Skocz do zawartości
Kazuya

Wejdź TU właścicielu płyty na KT333 * I podziel się nią *

Rekomendowane odpowiedzi

co to za temat wogole?? czemu mam sie niby dzielic moja plyta, nie rozumiem 8O :wink: 8O a co do pana co to podkrecil 1700, na 2200...tos chyba troche przegiol chlopie.....zobaczymy jak dlugo ci pochodzi....co sie zas tyczy p,luty to polecam moja ga....ale to bardziej z sentymenty, bo podkrecalem na niej tylko do 1700mhz, bez zmiany napiecia na procq;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za temat wogole?? czemu mam sie niby dzielic moja plyta, nie rozumiem 8O  :wink:  8O a co do pana co to podkrecil 1700, na 2200...tos chyba troche przegiol chlopie.....zobaczymy jak dlugo ci pochodzi....co sie zas tyczy p,luty to polecam moja ga....ale to bardziej z sentymenty, bo podkrecalem na niej tylko do 1700mhz, bez zmiany napiecia na procq;)

Czemu przegiol u mnie ten procek chodzi na prawie 2500+, jak na razie chodzi stabilnie i jestem zadowolony a jak mi pojdzie po roku czy dwoch (jesli go bede jeszcze mial) to strata nie bedzie chyba zbyt duza, przeciez nie wybulilem sie za niego tak jak za p4:)

Pozatym podstawa to dobre chlodzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle to chyba wszystkie płyty na KT333 i KT400 maja dzielnik 1/5.

Mój procek śmiga na 166 bez zmiany mnożnika ale przy napięcu 2,15 i trzoszke się grzeje.

Hmmm Mistrzuniu z tym Vcorem to jeszcze z rok twoj proc pozyje , a jak zaczyna sie grzac to daje jeszcze mniej 8O .

 

A wracajac do pytania Abit , Asus i Gigabyte , Soyo jak znajdziesz , a i wszystkie plyty na kt333 maja 1/5 dzielnik jak i na kt400 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za temat wogole?? czemu mam sie niby dzielic moja plyta, nie rozumiem 8O  :wink:  8O a co do pana co to podkrecil 1700, na 2200...tos chyba troche przegiol chlopie.....zobaczymy jak dlugo ci pochodzi....co sie zas tyczy p,luty to polecam moja ga....ale to bardziej z sentymenty, bo podkrecalem na niej tylko do 1700mhz, bez zmiany napiecia na procq;)

Czemu przegiol u mnie ten procek chodzi na prawie 2500+, jak na razie chodzi stabilnie i jestem zadowolony a jak mi pojdzie po roku czy dwoch (jesli go bede jeszcze mial) to strata nie bedzie chyba zbyt duza, przeciez nie wybulilem sie za niego tak jak za p4:)

Pozatym podstawa to dobre chlodzenie:)

Pytanie jest proste czy zrobienie pieca z proca podnoszac Vcore ponad 2,1V ma sens , czy zyskujesz tyle wydajnosc ?? niz dajmy na to na zegarze nizszym o 100 Mhz ale duzo mniejszym Vcore ?? .

Oczywisie jestesmy na forum Tweaka i tu sie liczy wynik ;) , ale takiego Vcora to ja daje do testow bo trudno zebym pracowal dajmy na to 12 godzin non-stop na takim piecu , jak sobie po necie chodze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  :roll: a co myslicie o tej plycie ECS K7VTA3 VIA KT333 v 3.1 ale tak szczeze bo za te kwote (275-300pln) innej sie nie dostane ?????????????

Dokładasz 100pln i masz GigaByte GA-7VA KT400(AGPx8,USB 2.0)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik mają:

MSI KT3 ULTRA2 - powyżej 152 się włącza

ABIT KX333

ECS K7VTA3

EPOX na KT333 a i 2a

 

Z dzielnikiem są problemy na:

GIGABYTE - większosc modeli

SOLTEK 75DRV5

 

To takie przykłady.... wszytskie z tych płyt są spox ! Szczególnie polecam MSI ULTRA2 ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik mają:

MSI KT3 ULTRA2 - powyżej 152 się włącza

ABIT KX333

ECS K7VTA3

EPOX na KT333 a i 2a

 

Z dzielnikiem są problemy na: 

GIGABYTE - większosc modeli

SOLTEK 75DRV5

 

To takie przykłady.... wszytskie z tych płyt są spox ! Szczególnie polecam MSI ULTRA2 !  8)

a czy to przypadkiem nie chodziło o te Gigabyta'y w starszych revach? np. podobno takie jak moja od wersji 2.0 nie mają takich problemów... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  :roll: a co myslicie o tej plycie ECS K7VTA3 VIA KT333 v 3.1 ale tak szczeze bo za te kwote (275-300pln) innej sie nie dostane ?????????????

Dokładasz 100pln i masz GigaByte GA-7VA KT400(AGPx8,USB 2.0)!

albo shuttle ak35gt2... :) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  :roll: a co myslicie o tej plycie ECS K7VTA3 VIA KT333 v 3.1 ale tak szczeze bo za te kwote (275-300pln) innej sie nie dostane ?????????????

No coz... płyta jest dobra... ale nie ma szans na pożądne o/c... :( jak zresztą widac po moim opisie... niemniej jednak jest ona bardzo stabilna... Hmmm tak czy siak sie jej pozbęde... a mam ją dopiero miesiąc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  :roll: a co myslicie o tej plycie ECS K7VTA3 VIA KT333 v 3.1 ale tak szczeze bo za te kwote (275-300pln) innej sie nie dostane ?????????????

Dokładasz 100pln i masz GigaByte GA-7VA KT400(AGPx8,USB 2.0)!

albo shuttle ak35gt2... :) polecam

No właśnie zastanawiam się między tym shuttlem ak35gt2 a GA-7VA KT400.Różnica w cenie niewielka a plusem gigabyte jest USB2.0 i lepsza karta muz.(agpx8 może w przyszłości :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  :roll: a co myslicie o tej plycie ECS K7VTA3 VIA KT333 v 3.1 ale tak szczeze bo za te kwote (275-300pln) innej sie nie dostane ?????????????

Dokładasz 100pln i masz GigaByte GA-7VA KT400(AGPx8,USB 2.0)!

wiem ale to nie dla mnie ma byc tani sprzecik do 1600-1700pln i bedzie na ecs-sie amd 1600 xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle to chyba wszystkie płyty na KT333 i KT400 maja dzielnik 1/5.

Mój procek śmiga na 166 bez zmiany mnożnika ale przy napięcu 2,15 i trzoszke się grzeje.

Hmmm Mistrzuniu z tym Vcorem to jeszcze z rok twoj proc pozyje , a jak zaczyna sie grzac to daje jeszcze mniej 8O .

 

A wracajac do pytania Abit , Asus i Gigabyte , Soyo jak znajdziesz , a i wszystkie plyty na kt333 maja 1/5 dzielnik jak i na kt400 .

Temp. mam w granicach 45 do 55 max. czyli O.K. ,a żadnego procka jeszcze nie miałem dłużej niż rok, więc jeśli padnie to i tak nie wielka starta bo w styczniu chcę kupić cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za temat wogole?? czemu mam sie niby dzielic moja plyta, nie rozumiem 8O  :wink:  8O a co do pana co to podkrecil 1700, na 2200...tos chyba troche przegiol chlopie.....zobaczymy jak dlugo ci pochodzi....co sie zas tyczy p,luty to polecam moja ga....ale to bardziej z sentymenty, bo podkrecalem na niej tylko do 1700mhz, bez zmiany napiecia na procq;)

Czemu przegiol u mnie ten procek chodzi na prawie 2500+, jak na razie chodzi stabilnie i jestem zadowolony a jak mi pojdzie po roku czy dwoch (jesli go bede jeszcze mial) to strata nie bedzie chyba zbyt duza, przeciez nie wybulilem sie za niego tak jak za p4:)

Pozatym podstawa to dobre chlodzenie:)

Pytanie jest proste czy zrobienie pieca z proca podnoszac Vcore ponad 2,1V ma sens , czy zyskujesz tyle wydajnosc ?? niz dajmy na to na zegarze nizszym o 100 Mhz ale duzo mniejszym Vcore ?? .

Oczywisie jestesmy na forum Tweaka i tu sie liczy wynik ;) , ale takiego Vcora to ja daje do testow bo trudno zebym pracowal dajmy na to 12 godzin non-stop na takim piecu , jak sobie po necie chodze .

A skad wiesz ze vcore jest ponad 2.1, wcale nie jest powiem wiecej jest mniejsze niz 2.1:)

Co do piecyka to wcale mi nie przeszkadza bo w obudowie mam ok 30 stopni, a chlodnica mam na zewnatrz kompa wiec troszke wspomaga centralne w zimie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Msi Kt3-Ultra2 :) Chodzi nawet stabilnie przy Fsb 180 przy dorbym chlodzeniu oraz procku z serii Agoia :) Nie zapomnij o dobrych pamiątkach np. Samsung 333 Mhz. Cenna nie jest wygórowana w granicach 400-450 zł ( w zależności od znajomości :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik mają:

MSI KT3 ULTRA2 - powyżej 152 się włącza

To takie przykłady.... wszytskie z tych płyt są spox ! Szczególnie polecam MSI ULTRA2 !  8)

Przeczytalem to co napisales i zapuscilem FSB 155 i mnoznik 6. Wszystko jest na razie spoko ale 1/5 mi sie nie zalaczyl ! Sandra pokazuje 78 AGP i 39 PCI. Plyta jak w podpisie.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Dexter - nie sugeruj się Sandrą. Ona podaje czasem błędne AGP/PCI. Włóż jakąś kartę PCI która nie wytrzumuje wysokich częstotliwości.

Ta tylko trzeba miec najpierw taka. Zauwazylem natomiast ze moj dysk zaczal tak jakos ciezej chodzic. Robi wiecej halasu i jakos czesciej stuka tymi glowicami.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...