Skocz do zawartości
Afromen

Logitech X-530 Pomóżcie !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim zestawem 5.1. Od pewnego czasu żaden odtwarzacz poza Media Playerem nie odtwarza mi dźwięku 5.1. Przed reinstalacją systemu wszystko było ok ale teraz pomimo dokładnie takich samych ustawień jak kiedyś nie moge uzyskać systemu 5.1. W filmach i grach jest wporządku. Mój system to Windows ME ( wcześniej też był ten) , karta dźwiękowa Mint z procesorem C-media CMI8738 i kolumny Logitech X-530. Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim zestawem 5.1. Od pewnego czasu żaden odtwarzacz poza Media Playerem nie odtwarza mi dźwięku 5.1. Przed reinstalacją systemu wszystko było ok ale teraz pomimo dokładnie takich samych ustawień jak kiedyś nie moge uzyskać systemu 5.1. W filmach i grach jest wporządku. Mój system to Windows ME ( wcześniej też był ten) , karta dźwiękowa Mint z procesorem C-media CMI8738 i kolumny Logitech X-530. Pomocy !!!

1279635[/snapback]

Dlaczego piszesz Logitech X-530 i wprowadzasz w błąd a przecież problem nie ma związku z głośnikami tylko z oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh stary ... to nie żaden błąd ... Po pierwsz - moim zdainem nie powinno się słuchać muzyki w 5.1 , co najwyżej 4.1, centralne głośnik zniekształca trochkę muzykę, bas jest mniej czysty itd : < Przecież muzyka nagrywana jest w stereo (czyli 2 kanały - prawy i lewy) i najlepiej słucha się się w 4.1 imo ... To TYLKO I WYŁĄCZENIE sprawa playera, polecam foobara, w którym możesz sobie ustawić włansie 4.1 przez Preferences - DSP Manager i przenosiisz na drugą stronę Convert stereo to 4 chanels. Ja tak właśnie słucham i jest gicior. A to, że wcześniej działało można łatwo wytłumaczyć - w oprogramowaniu zapewne namajstrowałeś, żeby stereo rozdzielał na wszystkie kanały : )

 

Pozdro ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobar też nie działa skonfigurowany jest dobrze. Co do słuchania muzyki w formacie 4.1 to się nie zgodze. to czy bas jest zniekształcony zależy głównie od samego subwoffera i tego na ile procent jego możliwości go słuchasz. Ja natomiast chcem słuchać 5.1 a co do tego że namajstrowałem w ustawieniach napisałem w pierwszym poście że ustawienia są takie jak poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...