Skocz do zawartości
TheOne

3dmark2001se Zanizajacy Niemal Dwukrotnie Wyniki?!

Rekomendowane odpowiedzi

Riva Tuner 15.4

Pierwsza opcja customize;)---->Low-Level refresh rate settings: i tam ustawiasz tak.

Powiedzmy ustawisz dla 1024x768 85Hz, to kazda rozdzielczosc która jest przed 1024 bedzie miala 85Hz.. fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To link do twojego zrzutu:P Mógłby6ś mi powiedzieć na jakich sterownikach pracujesz i gdzie znalazłeś tę zakładkę plis?

 

To nie ta zakładka Law, szukaj przy tym 2 gim customize, jest nieco wyżej.

PS : Dla tych, którym przycina w grach : http://downloads.guru3d.com/download.php?det=951 może wam to pomóc.

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze poszukacie w necie ForceWare Coolbits :) i "zainstalujecie" (wrzucicie do rejestru) i po sprawie napewno pomoże...:)

1355839[/snapback]

A co CoolBits ma do rzeczy? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu programowi w każdych sterach do grafy w panelu pojawi się dodatkowa zakładka (i pare inych) między innymi do wymuszania odświeżania... chyba o to wam chodzi?? I nie trza wtedy Rivy... Wszystko jest w jednym tak jak w starych sterownikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu programowi w każdych sterach do grafy w panelu pojawi się dodatkowa zakładka (i pare inych) między innymi do wymuszania odświeżania... chyba o to wam chodzi?? I nie trza wtedy Rivy... Wszystko jest w jednym tak jak w starych sterownikach...

1355935[/snapback]

CoolBits, umożliwia OC via sterowniki, co do odświeżania to sie nie tyczy, bo to jest całkiem inna podstawowa opcja, która zmieniła nieco forme w nowych sterach więc jesteś w błędzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu programowi pojawiła mi się nowa zakładka z wymuszaniem odświeżania. Czego wcześniej nie miałem na ForceWare 76.10. A faktycznie zmieniła formę i dlatego używam CB. A co do Twojego problemu z 3dM2k1 to bym się na Twoim miejscu nie przejmował bo też tak mam na swojej karcie. Teraz mam na niej w 3dM2k1 10000 a na gorszej miałem 12000 w przeciwieństwie do 3dM2k3 i 3dM2k5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego spodziewałeś się wyniku ?? Skoro ja na 6800GT mam 17000 bez kręcenia. To może chciałbyś dorównać do tego wyniku hmm.

Takie życie. Szybkość całego układu zalerzy od jego najsłabszego ogniwa. Pewnie coś u ciebie zamula, a na inne benchmarki to nierzutuje pownieaż niema tam tak kosmicznych ilości fps. Zresztą twojemu konfigowi nie dałbym więcej niż 14000 bez kręcenia.

 

RoyalC333 - nie dzieiwe się że masz 10000 punktów, przecież twojagrafa ma pamięci 128bit i 500Mhz. Przecież tyle to ma fx5600, z tąd tez podobny wynik. Pamięci zamulają przy takim framerate tego bencha.

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki twoim zdaniem jest mankament w mojej konfiguracji, z którego to powodu mam tylko 6500pk :mur: t w smarku??

1359649[/snapback]

do jasnej cholery!!!!!! :mur: :mur: :mur: (to do innych takze)..A MOZE z łaski swojej przeczytacie temat OD POCZĄTKU?????? jest wszystko DOKŁADNIE OPISANE CO zaniza wyniki...a jesli ktos nie umie czytać ze zrozumieniem itp to sorry..nie moja wina..ja tez juz w tym temacie wytłumaczyłem NAJPROSCIEJ jak moglem co nalezy zrobic..SZUKAC!! ale juz!! <_< :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej nie wiem o co biega. Mam 6800GT i nie testowałem nawet w 3DMark2K01, ale wyniki w 2K03 i 2K05 mam w normie. W grach też jest ok (np. MOHPA 1280x1024 , detale na max mam stale 70-80FPS).

 

Zresztą grafę kupiłem dzisiaj i zainstalowałem Forceware 76.41 - nie widzę bynajmniej żadnej opcji do ustawiania odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..wytlumacze ostatni raz..bez nerwow :lol: :lol: ufff..zaczynamy

 

jak instalujesz grafe to masz STANDARDOWO w sterownikach 60Hz (albo 75 niewazne)..no ale chcesz oczywiscie wiecej no nie?? o ile ci monitor na to pozwala..ja mam w 1024x768 85Hz..wiec po co sie meczyc w 60 Hz?? wiec wchodzisz do ustawien sterownikow i masz zakladke odswiezania..domyslnie jest tam zaznaczone zeby byly dobierane automatycznie..ale ty mozesz to zmienic przypisujac do kazdej rozdzielczosci odswiezania ktore tobie pasuja...i byloby wszytsko ok gdyby nie to ze jak tak zrobisz to spadnie ci wydajnosc..bezsens no nie?? tez tak sadze..ale tak jest...

OGÓLNIE: 3dmark2001(i niektore gry tez np. settlersi nowi) BEZ ZMIANY odswiezania (instalujesz nowy sys. np. i tylko stery od grafy NIC W NICH NIE ZMIENIAJAC) bedziesz mial 20.000 ok?? no to jesli za moment zminisz w sterach odswiezanie na np. 100Hz dla 1024x768 to bedziesz mial juz tylko 15.000..kapisz??

 

no ale jest problem..no bo gdzie odswiezanie MUSISZ WYMUSIC aby zadbac o oczęta a z drugiej strony dlaczego masz stracic wydajnosc w grach..a wiec w sterach od grafy zostawiasz wszytsko niezmienione (PO PROSTU NIE BAWISZ sie odswiezaniem w zakładce gf6800)..niech wszytsko bedzie "dziewicze"..a instalujesz np Riva tuner...wchodzisz w "trojkacik" przy TARGET ADAPTER..wybierasz tam LOW LEVEL REFRESH RATE SETTINGS..pojawia sie zakladka REFRESH OVERRIDER.."enable refresh overrider" stawiasz ptaszka..na dole masz plusa.."add new rule"..i tam wpisujesz dla jakich rozdzielczosci jakie ma byc usatwiane odswiezanie....JESLI TAK ZROBISZ to bedziesz mial i 20.000 w 3dmarku i odwiezanie 100Hz

 

PODSUMOWUJAC (jak ktos jescze o cos zapyta to udusze :lol: :lol: )

 

"czyste sterowniki" 60Hz - 20.000pkt ale 60Hz:/

zmiana W STEROWNIKACH na 100Hz - 15.000pkt ale 100Hz

czyste sterowniki + zmiana na 100Hz w riva tuner - 20.000pktow i 100Hz..czyli o to chodzi..

 

uffffff :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk

Nie wiem, ale chyba mnie udusisz :lol:

Ja dalej nie widze żadnej zakładki do wymuszania trybów odświeżania w sterach 76.41 (najnowsze jakie są o ile wiem). W którym miejscu się znajduje ta zakładka, czy też okienko albo przycisk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk

Nie wiem, ale chyba mnie udusisz  :lol:

Ja dalej nie widze żadnej zakładki do wymuszania trybów odświeżania w sterach 76.41 (najnowsze jakie są o ile wiem). W którym miejscu się znajduje ta zakładka, czy też okienko albo przycisk ?

1360051[/snapback]

hehehe..nie no spoko..w nowszych sterach tego nie ma..ale niektorzy wpisuja jakies coolbitsy aby sie ona uaktywnila...najwazniejsze pytanie!! masz wymuszone odswiezanie?? jesli tak to gdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe..nie no spoko..w nowszych sterach tego nie ma..ale niektorzy wpisuja jakies coolbitsy aby sie ona uaktywnila...najwazniejsze pytanie!! masz wymuszone odswiezanie?? jesli tak to gdzie??

1360062[/snapback]

Nie mam.

Nie mam tego problemu (posiadam LCD i odświeżanie mam 60Hz). Po prostu na czysty system zainstalowałem FW 76.41 i RivaTuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

Nie mam tego problemu (posiadam LCD i odświeżanie mam 60Hz). Po prostu na czysty system zainstalowałem FW 76.41 i RivaTuner

1360087[/snapback]

no to masz wszystko ok..jak mowilem problem dotyczy tylko tych co ZMIENIAJA ODSWIEZANIE dla danej rozdzelczosci poprzez sterowniki

 

pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, zrobiłem tak jak napisałeś, ale nadal mam w smarku 6500pkt :-(

Choć mam te same stery co ty, i nie mam pojęcia co dalej można zrobić...zainstalowałem riva tuner, ale przy moim monitorze odświeżanie na nic się nie zdabo i tak muszę mieć 60Hz, 3dMark 2001SE to syf...

Edytowane przez samuraj,net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, zrobiłem tak jak napisałeś, ale nadal mam w smarku 6500pkt :-(

Choć mam te same stery co ty, i nie mam pojęcia co dalej można zrobić...zainstalowałem riva tuner, ale przy moim monitorze odświeżanie na nic się nie zdabo i tak muszę mieć 60Hz, 3dMark 2001SE to syf...

1360163[/snapback]

dlaczego MUSISZ miec 60Hz?? masz tez LCD?

 

i podstawa!!! system przeinstalowales po zmianie grafy??(szczegolnie jesli miales ATI)..moze masz wlaczone AA lub AF w sterach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, zrobiłem tak jak napisałeś, ale nadal mam w smarku 6500pkt :-(

Choć mam te same stery co ty, i nie mam pojęcia co dalej można zrobić...zainstalowałem riva tuner, ale przy moim monitorze odświeżanie na nic się nie zdabo i tak muszę mieć 60Hz, 3dMark 2001SE to syf...

1360163[/snapback]

no wlasnie masz cosik malo tych smarkow . ja na konfigu z podpisu mam jakies ~8400pkt

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3656905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy wszyscy (tzn. masin i samuraj,net.pl) macie mało tych marków... Ja na moim sprzęcie z podpisu wyciągam średnio 9400 marków w 3DMo3! Pozatym to nie bierzcie sobie tych 3D Marków do serca bo to jedno wielkie oszustwo! Nie jest ważne, że masz tyle czy tyle punktów w 3DM! Ważne, że ci gierki i komp dobrze działa! Takie jest moje zdanie...

Edytowane przez Gr3jli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...