Skocz do zawartości
Paechu

Jak Wzmocnic Sygnal W Skretce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kabel w sieci 100m i przez zime przestal net pykac (na poczatku byly slabsze transfery a teraz calkiem zankil) wiem ze mozna wstawic switha w polowie ale on kosztuje.Czy mozna jakos switha zastapic ? jakims innym urzadzeniam albo samemu cos zrobic zeby wzmocnic sygnal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Waszym miejscu sprawdzil bym koncoweczki i ewentualnie zaopatrzyl sie w lepsze switche i karty sieciowe ...

 

100 metrow to zaden problem - u mnie chodzi 160, a kabel idzie jakies 20 cm pod ziemia :] switch to jakis complex a karty 3comy ... zakladam ze zalozyliscie kabel podwojnie ekranowany jak ja :P

 

wracajac do tematu: pewnie sa jakies repetery jednak przy dzisiejszych cenach switchy (70 zl ?) to takie rozwiazenie bedzie zapewne najtansze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli przy 10 metrach sa problemy, to zle sa koncowki zacisniete..

(pewnie przy 100m problem jest ten sam).

wbrew pozorom nie mozna zaciskac 1:1....

 

Dołączona grafika

 

tak jak na obrazku: np. niebieskie musza byc miedzy zielonymi

 

zapewniam... JEST ROZNICA!!

Edytowane przez matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje się tylko 4 przewody( zaciski we wtyczkach). Czy mostkowanie parami coś poprawi, czy to jest bez sensu? Połączenia są prawidłowo wykonane. Wiem że swich po drodze poprawi jakość przesyłu. Pytam czy jest to jedyna ( najtańsza) możliwość. Skrętka jest z tch najtańszych, bez ekranu, a odległość wynosi ok 100 m. Chodziło to przez 2 lata , a teraz sygnał zanikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansza: zarob jeszcze raz konowki - koszt zlotowka

 

Drozsza: To bardzo malo prawdopodobenze wina kart, ostatecznie podlacz do innej karty (swicha), ja jak to nie sprzet to wymien kabel - koszt max 120zl przy kablu ekranowanym (do -10st). 2 lata dla kabla to moze byc sporo jak lezy gdzis w ziemi albo w innym wilgotnym, przemarzajacym miejscu ... mozesz jeszcze zamienic pary - tzn te ktore sa nie uzywane zobacz tu: http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=52035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...