Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Uranus - mam identycznie, moze to jakas wada tych plyt.

 

Płyte mam jak w opisie, i nie żaluje ze nie wzialem droższej, powiem tak, ta płyta do OC to kompletna pomyłka...

Jeżeli nie masz zamiaru robić OC to jak najbardziej mozna ja brac, wykonanie dobre itp.

Ale jak myslisz o OC to zapomnij o MSI i kup DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pozbyłem się DFI na rzecz tej płyty. DFI nie wstawało z tak wysokimi zegarkami jak MSI.

 

Nie myślicie, że przyczyną są nie podopinane wszystkie napięcia w głównym gnieździe zasilania?. Ciekaw jestem czy osoby, które mają pełną wtyczkę też mają taki problem...?

Z tego co widzę ten problem nie dotyczy wszystkich.

Edytowane przez Uranus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie interesuje mnie ta plytka http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=652 tylko mam pytabie czy jest mozliwosc na niej ustawienia 1.65V na proca

Większość zależy od BIOSu, ale z tego co wiem można do niej wrzucić nawet od Neo4 Platinum, a na BIOSie od Neo4 można bodajże do 1,8V (w chwili obecnej nie pamiętam, musiałbym resetnąć kompa :-P).

 

EDIT:

Po resecie - 1.7V to max :-)

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Reminds You...

• Both power connectors, JPWR1 (24 Pin) & JPWR2 (4 Pin, for CPU Power ) must be attached to this model to ensure operation of the Mainboard.

• A Power Supply of 450 watts, or above, is highly recommended for system stability.

• ATX 12V power connection should be 18A or greater.

• For this model, you must use a Power Supply which has a -5V pin supply.

 

PRÓBOWALIŚCIE TEN MODOWANY BIOS? http://home.comcast.net/~aicjofs/7100MOD380.zip

Podobno najlepszy.

 

Phoenix-Award 6.0PG 7100MOD380

 

 

Neo4 Plat SLI BIOS MOD

----------------------

 

Based on the Final 3.8 release by MSI.

 

Ensure your board is MS-7100.

 

CHANGE LOG

----------

 

(REV.1 12/07/05)

 

+Added 150Mhz and 183Mhz Memory Dividers.

 

+Removed 216Mhz Memory Divider.

 

+Show hidden BIOS features

 

+Disabled Full Screen Logo as Default

 

Questions

---------

 

aicjofs@comcast.net

Edytowane przez Uranus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, znalazłem tymczasowe rozwiązanie. HTT X3 i boot'uje za każdym razem !

Sprawdźcie i dajcie znać czy u Was problem po takim ustawieniu zniknął.

 

 

 

 

Heh, ale jak postał całą noc i rano włączyłem to :(

 

Pełny 24 pin wtyk też nic nie zmienia.

 

 

 

Acha, czytałem gdzieś na forum, że problemy są ponoć tylko z "serią" CBBID. Czy ktoś może do zdementować?

Edytowane przez Uranus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nikt mi nie chciał linka podać do takiego z dodatkowymi dzielnikami, sam się postarałem i w końcu mogę coś sensownego wycisnąć z proca ;-)

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=20752

Tutaj znajdziecie najnowszy BIOS do K8N Neo4 Platinum z dodatkowymi dzielnikami pamięci ;-), jak ktoś nie rozumie po niemiecku to niech użyje Babelfisha :-D

Dodane do FAQ. Fajna stronka BTW, big THX

 

Dużo modowanych biosów, trzeba się im przyjrzeć. Jakiś z obsługą x2 i większą ilością dzielników dla pamięci ...

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

No problem :-), jak znajdę jeszcze coś ciekawego to dam znać.

Info dla tych, którzy wgrywają ten BIOS, do którego podałem linka:

W BIOSie dzielnik 150 wyświetla się "pusty", tzn. po 133 jest do wyboru pusta linijka (183 jest widoczny normalnie). Po wybraniu i restarcie pokazuje DDR200, ale CPU-Z i inne programy pokazują poprawny dzielnik i częstotliwość. BIOS jest stabilny, nic mi się do tej pory nie sypie, mam ustawiony dzielnik 150.

 

EDIT:

Wrzuciłem ten BIOS, który podał Greg_1 i na razie jest OK :-), ale większych zmian nie zauważyłem (no poza opóźnieniem wykrywania dysków - ale po co to - nie wiem).

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Neo4-F i 2 x 512 Hynix D43 i problem z Dualem. Mianowicie czy to po obsadzeniu slotów zielonych jak i fioletowych Dual się nie odpala. Czyżby taki zestaw gryzł się, ze sobą... ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU

1914732[/snapback]

@AndyN

No problem :-), jak znajdę jeszcze coś ciekawego to dam znać.

Info dla tych, którzy wgrywają ten BIOS, do którego podałem linka:

W BIOSie dzielnik 150 wyświetla się "pusty", tzn. po 133 jest do wyboru pusta linijka (183 jest widoczny normalnie). Po wybraniu i restarcie pokazuje DDR200, ale CPU-Z i inne programy pokazują poprawny dzielnik i częstotliwość. BIOS jest stabilny, nic mi się do tej pory nie sypie, mam ustawiony dzielnik 150.

EDIT:

Wrzuciłem ten BIOS, który podał Greg_1 i na razie jest OK :-), ale większych zmian nie zauważyłem (no poza opóźnieniem wykrywania dysków - ale po co to - nie wiem).

Który BIOS do K8N SLI Platinum z tych modowanych polecacie? Dajcie dokładny link

 

Opiszcie ten BIOS:

* obsługuje dwurdzeniowce? (przy bootowaniu pokazuje informację o liczbie procesorów?)

* jakie ma dzielniki dla pamięci?

* jaki max Vmem?

* jaki max Vcore?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co do K8N SLI się nie mogę wypowiedzieć, bo mam zwykłą, non-sli. 1.C3 do Neo4 Platinum:

* obsługa dwurdzeniowych procków

* dzielniki 100, 133, 150, 166, 183, 200 + kilka wyższych

* maksymalne Vmem 2.85V :[

* maksymalne Vcore 1.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie nad zakupem K8N SLI Diamond Plus...

Czy ktos na forum posiada ta plyte i jak wypada w porownaniu do Asusa A8N premium SLI?

I co wazne czy zaloze na nia Scythe Ninja??

Pozdrawiam i bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drefjus

No właśnie nikt jeszcze jej nie ma, a wszyscy są ciekawi jak się spisuje :-). Ninja powinna wejść, ale głowy nie dam. Parę postów wyżej (na poprzedniej stronie) masz o niej trochę napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie K8N SLI PLATINUM. Mam bios V5.0B6 (dokładnie ten http://www.techpowerup.com/articles/111/im...7100NMS_506.zip ) i za nic nie mogę puścić procka czy też sprawdzić ile można z niego wydusić. Przestawiam pamięci np. na 166Mhz, HTT na 2. Z trudem wstaje przy magistrali powyżej 200Mhz(o ile wstaje). Natomias jeżeli ustawię HTT np. 4(czy inny) a pamięci 200Mhz, to bez problemu komputer wstaje na 2500Mhz i działa stabilnie przy standardowych napięciach na wszystkie komponenty. O co chodzi, jaki błąd popełniam?. Może jest to problem samych pamięci, że nie lubią zaniżonych częstotliwości?. Pamiątki to Veritech na kostkach Mosel 2x512MB.

 

Dziękuję z a ew. pomoc.

Edytowane przez Uranus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie ustawił((x2. x3, x4) to nie wstaje.

Na tym biosie powinno to pracować prawidłowo?.

Acha, żeby komp wstał przy ustawieniach 1:1, to HTT width musi być ustawione 16:8 lub 8:16(na Winchesterze mogło być 16:16). Teraz mam Venice E6.

Tyle dobrze, że problem ze startem zimnego kompa po zmianie procka na Venice E6 zniknął na dobre i to cieszy.

 

A czy czasem pamięć przy takich ustawieniach nie "głupieje" i czy nie powinienem ustawić jej wszystkich parametrów na "sztywno", a nie na auto?.

Dziękuję AndyN za odzew!.

Edytowane przez Uranus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i po 2 dniach zdecydowalem sie na MSI i Diamond plus... Plyte bede mial kolo 6-7 lutrgo i odrazu ja Pokatuje :) Zobacze wrszcie ile moge wyciagnac ze swojego X2

Pozdrawiam

Wlasnie wtedy (6-7 luty) mialem zamawiac swoja :wink: wiec narazie poczekam na wyniki o/c na tej mobo i czy naprawde jest warta swojej ceny.

 

btw. za ile ja kupiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wtedy (6-7 luty) mialem zamawiac swoja :wink: wiec narazie poczekam na wyniki o/c na tej mobo i czy naprawde jest warta swojej ceny.

 

btw. za ile ja kupiles ?

Jeszcze nie kupilem bo czekam na kase za stary sprzet... ale bede zamawial na dniach :)

 

No i zmienily sie troche plany... Namowili mnie na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D@SLI-D (no i tansza sporo a WC sie zachcialo :(

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już moją płytkę gł.

NEO-4 FI i jednak rzecz mnie niepokoi.

Napięcie jądra wacha się nieustannie w przedziale: 1.34V - 1.41V

Mam Athlona3000 na jądrze Venice

DH-E6

Cool n Quiet jeszcze nie włączałem nawet.

Zasilacz Chieftec GPS-350EB-101 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...