Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

w tym pakiecie sieciowym jest firewall - powinien ci startować razem z systemem - zarządzany jest przez przeglądarke www

1609207[/snapback]

1. A jak jego działanie jest "sygnalizowane"? Czytałem że on tylko fitruje to co przychodzi na te dwie wbudowane sieciówki w płyte, a z innymi nie działa

 

2. Jeżeli konfiguracja jest przez przeglądarke, to jaki adres jest na pasku adresu?

Edytowane przez radziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A jak jego działanie jest "sygnalizowane"? Czytałem że on tylko fitruje to co przychodzi na te dwie wbudowane sieciówki w płyte, a z innymi nie działa

 

2. Jeżeli konfiguracja jest przez przeglądarke, to jaki adres jest na pasku adresu?

1611270[/snapback]

Dokladnie dziala tylko z KS na plycie, ja mam jeszcze stara PCI i sie system nie wgral jak to zainstalowalem :mur:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jednak nadal jest jakis bug w tym BIOSie

ustawilem pamiec na 200MHz i defaultowych timingach (3-3-3-8 2T) i procka na 215MHz, wszystko dzialalo bez problemu

teraz procka przestawilem na 260MHz, kiedy pamieci byly na 100MHz procek nie wykazywal niestabilnosci, zostalo tylko odpowiednie ustawienie memorek, i tu zaczal sie problem, ustawilem na 166MHz (215MHz) i na timingach identycznych jak w defaulcie na 200MHz bez podkrecania (wszystkie timingi) i nic komp nie wstaje, podwyzszylem niektore timingi i zaczal wstawac ale nie za kazdym razem, zmniejszylem na 150MHz i to samo, pozniej na 133 i tez to samo, dopiero na 120MHz odpalalo za kazym razem

zostawilem wiec to i zrobilem inaczej, pamiatki ustawilem na auto, BIOS ustawia jako 166MHz prz timingach (2,5-3-3-7 1T taki default na 166)i podkrecilem proca na 260MHz. pamieci wiec dzialaja na 215MHz przy timingach lepszych niz defaultowo na 200MHz i komp wstaje za kazdym razem

o co tu chodzi?

1600120[/snapback]

Na razie ten bios jest chyba najlepszy,ale ogólnie to średni.Rzeczywiście udaje się uzyskać dość wysokie fsb,ale u mnie HTTx1 .A tobie udało się wyjść poza HTTx1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ten bios jest chyba najlepszy,ale ogólnie to średni.Rzeczywiście udaje się uzyskać dość wysokie fsb,ale u mnie HTTx1 .A tobie udało się wyjść poza HTTx1?

cos nie kumam bo mylisz pojecia, htt to magistrala procesora

jak napisalem wczesniej teraz mam:

htt - 260MHz

cpu - 9x260=2340MHz

ht - 5x260=1040MHz

ram - (5/6)*260=216MHz (timingi defaultowe na 166MHz)

a o co ci chodzi z httx1 to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam troche pytanko z innej beczki a mianowicie zauwazylem ze Raptor ma przy swojej plycie niebieska diode. Czy ta dioda jest tylko przy Neo4 platinium SLI czy takze przy zwyklej Neo4 Platinium bo posiadam ta druga i nie zauwazylem u mnie takiej diody wiec albo jej nie ma albo u mnie nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalny bios(3.6)bezproblemowo i dosyć stabilnie u mnie wallczy :) do htt270,oczywiście wszystko zależy od bebechów jakie mamy.

Poprzednie UltraX-y jakie miałem były na BH-5 (przed kupnem lepiej to sprawdzić - niezłą wojenkę miałem hehe) i ostatnie dechy wydawały około 220.I żeby cokolwiek podkręcić musiałem jechać na "166" i "133" :( ( a propo zmiana timingów nic nie dawala).

Ale po przestawieniu pamiątek procek hulał na ht250 bezproblemowo :),oczywiście nie zapominać należy o przestawieniu ht :) (co do napięć 2,7ram''3.3%proc,i1,60 czip.Myślę,że inne pamięci - zwykłe pc3200 - jeśli uda nam się trafić z dzielnikiem koło 200MHz nie powinny być przeszkodą w kręceniu procka.

 

Co do firewall-a nie jestem specjalnie zagrożony (mascarada itd) więc na razie z płytki od płyty Norton Internet Security(licencja na 3 miechy,czasami fajnie jest miec. :) )wystarcza.

Ale sprawdzałem tego walla nv i po dobrym ustawieniu jest moim zdaniem b.dobry,oczywiście przy czipach ultra i sli -- ActiveArmor!,

niestety wymaga od uzyszkownika :) wiele pracy i nie dla każdego ustawianie wszystkiego przez www jest miłe.

p.

ps. cmsydney - ht (:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam troche pytanko z innej beczki a mianowicie zauwazylem ze Raptor ma przy swojej plycie niebieska diode. Czy ta dioda jest tylko przy Neo4 platinium SLI czy takze przy zwyklej Neo4 Platinium bo posiadam ta druga i nie zauwazylem u mnie takiej diody wiec albo jej nie ma albo u mnie nie dziala.

1614682[/snapback]

Skoro jej nie zauważyłeś przy włączonym kompie to znaczy, że jej nie masz. U mnie dioda ta świeci się zawsze gdy komp jest uruchomiony. Nic nie sygnalizuje (od tego są te cztery diody na sledziu od USB) po prostu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie kumam bo mylisz pojecia, htt to magistrala procesora

jak napisalem wczesniej teraz mam:

htt - 260MHz

cpu - 9x260=2340MHz

ht - 5x260=1040MHz

ram - (5/6)*260=216MHz (timingi defaultowe na 166MHz)

a o co ci chodzi z httx1 to nie wiem

1614003[/snapback]

Wlasnie o ht mi chodzi.Napisales ze ustawiles x5 ,a 5 x 260 to nie 1040 a 1300 a tego ta plyta napewno nie uciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ht w standardzie = 1000 ,więc np.4x htt250,a przy wyzszych np. 3xhtt300=900 - więc płyta wytrzyma.Ważna żeby tego 1000 nie przekroczyć bo zwis możliwy :).

p.

ps.gdzieś czytałem ,że i tak system nie wykozystuje tego 1000 więc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o ht mi chodzi.Napisales ze ustawiles x5 ,a 5 x 260 to nie 1040 a 1300 a tego ta plyta napewno nie uciagnie.

sorki blad... 4x260=1040MHz

aha i ktos wczesniej napisal ze ht nie ma znaczenia, przy tych ustawieniach co mam jak zmienie ht na 3x (780MHz) zauwazalny jest spadek wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki blad... 4x260=1040MHz

aha i ktos wczesniej napisal ze ht nie ma znaczenia, przy tych ustawieniach co mam jak zmienie ht na 3x (780MHz) zauwazalny jest spadek wydajnosci

1615501[/snapback]

spadek? tzn. w jakich aplikacjach - ciekawy jestem - sam ustawiam na 3 hm. no moze jak mam900 - niczego nie zauważyłem?

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI Platinum K8N SLI

Zmieniłem procka 3200+(2,4GHz) na taki 3200 (2,7GHz)który się lepiej kręci i kurcze jaja.... Z 300 MHz na 1:1 teraz mogę na biosie 300 osiągnąć tylko 250MHz !!!! Na nowym biosie 360 to już w ogóle nic się nie da osiągnąć nawet chyba na 220MHz (czyli 440MHz) krzaczy w priemie. Wygląda na to że są jakieś problemy z kontrolerem pamięci jak gdzieś czytałem.... Moje pamięci to OCZ PC 4800 EL Platinum i na cas2,5 nie było żadnych kłopotów z 300MHz (podobno potrafią więcej)

 

 

bios 500 beta 6 też nie zmienia sytuacji czy na DFI też są takie jaja ?? czy to przypadłość tylko MSI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI Platinum K8N SLI

Zmieniłem procka 3200+(2,4GHz) na taki 3200 (2,7GHz)który się lepiej kręci i kurcze jaja.... Z 300 MHz na 1:1 teraz mogę na biosie 300 osiągnąć tylko 250MHz !!!! Na nowym biosie 360 to już w ogóle nic się nie da osiągnąć nawet chyba na 220MHz (czyli 440MHz) krzaczy w priemie. Wygląda na to że są jakieś problemy z kontrolerem pamięci jak gdzieś czytałem.... Moje pamięci to OCZ PC 4800 EL Platinum i na cas2,5 nie było żadnych kłopotów z 300MHz (podobno potrafią więcej)

bios 500 beta 6 też nie zmienia sytuacji czy na DFI też są takie jaja ?? czy to przypadłość tylko MSI ???

1615652[/snapback]

Masz pewność że ten proc idzie na 2,7? Wgraj 5.06, sprawdź na dzielniku pamięci 100 czy proc tyle idzie tj. 2,7. Jak temperatury proca przy OC? Jakie chłodzenie?

 

Na jakich timingach te pamięci szły 300? Na jakiej mobo? Na jakich kostkach są te pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2680 z dzielnikiem 166 idzie czyli 223x2 pamięć a chodzenie cpc ale 2 chłodnice 1 od cpc druga od senfu 2 wygląda na to że nawet jak coś mi się wentylatory na 1 chłodnicy wyłaczyły bo było xle mocowanie zamontowane komp chodził dalej i nic sobie nie robił a temperatura nie wiem czy bios dobrze podaje zawsze max 47 stopni, sprawdzę jeszce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy 1040 a 760 jest widoczna w kazdej aplikacji, od testow syntetycznych po gry i kompresowanie filmow... tak kolo 2-3%

1615602[/snapback]

ustawienia default czyli winchester na fsb 200 i ht x 5

3dmark2001 - 14940

super pi 2M - 1:44

fsb 200 i ht x 1

3dmark2001 - 14700

super pi 2M - 1:49

 

Jak widać różnica jest(pomiedzy x 1,a x 5),ale czy to ktoś odczuje w grze,szczególnie pomiedzy x3 a x 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem

250x9 1:1 nie działa (2,25GHz)

240x10 1:1 działa

268x10 166 dzielnik działa (2,68GHz)pamięć sprawdzona na winchestarze na moim msi chodzi na 600Mhz lekko

widać że z venicem msi k8n i ocz 4800 pl el nie chce działać z wysokimi częstotliwościami a na pewno nie przegrzewa się bardziej przy 250x9/1:1 niż 268x10/166 ale chętnie sprawdze temperatury

waskow@icpnet.pl

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia default czyli winchester na fsb 200 i ht x 5

3dmark2001 - 14940

super pi 2M - 1:44

fsb 200 i ht x 1

3dmark2001 - 14700

super pi 2M - 1:49

a teraz ja:

jak w sygnaturze 260 htx4

superpi = 1:36

3dmark03 = 9873

260 htx3

superpi = 1:39

3dmark03 = 9688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ja:

jak w sygnaturze 260 htx4

superpi = 1:36

3dmark03 = 9873

260 htx3

superpi = 1:39

3dmark03 = 9688

1617220[/snapback]

Ciekawa sprawa bo ja kiedy ustawię 245 i HTx1 to super pi 2 m przechodzę w 1.33 . Za to ustawienie HTx więcej niż jeden powoduje że komp nie wstaje.cmcsydney jedziesz na biosie 1.6?Jak widać HT ma wpływ na 3dmarki i to znaczny jezeli ktos zajmuje sie "Pro" oc natomist na codzien jest to niezauwazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nastepujacy problem ze sprzetem.Posiadam plyte MSI K8N Neo4 Platinium i nie wiem co trza zmienic w biosie, bo po zamknieciu systemu po kilku sekundach komp odpala mi sie automatycznie sam :mellow:. I troche mnie to dziwi bo nie chce mi sie za kazdym razem wylaczac jeszcze zasilki. Licze na wasza pomoc bo moze ktos mial podobny przypadek u siebie i mi pomoze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jej nie zauważyłeś przy włączonym kompie to znaczy, że jej nie masz. U mnie dioda ta świeci się zawsze gdy komp jest uruchomiony. Nic nie sygnalizuje (od tego są te cztery diody na sledziu od USB) po prostu jest

1614724[/snapback]

świeci jaśniej lub ciemniej w zależności od napiecia VDimm - przy 3.3V nieźle wali po oczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nastepujacy problem ze sprzetem.Posiadam plyte MSI K8N Neo4 Platinium i nie wiem co trza zmienic w biosie, bo po zamknieciu systemu po kilku sekundach komp odpala mi sie automatycznie sam  :mellow:. I troche mnie to dziwi bo nie chce mi sie za kazdym razem wylaczac jeszcze zasilki. Licze na wasza pomoc bo moze ktos mial podobny przypadek u siebie i mi pomoze  :).

1618909[/snapback]

Hm?, może sprawdź w Power Management Setup w biosie -

co masz ustawione?.Może ktoreś z ustawień?

np. w Wake-Up Event Activity

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...