pomoze skasowanie tej partycji i utworzenie jej przy pomocy linuksowego programu instalacyjnego (scislej jakiegos cfdiska pewnie albo czego innego). Na przyszlosc radze nie zdawac sie na automatyczne podzialy partycji i zawsze samemu partycjonowac, bo jakis niedorobiony instalator moze schrzanic dane na dysku i pokasowac partycje.

3. Byc moze zle chlopaki zlozyli dystrybucje i zapomnieli dorzucic jednego pakietu lub kilku. Aurox to mlodziutki twor i pewnikiem pelen bledow takze w instalatorze. Proponuje zapytac na jakims oryginalnym forum auroksowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...