Skocz do zawartości
TCJ

Karta Graficzna Do 1100 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Mam pytanie. Posiadam do wydania ok. 1100 zl na nowa karte graficzna.

Jaka bedzie najbardziej wydajna karta w tym przedziale cenowym?

Zalezy mi bardzo na tym by karta byla AGP a nie PCI-E.

Czy warto inwestowac w produkty Nvidii czy ATI?

Osobiscie mam na celowniku Radeona 9800 Pro za ok 750 zl lub Gigabyte GF6600 GT ale nie wiem czy warto kupic taka karte czy lepiej dolozyc i kupic nieco wydajniejsza. Jezeli tak to jaka?

PS. Czy duza jest roznica wydajnosci pomiedzy R9800 Pro oraz 6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9800PRO. Miałem do przedwczoraj GeForce 6600GT SPARKLE, i ten Radek bije go na głowe. GT jest dużo lepszy (chodź jak podkręcisz Radka to się troche niweluje), ale tylko w 3D Mark 2005. Niektórzy mówią jescze o DOOMIII, ale według mnie, nie ma aż takiej różnicy. Radeon ma także lepszą jakość grafiki. No i jest teraz tańszy B)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Asus 6800LE z gwarancja modowalnosci na 16 potokow i 6 vertexow za jakies 1000-1100zl, lub jesli lubisz ryzyko to kupisz go ponizej 900zl, jesli masz szczescie to trafisz na egzeplarz gdzie odblokujesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest droższa od innych 6800 bo ma zastosowane pasywne chłodzenie. Jest to może ciche rozwiązanie, ale napewno nie praktyczne jeżeli ktoś chce odblokować potoki czy podkręcić. Bowiem obydwie te czynności podnoszą temperature rdzenia, która i tak jest bardzo wysoka na tej karcie.

 

Jak koledzy napisali wcześniej, bierz albo leadteka 6800 za 1100zł, albo ASUSA 6800LE z gwarancją modowalnośći na 16 potoków - znajdziesz go na allegro. Ja z tych 2 wolałbym ASUSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest droższa od innych 6800 bo ma zastosowane pasywne chłodzenie. Jest to może ciche rozwiązanie, ale napewno nie praktyczne jeżeli ktoś chce odblokować potoki czy podkręcić. Bowiem obydwie te czynności podnoszą temperature rdzenia, która i tak jest bardzo wysoka na tej karcie.

 

Jak koledzy napisali wcześniej, bierz albo leadteka 6800 za 1100zł, albo ASUSA 6800LE z gwarancją modowalnośći na 16 potoków - znajdziesz go na allegro. Ja z tych 2 wolałbym ASUSA.

1284790[/snapback]

tak tylko ze jak zepsuje Ci sie ASUS le to potem mozesz nie dostac modowalnego, a przy 6800 12/5 masz zawsze, co ajmniej 12/5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup 6800 zwyklego i postaraj sie odblokowac mu potoki i vertexa...

jak ci sie uda to bedzie to najlepiej wydane 1100zl w dziejach twojego kompa

a jak ci sie nie uda to bedzie to najlepiej wydane 1100zl za sprzet nie do krecenia z ta wydajnoscia :]

a tak na przyszlosc to mozna znalesc na forum co kupic do jakiej kwoty i mozna tez znalesc adres

WWW.SKAPIEC.PL <--tam sa ceny i duzo sklepow...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to szczerze mówiąc nie rozumiem, po co 1100 zł na kartę graficzną wydawać? Uzyskasz 200 FPS zamiast 100? Jak monitor ma 85Hz, to i tak nie ma żadnego znaczenia :-P

1317183[/snapback]

Nie, zeby uzyskac 30 fps przy 4xAA i 16xAF i w wysokiej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna poczekac az wyjdzie 800xl na agp i wtedy moze to byc bardzo dobry wybor.

 

Ewentualnie poczekac na premiere r520 i wtedy osiemsetki spadna do normalnych cen.

 

Oczywiscie nie sugeruje tutaj czekania w nieskonczonosc bo wtedy sobie nigdy nic nie qpisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...