Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

na ile udalo wam sie wykrecic NX66256DP na PCI-E ? standardowo 450/500, u mnie chodzi narazie stabilnie na 500/600, stabilnie = 2h w Doom3 i 5h w CoD :)

1643118[/snapback]

moj poszedl na 580/700 bez modow - musialem tylko dolozyc wentylator bo sie chip BARDZO mocno nagrzewal :)

 

eh teraz dopiero zauwazylem ze chodzi o wersje z 256mb... moja ma "tylko" 128 :D

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba tez bede musial zalozyc jakis wentylator i rdzen i radiatory na pamieci bo przy 550/650 karta sie wiesza w 3dmarku

 

 

apropo biosow to znalazl ktos moze bios do tego modelu? na PCIE, bo na AGP gdzies widzialem, a na PCIE nie znalazlem nigdzie :( a przydalo by mi sie odblokowac zakladke z temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo biosow to znalazl ktos moze bios do tego modelu? na PCIE, bo na AGP gdzies widzialem, a na PCIE nie znalazlem nigdzie :( a przydalo by mi sie odblokowac zakladke z temperatura

1644600[/snapback]

Postepujesz dokladnie jak z biosem agp - tzn najpierw sciagasz bios z karty - zapisujesz go na dyskietke - potem edytujesz - wgrywasz na nowo i. masz temperatury - ja tak zrobilem i w pelni dziala :D

Opis po polsku jest w topicu o gf6600 na agp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dziala... temp 68 wiec chyba akceptowalna...

 

edit: polozylem na karcie wentylator z AMD i temperatura spadla :) do 53-54 stopni (wykrecony na 520/620), nie sprawdzalem jeszcze temp w grach bo chwilowo w nic nie gram (nauka :()

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Gigabytea 6600 TurboForce [NX66 Series] 128mb/128bit moje temp to:

 

w spoczynku:

-rdzeń 41

-pamięci 35

 

w stresie (HL2 po jakiś 3,5 godz):

-rdzeń 74

-pamięci 48

 

Niby wszystko działa ok ale sam nie wiem czy to nie za duże temp, wie ktoś jakie są wartości krytyczne? Coś bym podkręcił ale nie wiem czy nie będzie za ciepło.

 

EDIT: Tyle że mierzyłem to miernikiem dotykając czujnikiem środka radiatora więc to raczej słaby test ;)

 

Niestety nie za bardzo wiem jak się zabrać za to żeby coś z tym biosem zrobić i widzieć temperatury - nie chcę czegoś zchrzanić.

Edytowane przez WARIATH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja napiszę co nieco o temperaturach na mojej grafie Gigabyte gf6600 GV-NX66128DP 450/500.

 

Opiszę dwa konfigi:

1. bez wentyli w obudowie i z boxowym coolerem

2. po wymianie chłodzenia na Arctic Cooling Freezer 7 + 2xArctic Cooling Fan Pro TC (przód nawiew, tył wywiew)

 

Przy pierwszym konfigu grafa strasznie się grzała bo nawet do 84st przy dużym obciążeniu. Temperatury w IDLE dokładnie nie pamiętam ale nie spadały poniżej 60st. Do czasu moda w biosie grafy i odblokowania czujnika temperatury byłem nieświadom panującego "piekła" na grafie. Na tak wysoką temperaturę wpływ miał też pewnie procek który potrafił rozgrzewać się do temp 65st a wentyl chodził wtedy jak stara suszarka.

 

Po zmianie chłodzenia i dodaniu dwóch wentylatorów do obudowy temperatury spadły i to sporo. Jednak dobra cyrkulacja powietrza w obudowie robi swoje.

A teraz temperaturki (po podkręceniu 450/500@525/600):

- w IDLE po podkręceniu nie przekracza 56st

- w grach wynosi 62-64st

 

Myślę nad zamontowaniem na grafie albo obok niej wentyla bo to ona jest najgorętszym elementem w obudowie mojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARIATH

 

Jeśli chodzi i edytowanie biosu w grafice to nie masz się co obawiać. Ja też sie obawiałem przed modowaniem ale postępowałem zgodnie z instrukcją no i się udało. W 100% bezpieczne.

 

Tu masz link wg ktorego uaktywniłem czujnik temperatury:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=2379

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam Turbo forc'a na PCI-e 128MB i za zadna cholere nie moge uzyskac 3000 w 3Dmarku 2005!! :mur: Co jest grane? (karte podkrecilem bez artow do 450@550 i 500@650) najwiecej mialem 3Dmark01~18500 3Dmark03~7800 3Dmark05~2800!

nie wiem co jest grane bo widze ze niektorzy maja nawet powyzej 3000pkt :mur:

moze polecicie najlepsze stery(dla mnie najlepsze narazie sa NGO na 77.76)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam Turbo forc'a na PCI-e 128MB i za zadna cholere nie moge uzyskac 3000 w 3Dmarku 2005!! :mur:  Co jest grane? (karte podkrecilem bez artow do 450@550 i 500@650) najwiecej mialem 3Dmark01~18500 3Dmark03~7800 3Dmark05~2800!

nie wiem co jest grane bo widze ze niektorzy maja nawet powyzej 3000pkt  :mur:

moze polecicie najlepsze stery(dla mnie najlepsze narazie sa NGO na 77.76)

1677452[/snapback]

Na GT maja powyzej 4k.

Wyniki nawet w 03 masz kiepskie.

Skoro wykreciles pamieci na 1300Mhz efektywnie to wyniki sa na pewno wina sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie chodzi o ta karte GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66128DP 128MB (128-bit) podkrecila sie ladnie podobnie jak u innych z tym ze mam mniejsze wyniki w 3dmarku2005 ok.2800pkt :mur: i nie wiem czy to wina sterow czy cos mam zle poustawiane :mur:

jak macie jakies propozycje to piszcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr@bollo

 

Ty się martwisz wynikami w 3dmark05 a ja mam problem z 3dmark01 bo nawet po podkręceniu grafy do 525/600 nie mogę osiągnąć 15tys. Jak dotąd najlepszy wynik to 14943 ale widząc że niektórzy mają po 16-18tys to mój daje troche do myślenia czym to jest spowodowane. Wynik ten osiągnąłem na sterach 78.01

 

inne wyniki (525/600 stery 78.01):

- 3dmark03: 6957

- 3dmark05: 3033

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super z tym modem biosa, wszystko się udało! W Idle po całodniowej pracy kompa 55 stopni.

 

Mam pytanie, nie wiecie czy da się teraz w V-Tunerze 2 zrobić tak żeby tam gdzieś na skinie widoczne były temperatury? Pytam bo zdaje mi się że gdzieś coś takiego widziałem na jakimś screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no grafa miodzik zero krecenia czegokolwiek i 5700 w 3dmarku 03

1693553[/snapback]

no ja mialem bez krecenia okolo 5800, max udalo mi sie osiagnac ~7447 przy 450/500@600/650, po zmienie zasialcza postaram sie podniesc napiecie w biosie i mam nadzieje, ze pojdzie jeszcze wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy ktos z was probowal do TurboForca'a wgrac bios od innych producentow?

bo w temacie o 6600 na AGP wyczytalem ze tak robia!

zaznaczam ze interesuje mnie PCI-E bo taka mam!!!!

 

2. czy istnieje mozliwosc podniesienia w biosie idacego napiecia na ta karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie nerw wzial.. bo u mnie tez chyba grafika trzeszczy, w sumie nic innego prawa nie ma.. dziwne... chyba odwiedze sklep drugi raz reklamujac towar.. 1szy raz bylem tam oddajac 2 dniowe geile ;] i teraz mam chwilowo kingstone'a... wrrr

 

/edit/

grafa trzeszczy przy przesuwaniu paskow w oknach, zmianie rozmiaru, ale tylko, gdy przeciagam, z rolka nie ma problemu. byly problemy z tunerem tv i filmami, w malym oknie obraz zatrzymany, dgrajacy, pelny ekran OK, jakos przeszlo ze zmiana sterownikow i wygrzaniem karty.

 

3DM05 - 2430 w standardzie, jakies 2900 po wykreceniu grafy na 500/600, krecenie proca nic nie zmienilo w sumie. ogolnie radiatory (oba) na grafie bardzo cieple do GORACE, dodatkowy Arctic wiejacy na grafe troche pomaga.

 

maly offtop - podobno nowe 3DM w malym stopniu pokazuja w wyniku procesor, slyszal ktos cos o tym?

Edytowane przez steelrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie nerw wzial.. bo u mnie tez chyba grafika trzeszczy, w sumie nic innego prawane ma.. dziwne... chyba odwiedze sklep drugi raz reklamujac towar.. 1szy raz bylem tam oddajac 2 dniowe geile ;] i teraz mam chwilowo kinstone'a... wrrr

1710228[/snapback]

Oj, pecha masz ostatnio jakiegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...