Skocz do zawartości
KazMax

Barton 2500 I Fsb 219 Mhz :(

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Kto mi odpowie na pytanie dlaczego nie mogę uzystać stabilnego FSB powyzej 219 MHz na sprzęcie jak w opisie?? Seria procesora to AQXEA 0325MPM. L12Mod zrobiony. Temperatura CPU w IDLE to ~41C STRESS ~50C. V Core 1,725. Timingi pamięci 2,5/3/3/11 (nawet jak zmienie na 3/4/4/13 i podniose VDimm do 1,8V to nie poprawia stbilności wiec nie w pamięciach problem ->chyba??). Testowany na wielu biosach (D26 Mantarays, biosy Merlina -> większosć z CPC on). Jedyne co zauważyłem to stabilne FSB 220-221 MHz ale na VCore ~2V wiec to nie dla mnie (ukłony w stronę WC). Mostki na płycie chłodzone (obydwa -> radiatory). Czy ktos ma jakiś pomysł co by tu można jeszcze zrobic aby wycisnąć stabilne dodatkowe kilka MHz na magistrali (i CPU of course).

Za wszelkie sugestie DZIĘKUJĘ!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy napiszesz ten sam watek???

:mur:

1259454[/snapback]

O co ci chodzi "mistrzu"??

 

Heh...niby pomaga podnoszenie napiecia ale dla mnie nie jest jednoznaczne podniesienie wartości do 2V i uzyskanie tylko 2 MHz na magistrali........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziłaeś, skoro trzeba dac aż tyle to pewnie procek sie kończy. Jeśli masz możliwość to potestuj na innym mnożniku (mniejszym:P ).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi "mistrzu"??

 

Heh...niby pomaga podnoszenie napiecia ale dla mnie nie jest jednoznaczne podniesienie wartości do 2V i uzyskanie tylko 2 MHz na magistrali........

1259681[/snapback]

niekoniecznie jedz tak wysoko z vcore, raczej z vdimm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z VDimm w okolicach 2,9V sie boje bo te pamięci nie nadaja sie do takiego napiecia i jeszcze przy tej częstotliwosci moga wysiąść. A po CPU spodziewałem sie ciut więcej poniewaz na 2200MHz działa stabilnie z Domyślnym VCore. Myślałem tez ze wine ponosi brak L12 Moda i zrobiłem go ale efekt żaden...wiec dlatego jestem ciut zawiedziony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...