Skocz do zawartości
nineinch

Prescott 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko znajdź porównanie 48 procków w jednym miejscu....żeby przejżeć testy różnych modeli musiałbyś troszkę poświęcić na to czasu...już mi nie chodzi o to czy te testy są w pełni wiarygodne - a wydaje mi się że w 80 % są . I tak jeżeli mi się coś "spodoba" to sprawdzę to w 30 róźnych miejscach przed zakupem (chyba jak każdy).

Aha czegoś tutaj do końca nie rozumiem. Jeżeli są sponsorowani "chodzi o chip" to dostają sprzęt od jakiegoś sklepu (przedtawiciela). To teraz powiedz mi co im da napisanie nieprawdy (np. że taki a taki procek jest lepszy niz w rzeczywistości) przeciez tego procka i tak można wszędzie kupić - nie tylko u tego sponsora.

 

PS

Czasem i forumowicze są sponsorowani (co nie jest oczywiście czymś złym) :)

Pozdro

1287127[/snapback]

jedna sprawa.

wiekszosc ludzi nie kupuje 48 procesorow.

to po pierwsze po drugie.

Jezeli ktos szuka czegos konktretnego sprawa zaweza sie do kilku mozliwosci.

gostek ktory kupuje durnia 1600 nie bedzie podniecal sie fx55 i p4ee

a kupiec xenona czy opterona nie bedzie szukal szczegolow w srod celeronow.

takie zestawienia sa .....

moze dobre dla napedzania klijenteli oraz licytowania sie 15-latkow an przerwie

procami ktorych nigdy nie beda mieli.

na swoim przykladzie wiem ze w konkretnym przypadku zadne takie ogolne zestawienia

nic nie pomagaj przy konkretnych problemach.

Dzieki np Vipowi i paru innym userom rozwiazalo mi sie wiele spraw.

A to tylko dzieki temu ze akurat pisali szczegolowo o problemie ktory mnie

dotyczyl a nie podniecali sie jakimis slupkami.

Chipa tak jak benchmark.pl czyli dawne wojo uwazam za stragan

afiszami reklamowymi a nie facha literature.

No chyba ze ktos jest fetyszysta afiszy reklamowych prockow i innych takich.

Te forum jak i dowolna lista dyskusujna jest 100 razy wiecej warta niz

nabity reklamami i sponsorowanymi artami cip itp.

Tutaj moge dowiedziec sie jak zachowuje sie in real a do tego w ekstremalnych

warunkach sprzet.

Milosnicy komuter "swiata, cipa itp nie wiem co tu szukaja.

A wydawanie kasy na papier gdy ma sie net to juz szczyt glupoty.

Co do zestawienia twojego "procow" polecam tomshardware.

Duzo bardziej szczegolowe i aktualne i taniej, kosztuje klik myszki.

Oszczedzasz lasy przyjacielu :-)))

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawa.

wiekszosc ludzi nie kupuje 48 procesorow.

to po pierwsze po drugie.

Jezeli ktos szuka czegos konktretnego sprawa zaweza sie do kilku mozliwosci.

gostek ktory kupuje durnia 1600 nie bedzie podniecal sie fx55 i p4ee

a kupiec xenona czy opterona nie bedzie szukal szczegolow w srod celeronow.

takie zestawienia sa .....

moze dobre dla napedzania klijenteli oraz licytowania sie 15-latkow an przerwie

procami ktorych nigdy nie beda mieli.

na swoim przykladzie wiem ze w konkretnym przypadku zadne takie ogolne zestawienia

nic nie pomagaj przy konkretnych problemach.

Dzieki np Vipowi i paru innym userom rozwiazalo mi sie wiele spraw.

A to tylko dzieki temu ze akurat pisali szczegolowo o problemie ktory mnie

dotyczyl a nie podniecali sie jakimis slupkami.

Chipa tak jak benchmark.pl czyli dawne wojo uwazam za stragan

afiszami reklamowymi a nie facha literature.

No chyba ze ktos jest fetyszysta afiszy reklamowych prockow i innych takich.

Te forum jak i dowolna lista dyskusujna jest 100 razy wiecej warta niz

nabity reklamami i sponsorowanymi artami cip itp.

Tutaj moge dowiedziec sie jak zachowuje sie in real a do tego w ekstremalnych

warunkach sprzet.

Milosnicy komuter "swiata, cipa itp nie wiem co tu szukaja.

A wydawanie kasy na papier gdy ma sie net to juz szczyt glupoty.

Co do zestawienia twojego "procow" polecam tomshardware.

Duzo bardziej szczegolowe i aktualne i taniej, kosztuje klik myszki.

Oszczedzasz lasy przyjacielu :-)))

Pzdr

1287152[/snapback]

Widzę, że nie jesteś miłośnikiem "papierowego" przekazywania informacji - mam nadzieję że tylko "pism komputerowych".:). Masz rację co do reklam w gazetach ipt. chociaż co do lasów to całkiem inny temat:). Przykład ten podany przeze mnie był -jak spojrzysz do pierwszej mojej odpowiedzi na twój post - był po pierwsze troszke ironiczny - bo mało kto takiego procka jak ten podany przeze mnie kupuje (bardziej chodziło mi o zamiane intela na amd - porównanie czy to się opłaca), po drugie napisałem tam, że można spojrzeć np. do chipa - a nie że jest to jedyne fachowe źródło.

Poza tym przyjacielu pewnie się jeszcze uczysz i masz zawsze czas i ochotę na serfowanie po internecie po 12 godzin dziennie . Jak wracam po pracy (9h przed monitorem) to powiem Ci strzeże czasem mam dość - więc może szczytem głupoty to nie jest, że czasem poczytam gazetę (przynajmniej dla mnie). Co do informacji na forum - to się zgodzę w 100% - też sam bardzo dużo skorzystałem, czasem też pomogłem itp.

Dziwni mnie tylko jedno - dlaczego wg Ciebie osoby czytające np. chip, software czy inne komputerowe gazety mają nie korzystac z forum dyskusyjnego czy grup dyskusyjnych. To tak jakbyś powiedział, że dziwne są osoby czytające rzeczypospolitą czy wyborczą i korzystające z serwisu gazeta.pl czy podobnego.

A odnośnie tego testu - zawsze jest ktoś nie mający wiedzy co jest na rynku, na co warto spojrzeć - więc według mnie i takie testy (choć może troszke okrojone) mają sens.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jesteś miłośnikiem "papierowego" przekazywania informacji - mam nadzieję że tylko "pism komputerowych".:). Masz rację co do reklam w gazetach ipt. chociaż co do lasów to całkiem inny temat:). Przykład ten podany przeze mnie był -jak spojrzysz do pierwszej mojej odpowiedzi na twój post - był po pierwsze troszke ironiczny - bo mało kto takiego procka jak ten podany przeze mnie  kupuje (bardziej chodziło mi o zamiane intela na amd - porównanie czy to się opłaca), po drugie napisałem tam, że można spojrzeć np. do chipa - a nie że jest to jedyne fachowe źródło.

Poza tym przyjacielu pewnie się jeszcze uczysz i masz zawsze czas i ochotę na serfowanie po internecie po 12 godzin dziennie . Jak wracam po pracy (9h przed monitorem) to powiem Ci strzeże czasem mam dość - więc może szczytem głupoty to nie jest, że czasem poczytam gazetę (przynajmniej dla mnie). Co do informacji na forum - to się zgodzę w 100% - też sam bardzo dużo skorzystałem, czasem też pomogłem itp.

Dziwni mnie tylko jedno - dlaczego wg Ciebie osoby czytające np. chip, software czy inne komputerowe gazety mają nie korzystac z forum dyskusyjnego czy grup dyskusyjnych. To tak jakbyś powiedział, że dziwne są  osoby czytające rzeczypospolitą czy wyborczą i korzystające z serwisu gazeta.pl czy podobnego.

A odnośnie tego testu - zawsze jest ktoś nie mający wiedzy co jest na rynku, na co warto spojrzeć - więc według mnie i takie testy (choć może troszke okrojone) mają sens.

Pozdro

1287210[/snapback]

nie ucze sie juz.

sam ciezko pracuje na swoj sprzet, wiec nie interesuja mnie

"newsy" oraz jaki to zajefanie fajny jest fx55 i jak sie ma jego

slupek do durona 1600 czy celerona.

Interesuje mnie dokladnie tylko to co chce kupic.

Ale szczegolowo, tutaj bez szukania sie nie obejdzie,

chyba ze kogos poprostu stac na kupno pc ze sklepu

dokladnie w takim zestawieniu jakie polecil

jasnowszystkowiedzacy pan sw. redaktor z cipa.

piszesz o stracie czasu, dla mnie czytanie takiej

prasy ktora w chwili wydania czuc juz myszka to strata czasu.

Ja potrzebuje konkretow a nie papki jakiegos zgredaktora

ktorego wiedza czesto bardzo odbiega od tego co prezentuja

goscie na tym forum. Oni to praktycy a on pan

ktoremu sponsor dal pomacac sprzet i napisac ochy i achy.

Nigdzie tam nie przeczytasz o np. temp mofsetow na konkretnej

plycie z konkretnym procem itp.

Co do lasow to komp chlonie energie ktorej pozyskiwanie

kosztuje matke nature. Wiec ja mogac obyc sie bez papierowego

medium chyba ze w kwestii "wc" lub dobrej ksiazki ktora bedzie stala

lata a nie trafi do kosza po tygodniu jak "cip".

Produkcja papieru to nie tylko wycinka lasow ale i zatruwanie przez celulozownie

wody i powietrza. Mam okazje mieszkac w okolicy jednego

z wiekszych takowych molochow w Polsce.

A co do "gazet" 2.5 roku pracy w wydawnictwie od cd action i zycia na goraco.

Wiec co sie tam i w jakis sposob pisze w "prasie" bez wzgledu na tematyke

nie jest mi obcy.

Ale podziwiam naiwnosc niektorych.

W takich gazetkach nic nie jest prawdziwe poczawszy od ilosci

piegow, kolorze skory "gwiazd" na rozkladowce, kolor potraw w kacikach

gastronomicznych to wszystko efekt pracy studia repro a nie rzeczywistosci.

Tak samo jest z tekstem i jego merytorycznoscia.

Polecam ci kiedys zakupic pare gazetek jednego wydawcy z 3 miesiecy :-))

Jak sie zdziwisz gdy nagle okaze sie ze art sie powtarza, zdjecie pana doktora

to fota pracownika repro lub skladu :-)))

Myslisz ze w "cipie" jest inaczej bo jest "komputerowy" ?

heh

cuz czas sie obudzic .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też prescotta tylko że 2.8ghz. Podkręciłem go narazie na 3.2ghz na płycie Gigabyte duo. Po 4 godzinach gry w dooma3 bios wyświetla temperaturę 40-44 stopni, a mam boxowy cooler :)

Za pomocą jakiego programu mogę dokładniej sprawdzić temperaturę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą jakiego programu mogę dokładniej sprawdzić temperaturę???

1287381[/snapback]

No właśnie, właśnie. Pytanie za 100 punktów... :? Z jednej strony przy OC temperatura pracy CPU jest kluczowa, z drugiej brak jest jakichś miarodajnych narzędzi pomiaru. Czy przy oznaczaniu temperatury, tak jak przy napięciach pozostaje tylko pomiar jakimiś miernikami/termometrami? Ale jak się ma ten pomiar do rzeczystej temp. CPU, przecież nie wwiercę się do rdzenia?

Sprawa dla mnie osobiście jest wielce irytująca, gdyż mam spore rozrzuty temperatur w różnych aplikacjach. Najśmieszniejsze jest to, że przecież wszystkie teoretycznie (czy praktycznie?) korzystają z tych samych czujek. Czyżby inny wzorzec skali Celsjusza był np. w Motherboard Monitorze, inny w SpeedFanie, a jeszcze inny w Evereście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ucze sie juz.

sam ciezko pracuje na swoj sprzet, wiec nie interesuja mnie

"newsy" oraz jaki to zajefanie fajny jest fx55 i jak sie ma jego

slupek do durona 1600 czy celerona.

Interesuje mnie dokladnie tylko to co chce kupic.

Ale szczegolowo, tutaj bez szukania sie nie obejdzie,

chyba ze kogos poprostu stac na kupno pc ze sklepu

dokladnie w takim zestawieniu jakie polecil

jasnowszystkowiedzacy pan  sw. redaktor z cipa.

piszesz o stracie czasu, dla mnie czytanie takiej

prasy ktora w chwili wydania czuc juz myszka to strata czasu.

Ja potrzebuje konkretow a nie papki jakiegos zgredaktora

ktorego wiedza czesto bardzo odbiega od tego co prezentuja

goscie na tym forum. Oni to praktycy a on pan

ktoremu sponsor dal pomacac sprzet i napisac ochy i achy.

Nigdzie tam nie przeczytasz o np. temp mofsetow na konkretnej

plycie z konkretnym procem itp.

Co do lasow to komp chlonie energie ktorej pozyskiwanie

kosztuje matke nature. Wiec ja mogac obyc sie bez papierowego

medium chyba ze w kwestii "wc" lub dobrej ksiazki ktora bedzie stala

lata a nie trafi do kosza po tygodniu jak "cip".

Produkcja papieru to nie tylko wycinka lasow ale i zatruwanie przez celulozownie

wody i powietrza. Mam okazje mieszkac w okolicy jednego

z wiekszych takowych molochow w Polsce.

A co do "gazet" 2.5 roku pracy w wydawnictwie od cd action i zycia na goraco.

Wiec co sie tam i w jakis sposob pisze w "prasie" bez wzgledu na tematyke

nie jest mi obcy.

Ale podziwiam naiwnosc niektorych.

W takich gazetkach nic nie jest prawdziwe poczawszy od ilosci

piegow, kolorze skory "gwiazd" na rozkladowce, kolor potraw w kacikach

gastronomicznych to wszystko efekt pracy studia repro a nie rzeczywistosci.

Tak samo jest z tekstem i jego merytorycznoscia.

Polecam ci kiedys zakupic pare gazetek jednego wydawcy z 3 miesiecy :-))

Jak sie zdziwisz gdy nagle okaze sie ze art sie powtarza, zdjecie pana doktora

to fota pracownika repro lub skladu :-)))

Myslisz ze w "cipie" jest inaczej bo jest "komputerowy" ?

heh

cuz czas sie obudzic .

Pzdr

1287294[/snapback]

Oki kolego - skonczmy tą dyskusję bo chyba zabierzemy cale miejsce przeznaczone na tym forum :) A co do papieru to nie chodziło mi o porównanie kosztów jakie przynoszą : produkcja papieru i energia którą ciągnie komputer:) Może jeszcze o tym pogadamy - na innym forum:)

Tak czy inaczej dzięki za dyskusje :) Każdy przedstawił to co ma do powiedzenia i wszystko spox.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czytaj kto ci karze??

PS: Nie jestem twoim synkiem trolu!!

1288339[/snapback]

nie bądz taki nerwous

posadziłes małego bzdeta w swiat ale to nie powód by byc niegrzecznym, bardziej powód do wiekszej umysłowej samokontroli za pisane słowo na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coście się mnie uczepili :) Drażni mnie jak kolo pisze że coś jest gorsze od drugiego (bez argumentu konkretnego) a potem jeszcze sie czepia do czyjejś opini (również bez argumentu) A dowodem na to że obecne Intele wymagają chłodzenia wodnego niech będzie filmik z tom's hardware. Wiem wiem może dobre chłodznie powietrzne jakoś tam wrobi ale jak długo będziemy zwiększać radiatory?? Prescott to jak dla mnie niwypał Intela. I MAM PRAWO DO TAKIEJ OPINII!!!! A gadanie bez żadnego argumentu, że gadam głupty to jakaś paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coście się mnie uczepili :) Drażni mnie jak kolo pisze że coś jest gorsze od drugiego (bez argumentu konkretnego) a potem jeszcze sie czepia do czyjejś opini (również bez argumentu) A dowodem na to że obecne Intele wymagają chłodzenia wodnego niech będzie filmik z tom's hardware.  Wiem wiem może dobre chłodznie powietrzne jakoś tam wrobi ale jak długo będziemy zwiększać radiatory?? Prescott to jak dla mnie niwypał Intela. I MAM PRAWO DO TAKIEJ OPINII!!!! A gadanie bez żadnego argumentu, że gadam głupty to jakaś paranoja.

1288543[/snapback]

dokladnie kadet1212 popieram cie 100% bo jak wiadomo juz coraz wiecej firmowych chodzby graf .. wychodzi z wodnym chlodzeniem :) he he ,, wiedz jeszcze troszke i procki tez beda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka Intela 2,8GHz Prescott na MoBo Abit IC7-G i nie wiem czemu temperature mam w Idle 54-56 w stresie 68-70 stopni ?? Cooler taki jak poniżej. Czemu inni mają o wiele niższą temp (nalewa0). Wiem że Abit zawyża temp. ale 70 stopni to już chyba przesada!!! Jak zapodaje Prime to wywala error po 5 min przy UWAGA 73 stopniach !!!!!!!. A podkęcony jest tylko na 3,2 GHz.Nie wiem czy to wina coolera czy procka czy też chłodzenia budy!!

Prosze o porady !!!

---------------------

P4E2,8@3,2(14*229)C0:( /Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/

Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coście się mnie uczepili :) Drażni mnie jak kolo pisze że coś jest gorsze od drugiego (bez argumentu konkretnego) a potem jeszcze sie czepia do czyjejś opini (również bez argumentu) A dowodem na to że obecne Intele wymagają chłodzenia wodnego niech będzie filmik z tom's hardware.  ...

Mówisz ze się czepiaja a sam piszesz tylko jednostronnie - naprawde przeczytaj prosze swój post jeszcze raz... Nie ma ZADNEGO dowodu ze obecne Intele WYMAGAJĄ chłodzenia wodnego - skąd taki pomysł?? Powiedz czy to jest fachowa opinia? Dowodem ma być filmik?? Do czego zmierzamy podpierając swoje opinie czymś co nie nasze - nie znane - bez argumentów jak juz wspomniałeś ... Powiem tak bo wojna na słowa to nic dobrego - jestem za tym aby jakie tylko są platformy - walczyły ze soba na ceny - jakość - podejscie do klienta ale niech nie przenosi się to na klienta bo będzie zakrawać na paranoję - teraz dowód: ma intela jak w temacie boxowy cooler i zadnych kłopotów z temp - kolejna myśl - jak przyjdzie mi ochota zmienie na AMD i bede napewno bardzo zadowolony - nie ma tu zacietrzewienia a racjonalne podejscie - czego zycze naprawde nam wszystkim - kompy mają nam pomagać a nie dzielić - skłócać .. Nie bierz proszę niczego do siebie - wręcz przeciwnie mam nadzieje ze kiedyś wypijemy piwo i pogadamy o roznych podejsciach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coście się mnie uczepili :) Drażni mnie jak kolo pisze że coś jest gorsze od drugiego (bez argumentu konkretnego) a potem jeszcze sie czepia do czyjejś opini (również bez argumentu) A dowodem na to że obecne Intele wymagają chłodzenia wodnego niech będzie filmik z tom's hardware.  Wiem wiem może dobre chłodznie powietrzne jakoś tam wrobi ale jak długo będziemy zwiększać radiatory?? Prescott to jak dla mnie niwypał Intela. I MAM PRAWO DO TAKIEJ OPINII!!!! A gadanie bez żadnego argumentu, że gadam głupty to jakaś paranoja.

1288543[/snapback]

to chodzi stabilnie na 4GHz i przy okazji jest baaardzo cichutkie (idle 48'C,stress ~60'C)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wiec nie cfaniakuj chlopcze i nie pindol mi tu ze prescott wymaga wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę Zawadaki chyba będe musiał zmienić cooler na inny bo ten nie dość że huczy to nie odbiera chyba za dobrze ciepełka z procka!!!

-------------------

P4E2,8@3,2(14*229)C0:( /Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chodzi stabilnie na 4GHz i przy okazji jest baaardzo cichutkie (idle 48'C,stress ~60'C)

 

wiec nie cfaniakuj chlopcze i nie pindol mi tu ze prescott wymaga wc

1289113[/snapback]

No nie dziwię się przy takim chłodzeniu... => Thermalright SP-94 No i różnica między temperaturą maksymalna w stresie to tylko ok. 10 C... Wiem że to sporo podkręcony proc ale jakby chodził na default to byś nie kupił takiego radiatora. Suma sumarum tempratura byłaby podobna. Kiedyś intel bardzo mi się podobał za to że nie robił procesorów które grzeją się jak piece, ale teraz rolę się odwróciły.... Wcale nie napisałem, że wymaga ale jest bardzi bliski temu wymogowi. I zauważyłem że tak nie powinno być... Intel napewno ma projekty dużo lepszych procesorów a wciska takie grzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądz taki nerwous

posadziłes małego bzdeta w swiat ale to nie powód by byc niegrzecznym, bardziej powód do wiekszej umysłowej samokontroli za pisane słowo na przyszlosc

1288376[/snapback]

 

nie no moze nie ze nie wypal bo moc ma i w multimediach jest dobry ale faktycznie z ta temperatura

intel przegial

i nie zachhwycaj sie juz tak tym amd bo nie ma na swiecie rzeczy idealnych niedawno amd tez robilo kaloryfery

 

miejmy nadzieje ze technika pojdzie w innym kierunku i ze procesorem bedzie wielki organiczny smark ktory nie bedzie sie grzal w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no moze nie ze nie wypal bo moc ma i w multimediach jest dobry ale faktycznie z ta temperatura

intel przegial

i nie zachhwycaj sie juz tak tym amd bo nie ma na swiecie rzeczy idealnych niedawno amd tez robilo kaloryfery

 

miejmy nadzieje ze technika pojdzie w innym kierunku i ze procesorem bedzie wielki organiczny smark ktory nie bedzie sie grzal w ogole

1289415[/snapback]

 

 

wuja

 

cytuj no z głową!!!

 

bo wychodzi na to ze zachwycam sie tam jakimś kalkulatorkiem amd zwanym :lol: :lol: - joke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no moze nie ze nie wypal bo moc ma i w multimediach jest dobry ale faktycznie z ta temperatura

intel przegial

i nie zachhwycaj sie juz tak tym amd bo nie ma na swiecie rzeczy idealnych niedawno amd tez robilo kaloryfery

 

miejmy nadzieje ze technika pojdzie w innym kierunku i ze procesorem bedzie wielki organiczny smark ktory nie bedzie sie grzal w ogole

1289415[/snapback]

Heh napisałem później że za to właśnie ceniłem Intela... że nie robił kaloryferów... I w ogóle amd było ble :P

PS: Dobry motyw z tym smarkiem :))))) Ja chce jednego :D Może być Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip - napisz proszę co to za cooler i czy faktycznie taki dobry/cichy?

1289232[/snapback]

ThermalRight SP-94 + Papst 3412 N/2GL

 

wentyl na 12V ma 2000rpm.Do temp.55'C abiciak moj utrzymuje go na 60% mocy wiec rpm ok 1500...powyzej 55'C odpala sie na max rpm

 

do tego dobra wentylacja budy (wszystkie wentyle 3-5V) i jest luksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam Pentagrama 80 AlCu puszczony na minimum ~1600 rpm + jeden w suficie Arctic tesz na minimum i nigdy mi temperatura nie przekroczyła 55 a w Idle mam przewaznie 37-39

Wczesniej miałem celka D 2,66 tamten to dopiero był mały kaloryfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ swoja bude obkleilem tak samo jak ty swoja ( mialem duzo pudelek po roznorakim sprzecie :D ), i musze powiedziec ze jest o wiele ciszej, jednak jeszcze jedna rzecz mnie irytowala w takiej "cichej" obudowie, mianowicie , jakby to nazwac , "syczenie" powietrza ktore wypychaly wentylatory przez kratki wentylacyjne, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wentylki puszczone na 1400-1600 troche halasowaly ( znaczy powietrze wypychane) i po wycieciu "kratek wentylacyjnych" jeszcze troche ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja celina na Prescocie 2,4 @ 3,4 nie odczuła nigdy większej temp niż 60C chyba że odczyty mnie robią w ch..  :D BoX wentyl z miedzianym rdzeniem robi robotę.

1290710[/snapback]

A jaki masz bios bo starsze niz 3A robia w ch... z temp zawsze pokazuja temp miedzy 50;55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios bo starsze niz 3A robia w ch... z temp zawsze pokazuja temp miedzy 50;55

1290838[/snapback]

Mam 3.31 A. Nurtuje mnie pewien motyw, gdy włączę komputer i na szybciora do biosu sprawdzam temp. ma ok 46-48 i tak zawsze czy możliwe aby się tak nagrzał w hmm 15-20s?? Oczywiście przed tym procesor się wystudził do temp. pokojowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3.31 A.  Nurtuje mnie pewien motyw, gdy włączę komputer i na szybciora do biosu sprawdzam temp. ma ok 46-48 i tak zawsze czy możliwe aby się tak nagrzał w hmm 15-20s?? Oczywiście przed tym procesor się wystudził do temp. pokojowej

1291358[/snapback]

Ja bym się na Twoim miejscu cieszył, ze to nie jest 54-56C jak jest u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie sredni 60'

ale wiecie co odkrylem

mam asusa P5P800 tam jest taki duzy radiator od chipsetu pod prockiem ktory sie dosc ladnie grzeje nagrzewajac przy okazji procka

to dla tego tak sie dzieje

raczej nie bede go cholodzil wiatrakiem bo nie chce miec

wiatrakow z komputeram tylko komputer z wiatrakami

 

i tak juz wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3.31 A.  Nurtuje mnie pewien motyw, gdy włączę komputer i na szybciora do biosu sprawdzam temp. ma ok 46-48 i tak zawsze czy możliwe aby się tak nagrzał w hmm 15-20s?? Oczywiście przed tym procesor się wystudził do temp. pokojowej

1291358[/snapback]

To normalne u mnie tez w biosie jest 48 a chwile później w windzie jest juz tylko 39 ale program setup bios angażuje prawie caly procesor bo nie chodzi a trybie 32 bit ani chronionym ani nie korzysta z żadnych systemów zarzadzania energii bo pracuje na bradzo niskim poziomie

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne u mnie tez w biosie jest 48 a chwile później w windzie jest juz tylko 39 ale program setup bios angażuje prawie  caly procesor bo nie chodzi a trybie 32 bit ani chronionym ani nie korzysta z żadnych systemów zarzadzania energii bo pracuje na bradzo niskim poziomie

1291565[/snapback]

Nie spada temp. mi w windzie :blink: ok 48c, dopiero w stresie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...