Jump to content

rafa

Stały użytkownik
 • Content Count

  12650
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by rafa

 1. Ale że co jest niby nie dopracowane?
 2. Może destabilizuje się szyna danych a może dysk jest bardziej wrażliwy od innych na takie zmiany. Ciężko zgadnąć. Niekompatybilność byłaby wtedy gdyby nie działał w normalnych warunkach.
 3. rafa

  NAS do domu

  Mam go od 15 czerwca i robi wszystko czego od niego oczekiwałem. Mam w konfiguracji 2x4TB + 8TB + SSD jako cache dla dysków. Szybkość przenoszenia dużych plików na serwer odbywa się z pełną prędkością łącza czyli 111MB/s więc jest co najmniej dobrze. Co ważne dyski podłączane poprzez USB też zasuwają aż miło. Całkiem fajny sprzęt.
 4. Przecież można go ustawić żeby sie wyłączał. Większość też obsługuje wake on LAN.
 5. Tylko to powinno zadziałać od razu w tle i nie być w ogóle zauważone przez użytkownika. Raczej błąd logiczny był.
 6. Raid to obciążenie sterownikiem procesora. Zyski są w transferach liniowych niewielkiej ilości plików. Pod system lepszy i mniej problemowy pojedynczy dysk na M.2 Co to za płyta? Masz najnowszy bios? Czasem poprawiają kompatybilność z NVMe Próbowałes inne dyski? Może AData nie chce działać tylko
 7. A właściwie co ciebie interesuje ile kto wydaje na obudowę? ;)
 8. rafa

  Dysk na magazyn.

  Do wewnątrz tak. Ale do zewnętrznej kieszeni bez sensu. Lepiej 2.5cala na usb. Nie potrzebują dodatkowego zasilania i sa bardziej odporne na wstrząsy.
 9. rafa

  NAS do domu

  To jest kluczem właśnie. Nie kupuje się artylerii na wróbla :) Mnie właśnie interesuje kopiowanie na jednego klienta najbardziej bo to ma być głównie magazyn danych + zabezpieczenie. TS-431P2 zamówiony.
 10. rafa

  NAS do domu

  https://www.backupacademy.pl/test-wydajnosci-qnap-ts-431p2-vs-synology-ds918ext4/ ARM górą ;)
 11. rafa

  NAS do domu

  WD RED Tak, będzie kopiowanie.
 12. rafa

  NAS do domu

  Cześć danych trafi właśnie na nową macierz. No i na szczęście NASy mają porty USB o niezłej wydajności. :)
 13. rafa

  NAS do domu

  x2 zrobię Raid 1 na początek a potem przeniosę pojedyncze dyski z HTPC. Będzie większy porządek. A tak mam dyski w htpc, dyski podłączone na usb do htpc i dysk pod routerem na usb. NAS zbierze to do kupy.
 14. rafa

  NAS do domu

  A widziałeś jego rzeczywiste testy wydajności? ;) Jest wersja QNAP TS-431P2 z 4 rdzeniowym cpu i rozszerzalnym ram. Tylko przewaga takich urządzeń jest przy szyfrowaniu i wielu użytkownikach a moje potrzeby są na maks 2 użytkowników i bez szyfrowania. Także nie interesuje mnie konwersja video (od tego mam pcta).
 15. rafa

  NAS do domu

  Bo początkowo pytałem o konkretny model ;) Budżet jest elastyczny ale chce kupić coś na miarę potrzeb. Najpierw myślałem że x2 wystarczy ale po przemyśleniach wydaje się to ograniczające w perspektywie czasu i możliwych opcjach konfiguracji. Kolega ma Synology 916 czyli poprzednika tego 918 i wydaje się być zadowolony po trzech latach używania. Na ten moment rozważam właśnie tego 918 i wspomniany QNAP. Dzięki
 16. rafa

  NAS do domu

  Ja chyba jednak pójde w QNAP TS-431P Ten od WD wydaje się trochę za prosty.
 17. rafa

  NAS do domu

  Czy ktoś ma WD My Cloud albo starszy EX Ultra? Jakieś opinie od strony użytkowej? btw dziwne że nie ma takiego temu na forum w dzisiejszych czasach ;)
 18. Spokojnie możesz dwa podłączyć pod M.2 Przecież sytuacja kiedy oba dyski wykorzystają całą magistrale jednocześnie w normalnym uzytkowaniu nie wystepują a jak już to chwilowo. Zdecydowanie wygodnie mieć na M.2 i korzystać z zalet niż w zamian dwa SATA
 19. A CDM sam tak wychodzi. Chyba różnice w algorytmie testującym
 20. Lepiej 256GB niz 120... Wynikami sie nie przejmuj. Wazny by laptop zaczal teraz plynnie dzialac. Magician sam wyprobuj i ocen. Placebo to na pewno nie jest ale w kazdych zadaniach da odczuwalny efekt. Z tego oprogramowania wiecej pozytku do diagnostyki, monitorowania czy dbania o aktualizacje firmware.
 21. Hmm, to chyba inne testy czytaliśmy :) Nowe gdyby nie cena są bezapelacyjnie lepsze przecież.
 22. rafa

  Cities Skylines

  Ktos jeszcze buduje w CS? :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.