Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przedwczoraj kupilem nagrywarke Necka 3520 i od poczatku mam z nia problem. Mianowicie:

1. Wypala kazda plytke, ale robi to z bledami i daje sie pozniej odczytac lub skopiowac tylko czesc zapisanych danych (jedynym wyjatkiem byla plytka dvd-rw platiniuma).

Moze to byc czesciowo wina plytek Axe dvd-r x4, ale sytuacja powtorzyla sie klikakrotnie z cd-rw Esperanza (plytka ta na nagrywarce LG u kumpla nagrala sie bezblednie)

2. W nero predkosc nagrywania dobierana jest automatycznie, nie mam mozliwosci jest wyboru

 

Zaznaczam ze kilkakrotnie instalowalem Nero od nowa, doinstalowywalem sterowniki Aspi a ostatnio nawet wgralem nowego windowsa Xp. :mur: Kupujac ta nagrywarke doplacilem do LiteOna 1653, ktory w ogole nie chcial nagrywac plytek -dvd. Prosze o pomoc i z gory dziekuje za wszelkie wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przedwczoraj kupilem nagrywarke Necka 3520 i od poczatku mam z nia problem. Mianowicie:

1. Wypala kazda plytke, ale robi to z bledami i daje sie pozniej odczytac lub skopiowac tylko czesc zapisanych danych (jedynym wyjatkiem byla plytka dvd-rw platiniuma).

Moze to byc czesciowo wina plytek  Axe dvd-r x4, ale sytuacja powtorzyla sie klikakrotnie z cd-rw Esperanza (plytka ta na nagrywarce LG u kumpla nagrala sie bezblednie)

2. W nero predkosc nagrywania dobierana jest automatycznie, nie mam mozliwosci jest wyboru

 

Zaznaczam ze kilkakrotnie instalowalem Nero od nowa, doinstalowywalem sterowniki Aspi a ostatnio nawet  wgralem nowego windowsa Xp. :mur:  Kupujac ta nagrywarke doplacilem do LiteOna 1653, ktory w ogole nie chcial nagrywac plytek -dvd. Prosze o pomoc i z gory dziekuje za wszelkie wskazowki

1260495[/snapback]

Pomylilem sie , ta plytka platiniuma ktora udalo sie wypalic bezblednie ma oznaczenie dwd+rw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na BIOS.wgraj nowy firmware i będzie po kłopocie.jak nie masz jeszcze gwarancje.ale takie błędy spowodowane FW występują często w liteonach dlatego na forach jest sporo o nich ale są na nie coraz to nowsze biosy znacznie podkręcajace możliwości nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ja również kupiłem niedawno Neca i jestem b.zadowolony i na razie nie będe zmieniał firmware. Nawet mój biedny CD-ROM LG nie ma najmniejszych problemów z odczytem i śmiga aż miło. Przy czym wydaje mi sie, iz ta nagrywarka jednak lubi (na razie bo nie zmieniałem firmware) troche lepsze płytki. Np. nagrywałem na cd-r esperanza (black) 40x to maksymalnie wypalała na 16x ; ale przy divix-ach to i tak nie jest to problemem bo szybciej nie warto nagrywać. Cd-r lg 52x nagrywa na 32x. Natomiast cd-r Verbatim 48x nagrywa z pełną predkoscią. Przy dvd nie widziałem problemów ale na razie testowałem TDK x16 + i -. Dziś pomęczę gorsze płytki. Przy okazji będę wdzieczny jak podrzucicie jakies dobre stronki z firmwarem do 3520.

 

pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomęczę gorsze płytki. Przy okazji będę wdzieczny jak podrzucicie jakies dobre stronki z firmwarem do 3520.

 

 

1262337[/snapback]

Oto stronka z firmwarem http://www.micheldeboer.nl/firmware/nec3520_125.zip

A jakie odniosles wrazenia przy testowaniu gorszej jakosci plytek, i jakich firm one byly?

 

Ja bylem dzis w sklepie i wymienilem Nec na inny egzemplarz, ale nic sie nie poprawilo:( Owszem, nagralem bez bledow cd-rke TDK-a z predkoscia 48X, ale wciaz bez powodzenia wypalam dvd-rw Axe (1,7 zl sztuka). Cw Esperazna 10x tez nagrywa sie z bledami i nie da sie skopiowac z plyty. Nie wiem juz co myslec. Dzis jeszcze obczaje jak sie nagra moja dvd+rw Platinium 4x. A jak cos to w srode kupie kilka dvd-r ek plusow i minusow roznych firm, i zaobacze jak one sie wypala. Wlasnie skopala sie moja przedostatnia plytka Axe (tym razem stanal w miejscu bufor przy 39 procent zapisu). Oby to sie zmienilo w przypadku innych plytek... :-|

Pozdro

PS. Wlasnie zauwazylem, ze struktura skopanych plytek jest naruszona... Wyglada to tak, jakby podczas wypalania sie rysowaly hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tanimi płytkami. To naprawdę nie ma sensu.

Po co nagrywać, jeśli nie będą działać po 2 miesiącach. Ja też mam tego

NECa, nagrywam na Platinumach DVD+R, z płytką Platinum DVD+RW

też nie ma problemu, natomiast z płytką Platinum DVD-RW był problem,

ale rozwiązałem go przez wgranie oficjalnego firmware 1.04 edycja

szósta bodajże.

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie znowu,

 

testowałem wczoraj nagrywanie na płytkach DVD-R+ 4x: Mediastore i Hawk. Nie stwierdziłem problemów przy zapisie i późniejszym odczycie. Wypalałem też płytki CD-R Akoss 48x (promocja w Geancie - 5zl za 10szt na Spindlu) i maksymalna prędkośc to 24x ale do divixów to i tak nie wypalam szybciej niż 16x. Płytki CD-R 800 TDK nagrywałem z maksymalna prędkoscią (chyba 40x).

 

Mam pytanie:

 

Czy to prawda ze przy zmianie firmware nagrywarka powinna być na IDE 1 bo podobno moga wystąpić komplikacje (chyba na cdrinfo cos takiego napisali); u mnie jest na mastera na IDE 2 (slavem jest cd rom). Nadmieniam,że w sklepie jak kupowałem nic takiego nie potwierdzili, powiedzieli mi natomiast, że ważne jest tylko aby w napędzie nie było płyty przy zmianie firmware.

 

pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze przy zmianie firmware nagrywarka powinna być na IDE 1 bo podobno moga wystąpić komplikacje

1263912[/snapback]

Pierwsze słyszę, nie powinno być komplikacji, to musiał być odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...