Skocz do zawartości
Keffets

Jaki Monitor Crt?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko idz do sklepu gdzie zeczywiscie bedziesz mogl dokladnie obejrzec obraz na monitorze i zdecydowac sie an zakup ktoregos. Bo w takim MM nie licz na to, ze sprzedawca Ci podlaczy monitor do kompa osobno. I nie sugeruj sie obrazem jaki jest pokazany na wszystkich wlaczonych monitorach, bo podlaczone sa one do jednego czy dwoch kompow, za pomoca jakiegos rozgaleznika, odswiezanie ustawione na 60Hz, a obraz to juz w zaleznosci od tego co chca sprzedac w danym tyg. czy mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesie ze sklepu w ktorym kupilem tego Philipsa 107P50 pojechali z nim do hurtowni i porownali go z innymi egzemplarzami. Sprawdzili dwa monitory i okazalo sie ze wszystkie maja taka sama wade jak moj :? Radze wiec uwazac przy zakupach tego monitora bo jest bardzo prawdopodobne ze trafila do nas jakas wadliwa partia lub poprostu ich jakosc drastycznie spadla. W tej sytuacji monitor oczywiscie zwrocili. Wiec znowu musze podjac decyzje jaki monior :)

 

Wydaje mi sie ze w tej sytuacji jedyny rozsadny wybor to:

17" Samsung SyncMaster 797 MB

lub

17" iiyama Vision Master Pro 407 (HF703UT)

 

Edit:

Teraz dopiero zauwazylem ze chyba nie istnieje monitor Samsung SyncMaster 797 MB :? Zobaczcie TUTAJ.

Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Philips Brilliance 107P i naprawdę, nie żałuję :)

Obraz jest idealny, minimalne problemy z geometrią rekompensuje świetna ostrość itp. Jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów.

Krótko: polecam ;)

 

spo

 

ps. w 1024x768 dasz radę wyciągnąć nawet 119Hz odświeżania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Philipsa. Sam tego kupuje.

A LCD to badziew. One w ogóle nie są ostre a kolory to mój stary Neptun ma lepsze!!!!

1293632[/snapback]

Mialem do czynienia w sumie z trzema Philipsami i wszystkie mialy znacznie gorsza ostrosc przy brzegach.

 

Jesli chodzi o mnie to chyba jednak przerzuce sie na LCD bo na dzien dzisiejszy zakup nowego monitora CRT o dobrych parametrach, bez wad geometrii i przebarwien graniczy z cudem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re CougaR2:

Może miałeś naprawdę niezłego pecha? Ja w sumie używam swojego Philipsa 24/7 i nawet po długiej "sesji" nie widzę żadnych problemów z ostrością przy brzegach.

 

spo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem do czynienia w sumie z trzema Philipsami i wszystkie mialy znacznie gorsza ostrosc przy brzegach.

 

Jesli chodzi o mnie to chyba jednak przerzuce sie na LCD bo na dzien dzisiejszy zakup nowego monitora CRT o dobrych parametrach, bez wad geometrii i przebarwien graniczy z cudem :?

1293656[/snapback]

psatrz u mnie wszyto oki z philipsem cud :lol:

to tak samo mozna stwierdzic z telewizorami nie ma dobrych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A z tego co widze to tutaj tylko jedna osoba poleciła mi samsunga, zresztą mówiąc, że najlepiejby było jakbym kupił TFT nawe 15.

 

(...)

Ktoś też wspominał, że lepiej 15 TFT. Hmmm, nie wiem czy to najlepszy pomysł. Może to i dobre rozwiązanie, jednak narazie chcę się skupić na CRT. LCD może kiedyś...

(...)

1289712[/snapback]

Kupowanie teraz CRT to kupowanie histori, a bariera cenowa już raczej nie jest duża. Np. przeciętny monitor CRT (te które były tu wymieniane) kosztuje ~600zł natomiast całkiem dobry monitor TFT 15'' (powieszchnia widziana taka jak przy 17'' crt) np. Philips 150S5 lub Samsung 510N można kupić za 800zł. Różniaca w cenie nie duża a w komforcie pracy ogromna, ale to zrozumie tylko ktoś kto miał możliwość procować na LCD dłużej niż 15min.

 

Wole sredniej klasy CRT niz najdrozszy, smuzacy LCD.

 

Czekalem az producenci poprawia te czasy reakcji, lecz teraz zrozumialem ze od jakiegos czasu nic poza cyferkami w specyfikacjach nie ulega zmianie. I wydaje mi sie ze nic sie juz nie zmieni bo to granica mozliwosci tej technologii. Postanowilem wiec zaopatrzyc sie w w miare dobry CRT i czekac spokojnie na wyswietlacze OLED :D

1289969[/snapback]

Jeśli twierdzisz, że obecne monitory TFT smużą to widać nie maiałś styczności z zadnym.

 

Bierz Philipsa. Sam tego kupuje.

A LCD to badziew. One w ogóle nie są ostre a kolory to mój stary Neptun ma lepsze!!!!

1293632[/snapback]

:lol: Widziałeś wogóle monitor LCD w innym miejscu niż wystawa w sklepie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie teraz CRT to kupowanie histori, a bariera cenowa już raczej nie jest duża. Np. przeciętny monitor CRT (te które były tu wymieniane) kosztuje ~600zł natomiast  całkiem dobry monitor TFT 15'' (powieszchnia widziana taka jak przy 17'' crt)

1295807[/snapback]

Chyba ci sie cos pomylilo bo w 17" CRT obszar widzialny jest 16", a w TFT 15" obszar widzialny jest 1:1 czyli 15". :lol:

No i druga sprawa to taka, ze mialem okazje pracowac na slabej klasy TFT 15" i w porownaniu do dobrej klasy CRT 17" wypadal dosc przecietnie :mur: Imho za 600-800 zlociszy nie kupisz dobrej klasy TFT, a CRT juz dostaniesz wiec wybor powinien byc prosty :)

 

UPDATE

Kupno w takim przedziale cenowym (600-800 zl) monitora TFT vel LCD moze byc jedynie usprawiedliwione w przypadku:

1. Kompletnego braku miejsca na biurku lub tam gdzie go chcemy postawic

2. Proby oszczedzenia na energii elektrycznej (dotyczy dusigroszy i firm :lol:)

3. Slepoty uzytkownika :lol:

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pracowales tez na bardzo dobrej klasy monitorach CRT Eizo, Sony etc. ? Ja dwa lata temu kupowalem monitor Mitsubishi Diamond Pro 750SB wersja Black i jestem z niego bardzo zadowolony do dzis :lol: Na polskich forach malo o nim mozna bylo przeczytac, ale na zagranicznych jak sie juz pojawial w testach to zawsze w czolowce :)Kosztowal mnie co prawda 1100 zl, ale nie zaluje wydanych pieniedzy. Zastanawialem sie wtedy nad kupnem jakiegos LCD'ka lecz ceny wtedy byly troche za wysokie (1300zl najtanszy 15" firmy "krzak" :) ). Teraz sytuacja sie troche zmienila z powodu spadku cen LCD, ale i tak uwazam ze trzeba dysponowac budzetem nie mniejszym niz 1500zl by zakupic jakis sensowny LCD 17" (LCD 15" to juz troche za maly jest jak dla mnie :) ) No, ale po to jest forum zeby kazdy mogl zaprezentowac wlasna opinie.BTW wiecie, ze wyprodukowanie monitora LCD jest tansze od zwyklego kineskopowego? :lol: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Philipsa. Sam tego kupuje.

A LCD to badziew. One w ogóle nie są ostre a kolory to mój stary Neptun ma lepsze!!!!

1293632[/snapback]

Skoro tak twierdzisz to chyba nigdy nie widziałes na oczy LCD ( chyba że chodzi ci o takie co są w zegarkach i kalkulatorach ) lol. Niedawno zmieniłem monitor z CRT NEC'a model FE 700 na LCD Philipsa Model 170S. I teraz już wiem że już nigdy nie kupie Crt. A ten twój Neptun to... hm ile ma lat 7??. Jeżeli chodzi o kolory to LCD wtyświetlają do 16mln kolorów tzn 32Bity. Więc poco ci więcej jak nie ma ani kart graficznych ani gier które by wymagały więcej kolorów??.

Pozatym nie złość się na wszystkich, że nie masz kasy na LCD i wychwalasz to co masz. Podstawowa różnica na LCD to to że nie męczy mi się wzrok jak to było na CRT nawet przy 85Hz. W LCD możesz sobie ustawić nawet i 60Hz a i tak nic nie będzie migotać to była podstawowa u mnie motywacja żeby mieć lcd. Pozatym 16ms w grach jak i windowsie to nie ma żadnej praktycznie różnicy. Testowałem LCd na Quake 3 i dosłownie 0 smużenia. Polecam LCD!!!!!

 

Ps. A jeżeli chodzi o ostrość na LCD tzn "one wogóle nie są ostre" to ty chyba albo głupi albo ślepy jesteś że mówisz takie bzdury.

Edytowane przez LeonXIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) wychwalasz to co masz (...)

Przyganial kociol garnkowi :lol:

 

Testowałem LCd na Quake 3 i dosłownie 0 smużenia.

Smuzenie jest widoczne, jednak dla zdecydowanej wiekszosci jest akceptowalne. Nawet w bardzo dynamicznych grach. Po paru godzinach poprostu przestaje sie to rzucac w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyganial kociol garnkowi :lol:

Smuzenie jest widoczne, jednak dla zdecydowanej wiekszosci jest akceptowalne. Nawet w bardzo dynamicznych grach. Po paru godzinach poprostu przestaje sie to rzucac w oczy.

1308505[/snapback]

hm... Jeżeli chodzi o smużenie to jak by się przyjrzeć to na www i ogólnie text jest podatny na rozmywanie na LCD choć niewielkie. Filmy Obrazy i grafika to jakoś nie zauważyłem różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Smuzenie jest widoczne, jednak dla zdecydowanej wiekszosci jest akceptowalne. Nawet w bardzo dynamicznych grach. Po paru godzinach poprostu przestaje sie to rzucac w oczy.

1308505[/snapback]

To zależy jaki panel, ja, po zmianie monitora, uruchamiałem dwie gry, NFS U2 oraz HL2 w żadnej z nich nie było (a nie nie widziałem :-P ) smużenia. Nie wiem jak w q3 ale szczerze nie interesuje mnie to bo już bardzo rzadko gram w cokolwiek :lol: . Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pae dni temu miałem podobny dylemat...zbierałem na lcf 17" ale moja poczciwa piętnastka hyundaia(całkim fajny to był monitorek i przez prawie 8 lat mi służył podłączony pod 2 a właściwie już 2,5 kolejne kompy :wink: ) pstrykneła zadymiła i wyzioneła ducha :cry: Ponieważ właśnie pisze magisterke i terminy mam napięte musiałem w kilka dni nabyć niedrogi monitorek. w pierwszym odruchu zaklepałem samsunga za 540zl(795 bodajże). Troszke poszperałem po necie, połaziłem po sklepach i doszedłem do wniosku,ze tę stówke więcej na coś lepszego wygrzebać warto.

Brałem pod uwage właściwie tylko samsunga i philipsa bo lg to lg, a marka iyama jakoś mnie na razie nie przekonuje do siebie. Oglądałem oba monitorki- samsunga 797mb i philipsa 107p50 briliance. Wydawało mi sie,że philips ma nieco lepsze kolorki, poza tym jakoś mam sympatie do marki no i był pare dyszek tańszy . Komputronik ma niestety ceny złodziejskie-ok 680 więc kupiłem w bestcomie po małych targach za 629zl !!

Proszke go poustawiałem i puściłem jakiś teścik monitorków iyamy. Poza wyregulowaniem mory jaka sie ukazała w teście z najdrobniejszymi pionowymi kreskami wszystko było ok z geomertią ,ostrością itp...

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i myśle,że za tę kase nic lepszego sie nie dostanie. Aktualnie pracuje w rozdziałce 1024X768 100hz ,jednak po odznaczeniu w windzie pokazuj tylko obsługiwane tryby bez problemu biegał przy 120hz(następne było 150 więc już nie sprawdzałem :wink: ) . Rozdziałka max 1944 czy coś takiego to fajny chwyt marketingowy- odświeżania tragiczne a wszystko tak małe,że lupy potrzeba :D Ale efekt marketingowy jest...

Jedyna wada poza kolorem beżowym(srebrne są tylko guziczki :? ) to nadlewany kineskop, ale w tym przedziale to niestety standart- o ile sie nie myle to tylko trynitrony, diamondtrony i kineskopy lg- czyli z maskami szczelinowymi i kratownicowymi(lg) są naprawde płaskie. Jednak widać to tylko przy patszeniu nieco z boku i nie przeszkadza mi to osobiście...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do poruszonego watku smuzenia :) Jak wiadomo dla kazdego jest to subiektywne odczucie i niektorzy na LCD gdzie jest czas reakcji plamki 25 ms beda widziec smuzenie a inni nie :lol: zalezy jakie maja wyczulone oko i co robia na kompie:) Przy czasie reakcji plamki na poziomie 16 ms smuzenie zauwazy tylko cyborg :lol:. BTW jest tez jedna zasada jezeli chodzi o czas reakcji plamki, a mianowicie taka ze czym mniejsza reakcja tym sa mniejsze kąty widzenia w pionie i poziomie. I to tyle co mam do powiedzenia. Mam nadzieje, ze dobrze prawie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem lcd LG L1730B i sie zawiodłem. Smużenie wystepuje widać je gołym okiem.Kolory moze sa intensyne ale tylko wtedy gdy podniose kontras do takiego stopnia ze lcd robi za zarówke. Podświetlenie jest nierównomierne. Moim zdaniem lcd nadaje sie tylko do prac biurowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor za namową sprzedawcy i po przeczytaniu kilku testów. A tu taka kicha. Mam nadzieje ze sklep pojdzie mi na ranke i wymienia ten lcd na crt'eka. przed chwilą grałem sobie w cs'a i za chiny nie moge ustwić kolorów. ehh Life is brutal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Radze nie ufać sprzedawcą w sklepach komputerowych :)

 

Ja chyba będę brał philipsa 107p50 briliance, chociaż jeszcze nad tym samsungiem pomysle.

 

UPDATE:

 

Czy PHILIPS 107P50 to to samo co 17" Philips 107 P50 Brillance?

http://sferis.com.pl/sklep_new/kat.php?grupa=10&gatunek=82 tutaj jest ten monitor. To ten sam? Bo nazwa bez brillance no i lekko parametry inne (głwonie plamka i wymiary).

Edytowane przez Keffets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...