Skocz do zawartości
Gość maciekkk

Monitor Crt 19 Cali

Rekomendowane odpowiedzi

rany to w konu co kupic? nec samsung czy jeszcz cos innego?? i prosze o ocene obiektywna, a nie kazdy chwali to co ma...

mi pasuje nec ale on ma w 1280*1024 85hz... ale z tego co widze to na stronie producenta samsung w roz. 1280x1024 tez obsluguje tylko 85hz...

w sumie dlamnie 85hz to i tak skok jakosciowy bo od 7 lat jade na noki 15" z odswierzaniem ~75hz... (nokia 449Xa Plus) a najsmieszniejsze jest to ze wedlug mnie mimo starosci nie ma zniekrzsztalcen obrazu... a no i siedze przed nia po 10 h dzienie no i jakos nigy mnie oczy nie bolaly (24920h - tyle mniej wiecej spedzilem przed nim przez te 7 lat :P sporo sie uzbieralo... a no i oczywiscie nie nosze okularow...)

ale wracajac do tematu.... ktory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... ja wcześniej też siedziałem na Highscreenie 15' po ok 7-10 godzin dziennie z odświeżaniem

pomiędzy 60-75Hz i też nie noszę okularów. Kwestia przyzwyczajenia do monitora :) Później kupiłem

Samsunga 959NF, pracowałem na nim, a brat na tym Highscreenie. Kiedyś musiałem przy nim spędzić

pół godziny. No i się po prostu prawie popłakałem - tak mnie oczy bolały ;)

Acha... ten Samsung wyciąga 100Hz przy 1280x1024, momo że chyba w instrukcje jest napisane,

że tylko 85 (chyba - nie chce mi się sprawdzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy przy czym sie siedzi!! Ja na przyklad moge dlugo siedziec przd kompem jak robie cos na ciemnym tle, natomiast jak siedze przy czyms z jasnym tlem to masakra za dlugo nie wytrzymuje, siedzenie w wordzi, excelu to mnie meczy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal_aniol ---------->no wiesz tak teoretycznie to ja moge na noki wyciagnac 160hz na 1024x768 tylko ze pochodzi on (jesli w ogole pochodzi) jakies 5 sekund i chyba mi sie spali :P nie wiem czy mozna tak nadwyrezac monitory no ale jesli juz dluzszy czas pracujesz na nim na 100hz to chyba bez problemow wytrzyma to 8-10 h dzienie... no to chyba z nec'a przezucilem wzrok na samsunga... w sumie siostra cioteczna ma juz z rok samsunga i nie byla jeszcze w serwisie no i na oczy tez nie narzeka... czyli chyba swobodnie moge brac tego samsunga... (heh juz bede mial trzy zeczy aod tego Samsunga : kamere, dysk twardy no i teraz monitor )

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Iiyame Vision Master Pro 451 juz okolo 4-5 lat.

W pracy mam kilkanascie monitorow m.in. Samsungi ,Sony,Neca i inne mniej znane.

Jesli mialbym porownywac te monitory z moim to wypadlyby troche gorzej.

Oczywiscie nie wszystkie sa na jednym poziomie cenowym i jakosciowym.

Moj monitor odkad go kupilem chodzi dziennie najmniej 10 godzin.

I po takim okresie uzytkowania sprawuje sie naprawde bardzo dobrze,zadnych problemow jak do tej pory.

I jakbym mial teraz ponownie wybierac wybralbym to samo.

Przekonalem sie,ze warto zainwestowac w dobry obraz,bo oczy sa tylko jedne :)

Moj kolega ma Sony tez 19" i jak przychodzi do mnie to klnie go jak szewc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - Proponuję iiyamę VM pro 451, lub nowszy model ( jeśli jeszcze dorwiesz :) ).

Ma 115KHz na lini, co pozwala na pracę 1280x1024 @ 100Hz.

Mam taką, kupiona w 2001 roku za 2800 zeta i do dzisaj bez żadnego problemu, obraz żyleta :) geometria :) - niejeden nowy wymięka przy niej, nawt tańsze LCD mogą się schować,.

Specjalnie dla jakości obrazu pracuję na Matroxie g550.

No i ma huba na 4 USB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebyście nie wiem jak kombinowali to CRT zawsze bedzie mial negatywny wplyw na wzrok i trzeba pamietac ze im większy monitor tym wzrok sie szybciej męczy.

 

Przy tym CRT 17" to nie moglem wysiedziec dluzej niz 4 godziny i to przy 1024x768@100hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drizzt napisz ile kasy mozesz przeznaczyc na ten monitorek wtedy latwiej bedzie ci doradzic. Osobiscie uwazam, ze na monitorze nie ma co oszczedzac i nalezy wybierac tylko te z najwyzszej polki. 19" iiyama Vision Master Pro 454 jest bardzo dobry ale ta cena ~2000. Z tanszych to 19" Samsung SyncMaster 959 NF jest dobrym wyborem (na kineskopie Diamondtron Natural Flat). No i te dwa co podalem w poscie wyzej. No ale wybor nalezy do ciebie :) BTW sam siedze okolo 10-12h dziennie na 17" Mitsubishi 750SB Black i zero zmeczenia oczu :lol: Grunt to dobry wobor :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebyście nie wiem jak kombinowali to CRT zawsze bedzie mial negatywny wplyw na wzrok i trzeba pamietac ze im większy monitor tym wzrok sie szybciej męczy.

 

Przy 1277316[/snapback]

dziwne ja go mam i wisiedziec moge lepsza jakosc obrazu niz na twoim lcdku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebyście nie wiem jak kombinowali to CRT zawsze bedzie mial negatywny wplyw na wzrok i trzeba pamietac ze im większy monitor tym wzrok sie szybciej męczy.

 

Przy 1277316[/snapback]

Chciałbym zwrócić uwagę na to że za generowany obraz jest również odpowiedzialna

karta grafiki, nie tylko monitor! Więc nawet na bardzo dobrym monitorze może być

kaszana jak karta jest do doopy.

Żeby być obiektywnym i nie tylko zachwalać swoje :) to jest jeden minus mojego monitora:

otóż czasem trochę ćwierka mu ze środka... Być może jest to spowodowane odświeżaniem 100Hz,

ale nie wiem. Nie zawsze tak jest. Zmniejszyłem odświeżanie na 85 (obydwa ustawnienia na

1280x1024) i tak jakby troszkę mniej było słychać. Możliwe że monitor po włączeniu musi się rozgrzać.

Acha - monitorek w zasadzie od kupna chodzi non stop włączony ok 12-16 godzin dziennie, w nocy

jest tylko wygaszony ekran. Nie zauważyłem do tej pory ŻADNYCH zniekształceń obrazu, pompowania,

nagłego ściemniania ;) jedynie to delikatne ćwierkanie (które nie zawsze występuje).

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, karta grafiki przy profesionalnych monitorach ma ogromne znaczenie. :-P

Dlatego Ja użytkując Profesjonalną Iiyamę VM Pro 451 zdecydowałem się na oryginalnego ( nie China) matroxa G550.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitor moge przeznaczyc ~1300zł

a co do karty grafiki to zdaje mi sie ze moj radek 9600 pro powinien wystarczyc...

Gdybym juz kupowal jakis monit to w sklepie na co zwrocic uwage? jak wygladaja te zniekrzsztalcenia obrazu?

 

sigard ----->jesli mozna by porownaywac tv 100hz do monita 100hz no to gdy kupilem sobie telewizor 30" 100hz to przez jakies 3 miesiace niemoglem wysiedziec przy nim nawet 3h a teraz moge go ogladac caly dzien i oczy mi sie nie mecza... no to chyba przy takiej 19" 100hz nie bedzie tak zle...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 zeta to już troche jest do wyboru.

Co do karty, Radek Radkowi nierówny .... zależy od firmy i ew. egzemplarza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ???

Odpal za powzwolemiem sprzedawcy program Nokia Test Monitor - do ściągnięia np. z

stąd, ale w sklepie tez powinni go mieć i na życzenie udostępnić.

Pobaw się nim trochę w domu przed zakupem, będziesz wiedział o co chodzi. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze moge na was liczyc ;)

a co do radka to tak jak w podpisie Gigabyte... czyli chyba najlepszy 9600 jaki jest na rynku...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitor moge przeznaczyc ~1300zł

a co do karty grafiki to zdaje mi sie ze moj radek 9600 pro powinien wystarczyc...

Gdybym juz kupowal jakis monit to w sklepie na co zwrocic uwage? jak wygladaja te zniekrzsztalcenia obrazu?

 

sigard ----->jesli mozna by porownaywac tv 100hz do monita 100hz no to gdy kupilem sobie telewizor 30" 100hz  to przez jakies 3 miesiace niemoglem wysiedziec przy nim nawet 3h a teraz moge go ogladac caly dzien i oczy mi sie nie mecza... no to chyba przy takiej 19" 100hz nie bedzie tak zle...

1277646[/snapback]

Za 1300 to bym kupil LCD 17.

Przy zmianie monitora 15"staryshit na nowy mialem to samo, oczy łzawily, nie dalo sie pracowac przez jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 to bym kupil LCD 17.

Przy zmianie monitora 15"staryshit na nowy mialem to samo, oczy łzawily, nie dalo sie pracowac przez jakis czas.

1277716[/snapback]

Nie no chłopaki...znowu nie przesadzajcie w drugą strone. Przy zmianie ze starego monitora na nowy

10 razy lepszy i piszecie że się nie dało pracować...

@ Drizzt LCD to jak na razie zwykły marketing i tyle. Kup tylko wtedy gdy masz:

1. za mało miejsca na biurku 2. za dużo pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie niedlugo przymiezam do zmiany monitora (teraz mam Panasonica SL75 - w 1024x768 85Hz <_< ).. i chyba bede decydowal miedzy tymi dwoma:

klik

klik2

 

ale raczej tego pierwszego...tzn. "podobaja mi sie" iiyamy, ale ten philips wydaje sie nowoczesniejszy i porzadniejszy...kasy nie bede oszczedzal (no nie kupie za 2000) ale ten Philips jest wlasnie najdrozszy z 19" (nie liczac tamtej wypasionej iiyamy za 2000)...1280x1024 100Hz - to jest to...

 

lecz caly czas mnie KUSI LCD...kurcze sam sobie przed soba tlumacze ze nie ma sensu LCD ale...cos mnie ciagnie (pewnie wyglad, ergonomia , no i to ze teraz 17" LCD bardzo stanialy, a ja chce kupic "staruszka" CRT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Was martwic ale to naprawde wszystko zalezy od czlowieka, ktory siedzi przed monitorem... ja powiem tak - osobiscie nie widze roznicy pomiedzy 85,90 czy 100 Hz... wszystkie te czestosci mecza mnie tak samo... w praktyce po 10 minutach, gdyby nie to, ze jestem glupi, powinienem juz skonczyc "prace". Sa ludzie, ktorych mniej mecza monitory, a sa tacy, ktorych bardziej niestety... (niestety bo ja do tych naleze).

 

Jeszcze zalezy co sie robi... praca z tekstem jest cholernie meczaca, a granie juz nie tak bardzo... przy grach (wiekszosci) czlowiek nie koncentruje sie na szczegolach... odbiera obraz w calosci, niestety przy czytaniu czy pisaniu juz nie...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki...znowu nie przesadzajcie w drugą strone. Przy zmianie ze starego monitora na nowy

10 razy lepszy i piszecie że się nie dało pracować...

@ Drizzt LCD to jak na razie zwykły marketing i tyle. Kup tylko wtedy gdy masz:

1. za mało miejsca na biurku 2. za dużo pieniędzy.

1277725[/snapback]

 

mi nie tyle chodzilo o to ze nie moglem siedziec przez te 100 hz przed tv ale o to ze ten tv ma 30 " i przez jakis czas bylo ciezko...

 

a co do lcd to wiem ze to jest niezly shit bo najgorszy lcd kosztuje tyle co najlepszy crt...a nie wiem czy nagorszy lcd mniej meczy oczy niz najlepszy crt a na biurku mam miejsca od groma ... wiec nie potrzebuje ultra cienkiej technologi ;P

a wiec nokia monitor testa na dyskietke i wyruszamy na lowy ;P

 

tylko mam pewien problem... jesli bym zamawial w mojej miejscowosci to glupio bedzie jak gosc go sprowadzi ja wrzuce testa i bede musial odmowic kupna z powodu wad geometrycznych... gdzie wy kupujecie takie rzeczy? takzeby byl duzy wybor i nie musial nikt zamawiac sprzetu specjalnie dla mnie? bo chyba nie w sumermarketach? (ala mediamarkt...)

 

jesli ktos by mogl powiedzec gdzie jest taki sklep w okolicach wawy bylbym wdzieczny....

 

EDIT:

tylko niepiszcie ze na warszawskiej gieldzie komputerowej w okolicah stodoly bo tam ci goscie albo maja jais stary uzywany sprzet albo now monitor tylko ze marki DELL a ja Della nie chce.... (bylem w niedziele no i wiem jak to wyglada...)

 

moze faktycznie w tym mediamarkt?

 

Mam jeszcze jedno pytanie... po co monitor podlaczac kablem usb do kompa ?? co to daje???

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki...znowu nie przesadzajcie w drugą strone. Przy zmianie ze starego monitora na nowy

10 razy lepszy i piszecie że się nie dało pracować...

@ Drizzt LCD to jak na razie zwykły marketing i tyle. Kup tylko wtedy gdy masz:

1. za mało miejsca na biurku 2. za dużo pieniędzy.

1277725[/snapback]

Ja opisuje swoje przezycia nie sciemniam. Moj stary monitor mial 15", wypalony-wszystko szare, do tego wypukły.

No nowym bylo strasznie ten kontrast jakis duzy, powierzchnia tez wieksza do tego plaski, wzrok moglem skupic tylko w srodkowej czesci.

 

 

mi nie tyle chodzilo o to  ze nie moglem siedziec przez te 100 hz przed tv ale o to ze ten tv ma 30 " i przez jakis czas bylo ciezko...

 

a co do lcd to wiem ze to jest niezly shit bo najgorszy lcd kosztuje tyle co najlepszy crt...a nie wiem czy nagorszy lcd mniej meczy oczy niz najlepszy crt a na biurku mam miejsca od groma ... wiec nie potrzebuje ultra cienkiej technologi ;P

a wiec nokia monitor testa na dyskietke i wyruszamy na lowy ;P

 

tylko mam pewien problem... jesli bym zamawial w mojej miejscowosci to glupio bedzie jak gosc go sprowadzi ja wrzuce testa i bede musial odmowic kupna z powodu wad geometrycznych... gdzie wy kupujecie takie rzeczy? takzeby byl duzy wybor i nie musial nikt zamawiac sprzetu specjalnie dla mnie? bo chyba nie w sumermarketach? (ala mediamarkt...)

 

jesli ktos by mogl powiedzec gdzie jest taki sklep w okolicach wawy  bylbym wdzieczny....

 

EDIT:

tylko niepiszcie ze na warszawskiej gieldzie komputerowej w okolicah stodoly bo tam ci goscie albo maja jais stary uzywany sprzet albo now monitor tylko ze marki DELL a ja Della nie chce.... (bylem w niedziele no i wiem jak to wyglada...)

 

moze faktycznie w tym mediamarkt?

 

Mam jeszcze jedno pytanie... po co monitor podlaczac kablem usb do kompa ?? co to daje???

1277865[/snapback]

Przed kupnem monitora tez myslelem ze sprawdze w sklepie ale niestety takowych nie mieli (tychy/kato).

Przed testami monitora postaraj sie go wygrzac czyli musi chodzic przez 1h zanim dojdzie do siebie.

USB umozliwia sterowanie monitorem przez programik z poziomu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

To powie mi ktoś w końcu jaki monitor mam wybrać ;] poza tym wy farmazony o zdrowiu wypisujecie, ja przed norweskim monitorem targa sprzed hhohoho kat siedze pod 1024*768*75hz od 5 lat po 6-8h dziennie i efekt jest taki że.... mam -1 na prawym oku i tyle, a to chyba żadne uszkodzenie wzroku...

 

FINALNIE

 

najlepszy monitor CRT w cenie 1000-1500 zł

 

;] i głosujemy bo już niedługo muszę kupić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Skoro ci to nie przeszkadza to kup sobie jaki chcesz monitor

1278424[/snapback]

skoro nie masz nic na temat do powiedzenia to się nie odzywaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekkk na przyklad mnie forumowicze przekonali do samsunga... tylko zastanawiam sie gdzie go kupic...

 

EDIT:

najpierw chcialem nec'a ale u niego marnie z odswierzaniem obrazu...

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

maciekkk na przyklad mnie forumowicze przekonali do samsunga... tylko zastanawiam sie gdzie go kupic...

 

EDIT:

najpierw chcialem nec'a ale u niego marnie z odswierzaniem obrazu...

1278478[/snapback]

samsung ma takie samo odświerzanie w specyfikacji co nec... puścisz nec'a na 1280*1024 na 100Hz tylko wpłyni to chyba negaywnie na żywotność... poza tym 85HZ jest nie męczące więc po co 100hz... to tak jakby zamiast jednej, zakładać 10 prezerwatyw... imho bez sensu... a jaki ten szajsung ? a co sądzicie o nowych szajsungach 997 MB czy coś z TCO2003 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mala???? Standard trzymany od lat, nic nowego.

2. Wysoka??? przeczytaj topic wojwar'a to bedziesz wiedzial jakie ja mam wymagania.

3. TCO 03???? ja juz nie wiem co to daje, napewno naklejke na monitorze.

4. CRT to przeszlosc, z placzem kupowalem moja iiyame za 950zł ale 19"stki  "takiej se" nie chcialem.

100% racji ale niestety ja nie potrafie pracowac ponizej 1280 na 17" no i mam te 85hz.

1277077[/snapback]

Klasyczny polski pieniacz: napisze cokolwiek, mimo, że nie przeczytał albo nie zrozumiał tematu. Głębokość monitora, wielkość plamki, rozdzielczość i odświeżanie odniosłem do przedstawionych przez wątkodawcę typów ( patrz NEC ), co do TCO nie będę się wysilał: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_111788.html Postaraj się zaistnieć czymś konkretnym. Edytowane przez Hipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekkk jak by tak dyskotowac co meczy moje oczy a co nie to mi pasuje 75hz a po co zmieniac na 85 lub 100? poniewaz nie chce nosic na nosie szkiel grubosci monitora lcd ze sie tak wyraze ;P... bo mimo ze mi oczy nie lzawia na 75hz napewno jest to bardziej szkodliwe niz 85 hz a na pewno duzo bardziej szkodliwe niz 100hz... najchetniej to bym pracowal w rodzialce 1280x1024 160hz... tylko ze takich monitorow jeszcze dlugo nie bedzie...

 

mam pytanie... co to jest mojra na ekranie monitora? na przyklad ja mam w menu mojej noki zakladke moira no i mam tam ustawione 0% ale jak dam na 100% to nie widze zadnej roznicy...

 

 

EDIT

SORY WLASNIE ZNALAZLEM MONITOR ktory posiada przy 1280x... 127 hz tylko ze zarabiscie drogi.... pomylilem sie jednak, takie sa... :-P

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7896.html - jak ktos chce niech se zobaczy...

 

ale i tak biore samsunga poniewaz wydaje mi sie on najlepszy w stosunku do swojej ceny....

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekkk jak  by tak dyskotowac co meczy moje oczy a co nie to mi pasuje 75hz a po co zmieniac na 85 lub 100? poniewaz nie chce nosic na nosie szkiel grubosci monitora lcd ze sie tak wyraze ;P... bo mimo ze mi oczy nie lzawia na 75hz napewno jest to bardziej szkodliwe niz 85 hz a na pewno duzo bardziej szkodliwe niz 100hz... najchetniej to bym pracowal w rodzialce 1280x1024 160hz... tylko ze takich monitorow jeszcze dlugo nie bedzie...

przesadzasz - u nas w pracy stał sobie dokładnie taki IBM na trinitronie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42329788

1024x768 miał właśnie w 160 Hz

jestem przekonany że w 1280x1024 miał podobne osiągi (sądzę że ze 120 Hz dał by radę)

na allegro można taki wyrwać za 500-700 zł

 

ten np ma w 1280x1024 - 102 Hz (co też jest wynikiem przyzwoitym) - a cena ? śmieszna

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41237806

 

ten 1600x1200 - 104 Hz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41241954 - cena troszke mniej niż 400 zł

 

1600x1200 - 96 Hz, gwarancja 12 mies. door 2 door - cena 1000 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42409650

 

1280x1024 - 130 Hz, cena 1400 zł, 22 cale

inne parametry:

2048x1536 / maks. 87 Hz

1840x1440 / maks. 92 Hz

1600x1280 / maks. 105 Hz

1600x1200 / maks. 110 Hz

1480x1024 / maks. 130 Hz

1280x1024 / maks. 130 Hz

1024x768 / maks. 175 Hz

800x600 / maks. 180 Hz

640x480 / maks. 180 Hz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41964814

 

Wiem wiem - te monitory to już kolosy - ale biorąc pod uwagę cenę oraz to co oferują - chyba wybrałbym taką 21 calówkę za 500-600 zł, niż przeciętną 19" za 1000-1200

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...