Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

No daj spokoj tym koniom :), wg mnie takie zastosowanie konika jak podales jest dopiero bezsensowne, wyszedlby wtedy SimHorse a tak naprawde nikt by z tych funkcji nie korzystal i nie mowie tu o malo istotnych dodatkach co podnosza wartosc gry a o masie dupereli ktore sa zupelnie zbedne i tylko pusly by efekt, co do rozwoju zwierzaka czy jego ewentualnej sprzedazy moge sie zgodzic - ok, ale wyscigi hodowla, kolorowe kucyki, jazda na wystawy :) etc. to jakies nieporozumienie :) mysle ze akurat te elementy nie budowalyby klimatu a sklaniaja sie ku gatunkowej unifikaji gier, tak żeby nawet dajmy na to twoja 10 letnia siostra mogla sobie cos w tej grze znalezc, nie o to wg mnie chodzi :|

Z rzeczy potrzebnych kuniowi w Oblivionie to tylko mozliwosc przenoszenia ekwipunku i walka na koniu, wiecej nie potrzeba.

Idac takim torem rozumowania to caly Oblivion to kicha bo:

- nie mozna polerowac broni

- w karczmie nie mozna wychedorzyc barmanki

- nie ma potrzeby zalatwiania sie

- jak deszcz pada to nie trzeba suszyc portek

 

Rozumiesz? cRpg nie ma na celu ladowania sterty niepotrzebnych bzdetow zeby bylo tego wiecej na liscie co zekomo ma podniesc realizm - bzdura, trzeba wybierac takie ktore sa funkcjonalne a jednoczesnie buduja świat bez nadmiernego przepychu.

Oczywiscie wszytsko to tyczy sie tego biednego konia :]

 

A jezeli az tak wam brakuje roznych urozmaicen w cRpg to polecam wejsc na jakas stronke ze starymi grami i sciągnąc kilka dinozaurow gatunku:

 

Anvil of Dawn

Dark Sun

Dungeon Master

Eye Of The Beholder

Ultimy

Wizardy

 

Szkoda ze to bylo az tak dawno temu...

EOT

Bardzo mnie cieszy, że mój skromny komentarz podniecił cię do tak rozbudowanej wypowiedzi :wink: ...nie można jednak nie dostrzec, że popuściłeś trochę zanadto wodzę fantazji i dlatego twój komentarz ostatecznie ma raczej nieiwelki związek z tym o czym mówiłem :wink:...Podobne do luźno sugerowanych przeze mnie rozwiązań występwoały np. w FF VII (a skoro to wg ciebie sim - horse :wink: to dalsza dyskusja mija się z celem)...Idąc twoim torem rozumowania można napisać cokolwiek bez większego ładu i składu i dołaączyć to jako niby-komentarz do cudzej wypowiedzi :wink:

 

Od biedy celnie punktuje Pioorek - ale po Morrowindzie...obecnie zawód zawadza o zenita :wink: (niemniej zaprowadzę pewne restrykcje) :wink: ...przy czym - Pioorek - jezeli czujesz się znudzony to zmień forum;-) (chociaż na chwilkę ;-))

 

Czy wiadomo ostatecznie czy w G3 nie będzie koni ani innych transportów?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że mój skromny komentarz podniecił cię do tak rozbudowanej wypowiedzi :wink: ...nie można jednak nie dostrzec, że popuściłeś trochę zanadto wodzę fantazji i dlatego twój komentarz ostatecznie ma raczej nieiwelki związek z tym o czym mówiłem :wink:...Podobne do luźno sugerowanych przeze mnie rozwiązań występwoały np. w FF VII (a skoro to wg ciebie sim - horse :wink: to dalsza dyskusja mija się z celem)...Idąc twoim torem rozumowania można napisać cokolwiek bez większego ładu i składu i dołaączyć to jako niby-komentarz do cudzej wypowiedzi :wink:

Po pierwsze twoj komentarz mnie jakos nie podniecil specjalnie bo do tego Duke nie wystarczy :wink: a cytowalem go tylko dlatego zeby zanegowac twoje notoryczne marudzenie ktore zarowno w temacie o Oblivionie i G3 przewija sie nader czesto, a sledze te tematy od dluzszego czasu.

 

Rozbudowane wypowiedzi chyba cie nie przerazaja :wink: Sam komentarz mysle ze ma wiekszy zwiazek z tym co pisales niz sadzisz ale nie mnie to oceniac :) a sprawa generalnie dotyczy KONIA. Jednak jest to czysta demagogja co by moglo byc a nie ma i dlaczego etc. wiec dalsze rozwijanie tego watku mozemy sobie odpuscic B)

Z kolei mowisz ze jak nazywam tos sim-horse to nie a o czym gada, no dobra twoja sprawa, ja Ci moge wylozyc moja koncepcje uzycia konia, Ty swoja i koniec ;]

 

A tak wogole chyba zbyt osobiscie traktujesz posty innych, twoja wypowiedz zainspirowala mnie poprostu do takiego wywodu i tyle, moze nie lubisz gdy ktos podawaza twoj autorytet o ile oczywiscie za takowy sie w jakims stopniu uwazasz choc nie byloby to zbyt obiektywne z twojej strony, zauwazylem ze jezeli mowisz "nie pdooba mi sie Oblivion" to, o mamo,- wyrocznia, gra kupa i wogole nie warto na to spojrzec - to jest twoja subiektywna ocena wiec jezeli raz ja juz oznajmiles to wystarczy :?

 

Pozatym porownywac FFVII do Obliviona czy G3 to lekkie nieporozumienie bo to sa zupelnie inne gry choc cRpg, japonczycy robia swoje bo ich swiat jest inny i pojecie rpg tez jest inne, nie wiem jezeli brakuje ci kurczakow ktore mozna ujezdzac to sorki :)

 

A jezeli mozesz to wytlumacz co by Ci dalo gdybys mogl hodowac konie w Oblivionie albo G3? :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze twoj komentarz mnie jakos nie podniecil specjalnie bo do tego Duke nie wystarczy :wink: a cytowalem go tylko dlatego zeby zanegowac twoje notoryczne marudzenie ktore zarowno w temacie o Oblivionie i G3 przewija sie nader czesto, a sledze te tematy od dluzszego czasu.

 

Rozbudowane wypowiedzi chyba cie nie przerazaja :wink: Sam komentarz mysle ze ma wiekszy zwiazek z tym co pisales niz sadzisz ale nie mnie to oceniac :) a sprawa generalnie dotyczy KONIA. Jednak jest to czysta demagogja co by moglo byc a nie ma i dlaczego etc. wiec dalsze rozwijanie tego watku mozemy sobie odpuscic B)

 

A tak wogole chyba zbyt osobiscie traktujesz posty innych, twoja wypowiedz zainspirowala mnie poprostu do takiego wywodu i tyle, moze nie lubisz gdy ktos podawaza twoj autorytet o ile oczywiscie za takowy sie w jakims stopniu uwazasz choc nie byloby to zbyt obiektywne z twojej strony ;]

 

Pozatym porownywac FFVII do Obliviona czy G3 to lekkie nieporozumienie bo to sa zupelnie inne gry choc cRpg, japonczycy robia swoje bo ich swiat jest inny i pojecie rpg tez jest inne, nie wiem jezeli brakuje ci kurczakow ktore mozna ujezdzac to sorki :)

 

A jezeli mozesz to wytlumacz co by Ci dalo gdybys mogl chodowac konie w Oblivionie? :)

Trudno rozmwaiac z kimś o tak rozbieganym rozumowaniu jak twoje :wink: ...bez ładu i składu a potem znowu o chodowli koni :wink: albo innych kurczakach do ujeżdżania (skąd ty to bierzesz ?? :wink: )...nawet żartobliwe, proste uwagi - jak twoje - powinny trzymać się kupy...poza tym sprawdź w słowniku co znaczy demagogia :)...

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno rozmwaiac z kimś o tak rozbieganym rozumowaniu jak twoje :wink: ...bez ładu i składu a potem znowu o chodowli koni :wink: albo innych kurczakach do ujeżdżania (skąd ty to bierzesz ?? :wink: )...nawet żartobliwe, proste uwagi - jak twoje - powinny trzymać się kupy...poza tym sprawdź w słowniku co znaczy demagogia :)...

No i tak mozemy rozmawiac bez konca. Czy to takie trudne z jednego komentarza wychwycic 3 watki?

Widze ze twoj argumet jest taki ze moj txt nie ma skladu ni ladu :| jak juz mnie oceniasz pod tym kryterium to moze sprecyzuj :wink: podaj mi przyklad sprzecznosci, bledow merytorycznych itp. ja sie nie obraze ;]

Co do kurczaka :) to chyba jak dobrze pamietam (Ps mialem daaaawno temu i FFVII tez) byl taki srodek transportu/howaniec w tej grze, ofc nie byly to kury gdybyds nie zalapal :) ale chocbosy czy jakos tak - nie pamietam nie lubie azjatyckich crpg.

 

Co do demagogi faktycznie popieprzylem pojecia - nvm, duzo tekstu do ogarniecia i szybkie myslenie. ale to chyba nie bylo meritum mojej wypowiedzi ale widze ze akurat najmniej istotne szczegoly przykuwaja twoja uwage, no coz jak sie nie ma do czego przyczepic to.... :)

 

A jak juz jestesmy tacy uszczypliwi to:

 

....a potem znowu o chodowli koni ....

Polecam slownik ;] o ile Hodowla jest mozliwa to Chodowla raczej nie :)

 

A tak wogole skonczmy juz to bo nas Moderator opi***** ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje już skończyć tę jałową dyskusje. Napewno udało ci się udowodnić, że obrona własnych racji jest dla ciebie najważniwejsza (możeby tak oddzielne forum :wink: ), poza tym nie jesteś przesadnie kulturalny ("gdybyś nie załapał" :wink: ). Pogadajmy o GIII (ugodowo :wink: ).

 

Przy okazji - jako strażnik ortografii - lepiej sprawdź własne wypowiedzi;-)

 

Czy znana jest dokładna data premiery GIII?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje już skończyć tę jałową dyskusje. Napewno udało ci się udowodnić, że obrona własnych racji jest dla ciebie najważniwejsza (możeby tak oddzielne forum :wink: ), poza tym nie jesteś przesadnie kulturalny ("gdybyś nie załapał" :wink: ). Pogadajmy o GIII (ugodowo :wink: ).

 

Przy okazji - jako strażnik ortografii - lepiej sprawdź własne wypowiedzi;-))

 

Czy znana jest dokładna data premiery GIII?

Najzabawniejsze jest to ze narazie to tylko ja przedstawialem swoje zdanie a Ty niestety ograniczyles sie do lakonicznych komentarzy i "wymigujacych" odpowiedzi w stylu "bronisz tylko swoich racjii" "w twoich wypowiedziach nie ma skladu i ladu" - ja bym tego nie powiedzial bo po pierwsze nie bronilem swoich racji bo nikt ich nie negowal :) i nawet to nie byly zadne "racje" tylko ogolne przemyslenia, a pod drugie składnia chyba jakas jednak jest :) i nie wiem gdzie sie ten text kupy sie nie trzyma :[] KONIEC

 

Za brak cooltory najmocniej przepraszam :) ale to chyba przesadnie sie czepiles ;]

 

No wiec pogadajmy o G3 jak najbardziej ugodowo ;]

 

Wiecie jaki system/silnik bedzie odpowiadal za fizyke w G3?

Czy chlopaki z Pirani wspominali cos o zintegrowaniu terenow z G1 i G2 w G3, czy to zupelnie nowe lokacje?

I w koncu jak to jest z enginem, slyszalem ze pierw mial wykorzystywac czesc kodu Morrowinda a pozniej ze Obliviona, wiem wiem Oblivion jest zrobiony na podstawie silnika z M ale jednak roznica w tym czy chlopaki wzieli juz czesc gotowa czy sami obrobli co trzeba?

 

 

PS. CHodowla sie rzuciła mi w oczy :[]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z Piranha Bytes testowali havoca3.0 i physX. Ten ostatni dal bardziej obiecujace rezulataty, poza tym TEORETYCZNIE tkwi w nim wiekszy potencjal, poniewaz kazdy przedmiot posiada swoja wage (waga miecza moze wplynac na to czy przeciwnik sie mocno ugnie pod uderzeniem 8O ) oczywiscie najprawdopodobniej takie smaczki moga sie okazac do zrealizowania tylko poprzez akcelerator fizyki physX, nie mniej jednak nie zmienia to faktu ze physX ma szersze perspektywy rozwoju. Malo tego daje lepsze rezultaty kosztem mniejszego obciazenia cpu.

A ja mam cicha nadzieje ze ten akcelerato grafiki poniesie klape (mam lapa wiec karta rozszerzen odpada <_< ) i cale przeliczenie bedzie jakos dzwigal cpu bez sporego obciazenia procka :-)

 

co do silnika to czesc jest morro czesc jeszcze inna i czesc ich wlasny kod, w jakich proporcjach to nie wiadomo. Czytalem ze silnik G3 bedzie umozliwial podziwianie widokow po horyzont na srednich kartach, wszystko ma sie plynnie skalowac, ponoc koderzy sa zachwyceni rezultatami jakie osiagneli juz na aktualnym etapie a wiadomo ze do premiery jeszcze daleko, nic tylko zacierac raczki.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrIkO rany czytalem jeszcze 10 innych artykolow, odpowiadam na pytanie i jeszcze ci zle :-)

 

ps. od razu napisze ze wiem ze ta wypowiedz jest glupia w sumie bo nie wnosi niczego waznego do syskusji mam nadzieje ze nie dostane za nia %

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Zapowiedz z gry online jest dosc soczysta. Ja nie mam watpliwosci ze ghotic mnie wciagnie, tak jak poprzednie czesci. A tutaj po przeczytaniu tego newsa wychodzi na to, ze twrocy nic nie spieprza i podchodza do tego ostroznie.

Do tego wiesc o wymaganiach sprzetowych mnie ucieszyla ;)

 

Tylko mam watpliwosci co do screenow. Np. screen z galerii gier-online nr. 4

Spojrzcie na twarz i ogolnie postac cala te po prawej co trzyma fajke. Wyglada jak skoczek z ski jump deluxe. A inne screeny juz inaczej, wiec nie wiem wtf i watpie ze to sa skriny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorzy Obka tez zapewniali, ze beda male wymagania i wogole, jeden to sie zarzekal, ze spoko gra na FX5900 (czy 5600 nawet), wiec do takich zapewnien tez bym podchodzil BARDZO ostroznie.

 

Developer nigdy nie powie, ze jego gra bedzie miala duze wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedz z gry online jest dosc soczysta. Ja nie mam watpliwosci ze ghotic mnie wciagnie, tak jak poprzednie czesci. A tutaj po przeczytaniu tego newsa wychodzi na to, ze twrocy nic nie spieprza i podchodza do tego ostroznie.

Do tego wiesc o wymaganiach sprzetowych mnie ucieszyla ;)

 

Tylko mam watpliwosci co do screenow. Np. screen z galerii gier-online nr. 4

Spojrzcie na twarz i ogolnie postac cala te po prawej co trzyma fajke. Wyglada jak skoczek z ski jump deluxe. A inne screeny juz inaczej, wiec nie wiem wtf i watpie ze to sa skriny :/

Zgadzam się w całej rozciągłości :wink: Twórcze wykorzystanie sprawdzonych pomysłów to podstawa...a wątpliwości nie pozbędziemy się oczywista pewnie do premiery.

 

...jeszcze a propos costi - to, że chłpocy z Bethesdy polegli nie znaczy przecież, że to samo spotka G III.

 

p.s.

 

Caleb - "Najzabawniejsze jest to ze narazie to tylko ja przedstawialem swoje zdanie a Ty niestety ograniczyles sie do lakonicznych komentarzy" - najzabawniejsze jest to, że stronę wcześniej napisałem jasno i wyraźnie co uważam na temat o którym rozmawialiśmy (str. 13) :) - obrona własnego zdania to napewno ważna sprawa, ale każdy rację przyzna, że całkowite rozkojarzenie bardzo utrudnia rozmowę :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... całkowite rozkojarzenie bardzo utrudnia rozmowę :wink:...

Spojrz na mojego avatara to moze Ci cos wyjasni :lol2:

A tak wogole to nie zauwazylem, choc czytalem wnikliwie, zebys na str 13 cos konkretnego przedstawil :] jak cos to zacytuj siebie ;]

No ale mniejsza o to, chyba zamkniemy ten marudny temat i skupimy sie na G3.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze a propos costi - to, że chłpocy z Bethesdy polegli nie znaczy przecież, że to samo spotka G III.

Do tekstow developerow o wymaganiach zawsze podchodze bardzo sceptycznie (w zasadzie to blizsze prawdy byloby stwierdzenie, ze uwazam je za stek bzdur ;) ), bo z reguly zdrowo rozmijaja sie one z rzeczywistoscia, najczesciej na niekorzysc graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe screeny!!!

 

podobno sa to zrzuty z wczesnej wersji gry i nie ma w niej zaimpletowanych wiekszosci efektow graficznych, wiec oprawa wizualna moze sie jeszcze sporo zmienic (na korzysc).

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się oświetlenie świata (chodzi o np. słońce padające na teren)...swiat poprzez to wyglądam mało realistycznie. Oblivion pod tym wzgledem jest naprawde dopracowany. Na screenach z obliviona widać było że to drugi / alternatywny świat, a na screenach z gothica3 brakuje "tego czegoś". Oświetlenie powinni poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG pisalem przeciez, ze to nie ostateczny wyglad grafiki. Dla mnie i tak wyglada swietnie i nie wiem co ty widzisz zlego w tym oswietleniu. Bankowo wyglada realistyczniej niz Oblivion, bo nie swieci sie wszystko jak psu... wiadomo co :). W ogole 1 screen rzadzi IMHO :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy na screenach wyzej to w oczy rzuca mi sie generalnie slaby bump mapping, wszytskie textury sa jakies takie plaskie i bez wyrazu :| Do oswietlenie nie mam zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wypas. Wkoncu normalne skriny i widac ze to z gameplay'a.

 

Grafa mnie sie podoba. Jest bardziej realistyczna IMO od obliviona.

Tutaj nie ma bajkowego klimatu widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika wygląda brdzo dobrze. Co najważniejsze nie ma tej cukierkowej sztuczności, która wystepuje w Oblivion :wink: . Poza tym ładna AV to przy grach rpg drugoplanowa sprawa (czego najlepszym dowodem jest wspomniany Oblivion :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ale im sie tam rowno cielo wszystko...

Pokaz slajdow.

Czy u mnie cos nie teges? Macie jakies inne linki do tych pokazow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...